Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

AGR szelep lezárás


bszemethy

Recommended Posts

G astrában X16XEL motorosnál, ha lefalazzuk az EGR szelepet, akkor annak lehet valami káros hatása a mocira?

Gondolok itt arra, hogy a computert megzavarja? segédprogrammal fog-e üzemelni, vagy csak lök motorfékezésnél hibakódot, ami majd el is múlik ujraindításnál?

Egyik ismerősömnek van EGR baja, már volt kitakarítva (szerelő csinálta) és azt tanácsolták neki, hogy vegyen újat bele... ami 40.000 körül van....

Mondtam neki, hogy simán zárassa le, de nem tudjuk, nem-e kacifántosabb a G astra, mint a mieink (az f-ek..) :D

Zafira nem volt az igazi amikor le volt csukva. Sokkal jobb volt, mint nyitva, de kapott egy bontottat, és sokkal jobb lett mint bármikor előtte. A kis dög ráadásul nem csak hosszú motorféknél, hanem össze vissza, ahogy tetszett neki bevillantotta a csúnya lámpát. Ha már nagyon car, akkor lecsukva jobb lesz, de a lecsukottnál is van jobb <_<

Link to comment
Megosztás:

Zafira nem volt az igazi amikor le volt csukva. Sokkal jobb volt, mint nyitva, de kapott egy bontottat, és sokkal jobb lett mint bármikor előtte. A kis dög ráadásul nem csak hosszú motorféknél, hanem össze vissza, ahogy tetszett neki bevillantotta a csúnya lámpát. Ha már nagyon car, akkor lecsukva jobb lesz, de a lecsukottnál is van jobb <_<

Nekem meg konkrétan egyszer sem anyázott miatta. Csak mikor megállt a seggem alatt a gép. :D De az a lezárás után volt pár nappal, viszont azóta nem produkálta magát. Amúgy most egy csavarlazító spray házából van kivágva a zárás. :) A hőálló gumiréteget sajnos elkezdte kilyuggatni. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg konkrétan egyszer sem anyázott miatta. Csak mikor megállt a seggem alatt a gép. :D De az a lezárás után volt pár nappal, viszont azóta nem produkálta magát. Amúgy most egy csavarlazító spray házából van kivágva a zárás. :D A hőálló gumiréteget sajnos elkezdte kilyuggatni. <_<

Némi üdítősdobozt megzabált ez is, meg egy festékesdobozt is félig, viszont stabilan világított a csekkendzsín, városban is. Igazából pont fordítva működött mint kéne. Az tűnt fel, ha éppen nem világított :D Ez a nagy fejlesztés... Mint a váltókar. Az is elég érdekes lett a Zafirában. Downgradeltem F-astra váltókarra, és azóta már jó... :) tudom off, befejeztem :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor megpróbáljuk a lezárást, de ha csak figurázik, akkor kap egy bontottat... <_<

Hali!

Nekem is világított a sárga lámpa,nem sokkal utána ,hogy megvettem a kocsit.Én akkor rögtön kipucoltam,és lezártam.Ennek már kb fél éve.

Azóta sem dobott sárga lámpát.Szerintem nem lesz gond ha lezárod.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Most így kora reggel eszembe jutott egy dolog. Honnan tudom én azt ,hogy az autóm motorvezérlője vészprogramon üzemel-e vagy sem?

Bocs ha hülye a kérdés, de érdekelnek ezek a dolgok. <_<

Lenne itt még valami. Reggelente, van amikor a legelső indítózásra beindul szinte azonnal,van amikor szó szerint fel kell húzni,mint egy órát. :D Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Most így kora reggel eszembe jutott egy dolog. Honnan tudom én azt ,hogy az autóm motorvezérlője vészprogramon üzemel-e vagy sem?

Bocs ha hülye a kérdés, de érdekelnek ezek a dolgok. <_<

Lenne itt még valami. Reggelente, van amikor a legelső indítózásra beindul szinte azonnal,van amikor szó szerint fel kell húzni,mint egy órát. :D Ez mitől lehet?

Ha vészprogram akkor azért világít a lámpicsek folyamatosan és ha jól tudom nem engdei nagyon pőrgetni sem a motort. Az egr hibánál szintén világít, de akkor nem vészprogramozik csak az egr működtetését függeszti fel és leget pörgetni :D

Nekem már lassan 4 éve le van zárva. Nyáron hosszabb motorfékezéskor dobja néha a hibát mikor tesztel, de ennyi. Ezt bevállalom azért hogy egy nyitva beragadt egr miatt ne rohadjak le az út szélén.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok! Megvétel után nekem is eldugult az AGR szelep, szerelő ki is pucolta szépen. Kis idő mulva ujra megjátszotta, az opel szervizben úgy orvosolták a tisztítást, hogy pörgették a motort, és ez által tisztult ki, majd hogy ne duguljon el, lehúzták a csatlakozóját. A sárga lámpa égett mindig, de elvileg nem nyitott-zárt a szelep. Nemsokkal később vettem egy újat, opel szervizből (kb 60.000Ft) , azóta az is eldugult egyszer, de tisztitás után megy mind a kisangyal:)

Ha elreteszelem az AGR-t, lesz valami következménye? nem kárositja a motort? Fogyasztás nő vagy csökken?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Megvétel után nekem is eldugult az AGR szelep, szerelő ki is pucolta szépen. Kis idő mulva ujra megjátszotta, az opel szervizben úgy orvosolták a tisztítást, hogy pörgették a motort, és ez által tisztult ki, majd hogy ne duguljon el, lehúzták a csatlakozóját. A sárga lámpa égett mindig, de elvileg nem nyitott-zárt a szelep. Nemsokkal később vettem egy újat, opel szervizből (kb 60.000Ft) , azóta az is eldugult egyszer, de tisztitás után megy mind a kisangyal:)

Ha elreteszelem az AGR-t, lesz valami következménye? nem kárositja a motort? Fogyasztás nő vagy csökken?

Milyen motor? :lol: Amúgy egyiksem. Attól hogy nem a saját sz.rát szívja vissza, hanem levegőt, miért károsodna? :D Valszeg be fogja villantani a checkengine-t időnként. Mennyit mentél az új szeleppel hogy eldugult? :D

Link to comment
Megosztás:

Milyen motor? :lol: Amúgy egyiksem. Attól hogy nem a saját sz.rát szívja vissza, hanem levegőt, miért károsodna? :D Valszeg be fogja villantani a checkengine-t időnként. Mennyit mentél az új szeleppel hogy eldugult? :D

1.6 16v motor. Nos, Olyanokat hallottam hogy az új szelep 60.000km-után szokott ujra eldugulni, de nekem hamarabb. olyan 35-40.000 km. Használtam közben injektor tisztitó folyadékot is, és utána dugult el. Lehet valami köze hozzá? Amit kiszedett az injektorból, azt az AGR felfogta, és eldugult.

Link to comment
Megosztás:

1.6 16v motor. Nos, Olyanokat hallottam hogy az új szelep 60.000km-után szokott ujra eldugulni, de nekem hamarabb. olyan 35-40.000 km. Használtam közben injektor tisztitó folyadékot is, és utána dugult el. Lehet valami köze hozzá? Amit kiszedett az injektorból, azt az AGR felfogta, és eldugult.

Igazából ez nem lehet, mert amit kiszedett az injektorból az ment a motorba, csak nagyon kevés jut vissza a kipufgázból az AGR-en keresztül vissza , és ha volt is trutyi már el van égetve. Le kell zárni, és el lehet felejteni.

Link to comment
Megosztás:

Érdekelne az AGR (EGR) lezárása. Az Astra '97-es. Úgy tudom, nem elég ledugózni, mert hibakódot dob. Mi és hogyan érzékeli a ledugózást? Hogyan lehetne becsapni?

Nekem is ugyanaz a motor van, mint neked. Elektromos EGR ugye, nem lehet vele mást tenni, mint hogy lefalazod valamivel. Dobni fogja a hibakódot, igen, de ez nem befolyásol semmit. Én is húztam a számat rá, de már beletörődtem...

Az ECU mért értékek alapján érzékeli, becsapni egyszerű módszerekkel lehetetlen. Hallottam már ilyenről, de élőben nem láttam még, és nem is ismerek olyat, akinek meg lenne oldva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanaz a motor van, mint neked. Elektromos EGR ugye, nem lehet vele mást tenni, mint hogy lefalazod valamivel. Dobni fogja a hibakódot, igen, de ez nem befolyásol semmit. Én is húztam a számat rá, de már beletörődtem...

Az ECU mért értékek alapján érzékeli, becsapni egyszerű módszerekkel lehetetlen. Hallottam már ilyenről, de élőben nem láttam még, és nem is ismerek olyat, akinek meg lenne oldva.

Én lezártam és időnként dobja a hibakódot(0400), de nem befolyásol igazából semmit.

Kérdeztem egy ChipTuningos emberkét, hogy ki tudná e kapcsolni a vezérlőben ezt a rendszert, de azt mondta, hogy csak akkor tudja megmondani, ha kiolvasta az ECU programját. Mivel tőlem messze van, így nem tudom kipróbálni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ha ki lehet tisztítani, akkor persze, inkább tisztítsd ki, de ha meghalt, akkor inkább lefalazás, mint újta venni... szerintem! <_<

Nem halott, csak szerintem emiatt ehet többet. Nem? És ha kitisztítom, tán a fogyasztás is csökken majd... 60000-ért nem is vennék újat :angry: :P :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.