Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Hi,

Az ülés kérdéshez(deréktámasz) hozzászólva, nem lehet véletlenül mondjuk egy h astra ülését átrakni? Nekem speciel annak az alap ülése kényelmesebb egy kicsivel mint a g astrájé...

Na ez engem is nagyon érdekelne :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Hali!

2006-os Classicom van. A menetzajt szeretném csökkenteni. 120 felett jön meg a hangja, pályán egész zavaró tud lenni.

Szerintetek érdemes motorháztető alá hangszigetelést venni pl. bontóból? Lesz számottevő hatása?

CL2-be nem, mert a tűzfal szigetelést kihagyták belőle, igazából az szigetelne. A motortértetőnél max télen van értelme, mert gyorsabban melegszik, értelem szerűen tavasszal pont ezért érdemes kivenni a benzinesből.

Link to comment
Megosztás:

CL2-be nem, mert a tűzfal szigetelést kihagyták belőle, igazából az szigetelne. A motortértetőnél max télen van értelme, mert gyorsabban melegszik, értelem szerűen tavasszal pont ezért érdemes kivenni a benzinesből.

Ez így ebben a formában hülyeség (bocs)!

A motorháztetőben és a tűzfalon lévő szigetelésnek két feladata van:

  1. hangszigetelés
  2. a motorból kiáramló hő elszigetelése a lemezfelületektől

Az üzemi hőmérséklet eléréséhez kb. annyi köze van, mint a rajtad levő pulóverek számának.

Link to comment
Megosztás:

Ez így ebben a formában hülyeség (bocs)!

A motorháztetőben és a tűzfalon lévő szigetelésnek két feladata van:

  1. hangszigetelés
  2. a motorból kiáramló hő elszigetelése a lemezfelületektől

Az üzemi hőmérséklet eléréséhez kb. annyi köze van, mint a rajtad levő pulóverek számának.

Viszont abban csak van valami szerepe, hogy leállítás után talán lassabban hűl vissza az autó...

Én épp most gondolkodom a téli autóm motorháztetejére belülről valamiféle szigetelést applikálni, csak mivel a gyári nehezen és csak drágán elérhető, azon gondolkodtam hogy veszek kábé fél centi vastag habszivacsot, aminek az egyék felére valami alufóliaszerű anyag van kasírozva. Remélem beválik.

Link to comment
Megosztás:

Viszont abban csak van valami szerepe, hogy leállítás után talán lassabban hűl vissza az autó...

Én épp most gondolkodom a téli autóm motorháztetejére belülről valamiféle szigetelést applikálni, csak mivel a gyári nehezen és csak drágán elérhető, azon gondolkodtam hogy veszek kábé fél centi vastag habszivacsot, aminek az egyék felére valami alufóliaszerű anyag van kasírozva. Remélem beválik.

Inkább valami tűz és hőálló anyag kellene szerintem.

Valami üveg, vagy közetgyapot inkább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Inkább valami tűz és hőálló anyag kellene szerintem.

Valami üveg, vagy közetgyapot inkább. :lol:

Tűzálló? :lol:

Hát ha tűz van a motortérben akkor már régen rossz, amúgy sztem a hasonló célra szolgáló gyári szigetelők sem tűzállóak, a hőt meg bírja, azért van rajta ilyen fémszerű hővisszaverő réteg.

Link to comment
Megosztás:

Ez így ebben a formában hülyeség (bocs)!

A motorháztetőben és a tűzfalon lévő szigetelésnek két feladata van:

  1. hangszigetelés
  2. a motorból kiáramló hő elszigetelése a lemezfelületektől

Az üzemi hőmérséklet eléréséhez kb. annyi köze van, mint a rajtad levő pulóverek számának.

Ok, lehet, de akkor miért van, hogy nekem amikor 0 fokban elindulok és rajta van egy dieselből kiapplikált motortérfeketebizbasz, akkor már 5 km után megmozdul a vízhőfokvisszajelző, ha meg nincs, akkor mehetek 10 km-t is.

A hangszigetelés részét szerintem max a gyalogos hallja, mert a bent ülők esetében a tűzfal szigetelés tenné a dolgát ha lenne. Persze ez akkor igaz, ha fel van húzva minden ablak. SZERINTEM

Link to comment
Megosztás:

Az üzemi hőmérséklet eléréséhez kb. annyi köze van, mint a rajtad levő pulóverek számának.

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, melegebb külső hőmérséklet esetén igenis hamarabb eléri az autó az üzemi hőfokot, és ez a szigetelés segít a motortérben tartani a hőt, ezáltal valamennyire melegen tartja a motor közvetlen környezetét, bár nem tudom mennyire észrevehető mértékben.

Link to comment
Megosztás:

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, melegebb külső hőmérséklet esetén igenis hamarabb eléri az autó az üzemi hőfokot, és ez a szigetelés segít a motortérben tartani a hőt, ezáltal valamennyire melegen tartja a motor közvetlen környezetét, bár nem tudom mennyire észrevehető mértékben.

Ezen a logikai úton továbbhaladva nyáron kifejezetten ártalmasak ezek a szigetelések, mert a motor megfőzéséhez vezetnek. Ezt felismerve maradtak ki ezen szigetelőborítások a Classic II. szériából. :lol: :lol: :)

Szerintem, ha baj van az üz.hőm. elérésével, akkor a hűtőrendszerben, elsőre a termosztátnál keresném a hiba okát. Ha semmi nem jönne be utolsóként a külső hőmérséklet jeladóját ellenőrizném.

Barátokkal baszélgetve merült fel, hogy a motoház tető szigetelése a fényezett tetőt óvja. Ellenvetés is volt: "Mé'? A lengyelek annyival jobban föstenek, hogy oda nem kell?" :P

Link to comment
Megosztás:

Viszont abban csak van valami szerepe, hogy leállítás után talán lassabban hűl vissza az autó...

Én épp most gondolkodom a téli autóm motorháztetejére belülről valamiféle szigetelést applikálni, csak mivel a gyári nehezen és csak drágán elérhető, azon gondolkodtam hogy veszek kábé fél centi vastag habszivacsot, aminek az egyék felére valami alufóliaszerű anyag van kasírozva. Remélem beválik.

Hátsrácok, látszik hogy nem építkeztetek. Obiba pl lehet kapni radiátor, konvektor mögé rakható, alukasírozott hőállő polifoam cuccot, tekercsbe 5m-t. Ez nem túl vastag, de ilyen barkácsárudába szokott lenni vastagabb, akár méterre (méretre) is adják. Rém egyszerű felrakni.

Link to comment
Megosztás:

Hátsrácok, látszik hogy nem építkeztetek. Obiba pl lehet kapni radiátor, konvektor mögé rakható, alukasírozott hőállő polifoam cuccot, tekercsbe 5m-t. Ez nem túl vastag, de ilyen barkácsárudába szokott lenni vastagabb, akár méterre (méretre) is adják. Rém egyszerű felrakni.

Nekem az elöző autómban a Norautónál kapható szigetelés volt,öntapadós, nem éghető

egyszerűen beszabható. Ilyen szigetelést tettem az Astrámba is,semmi gond nincs vele.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hátsrácok, látszik hogy nem építkeztetek. Obiba pl lehet kapni radiátor, konvektor mögé rakható, alukasírozott hőállő polifoam cuccot, tekercsbe 5m-t. Ez nem túl vastag, de ilyen barkácsárudába szokott lenni vastagabb, akár méterre (méretre) is adják. Rém egyszerű felrakni.

Viccelődünk, viccelődünk!?

Tüzéptől meg tűzfalat!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hátsrácok, látszik hogy nem építkeztetek. Obiba pl lehet kapni radiátor, konvektor mögé rakható, alukasírozott hőállő polifoam cuccot, tekercsbe 5m-t. Ez nem túl vastag, de ilyen barkácsárudába szokott lenni vastagabb, akár méterre (méretre) is adják. Rém egyszerű felrakni.

Pont ilyet akarok, de adtál egy jó ötletet, mert OBI-ban eszembe se jutott volna keresni. A helyi szerelvényáruházban csak a vastagabbik, 10mm-es van, de az nekem sok (hogy nézne már ki géptető belsején? :lol: ), az 5mm-est meg csak jövő hétre ígérték.

Link to comment
Megosztás:

Azért elég kemény hogy kinyitod a géptetőt erre egy alu színú obi matricás boritás kacsint le rád. Bár a múanyag kipufogó vég után nem lepődök meg.

Nincsen azon az égvilágon semmiféle matrica, gyakorlatilag amit látsz az egy alufólia réteg. Amúgy sztem nem összehasonlítható a műanyag kipufogóvéggel látvány tekintetében, az ugyanis optikai tuningnak számít és minden nap látod, ezt meg csak akkor ha kinyitod a géptetőt. Ami nálam nem sűrűn fog előfordulni (mármint hogy másnak mutogassam a motorteremet), mert sztem nincs semmi látnivaló egy széria C12NZ motoron. :lol:

Link to comment
Megosztás:

@nfs:

Ha már ennyire benne vagy a dologban, akkor nincs ötleted mivel lehetne ezt a polifoamot felrakni (ragasztani?) a géptetőre? Ha csak lehet a gyári megoldásokat szoktam preferálni, úgyhogy elsőre azok a patentek jutottak eszembe, amivel gyárilag is fel van téve ez a szigetelés. Csakhogy ez nem megoldás, mert patentoknak csak nagyjából a géptető közepe táján vannak lyukak fúrva a merevítőkbe, ami meg is tartaná a gyári szigetelést, de ez a polifoam nem annyira merev, úgyhogy körben a széleinél még valamivel ragasztanom kéne. De mivel?

Link to comment
Megosztás:

@nfs:

Ha már ennyire benne vagy a dologban, akkor nincs ötleted mivel lehetne ezt a polifoamot felrakni (ragasztani?) a géptetőre? Ha csak lehet a gyári megoldásokat szoktam preferálni, úgyhogy elsőre azok a patentek jutottak eszembe, amivel gyárilag is fel van téve ez a szigetelés. Csakhogy ez nem megoldás, mert patentoknak csak nagyjából a géptető közepe táján vannak lyukak fúrva a merevítőkbe, ami meg is tartaná a gyári szigetelést, de ez a polifoam nem annyira merev, úgyhogy körben a széleinél még valamivel ragasztanom kéne. De mivel?

Enyvezd fel. Hát a kétkomponensű kiesett az biztos. Én obiba vettem szintén rugalmas rageszt (contactCeys)és azzal raktam fel, de talán a tapéta ragasztó is jó, ha nagyon brutáál akarok lenni. De ami tutira ott marad az a sikaflex. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én elsőre valamiféle sziloplasztra gondoltam, de köszi akkor megpróbálom ezt a rugalmas ragasztót. Sikaflex sajna itt a környékünkön nem egyszerűen hozzáférhető pedig azt is kéne vennem idővel, spoiler ragasztásra nem ismerek jobbat a Sikaflex 521UV-nél.

Megjegyzem én radiátor mögé raktam a szobában a falra, mert az Én járgányom full szigetelt.

Talin ki nem nyitom a gépháztetőt, nehogy megtetszen valakinek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na ok, tehát a hőszigetelésre már vannak ötletek, látom... :lol:

Vkinek esetleg hangszigetelésre vmi? Ha egy bontottból kiszedem (ki lehet egyáltalán?) a tűzfalszigetelést, azt fel tudom tenni az sajátomra?

Sziasztok!

Hát ez engem is érdekelne, mert tényleg zavaró...bár barátkozok a hanggal...de még is.

Szóval engem néha amikor olynaom van, felbosszant, hogy a cl2-ből költségmegtakarítás céljából olyan dolgokat hagytak ki, amik egy GM kaliber gyárnak autónként nem jelent max5 dollár költséget...de a vásárlónak meg kényelmi dolgot talán jelent. (pl.. szigetelés a túzfalon, géptetőn; hátsó ajtóban az az 1-1 szál kábel ami a hangszórókat viszi; tempomat kábelezése; és még egy-két hitványabb dolgot tudnék modnnai a lengyel gyártásnak köszönhetőpen...)

Na sebaj! aki a túzfalas szigetelést megoldaná, azt megköszönném. hogyan és mennyi idő..esetleg vki aki csinálna ilyet mennyiért... :lol:

kö9szi

Ciao

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.