Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A JVC istenkirály!

Balga fejemmel bennehagytam az eladott kocsiba, egy KD-X200-at!

Ez baromi jól szólt, és millió mindent lehetett rajta állítani.

Ezt már sajnos nem forgalmazzák, ezért egy 220-ast vettem, és ez is frankó  :icon1: !

Sajnos a két hátsó hangszóróm kukás, ezeket most cserélem.

Asszony Ignisébe is kd-x220 -as van,tényleg nagyon baró!

Én kd-x320bt -t vettem, szerintem tök egyforma a kettő, csak a bluetooth a különbség!

Hangminőségben meg állítási lehetőségekben ugyanaz. Szerencsére! :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok, mennyire elfogadható minőségű ez a gyári magnó: http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Blaupunkt_car_300_32095310.htm

 Az enyémnek nincs meg a kódja, gondoltam veszek ideiglenesen egy olcsóbb rádiót.

 

Egyébként az előző kocsimban (Swift 99') JVC volt, csak eladtam a kocsival amit már nagyon bánok. http://www.arukereso.hu/fejegyseg-c3617/jvc/kd-x310bt-p221031692/#termek-leiras

Link to comment
Megosztás:

Srácok, mennyire elfogadható minőségű ez a gyári magnó: http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Blaupunkt_car_300_32095310.htm

Az enyémnek nincs meg a kódja, gondoltam veszek ideiglenesen egy olcsóbb rádiót.

Egyébként az előző kocsimban (Swift 99') JVC volt, csak eladtam a kocsival amit már nagyon bánok. http://www.arukereso.hu/fejegyseg-c3617/jvc/kd-x310bt-p221031692/#termek-leiras

Ez nagyon egyénfüggő, hogy ki, mit tart elfogadhatónak. Akinek már volt jobb, aligha vágyik a gyárira.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Vettem egy connetcs2 típusú kütyüt amivel a Pioneer rádiómat kezelni tudnám a multikormányról. A csomagoláson az van univerzális de sajnos nincs a rádióm hátulján jack dugónak helye így nem tudom össze dugni. Van valakinek ebben tapasztalata? Lefotózom ha kell! :)

 

ezeket vettem

http://www.connects2...?id=CTMULTILEAD

http://www.connects2...51&p=CTSOP001.2

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy connetcs2 típusú kütyüt amivel a Pioneer rádiómat kezelni tudnám a multikormányról. A csomagoláson az van univerzális de sajnos nincs a rádióm hátulján jack dugónak helye így nem tudom össze dugni. Van valakinek ebben tapasztalata? Lefotózom ha kell! :)

ezeket vettem

http://www.connects2...?id=CTMULTILEAD

http://www.connects2...51&p=CTSOP001.2

Köszi!

Ha a radio nem tamogatja/nincs rajta elokeszites akkor nem tudsz mit tenni.

Ha lenne csak plug and play lenne es menne a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Ha a radio nem tamogatja/nincs rajta elokeszites akkor nem tudsz mit tenni.

Ha lenne csak plug and play lenne es menne a dolog.

Szia!

 

Annyi, hogy a rádió kábel kötegén van egy szál ami nincs bekötve és fel van matricázva, hogy "remote control". Még arra gondoltam, hogy ha erre raknék egy jack dugó aljzatot hátha, persze nem értek hozzá, de vajon működhet? :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Annyi, hogy a rádió kábel kötegén van egy szál ami nincs bekötve és fel van matricázva, hogy "remote control". Még arra gondoltam, hogy ha erre raknék egy jack dugó aljzatot hátha, persze nem értek hozzá, de vajon működhet? :D

Lehetseges. A radio tipusat add meg. Kell keresni hozza leirast h mire valo. Mit tud. Amig ezt nem tudjuk ne kiserletezz. Akar meg antenna vezerlo szal is lehetne...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Annyi, hogy a rádió kábel kötegén van egy szál ami nincs bekötve és fel van matricázva, hogy "remote control". Még arra gondoltam, hogy ha erre raknék egy jack dugó aljzatot hátha, persze nem értek hozzá, de vajon működhet? :D

 

az az erősítő kapcsolószála, ne kösd rá!

 

olyan kábel kell amire az van írva,hogy steering wheel.

 

JVC rádióra igaz amit írtam, én már vagy 4-5 fajtát használtam, mindegyiknél így volt.

 

és igen, az automata antennát is ez a remoute szál vezérelheti.

 

ennek a szálnak az a dolga, hogy +12V-ot ad, amint bekapcsoltad a fejegységet!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, már meg is van a magnó.

Valamit szerelnem kell, mert csati van a magnóhoz, de,

gyári magnót kihúztam, a csatlakozót bedugtam, szól, de így a rádiót nem lehet betolni teljesen, meg akkor még ott van az antenna is..........

 

Ezért szerintem a gyári keretet ki kell szedni, és akkor a rádiót be lehet dugni teljesen, meg az antennát is.

Link to comment
Megosztás:

az az erősítő kapcsolószála, ne kösd rá!

 

olyan kábel kell amire az van írva,hogy steering wheel.

 

JVC rádióra igaz amit írtam, én már vagy 4-5 fajtát használtam, mindegyiknél így volt.

 

és igen, az automata antennát is ez a remoute szál vezérelheti.

 

ennek a szálnak az a dolga, hogy +12V-ot ad, amint bekapcsoltad a fejegységet!

Akkor nincs mese írok a gyártónak, hogy milyen rádióm van és mit tud ajánlani amivel működik. :) Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Na, már meg is van a magnó.

Valamit szerelnem kell, mert csati van a magnóhoz, de,

gyári magnót kihúztam, a csatlakozót bedugtam, szól, de így a rádiót nem lehet betolni teljesen, meg akkor még ott van az antenna is..........

 

Ezért szerintem a gyári keretet ki kell szedni, és akkor a rádiót be lehet dugni teljesen, meg az antennát is.

 

Biztos, hogy ki kell szedni. Kenwodom van és annak is ki kellett szedni a gyárit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nekem Pioneer DEH-P6700MP fejegység van az autóban. Az FM vételi tulajdonságaival nem vagyok megelégedve, vacak. Talán a sok kábel is ronthat a vételi tulajdnoságain. (az antenna a kocsi tetején, hátul van)

 

Lehet ehhez venni FM jel erősítőt? Érdemes egyáltalán? (ár/érték, javít-e jelentősen a vételen)

 

Néha meg szokott bolondulni, a kijelző nem világít (lenyithatós, levehetős és a csatlakozó kontakt hibás lehet) vagy az elmentett FM csatornák tűnnek el, vagy "változtatnak" csatorna helyet.

 

Érdemes vele vacakolni, vagy inkább keressek majd valami újat? Amúgy is hiányolom az AUX bemenetet, meg talán az USB-t is. (van esetleg a hátulján erre bekábelezési lehetőség?)

 

Itt egy videó:

 

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Nekem Pioneer DEH-P6700MP fejegység van az autóban. Az FM vételi tulajdonságaival nem vagyok megelégedve, vacak. Talán a sok kábel is ronthat a vételi tulajdnoságain. (az antenna a kocsi tetején, hátul van)

 

Lehet ehhez venni FM jel erősítőt? Érdemes egyáltalán? (ár/érték, javít-e jelentősen a vételen)

 

Néha meg szokott bolondulni, a kijelző nem világít (lenyithatós, levehetős és a csatlakozó kontakt hibás lehet) vagy az elmentett FM csatornák tűnnek el, vagy "változtatnak" csatorna helyet.

 

Érdemes vele vacakolni, vagy inkább keressek majd valami újat? Amúgy is hiányolom az AUX bemenetet, meg talán az USB-t is. (van esetleg a hátulján erre bekábelezési lehetőség?)

 

igaz elfogult vagyok, de a helydeben vennék egy JVC KD-X220-as fejegységet.

Link to comment
Megosztás:

Valami fantomtápnak hívják.........

Találtam valamit, a rádió antennakábelére kell kötni, és ez erősítőként szolgál.

 

Leírás: Aki egy VW, Audi, vagy Seat autóba kíván egy a kereskedelemben kapható fejegységet beépíteni, annak szüksége van egy „fantomtáp” adapterre, amit az autó antennacsatlakozója és a rádió közé kell beépíteni. Erre azért van szükség, mert a gyári rádiók a gépkocsi erősítős antennáját az antenna kimeneten keresztül táplálják. A kereskedelemben kapható fejegységek viszont nem adnak ki áramot az antenna kimeneten, ezért a jó vétel érdekében feltétlenül szükség van a fantomtápra.

Módosítva : OpelAtti
Link to comment
Megosztás:

Pioneert vagy Kenwoodot is vehet nyugodtan, aux, usb már minden alap fejegységen van. Húszezer alatt lehet már kapni őket.

bármit lehet venni, én csak a saját tapasztalatom, pénztárcám és ízlésem szerint adok tanácsot.

jelen esetben én a JVC-t favorizálom. volt más fejegységem is, de ez a márka vált be nekem......

 

Valami fantomtápnak hívják.........

Találtam valamit, a rádió antennakábelére kell kötni, és ez erősítőként szolgál.

 

Leírás: Aki egy VW, Audi, vagy Seat autóba kíván egy a kereskedelemben kapható fejegységet beépíteni, annak szüksége van egy „fantomtáp” adapterre, amit az autó antennacsatlakozója és a rádió közé kell beépíteni. Erre azért van szükség, mert a gyári rádiók a gépkocsi erősítős antennáját az antenna kimeneten keresztül táplálják. A kereskedelemben kapható fejegységek viszont nem adnak ki áramot az antenna kimeneten, ezért a jó vétel érdekében feltétlenül szükség van a fantomtápra.

akkor szerintem a vezetéket a kapcsolt szálra kell kötni, mert az csak akkor ad ki feszkót ha bekapcsolod a fejegységet.

Link to comment
Megosztás:

JVC,Kenwood,Pioner, Balupunkt, Sony, Alpine, Clarion......

 

Nekem mindegy, nem vagyok márka függő. Egyelőre nem cserélném, de ha muszáj, akkor DAB+ is legyen benne.

Jelenleg, ha minden igaz 4 hangszóró van az autóban.

 

Viszont eltérőek lehetnek, mert nem egyformán szólnak. :( (a hátsó , /vagy első/ hangszóró párban több a mély)

 

AUX bemenetet meg tudom oldani fm transzmitterrel, ha nagyon kellene. ( ez az, ami hiányzik)

Telefont kötném így hozzá, azon meg online rádió.

 

Szerkesztve*

 

8 hangszórós, a csipogók is benne vannak, csak eddig nem tűnt fel.

Módosítva : Szemilan
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.