Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Nah megnéztem...

A nagy venti tuti bekapcsol, de ha jól láttam, márpedig sztem jól, az elöl lévő kisebb is, amint benyomom a klima gombját.

Más: Jól megcsöcsöltem a fűtésmoci ellenállást.

Megvettem, de elötte nem szedtem ki, ami benne van, hogy milyen. Csak a csatlakozót néztem meg. Nah ez kevés. Ugyanis van más különbség is. Itten látszik:

http://laci4.uw.hu/GSI/r/6.jpg némi fizikális :? Balra ami benne volt, jobbra a bontott. Sajnos nem megy bele, mert nem véletlen van ferdén építve... a belső müanyag elem is igy van... :evil:

Most azon filozok, hogy megpróbálom átmüteni.. mondjuk elötte azért megeresztek egy telefont, hátha van a bontóban másik fajta is..

De van egy olyan érzésem, h nem lesz :lol:

Viszont furcsa h rozsdás a csatija.. lehet beázik.. legközelebb megsassolom...

Link to comment
Megosztás:

Ugye kitárgyaltuk, hogy mitől párásodik az Astra. A végkövetkeztetés az volt, hogy:

jól helyre kell tenni a műanyagot

ki kell cserélni a pollenszűrőt

sziloplasztal be kell tömni a szálvédő és műanyag közti hézagot

:oops: Mindezeket megcsinálva nekem mégis párásodott... igaz már nem annyira, de az esőkben zavart. Műanyag le, pollenszűrő megtapogatva ..... nedves. Hm...

És rájöttem: az ablaktörlő ahol "áttöri" a műanyagot, ott alatta van egy gumi, ez nekem középen nem feküdt jól és egyenesen a szűrőre csepp-csepp a víz. Milyen jó, hogy van még a tubusba fekete szilikonpaszta... .

Azóta nem párásodik, pedig a "jóidő" letesztelte.

Szóval aki még párásodik...munkára fel.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
A fűtőradiátort nehéz kivenni ?
Ha már tudod hogy kell akkor nem.. ;) Én már jópárszor kivettem-visszaraktam,mert az enyém elkezdett folyatni,próbáltam megjavíttatni de nem jött be.Neked is javaslom az újat,kb 13000FT.Előszőr a váltókulisszát is fedő műanyagborítást kell levenni,ez eddig egyszerű.Utána a motortérben lekötöd a vízcsöveket a radiátorról.A radiátor egy dobozban lesz a középkonzol alatt.A doboz alját 4 csavar fogja,a belsőket nehéz lesz levenni.Ha levetted,a doboz alját próbáld óvatosan kihúzni a sebváltókar felé,de vigyázz nehogy eltörj valami műanyag alkatrészt.Ha kijött,ugyanúgy vedd ki a radiátort is.Visszarakásnál vigyázz,nehogy megszakítsd a menetet a doboz csavarjainál.Szükséged lesz még 2 kisméretű csőbilincsre a vízcsövek visszarakásánál.(ha mégis javíttatod,addig használhatod a kocsit,ha egy megfelelő méretű kis csődarab és két csőbilincs segítségével összeilleszted a vízcsöveket)
Link to comment
Megosztás:

Astrában fűtéscsap van vagy csak terelőlapok?Nem jön a meleg.
Terelőlap van,úgy műkszik az egész,hogy a fűtés tekerőgombja elfordít egy terelőlapot,ami a kűlső levegőt beengedi a fűtőradiátor dobozába,ott fel melegszik és onnan megy az utastérbe.Neked lehet hogy beragadt,ha kiveszed az alsó műanyag borítást,akkor alulról az anyósülés felől meg tudod nézni hogy mozog -e a terelőlap. :wink:
Link to comment
Megosztás:

Koszi Powerup! :lol:

Nekem nem folyik csak a futes nem eleg meggyozo es mondta a szerelom tisztitani kene...

Szívesen máskor is!Aztán csak óvatosan!!Én sikeresen leamortizáltam a műanyagokat.. ;) A radiátor dobozának felső csavarmenetei megszakadtak,kábelkötegelővel fogattam össze,máshogy nem ment.A doboz felső részéből kitőrött egy darab,most próbálom majd beragasztani,mert bekapcsolt fűtésnél a külső levegő akkor nem melegszik fel a dobozban keringve,hanem egyből távozik a lyukon(hidegen)és pont a lábamra! :evil: A doboz felső része csak a kompletten cserélhető,egybe van építve a ventivel és a szellőzés kapcsolóival.... :twisted:
Link to comment
Megosztás:

Inkább langyos volt mindig a fűtés ...
Úgy tudom a dízelek egy része alaphangon se fűt rendesen...Meg kéne kérdezni egy dízeles kollégát,hogy az övé hogy fűt..Ha pedig eltömődött,a bontott ugyananyi kb. mint a javítás ,6000-körül,de nem lehet tudni hogy a bontott meddig bírja.Ezért vettem meg az újat.
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
. Egyáltalán nem bnyolult. Motorház felnyit, Gumicsík levesz, alatta nagy fekete műanyag szar kivesz (el ne törd). Már látod is a fedelét. Én kiakasztottam az ablaktörlő rúdjait is, így könnyebb hozzáférni. Pollenszűrőt kiveszed, utána azt az egész műanyag házat ki kell venni. Ha ez megvan, ott a motor, amit 2 csavar fog. Ennyi. Nekem kb. fél óra volt. Sok szerencsét!

Ha visszaolvasol lehet,hogy többet is találsz róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.