Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ha esetleg csere érett lesz a hátsó gátlóm cserélhetem szintszabályzósra, vagy utólag már ez nagy munka, vagy esetleg be sem szerelhetô

Nekem az előző tulaj sima gátlóra cserélte. Sikerült szereznem olcsón szintszabályzóst, így ismét gyári.

Méretre ugyanaz, csak a hozzávaló levegő csöveket kell szerezni. Azt nem tudom, van-e lyuk a csomitartó alján. Legfeljebb kifúrod. Nem egy ördöngős szerkezet :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!

Akkor tehát nem jó a caravan cucc. :-(

35-40mm-t szeretnék ültetni, de ahogy láttam ezekből a rugókból nem lehet sima vágással csökkenteni egy kicsit, így jutottam az ültető rugókig.Esetleg valakinek nincs a sufniban egy eladó szett? :D

nekem van egy hátsó ültetőrugó párom amit nem használtam fel mivel a gyenge teleszkóp miatt állandóan összecsapkodtak a karikái, amit a gyári rugóval nem tesz meg

Link to comment
Megosztás:

Nekem az előző tulaj sima gátlóra cserélte. Sikerült szereznem olcsón szintszabályzóst, így ismét gyári.

Méretre ugyanaz, csak a hozzávaló levegő csöveket kell szerezni. Azt nem tudom, van-e lyuk a csomitartó alján. Legfeljebb kifúrod. Nem egy ördöngős szerkezet :D

Nincsen lyuk, tehát fúrni kell ha be tudom szerevni a többi hozzávalót. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Remek!

Esetleg egy szerény, de mégsem bántó összegért meg is válnál tőle?

nekem a szett (4db rugó) fájt 20 rongyba, tehát 5ért odaadom a pár hátsót ha gondolod... 11/03/15-én vettem és csak 2-3 hétig volt a kocsi alatt amitől van rajta pár kopásnyom a festésén :D

Akkor Neked most magasabban van a hátulja? :D

a hátulja gyári rugókkal van, csak az eleje lett alacsonyabban az ültetőrugó miatt, így sportosabbnak néz ki :D

Link to comment
Megosztás:

nekem a szett (4db rugó) fájt 20 rongyba, tehát 5ért odaadom a pár hátsót ha gondolod... 11/03/15-én vettem és csak 2-3 hétig volt a kocsi alatt amitől van rajta pár kopásnyom a festésén :D

Szia. 5eFt-ért érdekel a hátulja. Milyen márka, és hol lehetne átvenni?

Link to comment
Megosztás:

Szia. 5eFt-ért érdekel a hátulja. Milyen márka, és hol lehetne átvenni?

OPEL ASTRA F (Typ: F/CC) Ta-Technix Ültetőrugó (-40/40mm-es) Cikkszám: EVOOP002F R11

Mivel szegedi vagyok te meg sztem nem sűrűn jársz errefelé így marad a csomagküldés. Még sosem küldtem utánvéttel se postán se futárszolgálattal, így ennek utána kellene járnom...

Link to comment
Megosztás:

a hátulja gyári rugókkal van, csak az eleje lett alacsonyabban az ültetőrugó miatt, így sportosabbnak néz ki :D

És nincs igy vele semmi gond?

Mert a TA rugok sztem egy kicsit pattogosabbá tették az elejét ugye? Hátul meg maradt a hinta :D

Egy képet tudsz felrakni ide a kocsirol?

Link to comment
Megosztás:

És nincs igy vele semmi gond?

Mert a TA rugok sztem egy kicsit pattogosabbá tették az elejét ugye? Hátul meg maradt a hinta :D

Egy képet tudsz felrakni ide a kocsirol?

Az eleje nem pattog csak kevésbé billeg mint a gyári rugóval :P egyébként a küszöbön nézve (bár fogalmam sincs mennyi volt előtte) az eleje 3 centivel van lentebb a hátuljánál. Talán mintha jobban kezdenének nyöszörögni a műanyagok, mert az eleje stabil a hátulja meg csavarodna. :lol: Bár 10 éves lesz a kocsi idén így ezen már nem kell meglepődni. :D

itt a kép:

http://kepfeltoltes.hu/view/110626/2011-05...ltoltes.hu_.jpg

jobb képet max később tudok csinálni róla mert még nincs :D

Link to comment
Megosztás:

egy ültetésből mi ki nem derül a gólyaláb levétele közben :D

katt az első képre is nyugodtan, csak kicsiben nem mutatja:

P260611_13.27_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[http://kepfeltoltes.hu/thumb/110626/P260611_13.32_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szia!

Jól látom, hogy tulajdon képen az első rugó alsó meneteit akár le is lehetne vágni, mégsem ugrana ki a rugó tányérból?

Egyáltalán F astrán lehet rugó vágással ültetni?

Link to comment
Megosztás:

Há a fene tudja, régen csak így ültették a kocsikat. Most az a kérdés, hogy tényleg hülyeség, vagy csak meg kell élni a tuningcégeknek is? :D

Attól hogy levág a rugóból, keményebb nem lesz, erősebb nem lesz, csak x menettel alacsonyabban fog billegni az autó :D

Link to comment
Megosztás:

Attól hogy levág a rugóból, keményebb nem lesz, erősebb nem lesz, csak x menettel alacsonyabban fog billegni az autó :D

Nem feltétlen értek egyet.

Gondolj bele, mit csinálsz akkor amikor levágsz 1 menetet? Megrövidíted az erőkart, ergo ugyanaz a súly már nem tud ugyanakkora erőhatást kifejteni, mint + 1 menettel tudott.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.