Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv, talpast cseréltem már itthon spéci szerszámok nélkül szilentből csak a hátsót. De szerintem ha egyszerre kell cserélni akkor jobb szerelt lengőkart venni. A szilentet úgy kellett belekalapálni a helyére, mert az 2Tonnás autóemelő sem bírta belenyomni. A hátsó szilenthez úgy rémlik 2 persely kellett az elsőt passzolom.

Köszönöm, sokat segítettél!

Akkor kompletten cserélem. Láttam FAI gyártmányt http://zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL_s76___ASTRA+__ASTRA+F+%2856_%2C+57_%29_s42_1991|09+++1998|09+++__8899/Fut%C3%B3m%C5%B1alkatr%C3%A9szek_s63___Leng%C5%91kar_s72____s80___Els%C5%91_s76_?gyakori=I&cikkkod=SS435+*AM

Remélem nem gagyi.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot,érdeklődnék a szakiktól,hogy ennek az alkatrésznek az elfáradása okozhatja-e,hogy nagyon instabil az úton a kocsi,illetve bizonyos sebességtartományban (90-110kmph-ig) rázza az elejét/kormányt...:

Ha igen,kell-e valami speckó szerszám a cseréjéhez?

A gáz az,hogy az én kocsimban(94-es 1.7D F-Astra) a képen látható három db. csavar/anya helyén olyan,mintha szegecsek lennének,mintha úgy lenne összepréselve az egész a lengőkarral......

P0465500.JPG

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

Kösz Wookie,szóval akkor nem kell az egész futóművet szétbombázni,régi ki,új be,és annyi??Nem kell hozzá semmi extra szerszám??Bárcsak ilyen egyszerű lenne.... :D

én nemrég cseréltem, nem veszéjes

mondjuk én kivettem a gólyalábat a torony csapágy miatt úgy a helyén lehetett lefúrni, mondjuk jó ha 4 kezed van hozzá

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek, mennyire jellemző, hogy elreped a hátsó híd az Astra-n?

Most cseréltem kereket, és ahol a kézifékbowden van rögzítve a hídhoz, ott végig van repedve a híd. :(

Még nem életveszély kategória, de biztos nem egészséges, ha totál eltörik az egész menet közben. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek, mennyire jellemző, hogy elreped a hátsó híd az Astra-n?

Most cseréltem kereket, és ahol a kézifékbowden van rögzítve a hídhoz, ott végig van repedve a híd. :(

Még nem életveszély kategória, de biztos nem egészséges, ha totál eltörik az egész menet közben. :)

Szerintem nem túl gyakori. De ezt lehet hegeszteni nem?

Link to comment
Megosztás:

Hááát, nem tudom, az ív az biztos vinné, csak nem-e elreped majd nemsokára mellette? :(

Meg szokták lapolni az ilyen dolgokat. Ez annyit, jelent, hogy összehegesztik, majd raknak rá erősítést, mondjuk lapos vasat, hogy esélye se legyen elrepedni. Valójában sosem szabad a hegesztésre bízni semmit, hanem összeereszteni, támasztani szokás, és a hegesztés csak a megfelelő helyen tartja az anyagot. Kamionpótkocsinál lehet látni, hogy milyen módon ékelik, illesztik össze a dolgokat. Szinte mindenhol az anyag tart, a hegesztés csak helyén tartja az anyagot.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Meg szokták lapolni az ilyen dolgokat. Ez annyit, jelent, hogy összehegesztik, majd raknak rá erősítést, mondjuk lapos vasat, hogy esélye se legyen elrepedni. Valójában sosem szabad a hegesztésre bízni semmit, hanem összeereszteni, támasztani szokás, és a hegesztés csak a megfelelő helyen tartja az anyagot. Kamionpótkocsinál lehet látni, hogy milyen módon ékelik, illesztik össze a dolgokat. Szinte mindenhol az anyag tart, a hegesztés csak helyén tartja az anyagot.

Oks, köszi, nem vagyok egy hegesztő mester, úgysem én csinálnám, a lakatos cimbora meg mindent úgy csinál, hogy 2 hétig bírja, aztán szétszakad megint. De neki csak védőgázas hegesztője van, nem tudom, avval tudná-e. Vékony kasznilemezeket hegesztget vele.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem ér ennyit az egész, a hátsó lengőkar tipikusan a soha el nem romló, ezért eladhatatlan alkatrész kategóriába esik,szóval fillérekért utánad hajítják.

És mivel ennél a megoldásnál az anyag rugalmasságát is kihasználják, szerintem nagyon nem mindegy hogy hegesztenék meg, mert későbbiekben az autó viselkedésén is változtathat, meg pl elkezdheti enni a gumit.

Nekem is hánykódik két ilyen csak vectrához a padláson.

Link to comment
Megosztás:

Szép napot,érdeklődnék a szakiktól,hogy ennek az alkatrésznek az elfáradása okozhatja-e,hogy nagyon instabil az úton a kocsi,illetve bizonyos sebességtartományban (90-110kmph-ig) rázza az elejét/kormányt...:

Ha igen,kell-e valami speckó szerszám a cseréjéhez?

A gáz az,hogy az én kocsimban(94-es 1.7D F-Astra) a képen látható három db. csavar/anya helyén olyan,mintha szegecsek lennének,mintha úgy lenne összepréselve az egész a lengőkarral......

P0465500.JPG

Estét....szóval,rá szántam magam,most hétvégén lenne rá végre időm,kicserélem a gömbcsuklókat.....kérdés: valaki csinálta már ezt a cserét ott bent a helyén,vagyis hogy nem szedte ki a lengőkart,vagy a gólyalábat...??

Ugyanis az én elgondolásom alapján a kerekeken kívül nem szeretnék jobban bontani,ott a helyükön akarom elflexelni a szegecseket,berakni az új gömbcsuklókat a csavarjaival,oszt próbakör,majd hétfőn futóműállítás...:D:D

Szerintetek kivitelezhető??Tudom,nem sok hely van ott,ha valaki sűrűn csinál ilyet,adhatna tanácsokat,nem haragudok meg....:D

Link to comment
Megosztás:

Huhhh,hát én is így gondoltam,kösz Wookie... :)

De azért ha már így benne vagy a dolgokban,látom,nem ma kezdted,leírhatnál valami szerelési sorrendet nekem,csak úgy nagy vonalakban,nehogy meglepi érjen...megköszönném...:D elvégre eddig még csak a vezérlést cseréltem le az autón,mióta nállam van,máshoz nem nagyon nyúltam,futóműben meg amúgysem vagyok annyira otthon....:D :D

Módosítva : REUNION
Link to comment
Megosztás:

-A kocsit jól felbakkolod.

-Kereket leveszed.

-Kormányt átforgatod a másik oldal irányába.

-Ha nincs speciális szerszámod, akkor kótogóval ütve az agy nyulványát, kipattintod a gömbfejet.

-Ha kiakarod venni a gólyalábat, akkor kipattintod a kormányrúdfejet is és leveszed a két anyát a rugótoronyról. Majd óvatosan félreteszed a gólyalábat.

De vigyázz mert még fogja a fékcső is.

-Ha nem veszed ki a gólyalábat, akkor befekszel egy flexxel és leköszörülöd a szegecsek fejeit és kiütöd őket.

-Kiveszed a régit, berakod az újat, megcsavarozod.

-Innentől kezdve mehet minden vissza a helyére.

:)

Kihagytam valamit? :D

Link to comment
Megosztás:

-A kocsit jól felbakkolod.

-Kereket leveszed.

-Kormányt átforgatod a másik oldal irányába.

-Ha nincs speciális szerszámod, akkor kótogóval ütve az agy nyulványát, kipattintod a gömbfejet.

-Ha kiakarod venni a gólyalábat, akkor kipattintod a kormányrúdfejet is és leveszed a két anyát a rugótoronyról. Majd óvatosan félreteszed a gólyalábat.

De vigyázz mert még fogja a fékcső is.

-Ha nem veszed ki a gólyalábat, akkor befekszel egy flexxel és leköszörülöd a szegecsek fejeit és kiütöd őket.

-Kiveszed a régit, berakod az újat, megcsavarozod.

-Innentől kezdve mehet minden vissza a helyére.

:)

Kihagytam valamit? :D

leszeded a féknyerget és felkötöd vhova

én ajánlom a gömbfej kinyomót

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos féltengely gumiharangot kell cserélnem az F Astrámon. Tudnátok-e tapasztalatból ajánlani olyan márkát, ami a gyárihoz hasonló minőségű, mert a gyári készlet (bilincsek sieger, és zsír) kb. 6000Ft, és ez csak 1db külső. A belső, csak gumiharang meg 3000 pénz. Igaz 17 évig bírta, és még bírta volna, ha nem nyomom meg véletlenül a csillagkulccsal. Sajnos olyan kemény volt, azonnal kispriccelt a zsír. A többi meg már a sárvédőn van, hiába ragasztottam be.

Nem szeretném, ha egy év múlva szétmálna.

Még egy kérdés: A spéci szorítóbilincseket hogyan kell feltenni? Levenni csavarhúzóval is letudom.

Köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos féltengely gumiharangot kell cserélnem az F Astrámon. Tudnátok-e tapasztalatból ajánlani olyan márkát, ami a gyárihoz hasonló minőségű, mert a gyári készlet (bilincsek sieger, és zsír) kb. 6000Ft, és ez csak 1db külső. A belső, csak gumiharang meg 3000 pénz. Igaz 17 évig bírta, és még bírta volna, ha nem nyomom meg véletlenül a csillagkulccsal. Sajnos olyan kemény volt, azonnal kispriccelt a zsír. A többi meg már a sárvédőn van, hiába ragasztottam be.

Nem szeretném, ha egy év múlva szétmálna.

Még egy kérdés: A spéci szorítóbilincseket hogyan kell feltenni? Levenni csavarhúzóval is letudom.

Köszi a választ.

Ahhoz mit szólsz ha veszel bontóban egy kompett gyári féltengelyt, kirántod a régit és beteszed az újat? Olcsóbb is, egyszerűbb is, és lehet jobb is. Itt nálunk ven olyan bontó ahol Te szedheted ki a kocsiból az alkatrészt így láttod hogy az adott autó/alkatrész mennyi idős.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem biztos, hogy olyan könnyen kirántom. A youtube-on van videó, hogy több órán keresztül küzdenek, mert nem jön le az agy csapágy. Meg ugye akkor tkp. kétszer kellene szerelnem. Mennyibe kerül egyébként egy ilyen bontott féltengely?

Merre van ez a bontó? (Off topic: A cromaxnál a gumiharanghoz szükségem lenne a váltó típusára, de sehol sincs az F10, vagy F13, vagy F14 a kulissza környékén, pedig a neten láttam, hogy jó nagy számokkal van a váltóházon. Nekem sehol. Nincs valami ötleded, hol lehet még?)

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Hát, nem biztos, hogy olyan könnyen kirántom. A youtube-on van videó, hogy több órán keresztül küzdenek, mert nem jön le az agy csapágy. Meg ugye akkor tkp. kétszer kellene szerelnem. Mennyibe kerül egyébként egy ilyen bontott féltengely?

Merre van ez a bontó? (Off topic: A cromaxnál a gumiharanghoz szükségem lenne a váltó típusára, de sehol sincs az F10, vagy F13, vagy F14 a kulissza környékén, pedig a neten láttam, hogy jó nagy számokkal van a váltóházon. Nekem sehol. Nincs valami ötleded, hol lehet még?)

Üdv.

Az agy csapágyat nem kell kivenni, csak kiütni a féltengely külsö végét belőle miután letekerted azt a nagy csavart. A váltóból meg tényleg csak egy határozott rántás. Felénk Gyarmaton a falu közepén van olyan hely ahol szabadon lehet garázdálkodni, és 5 ezer forintért vettem komlett féltengelyt.

Link to comment
Megosztás:

Az agy csapágyat nem kell kivenni, csak kiütni a féltengely külsö végét belőle miután letekerted azt a nagy csavart. A váltóból meg tényleg csak egy határozott rántás. Felénk Gyarmaton a falu közepén van olyan hely ahol szabadon lehet garázdálkodni, és 5 ezer forintért vettem komlett féltengelyt.

Köszi! A keresőben megtaláltam egy korábbi hozzászólásodat, fényképekkel. Az segített.

Szerdán lesz a műtét, ha minden jól megy. Remélem, addig kibírja. A doblemez nem fog elrohadni, kapja a zsírt rendesen. :omg:

Már csak a bilincstől tartok, mert nincs spéci fogóm hozzá, remélem harapó fogó jó lesz.

Üdv.

Módosítva : Nickname
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.