Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Nah üdv mindenkinek!

Ma voltunk hibakódolvasáson, ki is dobott egy ilyet:

P1112 - örvénylés terelőlap szorult

Azt mondták, hogy egy mágnes, ami mozgatja a szelepeket attól van! Nah erre mondjon nekem valaki értelmes tanácsot! Mit célszerű most csinálni, vagy egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni, ha a hibakódot törölték és most az autó nem jelez semmit! Előre is köszöntem!

Link to comment
Megosztás:

Nah üdv mindenkinek!

Ma voltunk hibakódolvasáson, ki is dobott egy ilyet:

P1112 - örvénylés terelőlap szorult

Azt mondták, hogy egy mágnes, ami mozgatja a szelepeket attól van! Nah erre mondjon nekem valaki értelmes tanácsot! Mit célszerű most csinálni, vagy egyáltalán érdemes-e vele foglalkozni, ha a hibakódot törölték és most az autó nem jelez semmit! Előre is köszöntem!

Hohó! Hihetetlen, h minden Z22YH motornak ugyanazok a bajai! Ilyenem nekem is van. Ez ha jól emlékszem a szívóoldali örvénylés terelőlapkákat mozgató motor problémája nálam. A motort meg kell mozgatni a diagnosztikai műszerrel. Nekem megmozgatták és nem nagyon mozgatta a lapkákat. A lapkákat viszont kézzel is lehet mozgatni a rudazattal, ha visszaolvasol csináltam is róla fotót itt, hol van. Ebből következett, hogy valójában nem a terelőlapok szorulnak, hanem a motor szart be. A bibi az, hogy kurv@ drága, mikor tavaly néztem a motor 80 rugó volt, a rudazat 10rugo, szivoszelep tomites is 80 rugo. Plusz a munka. :D

Szóval én hagytam a fenébe, mivel a kocsi megy, csak kevésbé húz és nem tökéletes az emissziója, de nem kaptam senkitől okos tanácsot. Nem volt kedvem két kilót rákölteni.

Ilyesmit képzelj el:

DSCF3781.JPG

Link to comment
Megosztás:

Hohó! Hihetetlen, h minden Z22YH motornak ugyanazok a bajai! Ilyenem nekem is van. Ez ha jól emlékszem a szívóoldali örvénylés terelőlapkákat mozgató motor problémája nálam. A motort meg kell mozgatni a diagnosztikai műszerrel. Nekem megmozgatták és nem nagyon mozgatta a lapkákat. A lapkákat viszont kézzel is lehet mozgatni a rudazattal, ha visszaolvasol csináltam is róla fotót itt, hol van. Ebből következett, hogy valójában nem a terelőlapok szorulnak, hanem a motor szart be. A bibi az, hogy kurv@ drága, mikor tavaly néztem a motor 80 rugó volt, a rudazat 10rugo, szivoszelep tomites is 80 rugo. Plusz a munka. :D

Szóval én hagytam a fenébe, mivel a kocsi megy, csak kevésbé húz és nem tökéletes az emissziója, de nem kaptam senkitől okos tanácsot. Nem volt kedvem két kilót rákölteni.

Ilyesmit képzelj el:

[ig]http://www.fiatforum.com/gallery/data/1769/medium/DSCF3781.JPG

Nekem nincs már vele bajom, tegnap megcsinálták és nem cseréltek rajta semmit! Megy az autó, nincs hibajelzés, szépen jár a motor és jó a fogyasztás is! Valamivel egyébként befújták, nem néztem hogy mivel, de azóta szépen mozgatja a motor a rudazatot! Most tesztfázisban van, ha van valami majd megírom! Árra nekem annyit írtak, hogy ha szívósorral együtt cseréltetem, akkor 200.000 Ft, ha csak a motort akkor 80.000 Ft. Úgyhogy ne jöjjön elő rajta semmi!biggrin.gif

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

C Vectrával akadt egy kis gondom és itt is kértem segítséget és kaptam is.

Megigértem, hogy amint túl vagyok a dolgon megosztom veletek is a történetet.

Röviden a jelenség:

Leálltam a verdával este 10-kor és másnap reggel már el sem indult a gép.

Hozzá kell tenni, hogy semmilyen jelét nem adta, hogy baj lenne.(sem visszajelző,sem hangot nem adott ki)

olaj akksi minden rendben volt.

Indításkor olyan volt mintha üresen tekerne a motor és ebből adódóan mindenki azt a diagnózist adta, hogy elszállt a vezérműlánc vagy átugrott a vezérlés.

Ennek okán a motoron belül minden elszállt (szelepek,lánc, és még kitudja mi)

Óvatos becslések szerint a költsége 250-300.000 Ft rossz esetben 800-1 Mio Ft

Megoldás....szétkapni a motort és full felújítás.

Őszintén mondom kétségbe estem, hogy valóban ekkora-e a baj egy 5 éves autónál 110.000 Km-el.

Aztán leszedtüka szelepfedelet és kiderült, hogy a lánc valóban laza volt, és ha ez így van akkor átugrott a vezérlés és minden kapott, úgyhogy nincs mit tenni.

Ezt egyszerűen nem akartam elhinni.

Másnap csináltak rajta egy kompresszió mérést és bejött az 1% esélyem, hogy mégsem kapott minden.

A kompresszió mérés szerint minden rendben volt, nem kaptak a szelepek tehát a motort sem kell szétszedni.

Azt mondák a hozzáértők, hogy 100-ból 1-nek van ekkora szerencséje.

(Nekem volt)

Szereztünk egy vezlánc szettet az olajfeszítővel együtt és felraktuk.

A feszítő nélkül is látni lehetett, hogy az új lánc sokkal feszesebb mint a régi volt.

Azután betették az olajfeszítőpatront és elindítottuk.

ÉS MENT!!!!!!

És azóta is megy, és jobban mint azelőtt.

Nyilván az új vezérlésnek köszönhetően.

A szerelő szerint biztos, hogy átugrott a vezérlés mert a lánc is laza volt és a feszítő patron is elszállt.

Ez a két dolog elvileg elég volt hozzá.

A szerencsém annyin múlott, hogy ez valszeg a leállításkor történt és nem menet közben.

Ami miatt pedig másnap nem indult az az, hogy a szívó hengernél történt az átugrás és az indításkor nem tudott szívni és ezért nem indult el.(remélem ezt jól írtam le) de én nem igazán értek hozzá.

A lényeg a dologban, hogy qva nagy szerencsém volt.

Ha a költségeket nézem az 100.000 Ft volt munkadíjjal, eggyütt ami mindentől függetlenül nem hiányzott.

Örülök annak, hogy megint megy a verda de elgondolkodtató, hogy ilyen előfordulhat egy láncos autónál.

Ami pedig azt a nyavajás olajfeszítőpatront illeti az napról napra gyengül, és egyszercsak elenged.

Nem tudok róla, hogy ezt valami jelzi-e és miből lehet észrevenni, hogy már elgyengült.

Ilyen elv alapján ez a jelenség minden ilyen autóban előfordulhat.

És ez kiábrándító.

Lett is pár ősz hajszálam, de ezúton szeretném megköszönni az itt kapott segítséget, és kívánok mindenkinek jó autót és jó utat.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy látszik, az Opel elfelejtette, hogy kell megépíteni egy strapabíró láncos motort. Pedig a CIH motorok 3-400e km-t kibírtak anélkül, hogy láncot cserélnének benne, nemhogy hidraulikus feszítőt.

Örülök, hogy nem lett nagy gondod. Annak meg pláne, hogy meg is osztottad velünk. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ami pedig azt a nyavajás olajfeszítőpatront illeti az napról napra gyengül, és egyszercsak elenged.

Nem tudok róla, hogy ezt valami jelzi-e és miből lehet észrevenni, hogy már elgyengült.

Ilyen elv alapján ez a jelenség minden ilyen autóban előfordulhat.

Onnan veszed észre,hogy hidegen beinditod és azt hiszed dízelt vettél :)

Nemcsak előfordulhat,elő is fordul.Egy nónapja csináltam egy ilyen motoros Zafirát,21ezer mérföldnél szállt el a vezérlés.

Itt Angliában összefogtak a tulajok,biróság elé cibálták a Vauxhallt.......................

BBC Watchdog

Link to comment
Megosztás:

Akkor úgy látszik, az Opel elfelejtette, hogy kell megépíteni egy strapabíró láncos motort. Pedig a CIH motorok 3-400e km-t kibírtak anélkül, hogy láncot cserélnének benne, nemhogy hidraulikus feszítőt.

Örülök, hogy nem lett nagy gondod. Annak meg pláne, hogy meg is osztottad velünk. :)

Az egy más világ volt.Azokra az időkre már csak nosztalgiával gondolhatunk.Az enyémben 350ezer vol óra szerint,bontatlan állapot,zéró olajfolyás-és fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki ,

Van egy olyan gondom hogy a kipörgés gátló lámpa egyfolytában ég . Ha leállítom és elindítom a kocsit megszűnik majd amikor kanyarodok megint kivillan és folyamatosan világít.

Van valakinek valami ötlete ?

Előre is köszönöm.

Opelservíz tech2 valószinű ABS jeladó hiba. vagy valami ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Helló mindenki ,

Van egy olyan gondom hogy a kipörgés gátló lámpa egyfolytában ég . Ha leállítom és elindítom a kocsit megszűnik majd amikor kanyarodok megint kivillan és folyamatosan világít.

Van valakinek valami ötlete ?

Előre is köszönöm.

Inkább kormányszög érzékelő hibára gondolnék!!!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Van egy 2004 évjáratú opel vectra c tipusú autóm és ugy néz ki hogy a magasnyomású szivattyú végében található nyomásszabályzó szelep rendetlenkedik és nem e tudnátok segiteni hogy ezt hol lehet ilyet kapni mert eddig ahol érdeklődtem csak szivattyúval együtt van.Lehet ezt külön kapni egyálltalán vagy ezt lehet javitani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2004 évjáratú opel vectra c tipusú autóm és ugy néz ki hogy a magasnyomású szivattyú végében található nyomásszabályzó szelep rendetlenkedik és nem e tudnátok segiteni hogy ezt hol lehet ilyet kapni mert eddig ahol érdeklődtem csak szivattyúval együtt van.Lehet ezt külön kapni egyálltalán vagy ezt lehet javitani?

Hali!

Kapható, adagolóelem a neve Erka-Schlosser Kft. Bp. Szugló utca kb:60000Ft,de ha biztos hogy az a baj van eladó használtam,mert én is megvettem egyszer,de nem az volt a hiba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2004 évjáratú opel vectra c tipusú autóm és ugy néz ki hogy a magasnyomású szivattyú végében található nyomásszabályzó szelep rendetlenkedik és nem e tudnátok segiteni hogy ezt hol lehet ilyet kapni mert eddig ahol érdeklődtem csak szivattyúval együtt van.Lehet ezt külön kapni egyálltalán vagy ezt lehet javitani?

Szia!!

Vedd ée a szabályzót 2 db 30 as torx csavar...Olvasd le a bosch számát...És vedd fel egy bosch képviselettel a kapcsolatot....Kérj árajánlatot..

De előtte próbáld meg kifújni fékrisztítóval,mert néha az is segít rajta..Ne legyen dzsuvás!!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Kapható, adagolóelem a neve Erka-Schlosser Kft. Bp. Szugló utca kb:60000Ft,de ha biztos hogy az a baj van eladó használtam,mert én is megvettem egyszer,de nem az volt a hiba

Szia.

Irtad hogy neked van használt nyomásszabályzó szeleped bontottba.Azt szeretném megkérdezni hogy jó is működik és hogy mennyit kérsz érte?És hogy postai utánvételi uton lebirnánk e bonyolitani az üzlete?

Link to comment
Megosztás:

Hello megnéztem neked angol fórumokon, egy fickónak azonos problémája volt, ezt a választ kapta:

"That was my first instinct, Mass Air Flow Sensor, its the sensor on the intake pipe after the air box, unplug it, if it doesn't make it worse id say thats at fault "

Szóval a légtömegmérőt érdemes nézegetni, ő kihúzta és nem lett rosszabb a helyzet... (szívócsövön van). Egy próbát megér... sok szerencsét.

Itt egy link, ami pedig Boost Pressure Sensor tisztitasrol szol.

http://www.astraownersnetwork.co.uk/showthread.php?t=88535

Szia. Köszönöm a segítséget, megpróbálom (bár gép szerint a légtömegmérő teljesen jól működik). Meg megnézem ezt a szenzort is. Köszi mégegyszer

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok!

van egy 2003 -as C vectrám 1.8 benzines.

tanácsot kérnék : nem füstöl de hosszú úton 1200km alatt megeszik 1L olajat 170-180 km sebeségel megyek autó pályán,

szépen egyletesen jár a motorom szépen indul .Motorban 200,000km van.

mi lehet a baj??? típus hiba?

(OLAJ CSERÉVEL PRÓBÁLKOZTAM) várom a tanácsokat GYURMA

Link to comment
Megosztás:

Az elég sok azért az olajból!

Mióta van nálad az autó, régebben nem ette?

Nekem ugyanez a motor van most 175ezer km van benne, egy csepp olaj nem fogy, szóval nem hinném, hogy típushiba!

Ha leparkolsz a kocsival szokott lenni olajfolt utána? Milyen olaj van benne?

Link to comment
Megosztás:

SZIA!!

3-ÉVE VAN MEG. csak Németországba lett vele járva ,olajfolyás egy csepp sem

most kezdte el az olaj fogyasztást pár ezer km otta . 5w/40 olaj. próbáltam 10w/40 is.

üzemanyag fogyasztása is megnőtt.

lehet hogy hengerfejben levő szimering???

próbálok egy motor mosást és ismét teszek bele 10/40 olajat remélem bejön!!

remélem csak ez lesz, így lesz a legolcsóbb

Link to comment
Megosztás:

SZIA!!

3-ÉVE VAN MEG. csak Németországba lett vele járva ,olajfolyás egy csepp sem

most kezdte el az olaj fogyasztást pár ezer km otta . 5w/40 olaj. próbáltam 10w/40 is.

üzemanyag fogyasztása is megnőtt.

lehet hogy hengerfejben levő szimering???

próbálok egy motor mosást és ismét teszek bele 10/40 olajat remélem bejön!!

remélem csak ez lesz, így lesz a legolcsóbb

Legyen az 5W40

leven hogy a 10W40 melegen ugyan olyan hig, de legalabb az 5w hidegen hamarabb keni a motor....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.