Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszériaápolás


Boldizsar

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

hy all

kis segitséget kérnék föleg aki már csinált ilyet!hogy tudom leszedni egy átlátszó matricát a csomagtérajtorol amit a nap rászivott!!!az elözö tulaj rakta rá és nekem nem tettszik 3x30cm feliratu matrica az átlátszo réteg meg be van repedezve,van valami oldoszere??kézzel kaparni felejtös!

elöre is köszi a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

hy all

kis segitséget kérnék föleg aki már csinált ilyet!hogy tudom leszedni egy átlátszó matricát a csomagtérajtorol amit a nap rászivott!!!az elözö tulaj rakta rá és nekem nem tettszik 3x30cm feliratu matrica az átlátszo réteg meg be van repedezve,van valami oldoszere??kézzel kaparni felejtös!

elöre is köszi a segitséget!

A lényeg az még matrica eltávolítás ügyben,hogy

melegítsd fel az anyagát ,úgy sokkal könnyebben lejön!Ha napon áll a kocsi már az is jó,de ha

hajszárítóval rásegítessz mégjobb!

Az ott maradt ragacsot pedig én denaturáltszesszel szoktam leszedni!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv kis segítséget szeretnék kérni, a váltókar szoknya a G astrámban elkopott és elég csúnya így, ki akarom cserélni és odáig már eljutottam hogy kiszereltem az autóból , csak a szoknya alján lévő keretet nem tudom leszedni, nem feszegettem nehogy eltörjön , az ragasztva van vagy csak patentos , valami tipp? Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ma megnézettem karosszériással a kocsit, megkapta a rozsda a hátsó sárvédőt. <_< lecsiszolták, kivágtak belőle kb 10*20-as részt, behegesztették, most festőnél van. Csak festék árában megcsinálják.

Tanulság: a 12 éves gariban lehet sok mindent javíttatni, ha valaki hordja szervizbe.

(habár kollégámba belementek hátulról, ő meg az előtte lévőbe és opel szervizben olyan jól lefújták, hogy a hátsó lökhárítóról a festék 2 hét után kezdett lepörögni, a légkondija meg nem jól működött, mert nem volt benne elég gáz.)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Mi annak a neve amivel a gumikat szokták bekenni, hogy szép feketék legyenek? Glicerines anyag. A szilikon az nem jó mert károsítja a gumit.

Gumis mondta de elfelejtettem.

Glicerines víz nem jó?? B) (patikában még egészségkártyára is adnak glicerint) :D

Szerintem elég fekete tőle és nem csak addig,amíg a víz megszárad! thumb-2CF8_4DA79F29.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ma megnézettem karosszériással a kocsit, megkapta a rozsda a hátsó sárvédőt. B) lecsiszolták, kivágtak belőle kb 10*20-as részt, behegesztették, most festőnél van. Csak festék árában megcsinálják.

Tanulság: a 12 éves gariban lehet sok mindent javíttatni, ha valaki hordja szervizbe.

(habár kollégámba belementek hátulról, ő meg az előtte lévőbe és opel szervizben olyan jól lefújták, hogy a hátsó lökhárítóról a festék 2 hét után kezdett lepörögni, a légkondija meg nem jól működött, mert nem volt benne elég gáz.)

Valami kép esetleg róle hogy hol?Azért érdekes hogy egy 3 éves autónál igy jár nem?????

Link to comment
Megosztás:

Valami kép esetleg róle hogy hol?Azért érdekes hogy egy 3 éves autónál igy jár nem?????

Képet nem csináltam, a hátsó sárvédő első fele, a küszöbtől kb 10cm-re.

Kívül belül le lett csiszolva, bekente alvázvédővel... Az volt az oka, hogy az a rugalmas valami elengedte, s a sós lé meg megkezdte az egészet... Még találtam máshol is olyan részt, ahol ugyanígy járt, leszedtem róla, lerozsdamaróztam, s body 950-el (rücsi) meg lefújtam... Igazából az egész olyan volt, ahol a perem befele van hajlítva, ott az egész ívben meg volt repedve a rücsi.

Egészen az ajtóig egy csíkot beköszörült a srác, mert arra indult el a rozsda... Azt mondta a srác, hogy lesznek itt még bajok. Csinált olyan Astrát, ahol a jobb eleje kezdett rohadni 5 évesen, az ablakmosónál tenyérnyi helyen kirohadt. Ott van egy kis lyuk, valószínű onnan indult el annak....

Festés után semmi sem látszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A bemattult elfeketedett lámpa foncsorral mit lehet kezdeni? Jobb hátsó lámpáról van szó. Fizikailag ép, nincs rajta sérülés, de a fényes szürke rész már nem fényes belül.

Be lehet áztatni valamibe, vagy belefolyatni valamit?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A bemattult elfeketedett lámpa foncsorral mit lehet kezdeni? Jobb hátsó lámpáról van szó. Fizikailag ép, nincs rajta sérülés, de a fényes szürke rész már nem fényes belül.

Be lehet áztatni valamibe, vagy belefolyatni valamit?

Háát sztem ez csere....

Cromaxban 7500Ft az új B)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.