Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

szasztok!nekem van egy Astra f 1.6 16v kombim.elkezdtek elöjönni olyan tünetek hogy hidegen nehezen indult,2000es fordulat alatt mintha 2utánfutót huznék olyan gyenge,fogyasztása megnőt,alapjárat ingadozik.gyertya cserével inditottam,aztán lambdaszonda csere,majd légtömegmennyiségmérő csere.egyiksem javitott az állapoton.tegnap kivillogtattam és a légtömegmennyiségmérőt jelezte ki hibának(amit bontottat raktam bele)uh most azt kicserélem újra, és elfogyott az ötletem.esetleg ha valakinek eszébe jutna valami megköszönném :)

Lehet, hogy valahol falsot szív! Nézz körbe! Próbálkozz féktisztítósprayvel fújkálni a csövek körül, mert attól megváltozik a motor járása. Állítólag a műanyag levegő vezető csövet a pillangószelepházzal összekötő gumi szokott kirepedni.

Nálam anno ugyan ezt dobta be a gép hibának, de a szerelő ismerős szerint sosem megy tönkre a levegő hőmérséklet szenzor. Hibát azért jelez, mert a motor egyéb helyről szívta be a levegőt, és lecsökkent a szenzort hűtő levegő mennyisége.

Tünetek: erőtlenség, túlzott fogyasztás, magas káros anyag kibocsájtás, persze lambda jel jó.

Nálam a fékrásegítő hollander csavarja volt lelazulva, bár lehet hogy inkább lebontva, mert az autóból a motort kivették anno.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy valahol falsot szív! Nézz körbe! Próbálkozz féktisztítósprayvel fújkálni a csövek körül, mert attól megváltozik a motor járása. Állítólag a műanyag levegő vezető csövet a pillangószelepházzal összekötő gumi szokott kirepedni.

Nálam anno ugyan ezt dobta be a gép hibának, de a szerelő ismerős szerint sosem megy tönkre a levegő hőmérséklet szenzor. Hibát azért jelez, mert a motor egyéb helyről szívta be a levegőt, és lecsökkent a szenzort hűtő levegő mennyisége.

Tünetek: erőtlenség, túlzott fogyasztás, magas káros anyag kibocsájtás, persze lambda jel jó.

Nálam a fékrásegítő hollander csavarja volt lelazulva, bár lehet hogy inkább lebontva, mert az autóból a motort kivették anno.

én haveromis azt mondta hogy 15 év alatt soha nem cserélt hőmérséklet szenzort ilyen benzines autoban..,csöveket végignéztem minden rendben velük.Co ja tökéletes.lambda szondát értékét magasnak irta.(azért cseréltem)csere után is magas.elvileg ez lehet a hőmérséklet szenzortól is-köszönöm nekedis a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok történt egy kis gikszer a kocsival elszakadt az éjszijjam sajnos amikor pont jöttünk haza pestre ugy hogy kocsit vissza kellet húzni kecskemétre.kérdés rátettünk egy másik szijat majd beinditotuk de eléggé csunya hangja van ugy hogy leálitottuk , kérdés mimehtetett tönkre benen és kb mennyi lehet ennek a javitása? és még lehet-e belőle jóautó:(

a kocsi tényleg jó állapotban van semmi rohadás sehol egyben a kocsi mégtörve sem volt,soha, sajnálnál ha bontóba végezné.levettük a szelep fedelet a vezérműtegely elégé elvan kopva már ugy hogy az is cserés lesz valszeg.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok történt egy kis gikszer a kocsival elszakadt az éjszijjam sajnos amikor pont jöttünk haza pestre ugy hogy kocsit vissza kellet húzni kecskemétre.kérdés rátettünk egy másik szijat majd beinditotuk de eléggé csunya hangja van ugy hogy leálitottuk , kérdés mimehtetett tönkre benen és kb mennyi lehet ennek a javitása? és még lehet-e belőle jóautó :(

a kocsi tényleg jó állapotban van semmi rohadás sehol egyben a kocsi mégtörve sem volt,soha, sajnálnál ha bontóba végezné.levettük a szelep fedelet a vezérműtegely elégé elvan kopva már ugy hogy az is cserés lesz valszeg.

Milyen motor van benne? Pontosan melyik szíj szakadt el?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok történt egy kis gikszer a kocsival elszakadt az éjszijjam sajnos amikor pont jöttünk haza pestre ugy hogy kocsit vissza kellet húzni kecskemétre.kérdés rátettünk egy másik szijat majd beinditotuk de eléggé csunya hangja van ugy hogy leálitottuk , kérdés mimehtetett tönkre benen és kb mennyi lehet ennek a javitása? és még lehet-e belőle jóautó :(

a kocsi tényleg jó állapotban van semmi rohadás sehol egyben a kocsi mégtörve sem volt,soha, sajnálnál ha bontóba végezné.levettük a szelep fedelet a vezérműtegely elégé elvan kopva már ugy hogy az is cserés lesz valszeg.

Azt a ráindítást nem kellett volna! Ezzel biztosan csak több kárt okoztál. Ilyenkor kézzel nagyon óvatosan gyertyák nélkül kell megpróbálni átforgatni a motort, hogy érezni-e akadást, de semmiképpen nem ráindítani.

Hengerfej levétel után derülhet csak ki, hogy mekkora a kár. Ha szerencséd van csak a hengerfejen kell javítani (elgörbült szelep csere stb.) ha jobban összetörte magát akkor lehet érdemesebb bontott motor után nézni, de autó még simán lehet belőle :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Hát olvasgatva itt az előttem szólókat,én sem maradok ki a sorból..már ami a problémákat illeti!Nos,nekem is erőtlen az autóm,de borzasztóan!!Hidegen-melegen könnyen indul,alapjárat szép egyenletes,nem hagy ki a motor.Hanem kihúzatásnál olyan mintha egy rakás sz....-ba lépnék,semmi gyorsulás!Padlógáznál az egyest kivéve minden fokozatban elmegy az erő!Valamikor a simsonom csinált ilyet mikor sok volt neki a kaja és lezabált :) A múltkor már írtam,akkor a lambdát hoztam ki bűnösnek,kapott is egy új NGK-t,aztán kapott egy motor hőmérséklet jeladót,kapott új trafót,és egy időre rendbe is jött,de most megint elkezdte..Úgy vettem észre,inkább meleg motornál csinálja!Szépen-könnyen indul mindig,aztán mikor kereszteződésnél el akarok indulni,padlógáz...és nem igazán történik semmi!4-5 mp után erőre kap és húz,úgy ahogy!!Nem rángat,nem fulladozik,csak néha eltűnik a ménes valahova :) Végignéztem már a következőket:AC pumpa,benzinszűrő,légszűrő,körülötte levő csövek,injektor kitakarít,alapjárati motor kitakarít,fojtószelep poti cserélve,trafó,lambda,hőm.jeladó cserélve,összes cső végignézve a motortérben,hátha falsot szív valahol de semmi!A motor nem füstöl és nem eszi az olajat!Nem mondom hogy mai gyerek,92-es 1,4es 200ezerrel a háta mögött,de akkor is ettől sokkal jobban kéne neki teljesítenie..A múltkor kérdeztem a főtengelycsapágy előjeleit,ahol az olajnyomás kijelző lámpa későbbi kialvására hívták fel a figyelmet.Hát kb.2-3mp után alszik el..nem tudom ez jelent-e valamit...Bár más autóm is volt ahol nem rögtön a többi lámpával aludt ki az olajnyomás lámpa,de mégsem volt főtengelycsapágyas..Na mindegy,azért várom az tippeket,hogy mi a fene lehet a verdámmal,mert én már kezdek kifogyni az ötletekből... Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok nekem az a gondom hogy nagyobb gázadásnál torpan meg rángat az autó!! most levettem a lészűrőt kézzel befogtam a csövet és ugy adtam gázt így semmi gondja :( ötletek mit cseréljek vagy mi lehet a gond??? szívócső nyomás érzékelő most lett rajta cserélve

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok nekem az a gondom hogy nagyobb gázadásnál torpan meg rángat az autó!! most levettem a lészűrőt kézzel befogtam a csövet és ugy adtam gázt így semmi gondja :( ötletek mit cseréljek vagy mi lehet a gond??? szívócső nyomás érzékelő most lett rajta cserélve

Ha befogva a csövet jobb a motor, akkor sztem a vákuumrendszerrel lehet gond, ellenőrizd a vákuumcsöveket, azt is, amelyik a belső levegőkeringetés kapcsolójára megy, ill. a szívócső nyomásérzékelőre menőt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy borzasztóan csúnya hangja van a kipufogómnak. 2 éve vettem az autót, a hátsó dobot valószínűleg előtte cserélhették, mert látszódott, hogy új. Már akkor is ilyen hangja volt. Rá fél évre lett cserélve a középső dob is, mert fulladt az autó, szét volt már hullva a belseje, még a gyári volt rajta. Mind a 2 dob Bosal most rajta. Mit lehetne ezzel kezdeni, mert brutál hangos és undorító hangja van? Ismerősnek ugyan ilyen autója van, de az szép csendesen pufog ki, nem pöfög úgy mint az enyém. Amúgy jól megy, nincs vele baj. Alánéztünk, de nem látszódik sehol, hogy kifújna és a hang se alulról jön, hanem a hátsó dob végéből. Okádja a levegőt ha odarakom a kezemet, az adja ezt a durva hangot szerintem. Komplett másik kipuff rendszer kéne rá?Ha igen, akkor milyet érdemes rá tenni, ami nem hangos? Esetleg katalizátor baj? (lehet hülyeséget kérdezek)

Az előző neked ment :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ja,még annyit hozzátennék a fenti problémáimhoz,hogy az elinduláskori megtorpanás után egy időre észhez tér,de mégsem az igazi..Előzéskor veszem észre igazán,odalépek neki,a motor ordít mint állat,de erő meg sehol..Mintha totál csúszna a kuplungom...csakhogy annak meg lenne szaga is,gondolom..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ja,még annyit hozzátennék a fenti problémáimhoz,hogy az elinduláskori megtorpanás után egy időre észhez tér,de mégsem az igazi..Előzéskor veszem észre igazán,odalépek neki,a motor ordít mint állat,de erő meg sehol..Mintha totál csúszna a kuplungom...csakhogy annak meg lenne szaga is,gondolom..

Gyertyáid milyenek?

A GM gyertyák a legjobbak az opel motorokhoz. Nem ngk,nem akármi gm a tuti.

Amúgy jó lenne rájönni,mert totál ráismertem az x14xe motoromra a leírásaid alapján,detto ugyanezt csinálja,még a kuplungozásra is hozzákészültem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy valahol falsot szív! Nézz körbe! Próbálkozz féktisztítósprayvel fújkálni a csövek körül, mert attól megváltozik a motor járása. Állítólag a műanyag levegő vezető csövet a pillangószelepházzal összekötő gumi szokott kirepedni.

Nálam anno ugyan ezt dobta be a gép hibának, de a szerelő ismerős szerint sosem megy tönkre a levegő hőmérséklet szenzor. Hibát azért jelez, mert a motor egyéb helyről szívta be a levegőt, és lecsökkent a szenzort hűtő levegő mennyisége.

Tünetek: erőtlenség, túlzott fogyasztás, magas káros anyag kibocsájtás, persze lambda jel jó.

Nálam a fékrásegítő hollander csavarja volt lelazulva, bár lehet hogy inkább lebontva, mert az autóból a motort kivették anno.

öööö, az melyik?

a harmonikás a légszűrő és pillangószelep közt?

Link to comment
Megosztás:

Az előző neked ment :D

Hát ahogy én hallom szerintem nincs olyan hangja. Akkor a legdurvább, amikor hidegen indítom és ugye alapból magasabb fordulaton jár a motor. Na akkor borzasztóan duruzsol. Mintha nem lenne megfelelő csillapítás a rendszerben. Mástól egyébként már hallottam, hogy ugyanígy járt a Bosal középső és hátsódob párossal. Kérdés milyet tegyek majd helyette, ami nem hangos, vagy mit kellene csinálni vele? Esetleg más baj van? Végül is megy az autó, de amikor meghallottam nemrég, hogy egy ismerősömnek az ugyanilyen astrája milyen baromi csendes egy kicsit elkezdett zavarni a dolog. Okádja a kipuff a levegőt és az adja ezt a brutál hangot ahogy én észrevettem. Ismerős szerint lehet szét van hullva a katalizátor belseje és azért ilyen. A fene se tudja, én nem értek hozzá, ezért írtam ide, hátha valaki tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Gyertyáid milyenek?

A GM gyertyák a legjobbak az opel motorokhoz. Nem ngk,nem akármi gm a tuti.

Amúgy jó lenne rájönni,mert totál ráismertem az x14xe motoromra a leírásaid alapján,detto ugyanezt csinálja,még a kuplungozásra is hozzákészültem.

Hát valóban jó lenne már rájönni a problémára,mert már baromira frusztrál a dolog!Lehet hogy csak 60lovas a motorom,de ettől azért jobban kellene mennie,nem beszélve a megtorpanásokról!!!Cimborám 1,4-es C14NZ-je az enyémhez képest egy"erőgép"!!Amúgy NGK gyertyáim vannak...akkor esetleg tegyek bele GM-eket,hátha?? Vagy gyújtásmodul esetleg??Elosztó vagy gyújtáskábelek??Már gondoltam mindenre...

Link to comment
Megosztás:

Hát valóban jó lenne már rájönni a problémára,mert már baromira frusztrál a dolog!Lehet hogy csak 60lovas a motorom,de ettől azért jobban kellene mennie,nem beszélve a megtorpanásokról!!!Cimborám 1,4-es C14NZ-je az enyémhez képest egy"erőgép"!!Amúgy NGK gyertyáim vannak...akkor esetleg tegyek bele GM-eket,hátha?? Vagy gyújtásmodul esetleg??Elosztó vagy gyújtáskábelek??Már gondoltam mindenre...

Szerintem próbáld meg a gyertyákat. Vegyél bele f..sza 2 pólusú gyári GM gyertyákat. Nekem is f.s egy pólusú ngk-k voltak benne amikor megvettem. Miután ki lett cserélve sokkal jobban ment az autó.

Link to comment
Megosztás:

Felesleges pénzkidobás.

GM a jó,pont ideális hőértéke van ezekhez a motorokhoz.

Nem kell félni tőle. A GM néven is pont ugyanazt a BOSCH-t veszed meg, az yttriummal kezelt középső elektródásnál meg csak 50%-kal hosszabb élettartamot írnak, semmi csodát. Árban sem nagyon van különbség.

Link to comment
Megosztás:

akkor kell a francnak

Miért, mit kellene elvárni egy gyújtógyertyától? Csak belógatni a motortérbe és fénysebességre szikrázza a vasat? :))

Nekem gyári első beszerelésre is BOSCH néven volt benne (FLR8LDCU). Most FLR8LDCU+ van benne, egyszerűen azért, mert éppen ez volt a boltban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok keresek megvételre budapest vagy kecskemét környékén 99évj,x14nz motorkódú 44kw-os ,opelre

hengerfejet,bötykös tengelyházzal vezérműtengellyel együtt ,SOSbe!!! ha valaki tud szoljon nekem és persze mennyiért az is jó volna

köszi nektek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok keresek megvételre budapest vagy kecskemét környékén 99évj,x14nz motorkódú 44kw-os ,opelre

hengerfejet,bötykös tengelyházzal vezérműtengellyel együtt ,SOSbe!!! ha valaki tud szoljon nekem és persze mennyiért az is jó volna

köszi nektek.

Mindenkinek most hal meg a 14nz-je? Haver is most vette meg az enyemet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.