Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok.

Ha hibakódot nem ad rá, hogy tudom megnézni hogy tényleg tudsz e és cserélni kell a folytoszelep állás érzékelőt? Mi a jele hogy rossz?

Köszi

Szerintem ha pl Op-com-mal meg tudod nézni, ott van olyan opció ahol valós időben mutatja a fojtószelep állást, ott ha szépen pörög az érték, akkor valószínűleg rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Így van... Én is a TPS-el küzdök. Mert járó motornál nyomom a gázt, nem követi az érték, 4000nél még csak 7%ra van nyitva. De ha gyújtáson van, akkor gyönyörűen követi a szenzor ahogy nyomom a gázt. Tegnap kapcsolási rajzból megnéztem, mi hova megy, megvan az 5V és nincs szakadás a szenzor és 15 polosú csatija, illetve a csati és ECU között...

Nem tudom, hogy hogyan tovább...

Link to comment
Megosztás:

Nekem az volt a jele hogy túl magas volt az alapjáratom. Szerelő kicserélte (valami szar utángyártottra), még szarabb lett. Aztán kicseréltem én egy 7000 forintosra, szar maradt. Aztán kicserélte másik szerelő, miután kinyomozta hogy tényleg az a hibás, egy 10K-s gyárira. ######ányos lett.

Szia

Kivillogtattam a hibát, mert az volt a problémám, hogy a fordulatszám ingadozott fel le. 2000-2500 ig is es váltáskor sem esett vissza mindig a fordulat.

A fojtoszelep allas érzekelore gyanakodtam, vettem egy jobb minőséget Febi, németet (utángyártott) erre folyamatosan ég a motor teszt lámpa ahogy beindítom, kivillogtatas és 22 Fojtószelep / potenciométer – feszültség túl alacsony. Pedig vadi uj a potméter. Gyárit vissza raktam annál nem világít a motor teszt lámpa, de kivillogtatas kidobja annál is a 22-est es össze vissza jár az alapjárat, Mit csináljak , mit javasolsz? Mert mar nagyon idegesítő......

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Szia

Kivillogtattam a hibát, mert az volt a problémám, hogy a fordulatszám ingadozott fel le. 2000-2500 ig is es váltáskor sem esett vissza mindig a fordulat.

A fojtoszelep allas érzekelore gyanakodtam, vettem egy jobb minőséget Febi, németet (utángyártott) erre folyamatosan ég a motor teszt lámpa ahogy beindítom, kivillogtatas és 22 Fojtószelep / potenciométer – feszültség túl alacsony. Pedig vadi uj a potméter. Gyárit vissza raktam annál nem világít a motor teszt lámpa, de kivillogtatas kidobja annál is a 22-est es össze vissza jár az alapjárat, Mit csináljak , mit javasolsz? Mert mar nagyon idegesítő......

Köszi előre is

Ugyanez volt az első csere után nekem.... Cseréltesd ki az újat, mert úgy látszik nem jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megvettem a Hellát, változatlan, vissza a gyári, változatlan, mert nekem meg ez a bajom. :)

Én is a TPS-el küzdök. Mert járó motornál nyomom a gázt, nem követi az érték, 4000nél még csak 7%ra van nyitva. De ha gyújtáson van, akkor gyönyörűen követi a szenzor ahogy nyomom a gázt. Tegnap kapcsolási rajzból megnéztem, mi hova megy, megvan az 5V és nincs szakadás a szenzor és 15 polosú csatija, illetve a csati és ECU között...

Nem tudom, hogy hogyan tovább...

engem megszopatott egy Hella gyujtásmodul
vagyis 1év pár nap után beszart, azota 1 bontott eredeti van benne

Link to comment
Megosztás:

Megvettem a Hellát, változatlan, vissza a gyári, változatlan, mert nekem meg ez a bajom. :)

Én is a TPS-el küzdök. Mert járó motornál nyomom a gázt, nem követi az érték, 4000nél még csak 7%ra van nyitva. De ha gyújtáson van, akkor gyönyörűen követi a szenzor ahogy nyomom a gázt. Tegnap kapcsolási rajzból megnéztem, mi hova megy, megvan az 5V és nincs szakadás a szenzor és 15 polosú csatija, illetve a csati és ECU között...

Nem tudom, hogy hogyan tovább...

te és nézted vmi kontroll autón? ott miket irogat járó motornál?

probáltál menet közben rámérni a "változó" lábra? eset hogy lekötö az ECUrol

Link to comment
Megosztás:

Igen néztem azon gyönyörűen követi a gázpedál állását ahogy nyomom a gázt, járó motornál, illetve menet közben is. Enyémnél nem. Rámérni multi méterrel nem tudtam, mert azóta meghalt a laptop akksija, most úton van Kínából, utána rámérek.

eset hogy lekötö ecurol... Mire gondolsz? :) Bocs, de nem értem. :)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Igen néztem azon gyönyörűen követi a gázpedál állását ahogy nyomom a gázt, járó motornál, illetve menet közben is. Enyémnél nem. Rámérni multi méterrel nem tudtam, mert azóta meghalt a laptop akksija, most úton van Kínából, utána rámérek.

eset hogy lekötö ecurol... Mire gondolsz? :) Bocs, de nem értem. :)

Köszi.

hát ha jol emléxem a rajzra az egy sima poti egyik test másik 5v középső lábán meg a feszoszto kimenete

na azon kéne multiméterrel mérni egyszer a helyén eccer meg ugy hogy menetközben a kimenetét leszeded az ECU bemenetéről

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Guruk!

A következő probléma adódott...

C14SE motor, ha felgyorsítok, kinyomom a kuplungot és úgy fékezek, semmi gond. DE!

Ha motorfékezek és utána nyomom be a kuplungot akkor leáll...

Alapjárati motort kicseréltük újra, de a hiba fennáll!!!

Valaki tudna ebben segíteni???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Guruk!

A következő probléma adódott...

C14SE motor, ha felgyorsítok, kinyomom a kuplungot és úgy fékezek, semmi gond. DE!

Ha motorfékezek és utána nyomom be a kuplungot akkor leáll...

Alapjárati motort kicseréltük újra, de a hiba fennáll!!!

Valaki tudna ebben segíteni???

Az útjeldó működik, hibalámpa nincs?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Minden müködik, kigyullad a check lámpa, leáll, ha újraindítom semmmi...

Ilyen bajom volt elektromos témában nemrég írtam. Óracsoportot kell cserélj. 24 Es hibakód lesz vcc hiba. Az óra hátuljában lesz külön nem vehető. Az ecu a10 lábára van kötve. Bontott órát tettem be, arra vigyázz hogy ugyanolyan gyártó legyen az utjeladó benne.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tanácstalan vagyok hengerfej felszerelés előtt. Más meghúzási sorrendet ír a tömítés használati utasítása, és mást az Etzold-könyv ide vonatkozó fejezete. Ugyanígy a lehúzási adatokkal: az utasítás szerint 6 lépcsőben, 25Nm-60°- 60° - 30°- melegítés - 30°, a könyv szerint 25Nm - 60°- 60°- 60°. Melyik a kettő közül az irányadó?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Tanácstalan vagyok hengerfej felszerelés előtt. Más meghúzási sorrendet ír a tömítés használati utasítása, és mást az Etzold-könyv ide vonatkozó fejezete. Ugyanígy a lehúzási adatokkal: az utasítás szerint 6 lépcsőben, 25Nm-60°- 60° - 30°- melegítés - 30°, a könyv szerint 25Nm - 60°- 60°- 60°. Melyik a kettő közül az irányadó?

Előre is köszönöm.

Szerintem a könyvet kövesd! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Opel astra f 1.6 benzin motort cseréltünk,mentem vele kb 200 km-t addig semmi gáz nem volt vele.Reggel irány meló kb 2 km után világit a sárga motor benne az a kis villám,leállok beindít semmi kb 1 km ujra világit mi lehet az oka!utána már nem alszik el ha csak ujraindulok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Opel astra f 1.6 benzin motort cseréltünk,mentem vele kb 200 km-t addig semmi gáz nem volt vele.Reggel irány meló kb 2 km után világit a sárga motor benne az a kis villám,leállok beindít semmi kb 1 km ujra világit mi lehet az oka!utána már nem alszik el ha csak ujraindulok

Ki kell olvasni a hibatárolót. http://www.opel-magazin.hu/technika/szereld-magad/152/427-hibakod-leolvasas.html

Köszönöm, szerintem a könyvben leírtak szerint járok el.

Még valami: a főtengely szíjtárcsa csavarjához nem találok meghúzási nyomaték-értéket. Van rá előírás, és csak én nem látom, vagy csak jó erősen meg kell húzni?

Itt egy csavar van ami magát a vezérlés kerekét is fogja?

1521791-20140711-rRwlxY.png

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Opel astra f 1.6 benzin motort cseréltünk,mentem vele kb 200 km-t addig semmi gáz nem volt vele.Reggel irány meló kb 2 km után világit a sárga motor benne az a kis villám,leállok beindít semmi kb 1 km ujra világit mi lehet az oka!utána már nem alszik el ha csak ujraindulok

44 Lambda szonda / befúvásjel – keverék túl szegény mit jelent ez

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.