Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

Ahogy említettem a tél kihozza a fáradt anyagok hibáit...

Ebben a topicban azt panaszolnám el, hogy a befúvó ventilátor kettes-hármas fokozatában olykor kicsi kis zizegés, ciripelés, olykor erőteljes nyikorgás hallatszik.

ÉS mostanában, hogy gyakran kell használni elég idegesítő és egyre erőteljesebb.

Mi az oka?

Hoványúljakmitcsináljak? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ahogy említettem a tél kihozza a fáradt anyagok hibáit...

Ebben a topicban azt panaszolnám el, hogy a befúvó ventilátor kettes-hármas fokozatában olykor kicsi kis zizegés, ciripelés, olykor erőteljes nyikorgás hallatszik.

ÉS mostanában, hogy gyakran kell használni elég idegesítő és egyre erőteljesebb.

Mi az oka?

Hoványúljakmitcsináljak? :rolleyes:

Nekem is nyikorgott 1 kicsit, de nyáron kiszedtem az egészet, kitakarítottam, a motornál a csapágyakhoz fújtam WD40-et! Azóta simán megy! Próbáld meg te is kiszedni és kitakarítani, majd fújd be a csapágyakat WD40-el!

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nyikorgott 1 kicsit, de nyáron kiszedtem az egészet, kitakarítottam, a motornál a csapágyakhoz fújtam WD40-et! Azóta simán megy! Próbáld meg te is kiszedni és kitakarítani, majd fújd be a csapágyakat WD40-el!

Honnan férek hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Honnan férek hozzá?

Itt van a pollenszűrő csere...

Ekkor már látni fogod a ventit, meg a kerekeit.

Meg a csavarokat, amik rögzítik az egész herkentyűt..(nah ezt még nem szedtem ki én se... bár nekem is kell majd lassan. nekem 1-2 ben szokott kicsit zörögni..)

ITT is van pár kép még arról a környékről..

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ciripel. Van másik motorom is, de a cseréhez eddig nem volt kedvem, mert ahogy nézem le kell venni a szélvédő alsó műanyag borítását is meg az ablaktörlő lapátokat ahhoz , hogy kiférjen a motor és a pollenszűrő keret. B)

Hát a javítási kézikönyv szerint is bizony le kell venni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Először megpróbálok befújni neki WD 40-et, hátha az is elég lesz.

Hozzáférni kiszedés nélkül? Igazából még nem néztem. Lehet holnap megsasolom. Bár elég hideg van ilyenkor könnyen törnek a műanyag alkatrészek. A bödön szerelésénél is sikerült letörnöm a kitámasztó tartó patentet. ;) Most úgy van odadrótózva. Ha felnyitom a mocitetőt mindíg meg kell tartani fejjel amíg bogozok. B)

Link to comment
Megosztás:

Hozzáférni kiszedés nélkül? Igazából még nem néztem. Lehet holnap megsasolom. Bár elég hideg van ilyenkor könnyen törnek a műanyag alkatrészek. A bödön szerelésénél is sikerült letörnöm a kitámasztó tartó patentet. ;) Most úgy van odadrótózva. Ha felnyitom a mocitetőt mindíg meg kell tartani fejjel amíg bogozok. B)

Nem akarom szétszedni, ha nem feltétlenül szükséges.Nekem csak egy kicsit ciripel, és csak akkor ha 15 percnél többet megy. A szélvédő műanyag borításának leszedése kerülendő, ha nem nagyon muszáj. Utána szokott kezdődni a párásodás. Ezt mondjuk megoldottam a műpadlós borítással, de akkor se szívesen szedem szét. A másik, bontott fűtőmotorom szemre ugyan jó állapotban van és megy is, de lehet hogy egy idő után az is ciripelne...

Link to comment
Megosztás:

Hozzáférni kiszedés nélkül? Igazából még nem néztem. Lehet holnap megsasolom. Bár elég hideg van ilyenkor könnyen törnek a műanyag alkatrészek. A bödön szerelésénél is sikerült letörnöm a kitámasztó tartó patentet. ;) Most úgy van odadrótózva. Ha felnyitom a mocitetőt mindíg meg kell tartani fejjel amíg bogozok. B)

Nolám, nolám! Montam szójjá, segítek. Ha engem kérdel, én megmontam vóóóna, hogy vigyázz meraz törik! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nolám, nolám! Montam szójjá, segítek. Ha engem kérdel, én megmontam vóóóna, hogy vigyázz meraz törik! ;)

Azért itt előjön a 14-év ennyi idő után eléggé törnek a műanyag alkatrészek. A multkor az injektor csatijának a patentje tört le bele is esett, rá a pillangó szelepre, horgásztam vagy 5 percig. Már úgy volt leviszem a porszívot, de aztán kijött. Nem mertem úgy hagyni, nehogy lerázkódjon, ezért kábelkötegelővel rögzítettem. Most meg ez a kitámasztó-rögzítő. Majd ha bontóközelbe leszek hozok egyet, csak mér is ne bele van fűzve a nyitóbowden. B) Mondjuk tervbe van majd a telós mociháztető, akkor meg minek.

Link to comment
Megosztás:

Azért itt előjön a 14-év ennyi idő után eléggé törnek a műanyag alkatrészek. A multkor az injektor csatijának a patentje tört le bele is esett, rá a pillangó szelepre, horgásztam vagy 5 percig. Már úgy volt leviszem a porszívot, de aztán kijött. Nem mertem úgy hagyni, nehogy lerázkódjon, ezért kábelkötegelővel rögzítettem. Most meg ez a kitámasztó-rögzítő. Majd ha bontóközelbe leszek hozok egyet, csak mér is ne bele van fűzve a nyitóbowden. B) Mondjuk tervbe van majd a telós mociháztető, akkor meg minek.

Apropó, nyitóbovden! Nekem nem nyitja mindig a mocitetőt. Mit lehet ezzel kezdeni, hol kell, hol jobb utánállitani? Nem hinném hogy a hidegek miatt jött csak elő, vagy mégis?

Link to comment
Megosztás:

Apropó, nyitóbovden! Nekem nem nyitja mindig a mocitetőt. Mit lehet ezzel kezdeni, hol kell, hol jobb utánállitani? Nem hinném hogy a hidegek miatt jött csak elő, vagy mégis?

Meg kell lesni, nyitott mociháztetőnél mozog-e rendesen a bowden végén a kampó ami elengedi azt a tüskét. Lehet csak kenni kell. Úgy rémlik ott is lehet állitani a hosszán, a gégecsövet fogja egy csavar, azzal lehet játszani. Én multkor egy Skodával szívtam 2 órát alá kellett mászni a kartervédő lemezt leszerelni, hogy egy hosszú csavarhúzóval ki tudjam piszkálni. Megkentük, azóta jó.

Link to comment
Megosztás:

Meg kell lesni, nyitott mociháztetőnél mozog-e rendesen a bowden végén a kampó ami elengedi azt a tüskét. Lehet csak kenni kell. Úgy rémlik ott is lehet állitani a hosszán, a gégecsövet fogja egy csavar, azzal lehet játszani. Én multkor egy Skodával szívtam 2 órát alá kellett mászni a kartervédő lemezt leszerelni, hogy egy hosszú csavarhúzóval ki tudjam piszkálni. Megkentük, azóta jó.

A nyitókar normálisan mozog, ugyanúgy kihúzom mint eddig is szoktam, úgyhogy nem hiszem hogy kenéssel javulna. Inkább "meghosszabbodott" a bovden. Remélem nem a karnál fog ki(sz)akadni mert oda nem férek be megbütykölni! Még nem néztem meg rendesen, hanyagoltam, csak most a hsz-od juttatta eszembe.Majd megsasolom. B)

Link to comment
Megosztás:

Hozzáférni kiszedés nélkül? Igazából még nem néztem. Lehet holnap megsasolom. Bár elég hideg van ilyenkor könnyen törnek a műanyag alkatrészek. A bödön szerelésénél is sikerült letörnöm a kitámasztó tartó patentet. ;) Most úgy van odadrótózva. Ha felnyitom a mocitetőt mindíg meg kell tartani fejjel amíg bogozok. B)

Erre a legjobb megoldás a gázrugós teleszkóp.

Képem sajnos nincs róla, de nekem mindkét oldalon van. Olyan erősen nyilik fel, hogy szinte ellen kell tartani neki.

Omega filing. :blush: :D

Link to comment
Megosztás:

A nyitókar normálisan mozog, ugyanúgy kihúzom mint eddig is szoktam, úgyhogy nem hiszem hogy kenéssel javulna. Inkább "meghosszabbodott" a bovden. Remélem nem a karnál fog ki(sz)akadni mert oda nem férek be megbütykölni! Még nem néztem meg rendesen, hanyagoltam, csak most a hsz-od juttatta eszembe.Majd megsasolom. :D

Azt hiszem lehet állítani a hosszán is. Na nem a tényleges hosszán, hanem egy csavar fog egy kis lemezt ami pozicionálja a gégecsövet. Ha fellazítod lehet tologatni meddíg érjen el.

Erre a legjobb megoldás a gázrugós teleszkóp.

Képem sajnos nincs róla, de nekem mindkét oldalon van. Olyan erősen nyilik fel, hogy szinte ellen kell tartani neki.

Omega filing. :lol: :)

Láttam már olyat Opelesfater verdáján, majd ilyenem is lesz. Na most kezdhetek új lapot a jövőbeli projekteknek, mert egy már betelt. :blush: Csak az ilyen extra dolgoknak nehezebb elkülöníteni lóvét a családi kasszából, mint pölö a féknek. ;) :P Az valahogy egyértelműbb, hogy kell,az ilyen dolgokra meg mindíg ki kell találnom vmit. B)

Link to comment
Megosztás:

Azt hiszem lehet állítani a hosszán is. Na nem a tényleges hosszán, hanem egy csavar fog egy kis lemezt ami pozicionálja a gégecsövet. Ha fellazítod lehet tologatni meddíg érjen el.

Láttam már olyat Opelesfater verdáján, majd ilyenem is lesz. Na most kezdhetek új lapot a jövőbeli projekteknek, mert egy már betelt. :blush: Csak az ilyen extra dolgoknak nehezebb elkülöníteni lóvét a családi kasszából, mint pölö a féknek. ;) :D Az valahogy egyértelműbb, hogy kell,az ilyen dolgokra meg mindíg ki kell találnom vmit. B)

Ez egy két ezres. Vagy ha jó bontóba mész, ingyen megkapod.

Ennek van értelme, megéri a ráköltött százasokat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.