Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

Csak egy egyszerü fekete gyári Caravan OPC, nagy csodát nem szabad várni. :)

Idöközben úgy fest mégis van remény, méghozzá a Parrot Mki sorozat tagjai személyében, a leírások alapján kompatibilisek az NCDR szériával, blútyúkos telefonkihangosítós-USB/Iphone csatlakozós csoda, meglátjuk majd valóban müködöképes lesz-e. :)

 

 

IMG_1077v3.jpg

  • Like 5
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2012. 01. 15. at 17:15, speter írta:

Hiba elhárítva, probléma megoldva. A rádión belül volt egy forrasztás hiba, aminek semmi köze nincs a aux in-esítéshez.

 

Közben találtam egy ilyet, valaki tudna nyilatkozni róla, milyen a hangminősége?

Hasonló problémám nekem is volt CAR 300 rádióval. CAR300 rádió nem kapcsolt be. Bekapcsolásra relé kattan, a poti melletti fény kigyullad, de utána semmi.

A rádión belül a relé nem kapcsolt rendesen. Szét kellett szedni a rádiót. A relét ki kellett forrasztani. A relé műanyagburkolatát kellett megbontani és a relé érintkezőit finom csiszolóvászonnal megcsiszolni.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tab írta:

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy a erősítőtől az akkusarúig a kábelt (az utastérből a motortérbe) nem tudom hol kéne/lehet átvezetni. Ebben kérnék segítséget. Előre is köszi a válaszokat.

Üdv:

Tab

Van a tűzfalon egy gumidugó, a fékrásegítő mellett baloldalt. Azt tudod átfúrni, aztán végig a műanyag küszöbburkolat alatt elvinni a csomagtérig.

Link to comment
Megosztás:

Tud valaki ajánlano olcsó (0-12k Huf) MP3-as fejegységet, ami már bevált?
Gyári hangszóróim vannak, nagy igényeim nincsenek.

Hangminőség: ne recsegjen :)

Könnyen kezelhető legyen, lehetőleg USB, SD legyen benne.
Nem árt ha a hangerő kellőképpen széles tartományban állítható.
Volt egyszer egy olyan fejegységem, ami már a legalsó tartományban is hangos volt :)
Egyszerűen nem lehetett halkabbra venni :) Tudom, leginkább a fordítottja szokott lenni a panasz normál esetben :)

A gyári hangszórók hány Ohmosak? Car300-al hány hangszórót "adtak"?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, outsider írta:

Tud valaki ajánlano olcsó (0-12k Huf) MP3-as fejegységet, ami már bevált?
Gyári hangszóróim vannak, nagy igényeim nincsenek.

Hangminőség: ne recsegjen :)

Könnyen kezelhető legyen, lehetőleg USB, SD legyen benne.
Nem árt ha a hangerő kellőképpen széles tartományban állítható.
Volt egyszer egy olyan fejegységem, ami már a legalsó tartományban is hangos volt :)
Egyszerűen nem lehetett halkabbra venni :) Tudom, leginkább a fordítottja szokott lenni a panasz normál esetben :)

A gyári hangszórók hány Ohmosak? Car300-al hány hangszórót "adtak"?

Nézz körül vasárnapig az EMAG webáruházban, készletkisöprés van. Vagy az extremedigitál, ahol szintén vannak akciók. Viszont ebben az árkategóriában sajnos csak a kis márkák vannak jelen, mint pl Sencor, Trevi, SAL stb....

Ami talán a nagy nevek között ebben az árkategóriában szót érdemel az a Blaupunkt Tokyo 110. (14 ezres) Ez fogad SD kártyát is. Viszont nem tudok róla nyilatkozni......de ha ennyit szánnék csak rá, valószínűleg ezt választanám.

Módosítva : KMilán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma a car400-al ugy jártam, hogy levettem a számsort, aztan azóta se kép se hang! Ami feltűnt, hogy a kormány vezérlői is és a rádió is sötét ha felkapcsolom a világítást. Biztosítékokat a kormány az utastérben néztem, rendben vannak. Valami ötlet hogy mi lehet a hiba? A code piros LED sem villog.

Módosítva : Nyil
Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Tud valaki ajánlano olcsó (0-12k Huf) MP3-as fejegységet, ami már bevált?
Gyári hangszóróim vannak, nagy igényeim nincsenek.

Hangminőség: ne recsegjen :)

Könnyen kezelhető legyen, lehetőleg USB, SD legyen benne.
Nem árt ha a hangerő kellőképpen széles tartományban állítható.
Volt egyszer egy olyan fejegységem, ami már a legalsó tartományban is hangos volt :)
Egyszerűen nem lehetett halkabbra venni :) Tudom, leginkább a fordítottja szokott lenni a panasz normál esetben :)

A gyári hangszórók hány Ohmosak? Car300-al hány hangszórót "adtak"?

Nemrég hajítottam ki a gyári car400-at a kocsiból. A helyére egy jvc kd-x220 került. Gyári hangszórókkal mondhatom hogy valóban szépen szól, eddig nem sok ember hitte el hogy nincsenek cserélve azok is. Edigital-ban még mindig akciós volt a héten de most látom hogy elfogyott. 17K környékén meglehet venni és garantáltan nem fogsz csalódni benne.
 

Módosítva : trassher
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, trassher írta:

Nemrég hajítottam ki a gyári car400-at a kocsiból. A helyére egy jvc kd-x220 került. Gyári hangszórókkal mondhatom hogy valóban szépen szól, eddig nem sok ember hitte el hogy nincsenek cserélve azok is. Edigital-ban még mindig akciós volt a héten de most látom hogy elfogyott. 17K környékén meglehet venni és garantáltan nem fogsz csalódni benne.
 

Nem vágnád hozzám? Tudnám hasznosítani! :)

Link to comment
Megosztás:

JVC KD-X220-ast vettem én is!

Fantasztikusan szól!

Rengeteg a beállítási lehetőség és a rádió része is nagyon jó!

Ára is tűrhető, tudásához képest, és a beépítési mélysége is kicsi, mivel CD mechanika nincs.

Azért vettem ezt , mert előző autómban az X200-as volt csak annak megszüntették a gyártását.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, gezoli írta:

Nem vágnád hozzám? Tudnám hasznosítani! :)

Attól függ mire kell. :) Ha a kikopott potmétert szeretnéd kicserélni a tiedben akkor sokra nem mész vele mert ez is önálló életet él már. Amúgy ha kell neked akkor szívesen odaadom, nekem csak a szekrényben áll. Úgy gondoltam majd eladásnál visszarakom de az új vevő úgyis belekötne hogy nem jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 perce, trassher írta:

Attól függ mire kell. :) Ha a kikopott potmétert szeretnéd kicserélni a tiedben akkor sokra nem mész vele mert ez is önálló életet él már. Amúgy ha kell neked akkor szívesen odaadom, nekem csak a szekrényben áll. Úgy gondoltam majd eladásnál visszarakom de az új vevő úgyis belekötne hogy nem jó.

Köszönöm, akkor így tárgytalan. Kitaláltad a gondolatom! :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 13. at 19:24, KMilán írta:

Nézz körül vasárnapig az EMAG webáruházban, készletkisöprés van. Vagy az extremedigitál, ahol szintén vannak akciók. Viszont ebben az árkategóriában sajnos csak a kis márkák vannak jelen, mint pl Sencor, Trevi, SAL stb....

Ami talán a nagy nevek között ebben az árkategóriában szót érdemel az a Blaupunkt Tokyo 110. (14 ezres) Ez fogad SD kártyát is. Viszont nem tudok róla nyilatkozni......de ha ennyit szánnék csak rá, valószínűleg ezt választanám.

Ez a blaupunkt szimpatikus... ID3 tag kijelzés is van...

Link to comment
Megosztás:

20 órája, trassher írta:

Nemrég hajítottam ki a gyári car400-at a kocsiból. A helyére egy jvc kd-x220 került. Gyári hangszórókkal mondhatom hogy valóban szépen szól, eddig nem sok ember hitte el hogy nincsenek cserélve azok is. Edigital-ban még mindig akciós volt a héten de most látom hogy elfogyott. 17K környékén meglehet venni és garantáltan nem fogsz csalódni benne.
 

Szólj ha eladod 10ért :D

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 14. at 20:34, outsider írta:

Ez a blaupunkt szimpatikus... ID3 tag kijelzés is van...

A mostani Blaupunktokról, vagy akár a kinézett olcsó Tokyo-ról amit tudni érdemes:

- Semmi köze a régi Blaupunkthoz, állítólag gyakori a meghibásodás (a gariztatás miatt lehet, hogy az emag sajátosságai miatt gondod lesz)

- A hangzása és hangminősége nem rossz, szerintem a rádió hangminősége a régi, kiszedett gyári blaupunkthoz hasonló

- Figyelmeztettek, hogy a rádió gyengébb vételi érzékenysége és az AF lassúsága miatt az egyik legrosszabb a rádiója a piacon (jajj de igazuk lett ebben)

- A menüje nem túl felhasználóbarát, értelmezhető EQ nincs... nemhogy külön beállítás pl. a rádióhoz és más a digitális tartalmakhoz... tehát a legtöbb márka alapmodelje a hangzásbeállításokban messze jobb

- A menüje egy vicc, de meg lehet szokni... a vezetés közbeni állítgatását felejtsd el... és mivel dedikált gombjai sincsenek a hangzás beállításához, így nem túl szerencsés.

- Alacsonyra állított (azaz felére dimmelt kijelzőnél) az enyém hallhatóan belesipol a hangszórókba... aki a dimmelés fizikáját ismeri az érti is, hogy mi lehet a hiba.. ide most nem részletezem --> max fényerőn használom a kijelzőt

Ha már az EMAG-ról linkelted a kinézett Tokyo-t, akkor mutatom, hogy az enyémben mi van... ami elvileg jobb, de még így is a rádiós és hangzásbeállításos figyelmeztetés igaznak bizonyult, míg a meghibásodás terén szerencsém volt. Blaupunkt Cupertino 220

A kinézete miatt nem bántam meg. A mostani blaupunktok piacon a legszebb/legszolidabb fejegységek, ami a gyári helyére esztétikailag a legjobban passzol. A villogó/világító csili/vili többi modellhez képest. Műszaki tartalomban viszont bármely más márkával, akár azok alaptípusaival jobban járnál. :( Korábban Sony-k voltak, de azok hangzása nagyon techno-s, de rádiójuk egy csoda. Mai modern, sok mélyet tartalmazó gépi zenéhez az egyik legjobb választás... divatos mainstream hangszórókkal.  A JVC hangzása tetszik, kezelése viszont nem... ennek ellenére már az alapmodelljeik is annyira jók, hogy bátran lehet bárkinek ajánlani őket. :icon13: A Pio' cuccok hangzásban jók, a JVC-hez hasonlóan jól párosíthatóak finom, sok magasat és kevés mélyet tartalmazó akusztikus zenéhez... ahogyan erre a célra a JVC is megfelel. Az autós berkekben is jártas audiofeel ismerősöm szerint az akusztikus zenéhez jobb a selyem magassal rendelkező, lágyabb hangzású Hertz hangszóró. Ez utóbbiban igaza lett, örömteli választsá volt. De a Blaupunkt fejegységről ugyanúgy le akart beszélni, mint az autóhifis szakműhely, ahol csak úgy voltak hajlandók beszerelni, hogy én hoztam dobozban és nem vállaltak rá garit.

Remélem tudtam segíteni vagy akár kétséget támasztani :)

 

Módosítva : bluemirage
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 04. 16. at 2:56, bluemirage írta:

A mostani Blaupunktokról, vagy akár a kinézett olcsó Tokyo-ról amit tudni érdemes:

- Semmi köze a régi Blaupunkthoz, állítólag gyakori a meghibásodás (a gariztatás miatt lehet, hogy az emag sajátosságai miatt gondod lesz)

- A hangzása és hangminősége nem rossz, szerintem a rádió hangminősége a régi, kiszedett gyári blaupunkthoz hasonló

- Figyelmeztettek, hogy a rádió gyengébb vételi érzékenysége és az AF lassúsága miatt az egyik legrosszabb a rádiója a piacon (jajj de igazuk lett ebben)

- A menüje nem túl felhasználóbarát, értelmezhető EQ nincs... nemhogy külön beállítás pl. a rádióhoz és más a digitális tartalmakhoz... tehát a legtöbb márka alapmodelje a hangzásbeállításokban messze jobb

- A menüje egy vicc, de meg lehet szokni... a vezetés közbeni állítgatását felejtsd el... és mivel dedikált gombjai sincsenek a hangzás beállításához, így nem túl szerencsés.

- Alacsonyra állított (azaz felére dimmelt kijelzőnél) az enyém hallhatóan belesipol a hangszórókba... aki a dimmelés fizikáját ismeri az érti is, hogy mi lehet a hiba.. ide most nem részletezem --> max fényerőn használom a kijelzőt

Ha már az EMAG-ról linkelted a kinézett Tokyo-t, akkor mutatom, hogy az enyémben mi van... ami elvileg jobb, de még így is a rádiós és hangzásbeállításos figyelmeztetés igaznak bizonyult, míg a meghibásodás terén szerencsém volt. Blaupunkt Cupertino 220

A kinézete miatt nem bántam meg. A mostani blaupunktok piacon a legszebb/legszolidabb fejegységek, ami a gyári helyére esztétikailag a legjobban passzol. A villogó/világító csili/vili többi modellhez képest. Műszaki tartalomban viszont bármely más márkával, akár azok alaptípusaival jobban járnál. :( Korábban Sony-k voltak, de azok hangzása nagyon techno-s, de rádiójuk egy csoda. Mai modern, sok mélyet tartalmazó gépi zenéhez az egyik legjobb választás... divatos mainstream hangszórókkal.  A JVC hangzása tetszik, kezelése viszont nem... ennek ellenére már az alapmodelljeik is annyira jók, hogy bátran lehet bárkinek ajánlani őket. :icon13: A Pio' cuccok hangzásban jók, a JVC-hez hasonlóan jól párosíthatóak finom, sok magasat és kevés mélyet tartalmazó akusztikus zenéhez... ahogyan erre a célra a JVC is megfelel. Az autós berkekben is jártas audiofeel ismerősöm szerint az akusztikus zenéhez jobb a selyem magassal rendelkező, lágyabb hangzású Hertz hangszóró. Ez utóbbiban igaza lett, örömteli választsá volt. De a Blaupunkt fejegységről ugyanúgy le akart beszélni, mint az autóhifis szakműhely, ahol csak úgy voltak hajlandók beszerelni, hogy én hoztam dobozban és nem vállaltak rá garit.

Remélem tudtam segíteni vagy akár kétséget támasztani :)

 

Kossuth rádióhoz mi passzol? :blink::confused:

Nekem leginkább az megy, ha zene jön, meg elkapcsolok...

Hosszú útra a gyerkeknek ne telefonról kelljen nyomatni a "százfókcelziuszt" az a lényeg. 

Kb erre kell...  :-)

28k ért tuti nem veszek semmit :)

Majd Mediamarktban, vagy Auchanban kipróbálok egyet, ha lesz olyan bekötve...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 26. at 13:37, outsider írta:

Kossuth rádióhoz mi passzol? :blink::confused:

Nekem leginkább az megy, ha zene jön, meg elkapcsolok...

Hosszú útra a gyerkeknek ne telefonról kelljen nyomatni a "százfókcelziuszt" az a lényeg. 

Kb erre kell...  :-)

28k ért tuti nem veszek semmit :)

Majd Mediamarktban, vagy Auchanban kipróbálok egyet, ha lesz olyan bekötve...

A Kossuthoz, azaz rádiós beszédhez szerintem a gyári megoldás pl. egy Car300-as a tökéletes. Szép hangzás, megbízható érzékenység... Az enyémet karácsonykor adtam el a jófogáson. 5000 Ft-ért... szinte gyári állapotban... mert csak 20.000 km-nyi használat volt benne.

De megkérdezem a hétvégén az audiofeel ismerősömet, hátha van ötlete, hogy az új cuccok közül mi jó rádiós beszédre, melyiknek van ezen a téren szép hangzása. Aztán jelentkezem.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, bluemirage írta:

A Kossuthoz, azaz rádiós beszédhez szerintem a gyári megoldás pl. egy Car300-as a tökéletes. Szép hangzás, megbízható érzékenység... Az enyémet karácsonykor adtam el a jófogáson. 5000 Ft-ért... szinte gyári állapotban... mert csak 20.000 km-nyi használat volt benne.

De megkérdezem a hétvégén az audiofeel ismerősömet, hátha van ötlete, hogy az új cuccok közül mi jó rádiós beszédre, melyiknek van ezen a téren szép hangzása. Aztán jelentkezem.

Nekem is Car300 van de a potija már kontaktos. Nekem pont ab eszédnél van valami problémája, a vezető oldalon rezonál valami, ami eltorzítja a hangot, bár ez nem a rádió hibája szerintem.

Ha pl kinyitom az ajtót, nem hallom a rezonanciát, valahol a hangszóró környékén kell keresni a problémát. Lehet nem úszom meg, hogy szét kelljen szendi az ajtót.

Körbeolvasom ezt a Tokyo 110-et. Azért mondtam, hogy igazából nincsenek nagy igényeim. ID3 tag kijelzés előny mp3 lejátszásnál...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, outsider írta:

Én személy szerint pio fan vagyok, de a kenwood is jó választás lehet, annak amúgy is jobban megy a színe a gyári világításhoz. :)

Link to comment
Megosztás:

11 órája, outsider írta:

Nekem is Car300 van de a potija már kontaktos. Nekem pont ab eszédnél van valami problémája, a vezető oldalon rezonál valami, ami eltorzítja a hangot, bár ez nem a rádió hibája szerintem.

Ha pl kinyitom az ajtót, nem hallom a rezonanciát, valahol a hangszóró környékén kell keresni a problémát. Lehet nem úszom meg, hogy szét kelljen szendi az ajtót.

Körbeolvasom ezt a Tokyo 110-et. Azért mondtam, hogy igazából nincsenek nagy igényeim. ID3 tag kijelzés előny mp3 lejátszásnál...

A rezonanciát próbáld ki hogy kicsit leengeded az ablakot és utána vissza. Nálam ilyen problémája van. elkezd rezonálni, leengedem az ablakot, utána vissza és mintha utána semmi baja nem lenne szóval szerintem nálam az ablakemelő szerkezetnél lehet problémája. Szedtem már szét, leszedtem a kárpitot is, a fóliát is, de semmit nem leltem ami ok lenne erre.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.