Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nagyban függ attól is, hogy milyen körülmények közt használják. Szét lehet a gyárit cseszni 100ezer alatt is... volt már rá példa. Nem bírják azt amikor gumifüstölős indulás, meg hirtelen váltások vannak. Erősebb motornál szerintem kevesebbet bír.Nálam 200-nál cseréltük. Egyébként teljesen más egy gyári új motortartóbak, mint egy 100ezret futott. Érezhetően más az autó rezgése, indulása. El sem hinné az ember, mennyire más lesz az autó a csere után.

Na igen persze, de általában nem szokták cserélni amíg nem okoz tünetet. Főleg ha mindig ugyanaz hazsnálja a kocsit nem veszi észre a lassú elhasználódást. Mentem már olyan Polóval hogy majdnem kitépte a kezemből magát a váltóbot amikor leléptem a kuplungról váltás után aki meg odaadta azt mondta neki nem furcsa.

Link to comment
Megosztás:

Nagyban függ attól is, hogy milyen körülmények közt használják. Szét lehet a gyárit cseszni 100ezer alatt is... volt már rá példa. Nem bírják azt amikor gumifüstölős indulás, meg hirtelen váltások vannak. Erősebb motornál szerintem kevesebbet bír.Nálam 200-nál cseréltük. Egyébként teljesen más egy gyári új motortartóbak, mint egy 100ezret futott. Érezhetően más az autó rezgése, indulása. El sem hinné az ember, mennyire más lesz az autó a csere után.

Erősebb motornak a gumibakja is erősebb. Nálam még az eredeti fut túl a 300-on, és ha nem is gavallér rajtolok, de a fék helyett szinte csak a motorféket használom (5-3-2).

Link to comment
Megosztás:

Köszi. De gondolom azért neked volt hangja, hogy belevert a tárcsa. Semmi rendellenes kopogó hangot nem hallok, nem hall egy szerelő se.

Amúgy a kopogásszenzort betudja csapni a mechanikus koppanás is.

Nekem a főtengelyszíjtárcsa kóvájgott, de annyira, hogy néha a motor oldalának verődött és akkor rögtön elszaladtak a csikók, mert az előgyújtást elvette.

Lehet, hogy neked is van valami kopogás a motorban, ami becsapja...

Link to comment
Megosztás:

hali! olyan gondom van hogy lehet tönkrement az op-com-om, nem lakik valaki kisújszállás környékén akinek van op-comja és megnéznénk az müködik e a kocsival? az volt hogy rádugtam a 10pines átalakitót a csatira és a kocsiba forditva dugtam rá (olyan jól van a csati megcsinálva hogy forditva is rálehet dugni :( ) elvileg a kocsinak nincs baja de azóta semmilyen kocsit nem lát 2-böl 2-t próbáltam. magát az interfészt felismeri a gép de folyamatosan azt irja : Vezérlöegység inicializálás....a vezérlö nem válaszol....

tud ebben valaki segiteni? köszi

Link to comment
Megosztás:

Helló! ismét előjött a motorikus probléma! X16XEL 101 LE ! a helyzet a következő! hidegen melegen durogg a kipufogó!olyan mintha nem zárna rendesen a kipufogó szelep de pedig zár mert kompresszió van!torpan főlleg 5.ik sebességben hiába padlózom nem gyorsul semmit!!!alapjárat össze vissza jár!meg kicsit sokat eszik!gyertya szonda motor hömérséklet jeladó cserélve ! EGR lefalazva alapjárati takaritva !ezek után egy darabig jó volt kb 1 hónap! de sajnos visszajött a hiba!Ha valaki találkozott már hasonlóval annak megköszöném ha leírná a gyógymódot!előre is THX!

Link to comment
Megosztás:

Helló! ismét előjött a motorikus probléma! X16XEL 101 LE ! a helyzet a következő! hidegen melegen durogg a kipufogó!olyan mintha nem zárna rendesen a kipufogó szelep de pedig zár mert kompresszió van!torpan főlleg 5.ik sebességben hiába padlózom nem gyorsul semmit!!!alapjárat össze vissza jár!meg kicsit sokat eszik!gyertya szonda motor hömérséklet jeladó cserélve ! EGR lefalazva alapjárati takaritva !ezek után egy darabig jó volt kb 1 hónap! de sajnos visszajött a hiba!Ha valaki találkozott már hasonlóval annak megköszöném ha leírná a gyógymódot!előre is THX!

Lehetne nézni egy gyujtás-beállítást is akár.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni töletek. Van egy 22-éves 1.4 f astrám amiben majd csak 300e km-van. Szinte jobban eszi az olajat mint a benzint. Az egyik ismerösöm, felajánlotta,hogy van neki 1.4-es motorja( ugyan olyan mint az enyém) amibe garantált 120e km-van és hogy 20eft-ért oda adja. Elmentem hozzá hogy meg vegyem a motort de mikor meg akartuk forgatni a motort nem lehetett, annyira be van ragadva hogy krovával nem tudtuk megforgatni. Azt mondta,kb 1-éve ki van bontva (szerintem esőbe hóba lehetett letakarva) leszedtük az olajteknöt (vízes volt az olaj) befujtuk wd40-el és most várunk vele,hogy kiengedjen. Szerintetek lehet még ebböl jó motor? vagy megette a fene?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni töletek. Van egy 22-éves 1.4 f astrám amiben majd csak 300e km-van. Szinte jobban eszi az olajat mint a benzint. Az egyik ismerösöm, felajánlotta,hogy van neki 1.4-es motorja( ugyan olyan mint az enyém) amibe garantált 120e km-van és hogy 20eft-ért oda adja. Elmentem hozzá hogy meg vegyem a motort de mikor meg akartuk forgatni a motort nem lehetett, annyira be van ragadva hogy krovával nem tudtuk megforgatni. Azt mondta,kb 1-éve ki van bontva (szerintem esőbe hóba lehetett letakarva) leszedtük az olajteknöt (vízes volt az olaj) befujtuk wd40-el és most várunk vele,hogy kiengedjen. Szerintetek lehet még ebböl jó motor? vagy megette a fene?

Én 1978-ban kaptam a Skoda Octáviámhoz INGYEN egy hasonló állapotú motort. Szétszedtem, kitakarítottam és még 8 évig használtam. Utána érvényes forgalmival eladtam az akkor már 22 éves autót.

Semmi esetre se próbáld így beindítani!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát, nem tudom mit csináljak igy már sokallom érte a 20eft-ot, szerintetek?

1,4-esből szerintem biztosan találnál másikat. Én személy szerint nem foglalkoznék kétes eredetű és/vagy állapotú példányokkal amikor tele van vele az ország, persze az ár nagy úr. Ha az korrózió miatt berohadt akkor valószínűleg sérült a hengerfal, a gyűrűk, a csapágyak és ha el is indulna és elsőre jónak is tűnik, akkor is a szabálytalanul sérült alkatrészek rövid időn belül elkoptathatják önmagukat és nem fog sokáig tartani a motor. Amikor az első magyar astrát 20 év után beindították előtte megröntgenezték a motorját, hogy rendben van-e. Neked is ezt kellene most, de valószínüsítem nem fogod tudni megoldani házi körülmények között. Ha szerencséd van akkor még jó lehet, ha szerencsés embernek tartod magad akkor vedd meg, ellenkező esetben inkább menj biztosra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

C16se-nél mi tudja hazavágni a gyújtást?

Hallgattam ma a kipunál hogy jár,és eléggé dödörög, meg összevissza jár, ki kihagyogat. Ez érezhető/hallható.
Gyertyák mondjuk elvileg csereérettek, lefutottak olyan 40.000-et, de az kevés ehhez. Rá kéne tenni oszcilloszkópra mondjuk, ha lenne...

Főtengely szíjtárcsa helyén van.

Link to comment
Megosztás:

Mire gondolsz Zotya? Hogy nézze meg?

Stroboszkóppal gondoltam, nekem az 1-es gyertyakábelre csiptettek rá és ráirányították a főtengely ékszíjtárcsára. Ezen a motoron nincs ilyen lehetőség?

Üdv!

C16se-nél mi tudja hazavágni a gyújtást?

Hallgattam ma a kipunál hogy jár,és eléggé dödörög, meg összevissza jár, ki kihagyogat. Ez érezhető/hallható.

Gyertyák mondjuk elvileg csereérettek, lefutottak olyan 40.000-et, de az kevés ehhez. Rá kéne tenni oszcilloszkópra mondjuk, ha lenne...

Főtengely szíjtárcsa helyén van.

Nekem az nz-n csak úgy simán meghalt a gyujtásmodul aztán meg a trafó. Az enyém is buborog alapjáraton a trafó csere után is megmaradt, valaki azt mondza rosszul záró szelepek okozhatják.

Link to comment
Megosztás:

Jaa értem, de persze lehet, nekem is ez fog következni pénteken.

Stroboszkóppal gondoltam, nekem az 1-es gyertyakábelre csiptettek rá és ráirányították a főtengely ékszíjtárcsára. Ezen a motoron nincs ilyen lehetőség?

Nekem az nz-n csak úgy simán meghalt a gyujtásmodul aztán meg a trafó. Az enyém is buborog alapjáraton a trafó csere után is megmaradt, valaki azt mondza rosszul záró szelepek okozhatják.

Link to comment
Megosztás:

Elhoztam a motort, mondtam a srácnak 10eft-ot tudok ebben az állapotban adni érte és ide adta. Fötengelyröl lekötöttem a dugókat és csak az egyik dugó a 4-es hengeré nem mozdul meg? Szerintetek mit csináljak vele? szedjem le a hengerfejet és adjak neki csavarlazítót és óvatosan kocogtassam lefelé? Valakinek valami jó ötlet esetleg?

Link to comment
Megosztás:

Elhoztam a motort, mondtam a srácnak 10eft-ot tudok ebben az állapotban adni érte és ide adta. Fötengelyröl lekötöttem a dugókat és csak az egyik dugó a 4-es hengeré nem mozdul meg? Szerintetek mit csináljak vele? szedjem le a hengerfejet és adjak neki csavarlazítót és óvatosan kocogtassam lefelé? Valakinek valami jó ötlet esetleg?

Áztasd meg wd40-nel és várj vele egy napot legalább. Hagy szivárogjon le a cucc, hátha megindul kézzel.

Ha csak kocogtatásra indul meg, akkor esélyes, hogy karcolni fog... :(

Módosítva : pszilaj
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismért egy segítségért fordulok hozzátok.
Volna egy X16XEL astra f caravan és egy hiba lépett fel, ami egyre gyakoribb. Reggel beindítom a kocsit és megyünk vele, akkor egy darabig minden rendben van, viszont egy 20-30perc után mikor kellően meleg a motor, akkor egyszerüen eltünik az alapjárat és leáll a kocsi. Ha ráindítok, akkor beindul, de ha nem tartom a lábammal a gázt, akkor leáll. Hol lenne érdemes keresnem a hibát?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna nekem linkelni egy rajzot C14SE Astra F szelepfedél csavarok meghúzási sorrendjéről? Illetve még a meghúzási nyomaték is kéne.

Üdv,

Zoli

1493122-20140612-y9MOse.jpg

Sziasztok!

Ismért egy segítségért fordulok hozzátok.

Volna egy X16XEL astra f caravan és egy hiba lépett fel, ami egyre gyakoribb. Reggel beindítom a kocsit és megyünk vele, akkor egy darabig minden rendben van, viszont egy 20-30perc után mikor kellően meleg a motor, akkor egyszerüen eltünik az alapjárat és leáll a kocsi. Ha ráindítok, akkor beindul, de ha nem tartom a lábammal a gázt, akkor leáll. Hol lenne érdemes keresnem a hibát?

üdv

Kimérheted mondjuk a kétvezetékes vízhőfok jeladót, hátha az bacakszik és melegen rossz a keverék.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen, kiindulásnak szerintem jó, esetleg valami referencia értéket tudsz adni?

üdv

Igen:

0 fok : 4.8-6.6 Kohm

20 fok : 2.2-2.8 Kohm

40 fok : 1.0-1.4 Kohm

80 fok : 270-380 ohm

Persze némi eltérés lehet, de ha nagyon más az ellenállás érték, akkor rosszul állítja a be a benzin -levegő keveréket.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.