Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

helló! hátsóhíd szilent cseréhez kérnék segítséget, hogy fogjak hozá aknám nincs! Első futművel már volt dolgon nem1x nem2x de hátsóhoz még nem! köszönettel várom a válaszokat! Üdv mindenkink

Kivenni kitudod ahogy az elsőt, betenni már másabb, menetes szárral nagy alátétekkel szoktuk, ha nem vesszük ki a hidat... meg kell reszelni kúposra a műanyag házát az uj szilentnek, és csavarni a mentes száron a csavart, elég sokat lehet szívni vele így.... vagy kiveszed az egész hidat, és nagy satuba nyomatod be.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

az a bajom van, pár hete már beszéltem róla, hogy kopog valami a kocsi elejében és kormányzásnál is recseg. De olyankor is adja ezt a tompa recsegő hangot ha egyenesen megyek kicsit szarabb úton. voltam szerelőnél aztmondja semmit nem lát... azért kicserélte a toronycsapágyat, mert hogy ott volt vmi kis gebasz, de a hiba továbbra is fennál...

szóval a hibajelenség az, hogy a kormány elforgatásánál először koppan egyet, mintha a tűzfalra ütnének, majd recseg a kormány tekerésénél.

vkinek van vmi ötlete??

Hasonló jelenségem van nekem is. jobb futóműnél ha balra van kitekerve akkor jön a jó szép roppanó hang és érezni is lehet már újabban.

hátsó szilent, vagy inkább a gömbfej hibája?

Link to comment
Megosztás:

SOS kérdésem lenne:

Mekkora kulcs kell a trapéz bömbfej és az első szilentek cseréjéhez? Most tudnék jófajta dugókulcsot venni, de nincs a közelemben az autó.

A szilent rögzitö csavar 16-os csillag kulcsot szereti, a gömbfej pedig 18-as villás, ide csak azzal férsz oda.

Link to comment
Megosztás:

A szilent rögzitö csavar 16-os csillag kulcsot szereti, a gömbfej pedig 18-as villás, ide csak azzal férsz oda.

Hú de nem járatos méretek... biztos nem 17 és 19? Na mindegy, ezek szerint úgysem jó mindenhova a dugókulcs így nem ma lesznek meg ezek a szerszámok :D

Akkor ezen a hétvégén is elmarad a szilentcsere. :D

Link to comment
Megosztás:

Hú de nem járatos méretek... biztos nem 17 és 19? Na mindegy, ezek szerint úgysem jó mindenhova a dugókulcs így nem ma lesznek meg ezek a szerszámok :D

Akkor ezen a hétvégén is elmarad a szilentcsere. :D

Biztos hogy ezek kellenek, én 1 hónapja estem túl a szilentcsere mütéten.

Link to comment
Megosztás:

Hát ja azlessz...megpróbálok megnézetni mindent. Ez megint pénz és még vezérműt is cserélni kell. Lassan ottartok hogy inkább bkvzok:)

Nekem is volt hasonló jelenségem. Mármint, hogy rossz úton kopogott valami. Elörről jött. Én is futóműre gondoltam. Míg egy nyugodt pillanatomban rájöttem. A kormány rudazatán van egy műanyag "szilent" vagy nem tudom, hogy minek nevezzem. Lehet inkább távtartó a helyes megnevezése. Na az lecsúszott. Visszanyomtam és már nem is ropog.

Tehát ezt a pedáloknál tudod látni. Én oda befeküdtem és visszatoltam. Lehet majd megint ki fog jönni de akkor kitalálok rá valami megoldást.

Próbáld már hátha. Ja és nem jár bontással.

Link to comment
Megosztás:

az van, holnap megyek venni egy nyomtávrúd kinyomót. Azt rebesgették nekem, hogy egy oldal megvan egy óra alatt :D

1 óra az már nagy rutint feltételez :D én spanommal egy délelőtt csináltam meg ami kb 3.5-4 óra de pepecselős volt mert a markom volt a rugóösszehúzó szerszám :D még jó h ültető rugó volt ami vagy 4 centivel rövidebb nyugalmi állapotban...

Link to comment
Megosztás:

1 óra az már nagy rutint feltételez :D én spanommal egy délelőtt csináltam meg ami kb 3.5-4 óra de pepecselős volt mert a markom volt a rugóösszehúzó szerszám :D még jó h ültető rugó volt ami vagy 4 centivel rövidebb nyugalmi állapotban...

Én már nem mertem ültető rugót rakni a vasba...

Amilyen utak errefelé vannak, nagyon alacsony lett volna...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben a birtokomba került egy 2000-es évjáratú F astra sedan, és szeretnék bele ültető rugót tenni.

(nagyon zavar, hogy ilyen magas, és libeg jobbra-barra)

Szóval a neten mindenféle rugót árulnak használtan, de nem tudok rájönni a köztük lévő különbségekre. Például a caravan hátsó rugója különbözik a sedan hátsóétól? Ha igen, akkor miben?

Kicserélni mennyire nehéz egy ilyen kocsin? (motor szét össze, vezérlés csere, meg futómű, fék cserebere megy)

Kell hozzá összehúzó, vagy két ember összedolgozva puszta kézzel is megoldja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben a birtokomba került egy 2000-es évjáratú F astra sedan, és szeretnék bele ültető rugót tenni.

(nagyon zavar, hogy ilyen magas, és libeg jobbra-barra)

Szóval a neten mindenféle rugót árulnak használtan, de nem tudok rájönni a köztük lévő különbségekre. Például a caravan hátsó rugója különbözik a sedan hátsóétól? Ha igen, akkor miben?

Kicserélni mennyire nehéz egy ilyen kocsin? (motor szét össze, vezérlés csere, meg futómű, fék cserebere megy)

Kell hozzá összehúzó, vagy két ember összedolgozva puszta kézzel is megoldja?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ákos

Caravan-sedán rugónak más a magassága, és az átmérője is, nem csereszabatossak. Elsőt még nem cseréltem, de a hátsó egyszerű. Autó fara megemel, kerék le hogy jobban hozzáférj, kitekered lent a telók csavarjait, ekkor a híd kézzel lenyomható a rugó ki-berakható. Pölö emelővel a hidat visszanyomod, telócsavarok vissza és kész. Nagyobb ültetésnél gátlót is cserélni illik.

Link to comment
Megosztás:

Caravan-sedán rugónak más a magassága, és az átmérője is, nem csereszabatossak. Elsőt még nem cseréltem, de a hátsó egyszerű. Autó fara megemel, kerék le hogy jobban hozzáférj, kitekered lent a telók csavarjait, ekkor a híd kézzel lenyomható a rugó ki-berakható. Pölö emelővel a hidat visszanyomod, telócsavarok vissza és kész. Nagyobb ültetésnél gátlót is cserélni illik.

Köszi a választ!

Akkor tehát nem jó a caravan cucc. :-(

35-40mm-t szeretnék ültetni, de ahogy láttam ezekből a rugókból nem lehet sima vágással csökkenteni egy kicsit, így jutottam az ültető rugókig.Esetleg valakinek nincs a sufniban egy eladó szett? :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Akkor tehát nem jó a caravan cucc. :-(

35-40mm-t szeretnék ültetni, de ahogy láttam ezekből a rugókból nem lehet sima vágással csökkenteni egy kicsit, így jutottam az ültető rugókig.Esetleg valakinek nincs a sufniban egy eladó szett? :D

A Caravan rugót beleraktam a gépembe és úgy megemelte a hátulját, hogy a teló a felső végállásban volt akkor is, amikor a talpán állt! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.