Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

szia

én most csináltattam meg az enyémet, a szaki a bontottról lebeszélt!!

Nem véletlenül, elsősorban magának akar jót, nem neked.

Én karosszériaelemek esetén a gyári bontottat preferálom az utángyártott helyett, feltéve ha sikerül szerezni garantáltan sérülésmenteset és színazonosat. Ugyanis gyárilag az Astra karosszériaelemei mindkét oldalukon galvanizált lemezből készültek aminek következtében nem is rozsdásodnak ha nem éri őket az alapozónál mélyebb sérülés (mély karc, kőfelverődés, javítás, stb.). Ami nem mondható el egy utángyártott sárvédőről, egy javítottról meg még kevésbé. A cartársnak is valószínűleg azért rohad a sárvédőíve mert már javított volt...

Plusz a gyári bontott sárvédő legalább méretpontos, ami az utángyártottak közül csak a drágábbakról mondható el, a többi némi utómunkát igényel hogy beférjen a helyére, sehol ne álljon el és az ajtóhézag is ugyanakkora legyen mindenhol.

Arról nem is beszélve hogy ha sikerül bontottat találni (és miért ne találna, a G Astra elég gyakori típus), az még olcsóbb is mint egy utángyártott, a fényezéssel együtt. Ráadásul mivel csavarok tartják, minimális szerszámmal és műszaki affinitással akár otthon, egymaga is ki tudja cserélni, szóval még munkadíjat sem kell fizetni.

Ez persze az első sárvédőre vonatkozik, hátul komplett oldalfalat/ hátsó sárvédőt nehéz és körülményes cserélni, a javítóív meg már ott is a fentebb leírt kockázatokkal jár, de sajna nem nagyon van egyéb választás.

Link to comment
Megosztás:

Ezt megerősíthetem. Nekem a bal hátulja volt szemmel láthatóan javítva, és bizony már hólyagosodik. Máshol viszont nincs rohadás az autón. Úgyhogy szerintem is a bontott lenne jó választás.

Ha hólyagosodik, akkor alatta már rozsdás, vagy teljesen el is korrodált.... ;)

A hátsó ív kényes, ívvel hegeszteni kell, a bontottat sem tudják jól feltenni, hogy később ne legyen vele probléma.... :(

Link to comment
Megosztás:

Így van. Alapvetően ha valahol hegeszteni/vágni kell (sérül a fém), az már mindenképp problémás, de csavarral rögzített és könnyen cserélhető elemekből (elülső sárvédő, motorháztető) jobb a gyári bontott.

szia. kösz a választ. sajnos már igy vettem a müszert és most ért el odáig hogy mind a kettö elsö sárvédö hogy a balt cserélni kell mert már pereg le a festék a gitteléssel együtt a jobb oldali talán öszig kihuzza mert nem olyan feltünö. ui. a pénz nagy úr.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv Fórumtársak!

Jelentem új vagyok még, G Astrám is csak 1 hete van, de kérdés már merült is fel bennem.

sötétkék színű a vásárolt jármű, a díszlécek az oldalán, valamint az alján kopottas szürke színűek. ezek gyárilag szürke színűek, vagy ennyire kopott lenne a fekete? Hogyan tudom ezeket a legegyszerűbben levenni festés céljából? vagy jobb megoldás lenne, ha körben lemaszkolnám inkább a fényezést, és ott lenne megfújva a műanyag? /más autón már csináltam, de azon vásárláskor is a csomagtartóban voltak a díszlécek :) /

Link to comment
Megosztás:

na a díszléces móka megoldódott.

viszont nekiestem ma a pasztázásnak, itt a fórumon olvastam a Turtle Wax termékről, hát azt vettem, zöldes-kék flakonos, teflonos.

átpasztáztam vele a kocsit, nagyon szép lett, a légy seggreesik rajta, de a paszta anyagától /vagy mitől/ fehér poros a kocsi, ami a kék fényezésen nem mutat túl jól.

Kérdés:

lemoshatom én a pasztázás után rögtön, nem vágom vele pofán az egész napi munkámat? vagy menjek vele egy gyors kört, hogy a menetszél lefújja róla?

Link to comment
Megosztás:

na a díszléces móka megoldódott.

viszont nekiestem ma a pasztázásnak, itt a fórumon olvastam a Turtle Wax termékről, hát azt vettem, zöldes-kék flakonos, teflonos.

átpasztáztam vele a kocsit, nagyon szép lett, a légy seggreesik rajta, de a paszta anyagától /vagy mitől/ fehér poros a kocsi, ami a kék fényezésen nem mutat túl jól.

Kérdés:

lemoshatom én a pasztázás után rögtön, nem vágom vele pofán az egész napi munkámat? vagy menjek vele egy gyors kört, hogy a menetszél lefújja róla?

Nekem is kék....s jártam már így. Én ezért használok kék színű waxot...

Link to comment
Megosztás:

a díszlécek az oldalán, valamint az alján kopottas szürke színűek. ezek gyárilag szürke színűek, vagy ennyire kopott lenne a fekete? Hogyan tudom ezeket a legegyszerűbben levenni festés céljából?

hello

ha nem akarod festeni!!:

http://autofejlesztes.hu/manyagpol-turtlewax-fg6322-300ml-black-chrome-p-15708.html

ez tuti visszaadja az eredeti színét és eléggé tartós!!

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszönöm, ezek a Turtle Wax termékek nagyon jók!

Más:

ezekkel a termékekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

http://car-stift.hu/index.html

mennyire lehet ezzel szépen "dolgozni" ? néhány apró karc, és kavicsfelverődés javítására használnám, egyik sem nagy felületű sérülés.

vagy esetleg tudnátok ajánlani valami hasonló terméket, amit már használtatok, és bevált?

ja az autó kék színű, Y269 színkóddal.

Link to comment
Megosztás:

Rendben, köszönöm, ezek a Turtle Wax termékek nagyon jók!

Más:

ezekkel a termékekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

http://car-stift.hu/index.html

mennyire lehet ezzel szépen "dolgozni" ? néhány apró karc, és kavicsfelverődés javítására használnám, egyik sem nagy felületű sérülés.

vagy esetleg tudnátok ajánlani valami hasonló terméket, amit már használtatok, és bevált?

ja az autó kék színű, Y269 színkóddal.

Gyári javító festéket vegyél, ne ilyen univerzális vackot!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Ízlések és pofonok... anno nagyon akartam a géptetőt, de időközben annyi mindenkinek lett hogy így már nekem nem is kell. :blush: Pozitívum benne hogy ha mégsem tetszik akkor egyszerűen lehúzható, negatívum meg hogy egyáltalán nem olcsóbb egy elem fóliázása, mintha festetnéd ugyanazt az elemet.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!
Nem tudom sajnos, hogy jó helyre írom a kérdésemet.
Szélvédővel kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Megrepedt a szélvédőm, javítani nem lehet ezért cserélni szeretném. Láttam különböző alternatívát. Ami végülis egyelőre szóbajött az a Nordglass szélvédő. Esetleg valaki tudna nekem mondani erről pár információt? Milyen minőségű üveg..stb.
Válaszotokat és segítségeteket előre is megköszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom sajnos, hogy jó helyre írom a kérdésemet.

Szélvédővel kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Megrepedt a szélvédőm, javítani nem lehet ezért cserélni szeretném. Láttam különböző alternatívát. Ami végülis egyelőre szóbajött az a Nordglass szélvédő. Esetleg valaki tudna nekem mondani erről pár információt? Milyen minőségű üveg..stb.

Válaszotokat és segítségeteket előre is megköszönöm!

Szia,

én is Nordglass szélvédőt rakattam be februárban.

A szélvédőgyártásra elég szigorú szabályok vonatkoznak, ezeknek a szabályoknak a gyártóknak meg kell felelni.

Szerintem jó alternatíva a gyári (Pilkington) helyett.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom sajnos, hogy jó helyre írom a kérdésemet.

Szélvédővel kapcsolatosan szeretnék érdeklődni. Megrepedt a szélvédőm, javítani nem lehet ezért cserélni szeretném. Láttam különböző alternatívát. Ami végülis egyelőre szóbajött az a Nordglass szélvédő. Esetleg valaki tudna nekem mondani erről pár információt? Milyen minőségű üveg..stb.

Válaszotokat és segítségeteket előre is megköszönöm!

Nekem is Nordglass van. Felül zöld, nem kell állandóan hajtogatni a napellenzőt, sokat tompít. Kaptam már pár ágyúlövéses kavicsot Kamaz duplakerékből, de még (kop-kop) meg sem látszik. Jól bírja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az XYG Glass típusú szélvédőről mi a véleményetek?

Utána néztem a neten és mindenhol mellé van írva, hogy "High Quality".

Ez szerintem valami kínai szélvédő. Én nem kísérleteznék vele.

A Nordglass teljesen megfelelő.

A céges on oktaviaba off is azt tetettünk, a másfél évvel korábban cserélt pilkington magától, álló helyzetben berepedt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az XYG Glass típusú szélvédőről mi a véleményetek?

Utána néztem a neten és mindenhol mellé van írva, hogy "High Quality".

Én is kerülném. Attól, hogy ráírom az Astra seggére, hogy "OPC" meg "turbo" 2.0 V6, attól még csak egy mezei 1.4-es :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. Csak azért kérdeztem, mert nekem ilyen típusú van benne. Már ezzel vettem.

Igazából bajom még nem volt vele, sőt a felső részén zöldes színű, ami megszűri a napfényt.

Úgy vagyok vele, hogy bírja ameddig bírja és majd ha valami baja lesz, akkor veszek komolyabbat :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap észrevettem, hogy a bal hátsó sárvédő - ahol be van hajlítva - rozsdásodik. 9 éves korában gondolom ez nem normális dolog, pláne hogy nem volt törve.

Újrafényezés + lekezelés segít a dolgon?

Ha valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan kell képet feltölteni (nem jövök rá, hogy hogyan kell :/), akkor meg tudom mutatni, hogy milyen állapotban van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.