Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok!

egy X14XE 1.4 16V motorrol van szó. olyan gondom van hogy hideginditáskor furcsa hangot ad ki a motor. egész télen, meg tavasszal meg amikor kb 20fok alatt van a höfok súrlódó hangot lehet hallani kb fél percig de van hogy csak pár másodpercig ami szép lassan elcsendesül. ha meleg van akkor meg kerepelö hangja van, ami van hogy 2mp-ig tart, van hogy fél vagy 1 percig is. csak alapjáraton csinálja és vagy csak hideg motornál vagy langyos motornál. szerintetek minek lehet hangja ilyenkor? a hidrotökétöl kopognia vagy csattognia kellene ugye? ez viszont vagy súrlódó vagy kerepelö hang. a vezérmüszij feszitögörgö tud ilyet csinálni?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

egy X14XE 1.4 16V motorrol van szó. olyan gondom van hogy hideginditáskor furcsa hangot ad ki a motor. egész télen, meg tavasszal meg amikor kb 20fok alatt van a höfok súrlódó hangot lehet hallani kb fél percig de van hogy csak pár másodpercig ami szép lassan elcsendesül. ha meleg van akkor meg kerepelö hangja van, ami van hogy 2mp-ig tart, van hogy fél vagy 1 percig is. csak alapjáraton csinálja és vagy csak hideg motornál vagy langyos motornál. szerintetek minek lehet hangja ilyenkor? a hidrotökétöl kopognia vagy csattognia kellene ugye? ez viszont vagy súrlódó vagy kerepelö hang. a vezérmüszij feszitögörgö tud ilyet csinálni?

köszi!

Nekem is volt ilyen bajom. Több dolog okozta. A hosszbordás szíj feszítőgörgőjét kellett kicserélni, mert ki volt már kopva benne a csapágy. Sajnos csapágyat nem lehet benne cserélni, csak az egész görgőt. 4500ft-ért hozta bele egy ismerősöm. Miután ki lett cserélve még mindig volt 1 kis hangja. Azt meg a generátor csapágy adta. Az viszont cserélhető. Csere után megszűntek ezek a zajok. Nekem is általában hidegen, vagy párásabb időben csinálta. Üzem melegen általában nem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen bajom. Több dolog okozta. A hosszbordás szíj feszítőgörgőjét kellett kicserélni, mert ki volt már kopva benne a csapágy. Sajnos csapágyat nem lehet benne cserélni, csak az egész görgőt. 4500ft-ért hozta bele egy ismerősöm. Miután ki lett cserélve még mindig volt 1 kis hangja. Azt meg a generátor csapágy adta. Az viszont cserélhető. Csere után megszűntek ezek a zajok. Nekem is általában hidegen, vagy párásabb időben csinálta. Üzem melegen általában nem.

üzemmelegen nekem sincs semmi hangja. csak hideg vagy hüvös vagy párás idöben valami iszonyat hangosan mintha súrlódna valami. meg ha meleg van olyan kelepelö hangot ad mintha valami müanyagot ütögetnének a fémhez. nálad is volt kelepelés? vagy csak a súrlódó volt? azt mondod ez akkor tuti nem hidrotöke lesz?

Link to comment
Megosztás:

Ha befogva a csövet jobb a motor, akkor sztem a vákuumrendszerrel lehet gond, ellenőrizd a vákuumcsöveket, azt is, amelyik a belső levegőkeringetés kapcsolójára megy, ill. a szívócső nyomásérzékelőre menőt is.

átnéztem a csöveket de semelyik nem lyukas vagy engedne nemtom mi lehet vele :( nem lehet a folytószelepnek valami érzékelője halt meg vagy valami más érzékelő ami a levegő szabályozásával van kapcsolatban? má kezdem fealdni h nemtok mit kezdeni ezzel a hibával :( aki tud HELP!!

Link to comment
Megosztás:

üzemmelegen nekem sincs semmi hangja. csak hideg vagy hüvös vagy párás idöben valami iszonyat hangosan mintha súrlódna valami. meg ha meleg van olyan kelepelö hangot ad mintha valami müanyagot ütögetnének a fémhez. nálad is volt kelepelés? vagy csak a súrlódó volt? azt mondod ez akkor tuti nem hidrotöke lesz?

Kelepelés nálam nem volt, csak súrlódás,meg nyöszörgés, de azokat a már említett dolgok okozták. Viszont hallottam már ilyen kelepelős autót, abban a vízpumpa adta meg magát és az adta ezt a hangot. Szerintem először nézd meg a hosszbordás szíj feszítőjét! Vedd le a szíjat és kézzel forgasd meg, meg a generátort is. Ha bibi van elvileg úgyis hallod és érzed. Vezérlést elvileg 60 ezrenként, vagy 4 évente kell cserélni. Bár ismerősnek volt, hogy fél év múlva megadta magát a vízpumpa, mert olcsó gagyit rakott bele és cserélni kellett. Neki is elkezdett kolompolni, mint a fene. Nem tudom mikor volt cserélve a vezérlésed, de ha már benne van a 60 ezer, vagy legalább 4 éve volt cserélve, akkor érdemes lenne azt is cserélni. Egyik ismerősömnek nemrég szakad el a vezérműszíja, mert a hülyéje csak a km-t nézte. Úgy volt vele még csak 40 ezer van benne, csak arra nem gondolt, hogy a vezérlés 8 éve volt cserélve és 8 év alatt már úgy elöregedett a szíj, hogy elszakadt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt ilyen bajom. Több dolog okozta. A hosszbordás szíj feszítőgörgőjét kellett kicserélni, mert ki volt már kopva benne a csapágy. Sajnos csapágyat nem lehet benne cserélni, csak az egész görgőt. 4500ft-ért hozta bele egy ismerősöm. Miután ki lett cserélve még mindig volt 1 kis hangja. Azt meg a generátor csapágy adta. Az viszont cserélhető. Csere után megszűntek ezek a zajok. Nekem is általában hidegen, vagy párásabb időben csinálta. Üzem melegen általában nem.

Ilyet kell bele venni, mert ebben cserélhető a párszáz forintos csapágy... ;)

sz_jfesz_t__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ilyen került bele!. :)

az a helyzet már cseréltem a hosszbordás szij feszitöt, úgy hogy az kizárva. már vettem le ezt a szijat, meg a vezérmüszijat is és mindent kézzel körbetekertem, amiket ez a 2 szij hajt, de sehol nem volt rendellenes hang. de gondolom fordulaton képes olyan hangot kiadni amit igy kézzel tekerve nem. ez a vizpumpa dolog érdekelne engem, lehet nálam is az kelepelne. ha kiszerelem látnom kéne rajta valamit amit nem kéne ha nincs vele gond?

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet már cseréltem a hosszbordás szij feszitöt, úgy hogy az kizárva. már vettem le ezt a szijat, meg a vezérmüszijat is és mindent kézzel körbetekertem, amiket ez a 2 szij hajt, de sehol nem volt rendellenes hang. de gondolom fordulaton képes olyan hangot kiadni amit igy kézzel tekerve nem. ez a vizpumpa dolog érdekelne engem, lehet nálam is az kelepelne. ha kiszerelem látnom kéne rajta valamit amit nem kéne ha nincs vele gond?

Hát elvileg ha kézzel meghúzgálod óvatosan a végén lévő szíjtárcsát és kotyog, esetleg kézzel forgatásra szorul, akkor az cserés. Ha nem kotyog, nem szorul és a vizet se engedni sehol, akkor jó még. Szerintem nem kell ahhoz kivenned. De ha hülyeséget írtam majd kijavítanak. Én így gondolom. Ha a szíjfeszítő volt cserélve, akkor pedig esélyes, hogy a vízpumpa adja ezt a hangot, vagy esetleg a generátor. Az én autóm gyárilag klímás, de nem szervós, viszont a szervó helyén is van egy feszítő görgő. Nekem az is cserélve lett, mert az is odavolt. Nem tudom, hogy neked van e ilyened. Nekem az volt a leghangosabb. Mikor volt cserélve vízpumpa egyébként és mennyit mentél vele azóta, esetleg tudod milyen fajta kerül bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a főtengely ékszíjtárcsám belemart a vezérműszíj burkoló műanyagába, amit most vettem észre, mikor a tárcsát kicseréltem. Kb. akkora a hézag amit csinált, hogy az ujjam bemegy rajta. Szerintetek ki kell cserélni a burkolatot? Végül is a tárcsa most is ott van előtte. Ez egy 1.7es Isuzu motoros diesel gép. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sajnos a főtengely ékszíjtárcsám belemart a vezérműszíj burkoló műanyagába, amit most vettem észre, mikor a tárcsát kicseréltem. Kb. akkora a hézag amit csinált, hogy az ujjam bemegy rajta. Szerintetek ki kell cserélni a burkolatot? Végül is a tárcsa most is ott van előtte. Ez egy 1.7es Isuzu motoros diesel gép. Köszi!

Illik kicserélni egyszer. Az a burkolat védi a vez.mű szíjat a szennyeződéstől, es véletlen károsodástól.

Link to comment
Megosztás:

A klímám is tökéletes most már, csak a brutál hangos kipufogómra kellene még valami megoldás és boldogság lenne. :D

visszaolvastam, és ugye azt irtad hogy mikor hideg a motor és megvan emelve a fordulat akkor a leghangosabb. konkrétan valamelyik dobnál hallod a hangot vagy inkább a leömlötöl vagy a motorbol valahonnan? mert nekem az csinált elég érdekes hangot hogy mikor hideg motornál bekapcsolt a "porszivo" ami a szekunderlevegö rendszer kompresszora és nyomta a levegöt a kipuffba, iszonyat hangosan berregett az egész mindenség töle. és miután kikapcsolt a porszivo még utána is berregett de csak egy picit, kideritettem hogy még üzemmeleg motornál is nyitva volt a szelep amit a vákum nyit egy mágneskapcsolon keresztül. nálam ez a mágneskapcsolo szorult meg nyitott helyzetben, nem tudott zárni, a vákum állandoan nyitva tartotta a szelepet. szétszedtem a kapcsolot, kitakaritottam és ahogy a porszivo kikapcsolt a vákum is eltünt. viszont én lezártam a szelepet mert a hang az megmaradt, szerintem az a szelep kezd már szétesni vagy nem tudom. de amiota megszüntettem a levegöbefujást a kipufba azota megszünt a hangos berregés. nem lehet hogy nálad is ez csinálja? egy probát megér, csak annyi hogy ami a szelepre(ami a kipuf.csonktol jövö csövön ül ) megy vákumcsö huzd le inditás elött. amikor megy a porszivo érezned kell ahogy szivja a levegöt a csövön keresztül, ha kikapcsol akkor meg kell szünnie. esetleg mig jár a porszivó dugd vissza a csövet egy kis idöre és hallgasd van e változás (mint mikor a gyújtókábelt húzgálod le-fel és figyeled hogy reagál rá a motor).

lehet hogy hülyeségeket irtam és nem ez a gond nálad, ez csak egy tipp volt.

Link to comment
Megosztás:

Hát ahogy én hallom szerintem nincs olyan hangja. Akkor a legdurvább, amikor hidegen indítom és ugye alapból magasabb fordulaton jár a motor. Na akkor borzasztóan duruzsol. Mintha nem lenne megfelelő csillapítás a rendszerben. Mástól egyébként már hallottam, hogy ugyanígy járt a Bosal középső és hátsódob párossal. Kérdés milyet tegyek majd helyette, ami nem hangos, vagy mit kellene csinálni vele? Esetleg más baj van? Végül is megy az autó, de amikor meghallottam nemrég, hogy egy ismerősömnek az ugyanilyen astrája milyen baromi csendes egy kicsit elkezdett zavarni a dolog. Okádja a kipuff a levegőt és az adja ezt a brutál hangot ahogy én észrevettem. Ismerős szerint lehet szét van hullva a katalizátor belseje és azért ilyen. A fene se tudja, én nem értek hozzá, ezért írtam ide, hátha valaki tudna segíteni.

Én megnézném azt a katalizátort. Mióta az enyém elhalálozott brutál hangja van, főleg indításnál, de amúgy is, ilyen konzervdoboz hang, meg mintha kifújna valahol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Vezérműszíj csere előtt állok. A vezérműszíjat ennél a típusnál a vízpumpa feszíti meg vagy van feszítő görgő is?

Vezető görgőre szükségem van?

Köszönöm.

csak a vízpumpa feszít.

F Astrába tennék alapjárati motort. A gyártó szerint G Astrába való, a megadott motortípus viszont ugyanaz (X14XE). Nyugodtan beletehetem, vagy van közte eltérés?

Ha ugyanaz a motorkód, akkor perszehogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,hibakódprofesszorokhoz lenne kérdésem:X14XE motor az alábbi hibakódokat dobta ki:

1-4-10-5;1-5-3-10;1-4-1-10;10-2-10-10;10-3-5-1;10-1-10-5;10-5-10-10;10-1-3-10.Nagy generál után,ezeket a kódokat villogta ki a motor.Megkérem aki tud segíteni,mondjátok meg ezek mit jelentenek?Előre is köszi szépen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,hibakódprofesszorokhoz lenne kérdésem:X14XE motor az alábbi hibakódokat dobta ki:

1-4-10-5;1-5-3-10;1-4-1-10;10-2-10-10;10-3-5-1;10-1-10-5;10-5-10-10;10-1-3-10.Nagy generál után,ezeket a kódokat villogta ki a motor.Megkérem aki tud segíteni,mondjátok meg ezek mit jelentenek?Előre is köszi szépen.

itt megtudod nézni öket: http://www.autódiagnosztika.hu/eobd-hibakod.html

az elsö hármat nem tudom mi. a többinél a 10-sek jelentik a 0-t vagyis a 10-1-3-10 = 0130 ami a lambda szonda áramkör

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hibakód oldalt !Már csak az a kínom hogy nem törli az előzményeket sosem így csomó mindent cseréltem javítottam és újra kiírja hiába az akkusaru levétel .Esetleg ha tudtok XVI.. kerbe aki kitudná törölni elfogadható áron érdekelne,mert nem tudni mi a valós hiba és mi nem. Köszi még egyszer!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.