Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Sziasztok!

Nekem is hasonló hónapok óta húzódó gondom lenne, egyre inkább azt gondolom,olvasom, hogy itt kéne keresnem a probléma megoldását.

A jelenség röviden, 3000 fordulat alatt van egy kis gondolkodás betorpanás, és olyan 3500 felett kezd el húzni az autó.

Nyáron melegben, klíma használatával meg főleg felerősödik a jelenség.

Amikor dugóban araszolok nagyon alacsony sebességnél, mikor csak szinte gurulok alap fordulaton, nem tudok úgy kevés gázt adni , hogy ne kezdjen el rángatni az autó. Rángat, én meg bólogatok, mint egy kezdő vezető, a kuplunggal és plusz gázzal kell játszanom, hogy ne fulladjon le.

Egy 1.6 Z16XER motorkódú kombi Astrám van. Egyre inkább az EGR-re gyanakszom(olvasások után), de nekem sem hibakódom, se semmi nincs ezeken a tüneteken kívül. Mi lenne a teendőm?

Legutóbb a komputeres a szelepfedelet akarta velem kicseréltetni 71000-ért a kipufogó gáz visszavezetés miatt.

 

Válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

9 órája, hanis írta:

Sziasztok!

Nekem is hasonló hónapok óta húzódó gondom lenne, egyre inkább azt gondolom,olvasom, hogy itt kéne keresnem a probléma megoldását.

A jelenség röviden, 3000 fordulat alatt van egy kis gondolkodás betorpanás, és olyan 3500 felett kezd el húzni az autó.

Nyáron melegben, klíma használatával meg főleg felerősödik a jelenség.

Amikor dugóban araszolok nagyon alacsony sebességnél, mikor csak szinte gurulok alap fordulaton, nem tudok úgy kevés gázt adni , hogy ne kezdjen el rángatni az autó. Rángat, én meg bólogatok, mint egy kezdő vezető, a kuplunggal és plusz gázzal kell játszanom, hogy ne fulladjon le.

Egy 1.6 Z16XER motorkódú kombi Astrám van. Egyre inkább az EGR-re gyanakszom(olvasások után), de nekem sem hibakódom, se semmi nincs ezeken a tüneteken kívül. Mi lenne a teendőm?

Legutóbb a komputeres a szelepfedelet akarta velem kicseréltetni 71000-ért a kipufogó gáz visszavezetés miatt.

 

Válaszokat előre is köszönöm

Ha meg lehet oldani, le kell zárni a visszavezetést. Biztosan anyázni fog érte, de kiderül, ha az a baj.
Az alacsony fordulaton nagy gázra bakkecskézés gyújtás is lehet. Akár gyertyakábel is...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Akinek le van falazva X16SZR-en az EGR,mondja már meg,hogy a motorvezérlő dobja-e a sárgát?(néha,mindig,soha?)Tegnap kicseréltem a kb.1,5 évet (10 ezer km)futott szelepemet(ERA márkájú,nem a legolcsóbb,új volt)egy e-bay-ról vett óccsóra(új,a záró lemezt alá tettem)indítás után ok (no check lámpa):)majd 90km után elöjött újfennt:(

Holnap kiveszem a záró lemezt,próba...

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

15 órája, csicsó írta:

Akinek le van falazva X16SZR-en az EGR,mondja már meg,hogy a motorvezérlő dobja-e a sárgát?(néha,mindig,soha?)Tegnap kicseréltem a kb.1,5 évet (10 ezer km)futott szelepemet(ERA márkájú,nem a legolcsóbb,új volt)egy e-bay-ról vett óccsóra(új,a záró lemezt alá tettem)indítás után ok (no check lámpa):)majd 90km után elöjött újfennt:(

Holnap kiveszem a záró lemezt,próba...

Kivettem a lemezt,igy meg átváltott bakkecske üzemmódra,ugrált,fulladt de cefet módon,de sárga lámpa az nem volt,csak kb.5km után jött elö.

Ennyit bìrt az új szelep?90km...

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csicsó írta:

Kivettem a lemezt,igy meg átváltott bakkecske üzemmódra,ugrált,fulladt de cefet módon,de sárga lámpa az nem volt,csak kb.5km után jött elö.

Ennyit bìrt az új szelep?90km...

Az EGR visszavezeti az égésterméke egy részét a motorba, ha ez túl sok nyilván nem fog rendesen működni az autó. Mivel kipufogó gáz halad rajta keresztül előbb-utóbb mindegyik akadni fog a koksztól, ezért falazzák le, erre meg szokta dobni a sárga lámpát. Lehet venni elektronikát ami kijátsza ezt, de aki ideáig eljut hogy lefalazza azt általában nem zavarja az időnkénti sárga lámpázás. Hogy neked rossz-e a szeleped és ezért rángat tőle a motor, sajna innen nem tudom megmondani.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 21:50, csicsó írta:

Akinek le van falazva X16SZR-en az EGR,mondja már meg,hogy a motorvezérlő dobja-e a sárgát?(néha,mindig,soha?)Tegnap kicseréltem a kb.1,5 évet (10 ezer km)futott szelepemet(ERA márkájú,nem a legolcsóbb,új volt)egy e-bay-ról vett óccsóra(új,a záró lemezt alá tettem)indítás után ok (no check lámpa):)majd 90km után elöjött újfennt:(

Holnap kiveszem a záró lemezt,próba...

Az elektronikus vezérlésűt általában menet közben, akkor is tolóüzemben( mikor motorfékez az ember) leteszteli a vezérlő. Kinyitja/bezárja néhányszor és közben figyeli a szívótorokban a vákuum változását. Ha nincs változás, akkor hibaként jelzi egy sárga lámpával és kizárja ezt a szabályzást a motorvezérlésből a következő indításig.

 

Nekem is sárgalámpázik a lefalazott EGR-re...vizsgán szokott ebből galiba lenni.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, pszilaj írta:

Az elektronikus vezérlésűt általában menet közben, akkor is tolóüzemben( mikor motorfékez az ember) leteszteli a vezérlő. Kinyitja/bezárja néhányszor és közben figyeli a szívótorokban a vákuum változását. Ha nincs változás, akkor hibaként jelzi egy sárga lámpával és kizárja ezt a szabályzást a motorvezérlésből a következő indításig.

 

Nekem is sárgalámpázik a lefalazott EGR-re...vizsgán szokott ebből galiba lenni.

De nekem nem sárgázott 1,5 évig az új szeleppel,így volt müszakin mindig...

Tegnap visszaraktam a régit,amit elötte 1 napig áztattam olajban,ma mentem vele 100km-t és a lámpa nem gyulladt ki egyszer sem:huh:

Most akkor mi van?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Most vettem egy X16XEL 99-es astrát (270e km). Olvasgatván a neten én is lapolnék, meg beépítenék egy ilyen e-bay-es okosegérszelepet. Viszont nem tudom eldönteni, hogy egy 2000 ft-os OBD2 ELM327 bluetooth-os cuccal menne a hibakód olvasás az én autómmal? Van ebbe valakinek tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Veritas írta:

Sziasztok!

Most vettem egy X16XEL 99-es astrát (270e km). Olvasgatván a neten én is lapolnék, meg beépítenék egy ilyen e-bay-es okosegérszelepet. Viszont nem tudom eldönteni, hogy egy 2000 ft-os OBD2 ELM327 bluetooth-os cuccal menne a hibakód olvasás az én autómmal? Van ebbe valakinek tapasztalata?

Egyik F Astra sem OBD2-es. Opcom-al lehet próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.