Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Csak tekeréskor hallani,

Akkor most az a kérdés meddig használhatom így kocsit?

Nem mennék vele 1000 km a héten csak munkába járáshoz.

Meg lenne benne egy 60km-es út.

Meg mennyire veszélyes a ropogó hang ?

Hát ugye a ropogás már a hiba jele...általában mindenki minél hamarabb cserélni de szerintem használható igy egy darabig csak ugye nem tudni meddíg.

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm most járt úgy a 600-as roverjával, hogy először elkezdett nyikorogni a gömbfej, aztán már nem tért vissza a kormány egyenesbe, végül egy utcából kikanyarodva a gömbfej kiugrott a helyéről, a rugó szétlőtte az egészet és elrepült az autó meg letérdelt. (kettős keresztlengőkaros)

Szóval nem igazán érdemes halogatni az ilyesmit. Mcphaersonnál ugyan szétesni nem tud, de ha nagyon behal a toronycsapágy simán lehet hogy kormányozhatatlanná válik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik pillanatról a másikra jelentkezett a dolog, nem szép lassan és erősödött, hanem ugyanolyan most is, mint ahogy kezdődött. Mikor lassítok vagy gyorsítok valami koppan egyet az első futóműben. Majdhogynem a padlólemeztől érzem a koppanást. Valaki nem találkozott már ilyen jelenséggel? Előre is köszönöm a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik pillanatról a másikra jelentkezett a dolog, nem szép lassan és erősödött, hanem ugyanolyan most is, mint ahogy kezdődött. Mikor lassítok vagy gyorsítok valami koppan egyet az első futóműben. Majdhogynem a padlólemeztől érzem a koppanást. Valaki nem találkozott már ilyen jelenséggel? Előre is köszönöm a segítséget!!!

esélyes, hogy leszakadt valamelyik motortartó bakod :rolleyes:
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egyik pillanatról a másikra jelentkezett a dolog, nem szép lassan és erősödött, hanem ugyanolyan most is, mint ahogy kezdődött. Mikor lassítok vagy gyorsítok valami koppan egyet az első futóműben. Majdhogynem a padlólemeztől érzem a koppanást. Valaki nem találkozott már ilyen jelenséggel? Előre is köszönöm a segítséget!!!

huzd meg rendesen a bolcso csavarokat. Nekem a hatso ketto lazult le egyszer, akkor ugyan ezt csinalta

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. A bal első kerékcsapágy az Astrámban elkezdet sírni, súrlódni.

Milyen csapágyat vegyek szerintetek? SKF, FAG, FEBI, vagy egyéb kínai terméket?

Van itt komoly különbség, vagy csomagolnak mind?

Régen biztos kapásból SKF-et vettem volna, de most nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. A bal első kerékcsapágy az Astrámban elkezdet sírni, súrlódni.

Milyen csapágyat vegyek szerintetek? SKF, FAG, FEBI, vagy egyéb kínai terméket?

Van itt komoly különbség, vagy csomagolnak mind?

Régen biztos kapásból SKF-et vettem volna, de most nem tudom.

En biztos dobnek bele egy masik golyalabat aztan kesz :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem astra f 1,4 caravanom van,és nekem is valami kopog a futóműnél és nem jövök rá hogy mi lehet a baja.Rossz úton csinálja olyan mintha kotyogna a kormány a kezembe de műszakin meg nem volt semmi.Mondjuk a belső kormányösszekötő a kormányműnél kottyan egy kicsit,nem tudom hogy szabad-e neki.Csak már jó lenne kideríteni hogy mi kopoghat.

Ha esetleg tudsz benne segíteni előrre is koszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. A bal első kerékcsapágy az Astrámban elkezdet sírni, súrlódni.

Milyen csapágyat vegyek szerintetek? SKF, FAG, FEBI, vagy egyéb kínai terméket?

Van itt komoly különbség, vagy csomagolnak mind?

Régen biztos kapásból SKF-et vettem volna, de most nem tudom.

Mindegyik jó szerintem, én még ide sorolom a KOYO-t is.

Kereskedőtől függ, hogy melyiket milyen áron adja. Pl. itt a közelünkben az egyik csapágyboltban a Koyo-t az SKF árának a harmadáért adják, máshol pont fordítva. Kereskedői szerződés és pofátlanság kérdése az egész. Ugyanott kapsz kínait tized áron. A fűnyírómba azt tettem és már hetedik éve megy.

A témát zárva: nekem hasonló okok miatt 2006-ban kellett jobb első csapágyat cseréltetnem, azt hiszem Koyo volt. Azóta is megy. Szerintem az összes többi még eredeti 21 éves. A kerékcsapágy nem az a hirtelen halós fajta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem astra f 1,4 caravanom van,és nekem is valami kopog a futóműnél és nem jövök rá hogy mi lehet a baja.Rossz úton csinálja olyan mintha kotyogna a kormány a kezembe de műszakin meg nem volt semmi.Mondjuk a belső kormányösszekötő a kormányműnél kottyan egy kicsit,nem tudom hogy szabad-e neki.Csak már jó lenne kideríteni hogy mi kopoghat.

Ha esetleg tudsz benne segíteni előrre is koszönöm.

Ha mész egyenes úton, fogod a kormányt erősen hogy egy kicsit se menjen semerre és nyomsz egy kövér gázt, akkor húz valamerre az autó?, majd mikor leveszed a gázról a lábad úgyszintén megy e valamerrre az autó?

Ha igen az lehet a Kormány összekötő gömbfely.

Lehet még a fogasléc ami ki szokott kopni.

Viszont ha műszakin átment akkor vagy nem vették észre a kormányösszekötő gömfelyet(amit kétlek), vagy ha az jó volt akkor a fogasléc lesz.

De a fogaslécházon van még egy kopó alkatrész ami szintén kotyoghat, ott ahol a két korm.összek.rúd csatlakozik, arra van is egy javítási leírás, de már nem tudom hogy hol, de valaki biztos emlékszik, vagy tudja.....remélem mihamarabb közli..

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Nekem astra f 1,4 caravanom van,és nekem is valami kopog a futóműnél és nem jövök rá hogy mi lehet a baja.Rossz úton csinálja olyan mintha kotyogna a kormány a kezembe de műszakin meg nem volt semmi.Mondjuk a belső kormányösszekötő a kormányműnél kottyan egy kicsit,nem tudom hogy szabad-e neki.Csak már jó lenne kideríteni hogy mi kopoghat.

Ha esetleg tudsz benne segíteni előrre is koszönöm.

Szokott még kopogni a kormányrúd megvezető is, ha befekszel a pedálokhoz hanyatt és felnézel akkor látod. Műanyag betét van egy fém perselyben abban a kormányrúd, van hogy kicsúszik és kopog a rúd szar úton.

Link to comment
Megosztás:

üdv ! segítségeteket szeretném kérni ültetéssel kapcsolatban.

van egy f astrám elöl 9 hátul 8 centit szeretnék ültetni mint ahogy most is van csak gyári gátlókkal lett annak idején összerakva ami ezáltal tönkre is ment.

nah most olyan kérdésem lenne hogy vennék egy ta 60/ 40 fix futóművet és a rugókat megvágatnám elöl 3 centit hátul meg 4-et akkor ugyanúgy tönkremenne a gátló vagy elbírja mivel sport és eleve rövidebb a gyárinál.

egyenlőre csak ez a megoldás jutott az eszembe de ha valakinek van ötlete az airridon és az állíthatón kívül szívesen meghallgatom. segítségeteket előre is köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

üdv ! segítségeteket szeretném kérni ültetéssel kapcsolatban.

van egy f astrám elöl 9 hátul 8 centit szeretnék ültetni mint ahogy most is van csak gyári gátlókkal lett annak idején összerakva ami ezáltal tönkre is ment.

nah most olyan kérdésem lenne hogy vennék egy ta 60/ 40 fix futóművet és a rugókat megvágatnám elöl 3 centit hátul meg 4-et akkor ugyanúgy tönkremenne a gátló vagy elbírja mivel sport és eleve rövidebb a gyárinál.

egyenlőre csak ez a megoldás jutott az eszembe de ha valakinek van ötlete az airridon és az állíthatón kívül szívesen meghallgatom. segítségeteket előre is köszönöm :)

Úgy tudom a vágás nem a legjobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

üdv ! segítségeteket szeretném kérni ültetéssel kapcsolatban.

van egy f astrám elöl 9 hátul 8 centit szeretnék ültetni mint ahogy most is van csak gyári gátlókkal lett annak idején összerakva ami ezáltal tönkre is ment.

nah most olyan kérdésem lenne hogy vennék egy ta 60/ 40 fix futóművet és a rugókat megvágatnám elöl 3 centit hátul meg 4-et akkor ugyanúgy tönkremenne a gátló vagy elbírja mivel sport és eleve rövidebb a gyárinál.

egyenlőre csak ez a megoldás jutott az eszembe de ha valakinek van ötlete az airridon és az állíthatón kívül szívesen meghallgatom. segítségeteket előre is köszönöm :)

Tönkre megy!!! Rugót ne vágj, mert ennél a típusnál nem hogy nem egészséges, de egyáltalán nem biztonságos... Nem a Te életedért aggódok, hanem mások életéért, és a sajátomért... Egy biztos, ha baleset után kiderül, hogy vágtad a rugóidat, és a műszaki szakértő ráfogja, hogy amiatt történt mondjuk halálos kimenetelű baleset, akkor biztos lehetsz benne, hogy közúti veszélyeztetés, és gondatlanságból elkövetett emberölés miatt is megrángatnak... Ha lentebb akarod tenni az autót, akkor menj el egy rugókovácshoz, mert az legalább melegítéssel össze tudja nyomni a rugókat megfelelő méretűre, így biztosan nem ugrik ki a helyéről...

Link to comment
Megosztás:

Tönkre megy!!! Rugót ne vágj, mert ennél a típusnál nem hogy nem egészséges, de egyáltalán nem biztonságos... Nem a Te életedért aggódok, hanem mások életéért, és a sajátomért... Egy biztos, ha baleset után kiderül, hogy vágtad a rugóidat, és a műszaki szakértő ráfogja, hogy amiatt történt mondjuk halálos kimenetelű baleset, akkor biztos lehetsz benne, hogy közúti veszélyeztetés, és gondatlanságból elkövetett emberölés miatt is megrángatnak... Ha lentebb akarod tenni az autót, akkor menj el egy rugókovácshoz, mert az legalább melegítéssel össze tudja nyomni a rugókat megfelelő méretűre, így biztosan nem ugrik ki a helyéről...

mindenféleképpen rugó kovács csinálja.

voltam nála és azt mondta nyugodtan lehet vágni elöl mert ott nem tud kiesni.

hátul meg egyértelmű hogy melegíti szóval nem úgy kell elképzelni hogy leengedem a másodikról a hosszabbítót és sarokcsiszolóval nekiállok és lesz ami lesz

olyan embert kérdeztem erről aki 20 éve van a szakmában,csak tudja hogy mit csinál

itt az a kérdés hogy a gátlók fogják e bírni mert a gyári nem bírta 1 évnél tovább

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.