Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerencsére ezt se vertem még oda sehová, a bölcső kapta az ívet ha úgy volt. Viszont annak gusztusos gumitömítése van, nem ez a retek.

Mosóolajat megkaptad?

Nekem egyszer sikerült odavernem a kartert a bölcsőhöz, alapállapotban van köztük vagy 8 centi a motortartó bakok nem engednek ennyit, máig sem értem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét probléma van a vassal. Kb 1 hete elkezdett döglődni az üzemanyag szivattyúm. Indítottam volna az autót, de nem indult. Mivel voltak előjelei a dolognak (hetek óta búgott a szivattyú egyre hangosabban) így egyből sejtettem mi a gond. Felnyitottam a hátsóülést, odacsaptam kettőt, aztán indult, de nem kockáztattam, nem akartam lerohadni így vettem bele egy utángyári Meet & Doria nevezetű szivattyút. 4-5 napja használom, semmi gond, ment rendesen egészen a mai napig. Ma viszont kanyarodtam ki az egyik utcából és amikor 2-ba raktam nem akart húzni csak rángatott, mintha kevés lett volna neki a nafta. Azóta nehezen is indul és ha rálépek a gázra csak fuldoklik, viszont ha finoman emelem a fordulatot, akkor éppen ellehet vele közlekedni, de nem az igazi. Benzinszűrő a télen, középső dob 3 éve, hátsó dob egy éve volt cserélve, így ezeket kizárnám. Voltam vele a szerelőmnél, neki gyanús, hogy a katalizátorom van széthullva, de nem tudja megnézni csak jövő héten. Hibakód nincs, egr tiszta. Valami egyéb ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét probléma van a vassal. Kb 1 hete elkezdett döglődni az üzemanyag szivattyúm. Indítottam volna az autót, de nem indult. Mivel voltak előjelei a dolognak (hetek óta búgott a szivattyú egyre hangosabban) így egyből sejtettem mi a gond. Felnyitottam a hátsóülést, odacsaptam kettőt, aztán indult, de nem kockáztattam, nem akartam lerohadni így vettem bele egy utángyári Meet & Doria nevezetű szivattyút. 4-5 napja használom, semmi gond, ment rendesen egészen a mai napig. Ma viszont kanyarodtam ki az egyik utcából és amikor 2-ba raktam nem akart húzni csak rángatott, mintha kevés lett volna neki a nafta. Azóta nehezen is indul és ha rálépek a gázra csak fuldoklik, viszont ha finoman emelem a fordulatot, akkor éppen ellehet vele közlekedni, de nem az igazi. Benzinszűrő a télen, középső dob 3 éve, hátsó dob egy éve volt cserélve, így ezeket kizárnám. Voltam vele a szerelőmnél, neki gyanús, hogy a katalizátorom van széthullva, de nem tudja megnézni csak jövő héten. Hibakód nincs, egr tiszta. Valami egyéb ötlet?

Nekem amikor szétthullot (pontosabban csak leszakadt a betét) a katalizátorom akkor zörgött elég rendesen. Elméletileg be tud ékelődni keresztbe és akkor ugye fojtja a motort bár erre nem sok esélyt látok . Le kell kötni a leömlőnél, jó hangos lesz de ha úgy sem pörög fel rendesen akkor nem dugulás a baja. Ha már a szerelőnél jársz méress vele benzinnyomást is, lehet az új pumpa szivat.

Link to comment
Megosztás:

ako meg mé jó?

Mer az nem ereszt. :) Lemezkarterből 10-ből 8 ereszt. (mert levenni nem lehet normálisan, csak ha aláfeszítesz, akkor meg már vetemedik, akkor meg nem tömít, és/vagy a kapató parafás tömítések meg átáznak.

Szerencsére ezt se vertem még oda sehová, a bölcső kapta az ívet ha úgy volt. Viszont annak gusztusos gumitömítése van, nem ez a retek.

Mosóolajat megkaptad?

Meg-meg, köszi. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv lenne egy kérdésem nem tudom ide vagy az elektromosba tartozik de két pólusú hőfokjeladó ami a szívócsonkban van nálam ahogy melegszik a motor csökken az érték 1.45 om alap állásban. Na akkor gondolom ez így nem igazán stimmel. választ köszönöm.

Nagyjából ezek a helyes értékek:

0 fok : 4.8-6.6 Kohm

20 fok : 2.2-2.8 Kohm

40 fok : 1.0-1.4 Kohm

80 fok : 270-380 ohm

Attól függ hány fok volt amikor mérted,ha például 30 fok kánikula akkor kábé jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

köszi a választ .

Azért mértem azt is mert cseréltem alapjárati motort addig jól is működik még be nem melegszik ha eléri az üzemi hő fokot elkezd pörögni 1500 2000 között kb nincs fordulat szám mérő és kigyullad a hiba jelző , ki villogtattam fojtó szelep állás érzékelő feszültség túl alacsony na csere át raktam a másikról ugyan az, majd fogtam és az alapjáratit is át raktam érdekes azzal nem adja a hibát tökéletes működik erre varjak gombot hogy mit kavar be nekem. Szerintem nem jot adtak nekem mert ez autóomega típus és még a házba is úgy passzolt be hogy a csatlakozó felfele néz bár nem hiszem hogy az befolyásolja melyik irányba néz..

Link to comment
Megosztás:

köszi a választ .

Azért mértem azt is mert cseréltem alapjárati motort addig jól is működik még be nem melegszik ha eléri az üzemi hő fokot elkezd pörögni 1500 2000 között kb nincs fordulat szám mérő és kigyullad a hiba jelző , ki villogtattam fojtó szelep állás érzékelő feszültség túl alacsony na csere át raktam a másikról ugyan az, majd fogtam és az alapjáratit is át raktam érdekes azzal nem adja a hibát tökéletes működik erre varjak gombot hogy mit kavar be nekem. Szerintem nem jot adtak nekem mert ez autóomega típus és még a házba is úgy passzolt be hogy a csatlakozó felfele néz bár nem hiszem hogy az befolyásolja melyik irányba néz..

Ez a felpörgés nekem is gyakran előjön, de inkább hidegen, alapjárati motort cseréltem, ekkor nem jött elő olyan gyakran mint régen. De mivel nem olyan angy próbléma, és alapból nem csinál bajt, én együttélhető hibának minősítettem, és nem foglalkozom vele tovább. Most olyat vettem észre hogy ugye otthon orral "lefele " áll az autó, a munkahelyen meg orral "felfele". Ha a melóból indulok, amíg várok a sorompónál pörög a motor 2000-körül. Kipróbáltam hogy tolatva állok be hogy a kocsi orra kerüljön lejjebb úgy mint otthon, így meg normális az alapjárat. Semmi összefüggés nincs elméletileg mégis ezt csinálja. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem amikor szétthullot (pontosabban csak leszakadt a betét) a katalizátorom akkor zörgött elég rendesen. Elméletileg be tud ékelődni keresztbe és akkor ugye fojtja a motort bár erre nem sok esélyt látok . Le kell kötni a leömlőnél, jó hangos lesz de ha úgy sem pörög fel rendesen akkor nem dugulás a baja. Ha már a szerelőnél jársz méress vele benzinnyomást is, lehet az új pumpa szivat.

Na ma mértünk üzemanyagnyomást. Úgy néz ki nem jó a szivattyú, mert csak 1,3bar volt a nyomás. Valószínűleg ez a szivattyú a központi injektoros motorokhoz való. Már az gyanús volt, hogy műanyag házas és rövidebb annál, mint ami benne volt. Pedig minden adat be lett diktálva az autóról. (alvázszám, motorszám, évjárat) Ennyit az Unixról. Mivel be lett építve így már gondolom nem cserélik ki, pedig ők cseszték el.

Link to comment
Megosztás:

Na ma mértünk üzemanyagnyomást. Úgy néz ki nem jó a szivattyú, mert csak 1,3bar volt a nyomás. Valószínűleg ez a szivattyú a központi injektoros motorokhoz való. Már az gyanús volt, hogy műanyag házas és rövidebb annál, mint ami benne volt. Pedig minden adat be lett diktálva az autóról. (alvázszám, motorszám, évjárat) Ennyit az Unixról. Mivel be lett építve így már gondolom nem cserélik ki, pedig ők cseszték el.

Tedd fel valahova hogy eladó, így valamennyi pénz visszajön belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segirséget szeretnékkérni, adott egy opel 1.4 8-szelepes motor, ami szét van szedve(nem én szedtem szét) és összeszeretném rakni. Kérdésem az lenne,hogy a hajtókar csapágyakat kétféleképpen lehet összetenni. Szétszedéskor,nem jelölték össze és nem látok semmilyen jelzést rajta. A dugók megvannak jelölve, azt tudom hogyan kell visszatenni. Köszönöm elöre is a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis nyikorgas nalam mostansag (Astra F 1999), tudnatok tippet adni, mi lehet a gond? Erosebb gyorsitaskor, egyesben, kettesben nyikorgas

hangot hallok a motor felol, olyan mint valami rugozas szeru, femes nyekerges, addig amig huz a motor. (Nem kuplungozaskor.)

A szilentek rendben vannak, uresben hirtelen fekezve nincs hang,

sem elore, sem hatra. Nem a kerekek felol jon a hang, valahol a motor hatulja, alja felol (de nem tudtam pontosan megallapitani).

Udv, Akos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kis nyikorgas nalam mostansag (Astra F 1999), tudnatok tippet adni, mi lehet a gond? Erosebb gyorsitaskor, egyesben, kettesben nyikorgas

hangot hallok a motor felol, olyan mint valami rugozas szeru, femes nyekerges, addig amig huz a motor. (Nem kuplungozaskor.)

A szilentek rendben vannak, uresben hirtelen fekezve nincs hang,

sem elore, sem hatra. Nem a kerekek felol jon a hang, valahol a motor hatulja, alja felol (de nem tudtam pontosan megallapitani).

Udv, Akos

Motortartó bak? Ütemes hang vagy csak néha hallani?

Link to comment
Megosztás:

Motortartó bak? Ütemes hang vagy csak néha hallani?

Szia! Csak, amig huz a motor, aztan abbamarad egy kis "billeges" utan. Nem utemes, nem a fordulatszamtol, vagy a sebessegtol fugg. De koszi az otletet, a bakokat megnezem. Volt, hogy allo motorral, 1-esben nyomtam le a kocsi elejet, es ugyis hallottam valamit. (A motor ilyenkor is mozog?) Azt hiszem uresben, kf mellett nem nyikorgott nyomkodasra. Ennyit sikerult kiamatorkodni... Akos

Link to comment
Megosztás:

Szia! Csak, amig huz a motor, aztan abbamarad egy kis "billeges" utan. Nem utemes, nem a fordulatszamtol, vagy a sebessegtol fugg. De koszi az otletet, a bakokat megnezem. Volt, hogy allo motorral, 1-esben nyomtam le a kocsi elejet, es ugyis hallottam valamit. (A motor ilyenkor is mozog?) Azt hiszem uresben, kf mellett nem nyikorgott nyomkodasra. Ennyit sikerult kiamatorkodni... Akos

Esetleg még nézz rá a generátor tartóbakra. Ha gázt adsz, azt húzza a motor,és a ha a bak törött, vagy hiányzik belőle egy csavar (igen, mindkettő nálam fordult elő :) ) akkor például az is lehet fémes nyikorgás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Esetleg még nézz rá a generátor tartóbakra. Ha gázt adsz, azt húzza a motor,és a ha a bak törött, vagy hiányzik belőle egy csavar (igen, mindkettő nálam fordult elő :) ) akkor például az is lehet fémes nyikorgás.

Majd egyszer összeülhetnénk kiadni egy könyvet, mert ami kettönknél nem fordult elő opelen olyan hiba nincs. :D Csak egy példa.....üzemanyag ellátás megszűnését eddíg okozta nálam: rossz AC-pumpa, rossz AC-relé, kontaktos AC csati és "eltünt" táp valahol a műszerfal mögött. :omg: Ja és ugye egyszer az a lecsúszott visszafolyó cső.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg még nézz rá a generátor tartóbakra. Ha gázt adsz, azt húzza a motor,és a ha a bak törött, vagy hiányzik belőle egy csavar (igen, mindkettő nálam fordult elő :) ) akkor például az is lehet fémes nyikorgás.

Ranezesre kb. minden rendben a bakoknal. Kezzel meg kene rangatnom a motorblokkot 60 loerovel, nem biztos,h menni fog. :-) Bezsirozok mindent, aztan hallgatozom. A hajtokarnal, belul lehet valami csapagy. Ott nem lehet valami gond? Az mashogy nyikorogna?

Link to comment
Megosztás:

Ranezesre kb. minden rendben a bakoknal. Kezzel meg kene rangatnom a motorblokkot 60 loerovel, nem biztos,h menni fog. :-) Bezsirozok mindent, aztan hallgatozom. A hajtokarnal, belul lehet valami csapagy. Ott nem lehet valami gond? Az mashogy nyikorogna?

Nem valószinű, a motornak,hajtókarnak elég nagy a fordulatszáma, nagyon gyorsan nyikorogna, de szerintem előbb halálozik el a motor kenés nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Eloszor is koszonom a segitseget! Ma alaneztem, es azt hiszem megtalaltam a hibat. A kipufogo cso elso kotesenel nyikorog, ami jol ossze van mar rohadva. Raadasul csak akkor, ha mar jo forro a cso, hidegen semmi. Ez a kotes pont a motor alatt van, kb. a hajtokarok alatt, onnan jott a hang, ha a motor kicsit is bemozdul, vagy ha a csovet megmozgatom kezzel. Valoszinu, hogy mar kezd szetesni, a nyikirgo hangot mashogy nem tudom magyarazni. Meg egyszer koszi mindenkinek! Akos

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.