Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

"mert sok hőt von el, de keveset ad le"

ilyen nincs ;) és a többi hova tűnik? ;)

Hát ez az. Legközelebb idézőjelbe teszem. (Bár mi a sok? Mihez képest sok?) Mindegy nekem paranormális autóim szoktak lenni. :blink:

Venti 96 fokon kapcsol be, és álltalában 92-93 fokon ki :P
Ez nem igaz. :unsure:

Nem szállok vitába, mert itt vectráról van szó, csak miután olyan "élet" van a vectra topikban, ide írtam (mint azt említettem). A C16NZ astrákban sem ritka. És szinte az egész rendszer ugyanaz. Márpedig a vectra műszaki adataiban 100/95 fok szerepel.

Link to comment
Megosztás:

Venti 96 fokon kapcsol be, és álltalában 92-93 fokon ki :blink:

Na nekem pont így működik. :unsure:

Azóta mióta tavaly belekerült a gyári új termosztát.

Igaz ez csak a venti 1.fokozat, a második nemtom mikor kapcsol(na). Bár egyszer asszem volt hogy nagyon meleg volt és a klíma miatt kellett neki a 2.

(na meg amíg rossz volt a ventin a kapcsoló addig csak a 2. kapcsolt 100 felett kicsivel - jó kis turbina hang - de akkor már elég szar volt a termosztát is)

Link to comment
Megosztás:

Menet közben ha a fűtést leveszem, akkor szépen fölmászik 90 fok közelébe a mutató (még mindig nem az igazi, de lehetne vele együtt élni). Tehát a radiátornál hül vissza. :unsure:

Na ilyet még nem pipáltam mióta kétágú vagyok.... :blink:

Nem tudom a vectrának milyen a szellőző rendszere, de lehet hogy a radiátorodat kellene jobban védeni a külsű hömérséklettől. ;) Mármint nem a befújni kívánt levegőtől, hanem a kósza légáramlatoktól. Elképzelhető hogy hiányos a szellőző rendszer?

Link to comment
Megosztás:

Nem szállok vitába, mert itt vectráról van szó, csak miután olyan "élet" van a vectra topikban, ide írtam (mint azt említettem). A C16NZ astrákban sem ritka. És szinte az egész rendszer ugyanaz. Márpedig a vectra műszaki adataiban 100/95 fok szerepel.

A "műszaki adatok" nem mindig tökéletes adatokat tartalmaznak. :unsure:

Az egyfokozatú kapcsolók 96 fokon, a kétfokozatúak pedig 96 és 100 fokon kapcsolnak.

Ha veszel külön ilyen kapcsolót, fel is van tüntetve rajta, illetve az egyikről egyszer találtam

gyári adatlapot is, azon is ennyi volt feltüntetve.

A kikapcsolási adat már saját tapasztalat, azt nem tüntették fel sehol.

Ja, még a tapasztalatom az is, hogy ezek a kapcsolók elég jól tartják ezt

a kapcsolási hőmérsékletet, még öreg korukban is.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem lenne egy kérdésem!

Mivel tudnánk halál pontos hőmérsékletet mérni a vízkörben és hol?

A lézeres mérő nem jó erre a célra,de ha lenne is egy szondás hőmérő,hol lehetne berakni,hogy a tényleges pontos hőmérsékletet kapjuk meg?

Lehet,hogy ennyire pontatlan a gyári hőmérő és az szórakozik velünk? :unsure:

Greg!Jól gondolom,hogy a fűtéshez egy zsalu zárja le a levegő útját és az tereli a fűtőradiátorra a levegőt?Lehet,hogy neked ez a zsalu nem zár tökéletesen? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem lenne egy kérdésem!

Mivel tudnánk halál pontos hőmérsékletet mérni a vízkörben és hol?

A lézeres mérő nem jó erre a célra,de ha lenne is egy szondás hőmérő,hol lehetne berakni,hogy a tényleges pontos hőmérsékletet kapjuk meg?

Lehet,hogy ennyire pontatlan a gyári hőmérő és az szórakozik velünk? :unsure:

Greg!Jól gondolom,hogy a fűtéshez egy zsalu zárja le a levegő útját és az tereli a fűtőradiátorra a levegőt?Lehet,hogy neked ez a zsalu nem zár tökéletesen? :blink:

A zsalu jó ötlet, azt tényleg érdemes megnézni. ;)

Pontos mérést a gyári műszer szondájának helyén lehetne csak végezni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na nekem pont így működik. ;)
Nem lehet h a tiednek teljesen más a motorja? :unsure:

A TIS is asszem 100 fokot ír. De a Haynes könyv szintén. :blink:

Greg!Jól gondolom,hogy a fűtéshez egy zsalu zárja le a levegő útját és az tereli a fűtőradiátorra a levegőt?Lehet,hogy neked ez a zsalu nem zár tökéletesen? ;)
Igen, pont ezt mondtam melindának hazafelé jövet. Valahol lehet hogy keveredik hideg levegővel egy picit.
Link to comment
Megosztás:

Pontos mérést a gyári műszer szondájának helyén lehetne csak végezni. :unsure:

Annak a menete M6?Vagy talán M8?Kellen csinálni egy csavarból egy szondát.

Átfurnám a közepét mondjuk 3-as furóval és epokittal ragasztanék bele egy diódát.

100fokot csak kibírna és akkor lehetne pontos hőfokot mérni!

Link to comment
Megosztás:

Ha jót akarsz, akkor inkább berhelj szét egy rossz jeladót. Fúrkáld azt szét. Csavard be a saját jeladója helyére, és kezdj el autózni. Nekem anno volt egy digitális műszerem. Sajna csak volt. Egy vezetéken volt egy pálca, azt lehetett mártogatni, és sokszáz fokot kibírt.

Link to comment
Megosztás:

Ha jót akarsz, akkor inkább berhelj szét egy rossz jeladót. Fúrkáld azt szét. Csavard be a saját jeladója helyére, és kezdj el autózni. Nekem anno volt egy digitális műszerem. Sajna csak volt. Egy vezetéken volt egy pálca, azt lehetett mártogatni, és sokszáz fokot kibírt.

Kb én is erre gondoltam,mármint a gyári jeladó helyére tekeném be az általam gyártott jeladót!

Van itthon most egy kiszedett jeladóm,majd megnézem.

Szétnézek majd,lehet-e venni valahol olcsón két digites hőmérőt,aminek külső szondája van.

Link to comment
Megosztás:

Inkább az a kérdés, milyen méréssel lehetsz biztos benne, hogy te most a jót méred. :unsure:

Én inkább hiszek a jeladón feltüntetett értéknek, meg a gyártója adatlapjának, mint egy sokszor

hülyeséget állító "szakkönyv"-nek (pl. amit a hűtővízcseréről ír, az baromság).

Link to comment
Megosztás:

Inkább az a kérdés, milyen méréssel lehetsz biztos benne, hogy te most a jót méred. ;)

Én inkább hiszek a jeladón feltüntetett értéknek, meg a gyártója adatlapjának, mint egy sokszor

hülyeséget állító "szakkönyv"-nek (pl. amit a hűtővízcseréről ír, az baromság).

:unsure:

Te tudod, te olvastad a jeladót. ;)

Én azért ilyen bátran nem "mellőzném" az említett forrásokat. Csak szakemberek írták vagy mi... :blink:

Link to comment
Megosztás:

:unsure:

Te tudod, te olvastad a jeladót. ;)

Én azért ilyen bátran nem "mellőzném" az említett forrásokat. Csak szakemberek írták vagy mi... :blink:

Ha a munkám során csak a könyvekből olvasott adatokra alapoznék, akkor nem működne semmi sem. ;)

Szerencsére sikeres fejlesztőmérnök vagyok. :P

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel volt időm picit tesztelni.

Motorindítás után rátettem a kezem a termosztát házára,90fokot már alulról surolta a mutató,amikor kezdett kinyitni szerintem a termosztát,mert az aluház felső része kezdett langyos lenni,aztán szép lassan a gumicső is.

Viszont azon agyaltam,hogy a hőfokjeladó szerintem gyárilag nem jó helyen van.

Nekem a tetején van a termosztát házának,ergo a termosztát "hideg" oldalán mér.Lehet,hogy nincs is gond a hőfokkal,csak nem jó helyen mérjük mennyi is az annyi? :unsure:

Benyásokban hol van?

img0744hj7.th.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.