Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Viszont ha hűvös az időjárás akkor délután is indul és otthon az udvaron meg 13 órát áll és reggel mindig "pöccre" indul.

Egyszerű frontérzékenység.... idős korban embereknél is gyakori, és mostanában a gépek veszik át az uralmat a fejünk felett, szóval ez az egész nem meglepő... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű frontérzékenység.... idős korban embereknél is gyakori, és mostanában a gépek veszik át az uralmat a fejünk felett, szóval ez az egész nem meglepő... :devlish:

Ahogy mondod Hajni.

Az enyém lehet hogy felfázott, mert reggelre maga alá hugyozott.. :omg:

Tehát keresek egy hűtőt, ha esetleg valakinek van eladó.

Isuzu hűtőt kapnék, de nem tudom jó e az enyémbe? Tudja valaki?

Link to comment
Megosztás:

Ahogy mondod Hajni.

Az enyém lehet hogy felfázott, mert reggelre maga alá hugyozott.. :omg:

Tehát keresek egy hűtőt, ha esetleg valakinek van eladó.

Isuzu hűtőt kapnék, de nem tudom jó e az enyémbe? Tudja valaki?

Jaaaaj, nem értel hozzá Tiv. Nem hűtőt kell cserélni, hanem különböző trutymákokat beleönteni, manapság már a folyékony autószerelő a divat :D

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaj, nem értel hozzá Tiv. Nem hűtőt kell cserélni, hanem különböző trutymákokat beleönteni, manapság már a folyékony autószerelő a divat :D

Értek én hozzá. Két évig bírta trutymák, most fáradt el benne. :sneaky: Még egyszer nem akarok tölteni bele.

Csak nem találok hűtőt. Uj lenne, 45 ezerért. :whistle:

Link to comment
Megosztás:

ja, beleköphetsz szétrágott kenéyrbelet, vagy beleüthetsz egy tojást... ez azért is jó, mert ha esetleg elakadsz valahol, és senki nem lesz a környékeden, sem lakott település, akkor tudod, hogy van tartalék kaja a kocsiba építve és nem jársz úgy, hogy órákig piszkálod a szellőzőt, hogy kiszedd a mogyorót, amiről kiderül, ha kiszedted, hogy molylepke :D

De tényleg van párszáz forintért hűtőtömítő folyadék is.

Azzal azért vigyázz, mert azt nem jó meginni. Sem megenni. Szóval az nem olyan hasznos, mint a kenyérbél és a tojás :D

Link to comment
Megosztás:

ja, beleköphetsz szétrágott kenéyrbelet, vagy beleüthetsz egy tojást... ez azért is jó, mert ha esetleg elakadsz valahol, és senki nem lesz a környékeden, sem lakott település, akkor tudod, hogy van tartalék kaja a kocsiba építve és nem jársz úgy, hogy órákig piszkálod a szellőzőt, hogy kiszedd a mogyorót, amiről kiderül, ha kiszedted, hogy molylepke :D

De tényleg van párszáz forintért hűtőtömítő folyadék is.

Azzal azért vigyázz, mert azt nem jó meginni. Sem megenni. Szóval az nem olyan hasznos, mint a kenyérbél és a tojás :D

Nincs egy fölös Manta hűtőd? Valahogy csak elférne a motortérben. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaj, nem értel hozzá Tiv. Nem hűtőt kell cserélni, hanem különböző trutymákokat beleönteni, manapság már a folyékony autószerelő a divat :D

Persze. Aztán utána meg fűtőradiátort keres... :D

Értek én hozzá. Két évig bírta trutymák, most fáradt el benne. :sneaky: Még egyszer nem akarok tölteni bele.

Csak nem találok hűtőt. Uj lenne, 45 ezerért. :whistle:

25ért Valeo? Vagy 25ért Nissens?

Link to comment
Megosztás:

Persze. Aztán utána meg fűtőradiátort keres... :D

Nem azt mondtam hogy jó szokás, de divat az tény :D

Ez már barátibb.

De holnap benézek egy bontóba, nem tudja az ember hogy milyen dizelből van a hűtő :omg: :omg:

Amikor szagemberhez mentem olajat cserélni, belenézett (miután majdnem állal tompította a motorháztető felnyílást :D ). Megdícsérte milyen szép a motorterem. Kielemezte, hogy milyen jók is ezek az isuzu motorok, miközben a szép motorterem akkurátusan összetaknyolta, végig jártatta a fejét, hogy milyen jól is ismeri ezeket a jó kis isuzukat, aztán a végén mondtam neki hogy DR, nem értette mit akarok, úgy nézett ki, mintha őt doktoroztam volna le... één nem magyarázam el neki, hogy mennyire komoly típusismerete van :lol: Egy bontós miért tudná jobban? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos már elég rég jártam erre,de most újra a segítségeteket kérném..Astra F 92-es,C14NZ motorkódú a verda..Elinduláskor-gázadáskor elerőtlenedik az autó,majd utána megint húz rendesen..Ez a lóerőkimaradás kb.4-5mp-ig tart,és csak melegen,kihúzatáskor csinálja,hidegen,amíg rajta van az automata szívató,nem!Vannak tippjeim,de nem akarok sorban mindent kicserélni(nem kis összegért),hanem inkább megkérdezlek benneteket,hátha valaki ad egy célirányos tippet,megkímélve engem és a pénztárcámat is! <_< Az én tippjeim:AC pumpa,gyújtásmodul,esetleg alapjárati motor!?Szerintetek???Válaszaitokat előre is köszi...Zoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nos már elég rég jártam erre,de most újra a segítségeteket kérném..Astra F 92-es,C14NZ motorkódú a verda..Elinduláskor-gázadáskor elerőtlenedik az autó,majd utána megint húz rendesen..Ez a lóerőkimaradás kb.4-5mp-ig tart,és csak melegen,kihúzatáskor csinálja,hidegen,amíg rajta van az automata szívató,nem!Vannak tippjeim,de nem akarok sorban mindent kicserélni(nem kis összegért),hanem inkább megkérdezlek benneteket,hátha valaki ad egy célirányos tippet,megkímélve engem és a pénztárcámat is! <_< Az én tippjeim:AC pumpa,gyújtásmodul,esetleg alapjárati motor!?Szerintetek???Válaszaitokat előre is köszi...Zoli

Abból kiindulva, hogy melegedés után csinálja, sztem lambda gyanús.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Lenne egy olyan problémám hogy kormol a gép de nem tom mitöl lehet ?Levegöszürö elkoszodása vége lehet ?Vagy a gyujtás ?Mivel érdemes kezdeni a hiba okának kiszürését?

Nem hiszem, hogy a levegőszűrőnek ehhez köze van. A kormolás pontosan mit jelent? Ha kékes füstöt, akkor az inkább az olajtól van.

Melegen is füstöl? Más baja nincs?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a levegőszűrőnek ehhez köze van. A kormolás pontosan mit jelent? Ha kékes füstöt, akkor az inkább az olajtól van.

Melegen is füstöl? Más baja nincs?

Hidegen melegen ilyen barnás feketés füst jön a kip.bol ha pl. turáztatom.Más hibát nem vettem észre .Teljesitményén se vettem észre.
Link to comment
Megosztás:

Köszi Pepe,na erre nem is gondoltam....Üzemanyag ellátás volt az első gondolatom,pontosabban az AC...Szóval akkor szerinted kezdjem a lambda szondával,hátha?? :huh:

Igen, de ha cserélsz, csak gyárit! Kicsit visszaolvasol, lehet(ett) kapni olcsón gyárit valahol, páran vettek innen, azt meg lehetne próbálni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hidrotőkék lettek cserélve a motorban, hidegen nagyon csendes, de melegen némi kattogás előjön. Az olajnyomás rendben van. Évek óta 5W30 olajjal megy a kocsi, nem eszi, nem akartam vastagabbat rakni bele, lehet hogy melegen ezt vékonynak érzi? Eddig nem volt vele gond. Cseréljem 5W40-re, vagy inkább máshol keresendő a probléma?

Motor C20XE.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hidrotőkék lettek cserélve a motorban, hidegen nagyon csendes, de melegen némi kattogás előjön. Az olajnyomás rendben van. Évek óta 5W30 olajjal megy a kocsi, nem eszi, nem akartam vastagabbat rakni bele, lehet hogy melegen ezt vékonynak érzi? Eddig nem volt vele gond. Cseréljem 5W40-re, vagy inkább máshol keresendő a probléma?

Motor C20XE.

Nem értem miért nem jó neked az amit erre a klímára a gyár ajánl, azaz 10W-40? Sokat jársz a sarkkörön túl (T< -30 C fok)?

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy a levegőszűrőnek ehhez köze van. A kormolás pontosan mit jelent? Ha kékes füstöt, akkor az inkább az olajtól van.

Melegen is füstöl? Más baja nincs?

Ma megnéztem hogy nincsen e valami hibakód és hát a 0130at dobta ki.Tehát ha jól tudom akkor lambda.De ettől lehetséges-e a füst?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Hidrotőkék lettek cserélve a motorban, hidegen nagyon csendes, de melegen némi kattogás előjön. Az olajnyomás rendben van. Évek óta 5W30 olajjal megy a kocsi, nem eszi, nem akartam vastagabbat rakni bele, lehet hogy melegen ezt vékonynak érzi? Eddig nem volt vele gond. Cseréljem 5W40-re, vagy inkább máshol keresendő a probléma?

Motor C20XE.

Melegen a W utáni érték a lényeges. Tehát a 30-as hígabb mint a 40-es. Így a 40-esre való csere javíthat rajta, de én is a 10W40-et ajánlanám, mert ez a gyári előírás is.

Link to comment
Megosztás:

FPepe jól mondja.

Az ilyen füst mindig dús keveréket jelent.

Azonban még nem biztos, hogy a lambda feküdt ki. Érdemes lenne megmérni a kétvezetékes hőmérséklet jeladó ellenállását.

Ugyanis az még mutathat a vezérlőnek abnormálisan alacsony hőmérsékletet, ami miatt dúsít a vezérlő, viszont a lambda szonda meg visítozik, hogy nagyon dús a cucc...

Link to comment
Megosztás:

FPepe jól mondja.

Az ilyen füst mindig dús keveréket jelent.

Azonban még nem biztos, hogy a lambda feküdt ki. Érdemes lenne megmérni a kétvezetékes hőmérséklet jeladó ellenállását.

Ugyanis az még mutathat a vezérlőnek abnormálisan alacsony hőmérsékletet, ami miatt dúsít a vezérlő, viszont a lambda szonda meg visítozik, hogy nagyon dús a cucc...

Aha értem köszi a tippet, de hogyan tudnám kimérni tud valaki valamilyen leirást?
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.