Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!

SOS!!! Tegnapelőtt volt ez a hatalmas eső. Olyan szinten bepárásodott a szélvédőm, hogy patakokban folyt le a pára. (Az oldalüvegeken is.) Ezerrel fújattam rá a meleg levegőt, de semmi. Meg kellett állnom, mert nem láttam ki. A helyzet az, hogy egy hete cseréltem pollenszűrőt, így nem tudom, miért van ez. 5 hónapja van meg az autóm, máskor is párásodott, de nem ennyire. (F Astra Caravan 1997, X16XEL) Lécci segítsetek! Előre is köszönöm!!!!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy nem váltott át, úgy ragadt a belső keringetés kapcsolód. Az F-ben ez egy furi pneumatikus kis vákuumszelep, ami magában a nyomógomb végében van belül. Néha cserés.

Persze, lehet, hogy simán beázott a pollenszűrőd, akkor ugyanez a helyzet. Amíg ki nem szárad és hűvös a szélvédő üveg....

Link to comment
Megosztás:

Mi az, hogy beállítva? Azon szerintem nem lehet semmit állítani! Vagy működik vagy nem. De álló motornál kiválóan lehet hallani, ha felkapcsolod 3-ba a ventit és megnyomod a belsőkeringető gombot, megváltozik a levegő meg a venti hangja is, sőt hallani a zsalu koppanását is, ahogy átvált.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen alapon akkor nem lenne szabad használni az autót sem, mert jól van beállítva...

Amikor valami füstös területre ér az ember, vagy v.mi rohadt büdös teherkocsi mögött araszolsz a dugóban akkor igencsak hasznos, hogy át lehet váltani belső levegő keringetésre...

Viszont Neked valószínűleg beázik a pollenszűrőd !!!

A szélvédőnél nézd meg a gumi tömítést, hogy nincs-e elválva az üvegtől... (akár a hajszálvékony résen is frankón befolyik a víz)

Ha szépen kitömíted FBS pasztával vagy sziloplaszttal akkor nem fog beázni... A szűrőt meg persze cseréld...

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem a szellőző kapcsolóját. Nincs benyomva. Számomra ez azt jelenti, hogy kintről jön a levegő a pollenszűrőn keresztül. Viszont benyomtam a kapcsolót, és azon kívül, hogy világít nem csinált semmit, nem hallottam koppanást sem. Na most akkor mi ez a szar ami elromlott?? :smt017

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem a szellőző kapcsolóját. Nincs benyomva. Számomra ez azt jelenti, hogy kintről jön a levegő a pollenszűrőn keresztül. Viszont benyomtam a kapcsolót, és azon kívül, hogy világít nem csinált semmit, nem hallottam koppanást sem. Na most akkor mi ez a szar ami elromlott?? :smt017

Kikapcsoláskor lehet hallani egy szisszenést... bekapcsoláskor semmit...

Ha be van kapcsolva akkor jóval melegebbet fúj... próbáld ki !

És ha hideg/esős idő van akkor nagyon hamar be is párásodik...

Link to comment
Megosztás:

Venti 30-40e, ellenállat is van vagy 8e, ahogy olvastam... Viszont meg lehet spórolni 1-2e pénzt a szűrőn. :roll:

Nem a spórolásról szólt a dolog,hanem a tököm televolt a párásodással. Úgy párásodott a gép mintha átfolyt volna a víz a szélvédőn. Venti meg asszem van is egy tarcsiba. Nagy szemetet meg megállítja a szúnyog háló is.

Link to comment
Megosztás:

Nem a spórolásról szólt a dolog,hanem a tököm televolt a párásodással. Úgy párásodott a gép mintha átfolyt volna a víz a szélvédőn. Venti meg asszem van is egy tarcsiba. Nagy szemetet meg megállítja a szúnyog háló is.

Nem ésszerűbb megcsinálni? Nekem pl nem párásodik, igaz, az origi, 11 éves szélvédő van bennt, és kb évente cserélem a pollenszűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Nem a spórolásról szólt a dolog,hanem a tököm televolt a párásodással. Úgy párásodott a gép mintha átfolyt volna a víz a szélvédőn. Venti meg asszem van is egy tarcsiba. Nagy szemetet meg megállítja a szúnyog háló is.

Nem tom, nekem 8 évig volt F-Astrám, de sose párásodott a pollen miatt, igaz nem is ázott meg. Maximum nem fújt már semmit, ha öreg volt. Különben meg láthatod, mit fog meg, azt mind be kéne szívnod!! És az a finom trutyi nem rakódik le a szellőző rendszeren belül és nem kell puccantani a rácsok közül- az f@sza meló!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Hol tudsz ilyen jó árban? Mert nekem elég jópár 100 ft volt :wink: :(

Igaz, nem jártam nagyon körbe, és a lángba vettem Delphi-t, és az ott 2500ft volt..

És ráadásúl állítólag leárazva..(vmi 3e ft környékéről)..

Nem valami aktívszenes cucc volt, azok olyan drágák!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.