Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

  • 1 month later...

Sziasztok!

Fejegység csere miatt eladóvá vált a VDO CDR 500 készülékem, a hangerő gomb persze ezen is rapszódikusan működik, de azt leszámítva hibátlan és karcmentes! Kódja is meg van!

Hátha valakinek pont ilyenre fáj a foga...

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_VDO_CDR500_cd_s_radio_elado_38252833.htm?ma=1

vdo.jpg

Módosítva : Imis8
Link to comment
Megosztás:

20 minutes ago, Imis8 írta:

Sziasztok!

Fejegység csere miatt eladóvá vált a VDO CDR 500 készülékem, a hangerő gomb persze ezen is rapszódikusan működik, de azt leszámítva hibátlan és karcmentes! Kódja is meg van!

Hátha valakinek pont ilyenre fáj a foga...

http://www.jofogas.hu/pest/Opel_VDO_CDR500_cd_s_radio_elado_38252833.htm?ma=1

 

Elég drágán adod. 20 ezer alatt lehet már válogatni jónevű gyártók belépő szintű fejegységei között. Újakról van szó természetesen.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2015‎.‎11‎.‎09‎.‎ ‎9‎:‎32‎:‎36, grofbandi írta:

Elég drágán adod. 20 ezer alatt lehet már válogatni jónevű gyártók belépő szintű fejegységei között. Újakról van szó természetesen.

Ezzel sok újjat nem mondtál... A többi hasonló kaliberű eladó használt kütyüt vettem alapul!

Alkuképes ;)

Link to comment
Megosztás:

21 minutes ago, Imis8 írta:

Ezzel sok újjat nem mondtál... A többi hasonló kaliberű eladó használt kütyüt vettem alapul!

Alkuképes ;)

Én egy tábla csokiért szereztem be az enyémet. :)

Tudom ez sem mérvadó! Biztosan találsz majd egy olyan emberkét mint én, akinek a gyári kinézet tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

A napokban elgondolkodtam rajta, hogy lecserélem a fejegységem, mivel csak 1 pár RCA csati van rajta, és az csak a mélynyomót tudja vezérleni, viszont az erősítőm 4 csatornás, így szívesen meghajtanám az első szettet is vele, ha már van. Egyébként egy Pioneer DEH-1500 UBA fejegységem van, amivel teljes mértékben megvagyok elégedve, az RCA csatikon kívül. 

Kérdésem az lenne, hogy tudna valaki jó ár-érték arányú 4 RCA-s fejegységet ajánlani?

Ezt néztem: 

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02603&kep=2

Bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatok! :) 

 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, nemeth_laca írta:

Sziasztok! 

A napokban elgondolkodtam rajta, hogy lecserélem a fejegységem, mivel csak 1 pár RCA csati van rajta, és az csak a mélynyomót tudja vezérleni, viszont az erősítőm 4 csatornás, így szívesen meghajtanám az első szettet is vele, ha már van. Egyébként egy Pioneer DEH-1500 UBA fejegységem van, amivel teljes mértékben megvagyok elégedve, az RCA csatikon kívül. 

Kérdésem az lenne, hogy tudna valaki jó ár-érték arányú 4 RCA-s fejegységet ajánlani?

Ezt néztem: 

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02603&kep=2

Bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatok! :) 

 

http://www.paradoxautohifi.hu/autohifi/autoradio_fejegyseg/kenwood-kmm-121.html

http://www.autohifi-city.hu/index.php?oldal=2&kat=8&termek=43976

Autóhifi szerelő ajánlása.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 VDO CDR 500-as rádióm van, aminek csak a hangerőgombja működik. Panel hibát nem ír ki, csak a kormányról tudok állomást váltani és keresni is. Olvasgattam a témában, hogy mi lehet a gond, így megtisztítottam a panelen a tüskéket, de így sem működnek a gombok. Lassan meghal az aksim, így gond lehet a csere után, mivel nem tudom majd a kódot beírni. Ötlete van valakinek ezzel kapcsolatban, vagy csere? Panelt eddig nem találtam a neten, csak egész rádiót 15k-ért. Javíttatásról mit gondoltok?

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Istike01 írta:

Sziasztok!

 VDO CDR 500-as rádióm van, aminek csak a hangerőgombja működik. Panel hibát nem ír ki, csak a kormányról tudok állomást váltani és keresni is. Olvasgattam a témában, hogy mi lehet a gond, így megtisztítottam a panelen a tüskéket, de így sem működnek a gombok. Lassan meghal az aksim, így gond lehet a csere után, mivel nem tudom majd a kódot beírni. Ötlete van valakinek ezzel kapcsolatban, vagy csere? Panelt eddig nem találtam a neten, csak egész rádiót 15k-ért. Javíttatásról mit gondoltok?

Előre is köszönöm a segítséget.

Szerintem két dolog lehetséges.

1. Bedöglött a kezelőpanel. Venni kell egy másikat, ami szerintem nagyon nehéz lesz, és hozzá tanítani a rádióhoz.

2. Nincs hozzátanítva a rádióhoz a panel.

Működöt a kezelőpanel nálad? Vagy már így kaptad?

Link to comment
Megosztás:

13 minutes ago, gezoli írta:

Szerintem két dolog lehetséges.

1. Bedöglött a kezelőpanel. Venni kell egy másikat, ami szerintem nagyon nehéz lesz, és hozzá tanítani a rádióhoz.

2. Nincs hozzátanítva a rádióhoz a panel.

Működöt a kezelőpanel nálad? Vagy már így kaptad?

1 hónapig állt, lemerült az aksim, feltöltés után újra beadtam a kódot neki, működött rendesen. Azután egy debreceni utamnál akartam csatornát keresni a panelen csak a kereső működött, de semmi más. Most már csak a hangerő/bekapcsoló gomb működik, így csak kormányról tudom alapban irányítani. A panel gondolom gyári, mivel az autó 7 éve nálam van és eddig nem volt gond. Kell tanítani a panelt akkor is ha hozzávaló? Csak a kódot tudom hozzá, a rádió leírásában sem találtam olyat, hogy tanítani kell a panelt pl. aksicsere után. 

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Istike01 írta:

1 hónapig állt, lemerült az aksim, feltöltés után újra beadtam a kódot neki, működött rendesen. Azután egy debreceni utamnál akartam csatornát keresni a panelen csak a kereső működött, de semmi más. Most már csak a hangerő/bekapcsoló gomb működik, így csak kormányról tudom alapban irányítani. A panel gondolom gyári, mivel az autó 7 éve nálam van és eddig nem volt gond. Kell tanítani a panelt akkor is ha hozzávaló? Csak a kódot tudom hozzá, a rádió leírásában sem találtam olyat, hogy tanítani kell a panelt pl. aksicsere után. 

Akksi csere után nem is kell csak a rádiót tanítani.

Meghalt a kezelőpaneled (szerintem).

A kezelési utasítás 17. oldalát olvasd el!

Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, gezoli írta:

Akksi csere után nem is kell csak a rádiót tanítani.

Meghalt a kezelőpaneled (szerintem).

A kezelési utasítás 17. oldalát olvasd el!

A 17. oldalon leírtakat nem lehet megoldani, mert AS+Bekapcs működik, de az 1-1 gombok már nem. Keresőgombok is csak ímmel-ámmal. Hangszín, CD, balansz szintén nem. Ez panel csere?

 

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Opel Astra G 2002 gyári kazettás autórádiómat szeretném lecserélni.

Kérdés az, hogy a kormányon lévő vezérlő gombok nem lesznek jók ha új fejegységet teszek bele.

Csak a gyári cd-s rádióval fog működni?!

 

Módosítva : llaci89
Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, llaci89 írta:

Hello.

Opel Astra G 2002 gyári kazettás autórádiómat szeretném lecserélni.

Kérdés az, hogy a kormányon lévő vezérlő gombok nem lesznek jók ha új fejegységet teszek bele.

Csak a gyári cd-s rádióval fog működni?!

 

adapterrel fog működni bármilyen rádióval.

a kérdés, hogy megéri-e az árát...

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, tgabika76 írta:

A "bármilyen rádió" azért nem teljesen igaz: feltétel hogy távirányítható legyen az a fejegység, tehát lehessen csatlakoztatni hozzá vezetékes távirányítót. Ha nincsen hozzá az nem baj, csak legyen meg a kimenet. És az infrás távirányíthatóság sem jó.

akkor legyen:  bármilyen típusú rádió ami fel van készítve a kormány táv vezérlésre vezetékes szinten.

Link to comment
Megosztás:

54 minutes ago, llaci89 írta:

És tudtok írni pár márkát, amihez jó amit akarok

én JVC párti vagyok.

ha nem kell, hogy CD-s legyen akkor egy KD-X220 bár nem tudom, hogy lesz-e több erősítő is a kocsidban.

ezen csak egy RCA kimenet van, én ilyet használtam, plusz egy erősítőt és mélyládát.

Link to comment
Megosztás:

Just now, llaci89 írta:

Nem lesz, csak a 4db gyári hangszóró, És ezzel működik akkor a kormánygombok is?

kell hozzá egy adapter, olyan 16e forint és menni fog a távvezérlés a gombokkal.

bármilyen rádiót veszel, kell hozzá adapter ezt sajnos nem úszod meg.

tgabika76 tud Neked több infót a helyes adapter típusról ehhez a rádióhoz. (KD-X220)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lecseréltem a kocsimba (Astra G sedan) a gyári CAR 300-as kazettás magnót egy  JVC KD-X220-as fejegységet. Be is szereltem magam. A Gyári ISO csatlakozón felcseréltem a piros és a sárga vezetéket hogy ne felejtse el a beállításokat, egyebeket ahogy itt a fórumon is olvastam.

De még szeretnék pár apró segítséget kérni tőletek:

1, Hogy lehet megcsinálni azt hogy, slusszkulcs nélkül is be tudjam kapcsolni a rádiót?  (pl ha kihúzom a kulcsot bemegyek a boltba az asszony tudja hallgatni a rádiót)

2, Bekapcsolásnál a TID kijelzőről ne tűnjön el a dátum?

A segítségeteket és a válaszokat nagyon köszönöm!!

üdv

NánDee

Link to comment
Megosztás:

Antenna cserét csinált már valaki? Találtatok 5 ajtós spricnis talpat, vagy gumi tömítést alá elfogadható áron? (Gyári 25-30 ezer pálcával együtt) Sajnos cserélnem kell előbb, vagy utóbb.

Az is lehet, hogy kompletten lesz fejegységgel cserélve. Viszont én DAB+-os fejegységet akarok, így a mostani gyári antenna nem is jó hozzá. Nem lehet a spricnit  valamivel kiváltani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.