Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Neked nem ugrott ki a rugó és a két golyó belőle?

Én két napot tököltem vele de az eredeti rugót így sem tudtam visszatenni.

Szétesett nekem is. Sőt, mire erre rájöttem, már csak az egyik golyó volt meg.

Aztán megnéztem a pályát ahol a rugó két vége siklik. Az egyik oldalon van három bemélyedés, ugye ide ugrik be a golyó a kapcsoló három állásában. A másik oldal simának tűnt, ezt telenyomtam zsírral. A rugó majd elcsúszkál rajta. A bemélyedések oldalán középső állásnál van egy ékszerű vájat felülről, ide félig beillesztettem a golyót (mármint a furatából félig kilógva), bal kézben fogva hüvelykujjal odaszorítottam. Jobb oldalon meg egy csavarhúzóval benyomva a rugót sikerült a tengelyt betolni a helyére.

Csak a konstruktőr anyja csuklott rendesen...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

HI

Lehet volt már kérdés de nem volt kedvem vissza olvasni!!!

Csak az lenne a gondom hogy van egy 1.4 benzines astra caravánom 1 hetes használtan vettem és azt tapasztaltam hogy a magnó feletti középső 2 db szellőzőnyíláson mindig tök hideg levegő jön hiába 90C fokos a víz hiába tekergetem a fűtés kapcsolot (lábra arcra szélvédőre)tök hideg levegő jön,a jobb ajtónál és a bal ajtónál ott a megszokott módon fújja a levegöt állítástól függöen,ott tökéletes.

Namost én rákérdeztem 1 embernél és azt mondta tipikus Astra hiba minden Astra középen hideg levegőt fúj,engem akkor is bánt a dolog ezért fordulok hozzátok.

Akkor most mi a helyzet valami nagy baj van vele?

Vagy csak valami csatlakozó szétcsúszott?

Vagy tényleg Astra tipikus esete?

Link to comment
Megosztás:

Szétesett nekem is. Sőt, mire erre rájöttem, már csak az egyik golyó volt meg.

Aztán megnéztem a pályát ahol a rugó két vége siklik. Az egyik oldalon van három bemélyedés, ugye ide ugrik be a golyó a kapcsoló három állásában. A másik oldal simának tűnt, ezt telenyomtam zsírral. A rugó majd elcsúszkál rajta. A bemélyedések oldalán középső állásnál van egy ékszerű vájat felülről, ide félig beillesztettem a golyót (mármint a furatából félig kilógva), bal kézben fogva hüvelykujjal odaszorítottam. Jobb oldalon meg egy csavarhúzóval benyomva a rugót sikerült a tengelyt betolni a helyére.

Csak a konstruktőr anyja csuklott rendesen...

én is most szívok az összerakással, mert szétugrott, de tegnap már 2szer földhözvágtam az egészet, mert már kib...ttul fájt az ujjam, a golyó meg egyfolytában elrepült a szobában és keresgélhettem

ma újra próbálkozom, egy golyóval simán összeraktam, de a 2. nem akar belemászni... :roll:

Link to comment
Megosztás:

HI

Lehet volt már kérdés de nem volt kedvem vissza olvasni!!!

Csak az lenne a gondom hogy van egy 1.4 benzines astra caravánom 1 hetes használtan vettem és azt tapasztaltam hogy a magnó feletti középső 2 db szellőzőnyíláson mindig tök hideg levegő jön hiába 90C fokos a víz hiába tekergetem a fűtés kapcsolot (lábra arcra szélvédőre)tök hideg levegő jön,a jobb ajtónál és a bal ajtónál ott a megszokott módon fújja a levegöt állítástól függöen,ott tökéletes.

Namost én rákérdeztem 1 embernél és azt mondta tipikus Astra hiba minden Astra középen hideg levegőt fúj,engem akkor is bánt a dolog ezért fordulok hozzátok.

Akkor most mi a helyzet valami nagy baj van vele?

Vagy csak valami csatlakozó szétcsúszott?

Vagy tényleg Astra tipikus esete?

Ha bekapcsolod a belső levegő keringetést akkor ott is meleget nyom. Legalábbis az enyém az igen.

Link to comment
Megosztás:

HI

Lehet volt már kérdés de nem volt kedvem vissza olvasni!!!

Csak az lenne a gondom hogy van egy 1.4 benzines astra caravánom 1 hetes használtan vettem és azt tapasztaltam hogy a magnó feletti középső 2 db szellőzőnyíláson mindig tök hideg levegő jön hiába 90C fokos a víz hiába tekergetem a fűtés kapcsolot (lábra arcra szélvédőre)tök hideg levegő jön,a jobb ajtónál és a bal ajtónál ott a megszokott módon fújja a levegöt állítástól függöen,ott tökéletes.

Namost én rákérdeztem 1 embernél és azt mondta tipikus Astra hiba minden Astra középen hideg levegőt fúj,engem akkor is bánt a dolog ezért fordulok hozzátok.

Igen volt már ez a kérdés!

Ez direkt van így, nem pedig hiba!!

Egyébként itt elolvashatod, hogy mit lehet vele csinálni!8)

http://www.opelforum.hu/viewtopic.php?t=12...r=asc&start=105

Link to comment
Megosztás:

1golyó rulez
Azért a kettő lenne az igazi :)

Kiváncsi lennék rá, hogy ezt a márkaszervízebn hogy oldják meg. Már látoma lelki szemeim elött, hogy ha eljön a jóidő én is szívok majd ezzel a golyóval egy sort.

Ki kell húzni belső világítás állásba mielőtt kijön a műszerfalból, arra vigyázz, hogy ha szétszedted ezután már ne nyomd visszaalapállásba mert olyankor száll el a golyó, csak miután újra összeraktad és jól kapcsolható.

Én a kis érintkezők visszarakásával is szívtam, de megoldottam a végén, odaforrasztottam a rugós kis pöcökhöz és azóta jól működik. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Kiváncsi lennék rá, hogy ezt a márkaszervízebn hogy oldják meg. Már látoma lelki szemeim elött, hogy ha eljön a jóidő én is szívok majd ezzel a golyóval egy sort.

Sztem nem sz*rakodnak vele, kicserélik a komplett kapcsolót. A pógár meg fizessen..., végülis ebből élnek meg a kereskedők, nem az újautó eladásból.

Saccra egy ilyen kapcsoló ca. ugyanannyiba kerül, mint egy márkaszervíz rezsióradíja, amit minimumként kiszámláznának, ha egy fél órát vacakolnának a golyókkal, meg az izzó ki/beforrasztásával. Szal, ha márkaszervízben gondolkodsz, inkább vedd meg a kapcsolót. A csere két mozdulat.

Egyébként a golyót még csak-csak be lehet rakni. Én is azzal a két rézlappal tököltem sokat, mindig elcsúsztak, amikor rá akartam pattintani a fedelet.

Link to comment
Megosztás:

Későre jöttem rá, hogy a pollenszürőre befolyó víz mennyire megtölti az autót ha sokat fűtök. A szönyegek alatt csuromvíz volt minden, főleg a csomagtartóban (Caravan). Már bűze is volt :wink: .

És most már tudom miért ment tönkre a ventilátor ellenállása is, ráfolyt a víz. Na de sebaj, ma fekete szilikonpasztával ősszedolgoztam az üveget a gumicsíkkal. Remélem fog tartani.

Link to comment
Megosztás:

Későre jöttem rá, hogy a pollenszürőre befolyó víz mennyire megtölti az autót ha sokat fűtök. A szönyegek alatt csuromvíz volt minden, főleg a csomagtartóban (Caravan). Már bűze is volt :wink: .

És most már tudom miért ment tönkre a ventilátor ellenállása is, ráfolyt a víz. Na de sebaj, ma fekete szilikonpasztával ősszedolgoztam az üveget a gumicsíkkal. Remélem fog tartani.

A csomagtartóban? :shock: Hát én inkább a hátóablakmosó repedt, vagy törött csövére gondolnék, mintsem a fűtésen keresztül bekerült vízre!

Egyégként nekem a tető és a hátsóoldal találkozásánál meg volt repedve a tömítés, ott folyt be a csomagtartóba a víz, igaz az enyém nem caravan!

UI: Ha még mindíg kell, vasárnapra fenn lesz a hibátlan!! Bocsi, hogy ilyen sokára! :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.