Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra gyári "HIFI"


Guest

Recommended Posts

A leírásod alapján építettem most be az "új" CAR400-t az F Astrámba. Jobb megoldás, mert csak sistergés van, mikor nincs rádugva semmi. Előzőnél ugye áthallatszott a rádió, kazettás üzemmódban. :lol:

Nekem csak akkor van sistergés, ha annyira felhangosítom amennyire zenével amúgy sem lehetne. Szóval így lett némítógombom is rádió hallgatás közben, ha jön egy telefon. Nekem bevált, jól működik. Így még egy jó darabig elleszek vele.

Link to comment
Megosztás:

Ez még nem az új,ez az öt évvel ezelőtti vas volt.Csak kiraktam a legyem helyett,hogy ne legyek idegesítő! :lol:

Én eleinte sokszor el akartam pöckölni a muslincát, és a végére megszoktam. Lassan hiányzik. A kollégám látta mindig hogy mászik mikor a fórumot olvasom. Le kellett menteni neki. A telefonján rakta ki háttérképnek. Remélem nem jogdíjas... mert akkor szólok neki hogy törölje.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak akkor van sistergés, ha annyira felhangosítom amennyire zenével amúgy sem lehetne. Szóval így lett némítógombom is rádió hallgatás közben, ha jön egy telefon. Nekem bevált, jól működik. Így még egy jó darabig elleszek vele.

Sajnos nekem eléggé hangosítanom kell rajta, mert a zenemorzsa teljes hangerőn sem képes rádióval azonos hangerőt produkálni. :D

Milyen nagy sláger lett a CAR 400.Ha valaki még szerelgetni,buherálni akar

nekem van egy eladó a polcon. :D

Nekem ez már a második. :D Az első CAR400-on behót a potméter és tengelyestül lehet kivenni a tekerőgombot. :lol: Balanszon kívül amúgy üzemképes. B) Most egy G Coupéból van ez. :D

Link to comment
Megosztás:

Én eleinte sokszor el akartam pöckölni a muslincát, és a végére megszoktam. Lassan hiányzik. A kollégám látta mindig hogy mászik mikor a fórumot olvasom. Le kellett menteni neki. A telefonján rakta ki háttérképnek. Remélem nem jogdíjas... mert akkor szólok neki hogy törölje.

A jogdíj nekem jöhet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astra-ból még mindig nem tudtam kioperálni a rádiót... :lol:

VDO CDR 500.

az a kiszedő villa nem segít, képtelenség kiszedni a helyéről...

Milyen módszert vethetnék be szerintetek?

tönkre ment a ki-be kapcsoló gomb, kapcsolni kapcsol, de nem lehet hangerőt szabályozni, van egy sanda gyanúm hogy emiatt nem lehet kódolni sem, ??nem adna jelet??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astra-ból még mindig nem tudtam kioperálni a rádiót... :lol:

VDO CDR 500.

az a kiszedő villa nem segít, képtelenség kiszedni a helyéről...

Milyen módszert vethetnék be szerintetek?

tönkre ment a ki-be kapcsoló gomb, kapcsolni kapcsol, de nem lehet hangerőt szabályozni, van egy sanda gyanúm hogy emiatt nem lehet kódolni sem, ??nem adna jelet??

Hát pedig azzal kell.Próbáld meg alul kiszedni a kis tárolót,felnyulni.és ott is rásegíteni a harmadik kezeddel,miközben a villával húzod. :D

De még segíthet,ha óvatosan rásegítesz kicskie csavarhúzóval.

Jó tanács,ha kijött,akkor oldalról a beakadó füleket szed le,és legközelebb nem lesz ilyen gondod.Szorul az anélkül is elég jól.Aki meg ki akarja lopni,annak mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig azzal kell.Próbáld meg alul kiszedni a kis tárolót,felnyulni.és ott is rásegíteni a harmadik kezeddel,miközben a villával húzod. :lol:

De még segíthet,ha óvatosan rásegítesz kicskie csavarhúzóval.

Jó tanács,ha kijött,akkor oldalról a beakadó füleket szed le,és legközelebb nem lesz ilyen gondod.Szorul az anélkül is elég jól.Aki meg ki akarja lopni,annak mindegy.

Köszi a választ!!

Nem tudom, hogy lehet ennyire bele gyógyulva... 99óta nem igen volt ez szerintem kiszedve a helyéről.

Már azon is gondolkodtam, hogy alulról benyomok egy kis WD40-t a rádió meg a keret közé...

Na ezt a 3. kéz változatot megpróbálom.

Csak a gombot tudjak utána szerezni, de szerintem hobby - elektronikában akad, vagy kerítek valahonnan..

Link to comment
Megosztás:

Csak nehogy kiderüljön hogy neked is csavarral van rögzítve hátul a rádió mögött a műszerfal konzoljához... nekem így volt... majdnem szét is tört a középkonzol mire kijött... :lol:

Mármint maga a beépítőkeret,ami rögzítve van?Mert nálam csak az volt.

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg a hátsó ajtókban hangszóró csatlakozó nélküli kábelezésem van. Ha veszek olyan kábelt, amelyiken ezek a pin tüskék, csatlakozók benne vannak (van hangszóró csatlakozás), akkor vélhetően az a most meglévő elektronikus csatlakozókat (központizár....) is tartalmazza? Remélem világos voltam... :lol: Magyarán, a jelenlegi csatlakozóm "alapfelszereltsége" a másikon is megvan, csak kiegészül a hangszóróéval.?.. :D Na ez egyre jobb......

B-terv:

A jelenlegi kábelezésembe tudok venni, ilyen kis pin tüskéket ? Ha igen, azokat simán betudom tenni a csatlakozókba? Ha ez is igen, akkor hol lehet ilyeneket kapni? - Ez így ócccóbbb lenne.

Előre is köszi a zavaros kérdéseket nem nélkülöző hozzászólásomhoz a válaszokat. B)

Link to comment
Megosztás:

Légyszíves olvass vissza ugyan ez volt velem is, de az evidens, hogy a kábel tartalmazza a központit is, de egyszerűen belenézel a csatlakozóba, látod a tüskéket, és amit veszel kábel azon is, ha több van benne akkor jó, ha kevesebb vagy másképp akkor valami gáz van!!

Külön nem lehet kapni!

Üdv!

Jelenleg a hátsó ajtókban hangszóró csatlakozó nélküli kábelezésem van. Ha veszek olyan kábelt, amelyiken ezek a pin tüskék, csatlakozók benne vannak (van hangszóró csatlakozás), akkor vélhetően az a most meglévő elektronikus csatlakozókat (központizár....) is tartalmazza? Remélem világos voltam... :lol: Magyarán, a jelenlegi csatlakozóm "alapfelszereltsége" a másikon is megvan, csak kiegészül a hangszóróéval.?.. :D Na ez egyre jobb......

B-terv:

A jelenlegi kábelezésembe tudok venni, ilyen kis pin tüskéket ? Ha igen, azokat simán betudom tenni a csatlakozókba? Ha ez is igen, akkor hol lehet ilyeneket kapni? - Ez így ócccóbbb lenne.

Előre is köszi a zavaros kérdéseket nem nélkülöző hozzászólásomhoz a válaszokat. B)

Link to comment
Megosztás:

Légyszíves olvass vissza ugyan ez volt velem is, de az evidens, hogy a kábel tartalmazza a központit is, de egyszerűen belenézel a csatlakozóba, látod a tüskéket, és amit veszel kábel azon is, ha több van benne akkor jó, ha kevesebb vagy másképp akkor valami gáz van!!

Külön nem lehet kapni!

Üdv!

Köszi. Csak azért kérdeztem, mert nem személyesen, hanem vaterán venném. Max. kérek róla fényképet...

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg a hátsó ajtókban hangszóró csatlakozó nélküli kábelezésem van. Ha veszek olyan kábelt, amelyiken ezek a pin tüskék, csatlakozók benne vannak (van hangszóró csatlakozás), akkor vélhetően az a most meglévő elektronikus csatlakozókat (központizár....) is tartalmazza? Remélem világos voltam... :lol: Magyarán, a jelenlegi csatlakozóm "alapfelszereltsége" a másikon is megvan, csak kiegészül a hangszóróéval.?.. :D Na ez egyre jobb......

B-terv:

A jelenlegi kábelezésembe tudok venni, ilyen kis pin tüskéket ? Ha igen, azokat simán betudom tenni a csatlakozókba? Ha ez is igen, akkor hol lehet ilyeneket kapni? - Ez így ócccóbbb lenne.

Előre is köszi a zavaros kérdéseket nem nélkülöző hozzászólásomhoz a válaszokat. B)

Meg kell nézni milyen csatik lógnak ki belőle, vagy venni olcsoért 1 db-ot, és abból átbarkácsolni a pineket, de hogy a hangszóróhoz hogyan lesz csatid, azt nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell nézni milyen csatik lógnak ki belőle, vagy venni olcsoért 1 db-ot, és abból átbarkácsolni a pineket, de hogy a hangszóróhoz hogyan lesz csatid, azt nem tudom.

A pin-ek átbarkácsolása miből áll? Szét kell kapni a csatit, vagy fogóval szedhetőek ki a pin-ek és tuszakolhatók be a másikba?

Hogyan lesz csatim a hangszóróhoz: Vagy a hangszóró zsinórját gondoltam, hogy elvágom és ráforrasztok csatlakozó sarut, vagy veszek opel csati átalakítót.

Link to comment
Megosztás:

A pin-ek átbarkácsolása miből áll? Szét kell kapni a csatit, vagy fogóval szedhetőek ki a pin-ek és tuszakolhatók be a másikba?

Hogyan lesz csatim a hangszóróhoz: Vagy a hangszóró zsinórját gondoltam, hogy elvágom és ráforrasztok csatlakozó sarut, vagy veszek opel csati átalakítót.

Szét kell szedni a csatlakozót és akkor egyszerűen kijön. Ha nem szeded szét, akkor sérül a csati és a pin is, utána hiába dugdosod, mindig ki fog jönni. Még ehhez annyi, hogy a csatiban két féle pin van, kisebb és nagyobb, nézd meg mielőtt veszel egy olcsóbb káelkorbácsot, hogy a megfelelőből a megfelelő db-számú meg van-e. Egyébként nem biztos, hogy olcsóbban tudsz venni bontóból, mert ott az nem extra, hogy milyen drótók vannak rajta, de egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Astra-ból még mindig nem tudtam kioperálni a rádiót... :lol:

VDO CDR 500.

az a kiszedő villa nem segít, képtelenség kiszedni a helyéről...

Milyen módszert vethetnék be szerintetek?

tönkre ment a ki-be kapcsoló gomb, kapcsolni kapcsol, de nem lehet hangerőt szabályozni, van egy sanda gyanúm hogy emiatt nem lehet kódolni sem, ??nem adna jelet??

Ha kiszeded a kesztyűtartót, akkor hátulról nem tudod tolni kifelé?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.