Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

visszaolvastam, és ugye azt irtad hogy mikor hideg a motor és megvan emelve a fordulat akkor a leghangosabb. konkrétan valamelyik dobnál hallod a hangot vagy inkább a leömlötöl vagy a motorbol valahonnan? mert nekem az csinált elég érdekes hangot hogy mikor hideg motornál bekapcsolt a "porszivo" ami a szekunderlevegö rendszer kompresszora és nyomta a levegöt a kipuffba, iszonyat hangosan berregett az egész mindenség töle. és miután kikapcsolt a porszivo még utána is berregett de csak egy picit, kideritettem hogy még üzemmeleg motornál is nyitva volt a szelep amit a vákum nyit egy mágneskapcsolon keresztül. nálam ez a mágneskapcsolo szorult meg nyitott helyzetben, nem tudott zárni, a vákum állandoan nyitva tartotta a szelepet. szétszedtem a kapcsolot, kitakaritottam és ahogy a porszivo kikapcsolt a vákum is eltünt. viszont én lezártam a szelepet mert a hang az megmaradt, szerintem az a szelep kezd már szétesni vagy nem tudom. de amiota megszüntettem a levegöbefujást a kipufba azota megszünt a hangos berregés. nem lehet hogy nálad is ez csinálja? egy probát megér, csak annyi hogy ami a szelepre(ami a kipuf.csonktol jövö csövön ül ) megy vákumcsö huzd le inditás elött. amikor megy a porszivo érezned kell ahogy szivja a levegöt a csövön keresztül, ha kikapcsol akkor meg kell szünnie. esetleg mig jár a porszivó dugd vissza a csövet egy kis idöre és hallgasd van e változás (mint mikor a gyújtókábelt húzgálod le-fel és figyeled hogy reagál rá a motor).

lehet hogy hülyeségeket irtam és nem ez a gond nálad, ez csak egy tipp volt.

és annak a porszívonak mi szerepe van?mert arra még nem jöttem rá :D

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném azt a katalizátort. Mióta az enyém elhalálozott brutál hangja van, főleg indításnál, de amúgy is, ilyen konzervdoboz hang, meg mintha kifújna valahol.

Lehet nálam is az lesz a gond. bár nekem nem konzervdoboz hangja van, hanem olyan mély pöfögő, mintha sport dob lenne rajta, csak nem annyira durva. Ha nyomok egy gázfröccsöt, akkor meg hörög, köpköd, dörmög. :D Az tuti,hogy műszakin a CO-m nem volt túl jó, pedig a motor elvileg jó, nem zabálja az olajat. Szóval lehet katalizátor, bár én inkább a hátsó dobra gyanakszom, valami ott nem oké. Nem fúj pedig ki sehol. Elvileg Bosal dob a hátsó is, de azt még az előző tulaj tette fel, szóval a fene se tudja, lehet valami hamisított sz.r.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg valami kipufogó gáz visszavezetés, hogy hideg indításnál is alacsony legyen a káros anyag kibocsájtás, vagy valami ilyesmi. :) De majd valaki kijavít, ha rosszul tudom.

az egr szelep ami a kipuf.gáz visszavezetö, ez a porszivo csak annyit csinál hogy amikor hidegmotornál agyon van dusitva a keverék süritett levegöt nyom a kipufba hogy ezzel pótolja a levegöhiányt a katalizátor számára, hiszen kati csak úgy tudja tenni a dolgát ha levegö is van a kipuf.gázban, a lambdaszabályzásnak is ez a lényege hogy hol kevesebb hol több oxigén jut a kipufba.

Link to comment
Megosztás:

az egr szelep ami a kipuf.gáz visszavezetö, ez a porszivo csak annyit csinál hogy amikor hidegmotornál agyon van dusitva a keverék süritett levegöt nyom a kipufba hogy ezzel pótolja a levegöhiányt a katalizátor számára, hiszen kati csak úgy tudja tenni a dolgát ha levegö is van a kipuf.gázban, a lambdaszabályzásnak is ez a lényege hogy hol kevesebb hol több oxigén jut a kipufba.

Jaja, így van, csak már nem emlékeztem rá pontosan.

Link to comment
Megosztás:

átnéztem a csöveket de semelyik nem lyukas vagy engedne nemtom mi lehet vele :( nem lehet a folytószelepnek valami érzékelője halt meg vagy valami más érzékelő ami a levegő szabályozásával van kapcsolatban? má kezdem fealdni h nemtok mit kezdeni ezzel a hibával :( aki tud HELP!!

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok nekem az a gondom hogy nagyobb gázadásnál torpan meg rángat az autó!! most levettem a lészűrőt kézzel befogtam a csövet és ugy adtam gázt így semmi gondja :( ötletek mit cseréljek vagy mi lehet a gond??? szívócső nyomás érzékelő most lett rajta cserélve

mit vettél le? a légszűrőt? és milyen csövet fogtál be?....most lehet hogy én vok a hülye, de akkor le kéne fulladnia nem?, ha az egész beömlőt lefogja

vki?

egyébként milyen motor?

Link to comment
Megosztás:

Halu,c14se motor üzemanyagrendszerében van valami visszacsapó szelep ami tartja a nyomást a rendzerben ha áll a motor?mert nekem az a gyanúm,hogy azért indul nehezzen mert még idő kell amíg eljut a benya az égéstérbe.azért feltételezem ezt mert a gyújtásrendszer rendbe lett téve.

Link to comment
Megosztás:

Halu,c14se motor üzemanyagrendszerében van valami visszacsapó szelep ami tartja a nyomást a rendzerben ha áll a motor?mert nekem az a gyanúm,hogy azért indul nehezzen mert még idő kell amíg eljut a benya az égéstérbe.azért feltételezem ezt mert a gyújtásrendszer rendbe lett téve.

Szia gagavectra!Igen van,ez felelős azért,hogy leállítás után is legyen üzemanyagnyomás az injektorhídban.Gyújtás ráadásakor éppen ezért nem hallani C14SE-nél a benzinpumpa hangját.Az injetorhídra menő benzincsöveknél keresd,egy fém,köralakú lapos szelepnek kell lennie.Legalább is az én C14SE-ben ott van.95 májusi.DIS gyújtású.
Link to comment
Megosztás:

Szia gagavectra!Igen van,ez felelős azért,hogy leállítás után is legyen üzemanyagnyomás az injektorhídban.Gyújtás ráadásakor éppen ezért nem hallani C14SE-nél a benzinpumpa hangját.Az injetorhídra menő benzincsöveknél keresd,egy fém,köralakú lapos szelepnek kell lennie.Legalább is az én C14SE-ben ott van.95 májusi.DIS gyújtású.

Köszi a gyors választ!Igen van egy kör alaku fém szelep,2 vagy 3 cső megy rá most hirtelen nem tudom,és hogyan tudom ezt tesztelni,hogy jól működik e?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!Igen van egy kör alaku fém szelep,2 vagy 3 cső megy rá most hirtelen nem tudom,és hogyan tudom ezt tesztelni,hogy jól működik e?

Pontosan 2 cső csatlakozik rá,ha a szelep alsó felöli csövét leveszed,akkor ugye nem szabadna folynia az üzemanyagnak,értelemszerűen igy tartja meg a nyomást az injektorhídon.Megjegyzem,álltalában nem szokott meghibásodni,bár ez is okozhatja a nehezen indulást.
Link to comment
Megosztás:

Na az előbb kimentem kicsit körbenézegetni a témát,az injectorhíd nyomásszelepénél elengedtem a benyát alig buggyant ki valamennyi benya,utánna megpróbáltam indítani,hát ugyan úgy mint ahogy 10ből 7 x szokott kicsit hosszabb önindítózással indult be kb 2sec alatt pedig az igazi szerintem olyan 1-0,5sec lenne .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hűtőfolyadék cseréhez mit vegyek? Ioncserélt víz + fagyálló, de mennyit? Milyet? Mennyit kell beletölteni?

Köszi

Úgy rémlik 4.5 liter a hűtőfolyadék mennyisége. Szerintem 2 liter tömény -70 fokos fagyálló és 3 liter deszt víz pont jó lesz. Ebből ha jól számolom 5 liter 28fokos lesz, de úgyis méretni illik ősszel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Abban kérném a segítségeteket most,hogy pár napja ilyen jelenségeket csinál a kicsikém (1,6 16v ecotec x16xel).Ahogy el kezdek gázt adni hirtelen vagy lassan tök mindegy,meg torpan és nem húz semmit csak rángat,ha jobban oda nyomom akkor is de ha kicsit vissza engedem a gázt akkor nem annyira lehet érezni a rángatást.Üresben ha teljesen oda nyomom neki rettentő sok idő mire fel veszi a lapot sőt még néha vissza-vissza durrog.Amire már gondoltam és próbálkoztunk,másik gyertyák-kábelek,ac pumpa,szűrök de semmi változás.Ja és a diagnosztika lámpa soha nem villan ki.Aki tud valami ötletet hogy hol keresem még a hibát,az írjon nagyon meg köszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Abban kérném a segítségeteket most,hogy pár napja ilyen jelenségeket csinál a kicsikém (1,6 16v ecotec x16xel).Ahogy el kezdek gázt adni hirtelen vagy lassan tök mindegy,meg torpan és nem húz semmit csak rángat,ha jobban oda nyomom akkor is de ha kicsit vissza engedem a gázt akkor nem annyira lehet érezni a rángatást.Üresben ha teljesen oda nyomom neki rettentő sok idő mire fel veszi a lapot sőt még néha vissza-vissza durrog.Amire már gondoltam és próbálkoztunk,másik gyertyák-kábelek,ac pumpa,szűrök de semmi változás.Ja és a diagnosztika lámpa soha nem villan ki.Aki tud valami ötletet hogy hol keresem még a hibát,az írjon nagyon meg köszönném.

Lehet a gyujtás környékén van valami...nem tudom pontosan ez milyen, trafó, dis kocka, trafósor...van-e holtpont , főtengely jeladó. Amikor halódott a trafóm akkor csinált olyant, hogyha nehezen elindult akkor néha visszalőtt a pillangószelepnél.

Link to comment
Megosztás:

Ez is néha nehezen indul,köszörülni kell néha vagy fél percig is.A gyújtása csak egy ilyen nagy fekete kocka doboz amiből jönnek ki a gyújtás kábelek (nem nagyon vágom ezek szak szavát :D )Van egy főtengely jeladóm elfekvőben meg próbáltam azzal is,és ugyan ez a szitu.Talán akkor az a gyújtó trafó lehet tényleg a ludas?Vagy azt ki lehet mérni valahogy multiméterrel?

Link to comment
Megosztás:

Ez is néha nehezen indul,köszörülni kell néha vagy fél percig is.A gyújtása csak egy ilyen nagy fekete kocka doboz amiből jönnek ki a gyújtás kábelek (nem nagyon vágom ezek szak szavát :D )Van egy főtengely jeladóm elfekvőben meg próbáltam azzal is,és ugyan ez a szitu.Talán akkor az a gyújtó trafó lehet tényleg a ludas?Vagy azt ki lehet mérni valahogy multiméterrel?

Én gyújtástrafóra tippelek mert az előző kocsim ugyan ezeket a tüneteket produkálta azt hittem elősször,hogy ac de miútán este benéztem a motortérbe,és szikrázott a trafó világossá vált,hogy az a probléma. Az a kocka a motor oldalán a dis kocka.teljessen elektronikus a gyújtásod nem rotoros ez azt jelenti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.