Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Őszintén én nem érzek rajta semmit. Nem kopog, nem zörög, szerintem jó. Az ember szerint viszont el van öregedve és lóg mind a két oldalt. Én is ettől félek. Lehet, hogy amikor kicserélem épp jó lesz, de hogy nem megy el megint 190e km-t, az is biztos... Mondtam, hogy a telet még így kihúzom, tavasszal meggondolom, mit cserélek.

 

Ha tényleg lógnának, akkor nem cserét javasolt volna, hanem át sem engedte volna a műszakin.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 350 ezer van a kocsiban, és még gyáriak a cuccok. A két első hátsó nagy szilentet most kell majd cserélni, de csak mert puha, elszakadva nincs, illetve a gömbfejeknél is csak a porvédők repedeznek, elég azt cserélni.

ott vmi huncuttság van. nem lett az az óra (előre)tekerve?
Link to comment
Megosztás:

ott vmi huncuttság van. nem lett az az óra (előre)tekerve?

 

Enyémben még ennél is több km van és még mindig majdnem teljesen gyári a fotómű elől. Jobbos stabrúd bekötő lett már cserélve kétszer és a jobb oldali nemjuteszembeaneve. Ami a nyomtáv rúdba van betekerve és a gólyalábba csatlakozik. A minden más eredeti még.

Link to comment
Megosztás:

58 ezerrel vettük az autót németből, első tulajtól ,11 évesen, 2001-ben. Még fater húzta le a hátsó ülésekről a védő fóliát. Azóta nálunk van. :D

 

Jó vétel volt. :) Ha visszamehetnék az időben keresnék egy '98 előtti szép, megkímélt példányt, de olyan ritka, mint a fehér holló. Szeretem az enyémet, de vagy SI-t vennék ezután, vagy 1.6 8V-t. Kicsit gyengécske az X14NZ. Megbocsátom neki, mert egyszerű és nagyszerű. :) Majd legközelebb...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

na hát a hétvégén összemadzagoltuk az astrát, bent a motor (c20ne) meg minden ami kell hozzá.

Indítok, pumpa jár, szikra van, nem indul. Spricceltünk hidegindítót, akkor röffen. Kivettem az injektor sort, indítóztunk, semmit nem spriccelnek. 

Relé jó, próbáltuk másikkal is. Ugyanúgy semmi. Cseréltem injektort, de semmi. Szerintem nem kap kivezérlést. Márpedig azért, mert hogy ez a köteg egy automata váltós vectráé volt, az meg ugye csak akkor engedi indítani a motort, ha p-ben vagy n-ben van a váltó. Nagy nehezen a kadettnál megtaláltam azt a kapcsolási rajzot ami ehhez a régebbi vezérlőhöz tartozik, (mert ebben csak két sornyi érintkező van, az újabbhoz meg három) Tehát elméletben ha a 10-es lábat ami testre megy, elcsípjük akkor az ecu onnantól kezdve manuális váltósként működik. A kérdés csak az, hogy automatánál mit tilt le indításnál? Csak a befecskendezést, vagy minden mást is? 

Az autó most nincs nálam, úgyhogy nem tudok próbálkozni, tegnap meg két agyvérzés között nem találtam meg a helyes kapcsolási rajzot. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Látom megújult a fórum, elég tetszetős lett :-)
Én is szépen lassan finisbe érek a hengerfej felújítással, nem kevés munkaórám van benne, nyomáspróba, síkolás, szelepülék megmunkálás, apukám a szelepeket esztergálta "újjá", komplett kitakarítás, mosás, stb stb... Képek beszédesebbek :-)
https://lh3.googleusercontent.com/-tGEYGhaMa8M/Vg1wwbZA-jI/AAAAAAAAKN4/h9kBFLrE7Sw/s912-Ic42/DSCF6130.JPG
 

https://lh3.googleusercontent.com/-A4P_9QjMc9A/VhDKzkAgB6I/AAAAAAAAKPI/q9w3_Kfinic/s912-Ic42/DSCF6151.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-erEiuICWI20/VhkkVD-EOpI/AAAAAAAAKRk/MtkGVmXjW-4/s912-Ic42/DSCF6195.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-21Tg_BDj1Xg/VhkkVu7VV4I/AAAAAAAAKRo/igPs1R96gUk/s912-Ic42/DSCF6201.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-pgZoY6ZjzKA/VhkkWGNMbmI/AAAAAAAAKRs/6LyaBP5Zv0M/s912-Ic42/DSCF6225.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-l6p79bELfo0/VhkmEXuUxQI/AAAAAAAAKTE/V62-K_8sois/s912-Ic42/DSCF6260.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-1JyAAQArWGQ/Vhkm4Y4EtCI/AAAAAAAAKT0/YL1J7mzWTV8/s912-Ic42/DSCF6280.JPG

Patentul néz ki! Nyomáspróbánál melyik részt helyeztétek nyomás alá? Olaj-vízjáratokat?

Sziasztok!

Ismeri valaki esetleg ezeket a márkákat: Hart, Sidem?

Itt találtam lengőkarokat egész jó árban, de nem tudom milyen minőségűek lehetnek...:

http://www.mificar.hu/spl/515424/Lengokar-komplett-elso

Ha több mindent is kell cserélni a lengőkarban, akkor én nem cserélgetném az eredetiben a talpast-szilenteket hanem vennék egy ilyet komplettre szerelve. Ha már kikerült a gyári talpas akkor úgyis pár évente lehet cserélgetni az utángyáriakat, meg az eladó szerint "gyári beszállítóét" is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumlakók!

Újonc vagyok itt a fórumon,nem rég óta egy f astra boldog tulajdonosa.

Rég óta olvasgatom ezt a fórumot,rengeteg hasznos ötletet fogást hibamegoldást olvastam minden témában.Ezek közül már egy párat fel is használtam.Ezeket ezúton is köszönöm!

Én amit csak lehet jómagam szervizelek a kocsin.

Mint írtam régóta olvasgatom a fórumtémákat,de vagy én vagyok láma,vagy még nem volt ilyen kérdés ezért most tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A vezérléscserével egy füst alatt ki akarom cserélni a vezérműtengelyt,mivel valószínűleg egy eldugult olajfurat miatt a lendkerék felőli hengernél a vez. tengely bütykei és a himbák berágódásos kopást mutatnak,és tekintélyesen meg is koptak.Csattogóslepke lett belőle,amit átmenetileg egy himbacserével megoldottam,de ez csak tűzoltómunka.

A kérdésem lényege az lenne,hogy ezeknek a 8 szelepeseknek a vezérműtengelyei egyformák e ?

Esetleg az 1.4 -é kompatibilis e?

Ez a motor X16SZR,de konkrétan erre keresve nem igen találok tengelyt a közelemben,ha pedig bontóba megyek ,valószínű,hogy kiszerelt állapotban kapok csak tengelyt,nem szeretném kétszer szétszedni a vezérlést...

Esetleg van ezeken valamiféle jelölés?

Ha lehet biztosra szeretnék menni,ezért aki tudja,ossza meg velem legyen szíves ezt a tudásmorzsát!

Elnézést,hogy kissé hosszú voltam,előre is köszönöm a segítséget!

További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumlakók!

Újonc vagyok itt a fórumon,nem rég óta egy f astra boldog tulajdonosa.

Rég óta olvasgatom ezt a fórumot,rengeteg hasznos ötletet fogást hibamegoldást olvastam minden témában.Ezek közül már egy párat fel is használtam.Ezeket ezúton is köszönöm!

Én amit csak lehet jómagam szervizelek a kocsin.

Mint írtam régóta olvasgatom a fórumtémákat,de vagy én vagyok láma,vagy még nem volt ilyen kérdés ezért most tanácsot szeretnék kérni tőletek.

A vezérléscserével egy füst alatt ki akarom cserélni a vezérműtengelyt,mivel valószínűleg egy eldugult olajfurat miatt a lendkerék felőli hengernél a vez. tengely bütykei és a himbák berágódásos kopást mutatnak,és tekintélyesen meg is koptak.Csattogóslepke lett belőle,amit átmenetileg egy himbacserével megoldottam,de ez csak tűzoltómunka.

A kérdésem lényege az lenne,hogy ezeknek a 8 szelepeseknek a vezérműtengelyei egyformák e ?

Esetleg az 1.4 -é kompatibilis e?

Ez a motor X16SZR,de konkrétan erre keresve nem igen találok tengelyt a közelemben,ha pedig bontóba megyek ,valószínű,hogy kiszerelt állapotban kapok csak tengelyt,nem szeretném kétszer szétszedni a vezérlést...

Esetleg van ezeken valamiféle jelölés?

Ha lehet biztosra szeretnék menni,ezért aki tudja,ossza meg velem legyen szíves ezt a tudásmorzsát!

Elnézést,hogy kissé hosszú voltam,előre is köszönöm a segítséget!

További szép napot!

Szia!

1.4-é nem jó. Csak az X16SZR motor veztengelyét lehet belerakni. Anno én bontott motorról vettem kompletten az egészet, aztán lett rárakva az X16SZR-emre.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1.4-é nem jó. Csak az X16SZR motor veztengelyét lehet belerakni. Anno én bontott motorról vettem kompletten az egészet, aztán lett rárakva az X16SZR-emre.

Köszönöm!

Sajnos ettől tartottam én is,így hát indulhat a hajtóvadászat egy X16SZR-re.Az én vasam 2001 es évjárat,úgy láttam,hogy ezt a motrot g astrákba is szerelték.Gondolom az X16SZR azokban is ua.

Meglátogatok egy-két bontót a közelemben,hátha szerencsém lesz.

A legjobb lenne ezek szerint komplett motorról levenni és a himbasorral együtt elhozni.

Hidrotőkém van egy garnitúra pluszba,mivel az előző tulaj azokat már cserélte(Inára) és amiket kivettek azt nekem adta az autóval de hibátlanok,nem azok okozták a csattogást,kitisztítva dobozban várnak a bevetésre ...

Mégegyszer köszi!

 

 

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Sajnos ettől tartottam én is,így hát indulhat a hajtóvadászat egy X16SZR-re.Az én vasam 2001 es évjárat,úgy láttam,hogy ezt a motrot g astrákba is szerelték.Gondolom az X16SZR azokban is ua.

Meglátogatok egy-két bontót a közelemben,hátha szerencsém lesz.

A legjobb lenne ezek szerint komplett motorról levenni és a himbasorral együtt elhozni.

Hidrotőkém van egy garnitúra pluszba,mivel az előző tulaj azokat már cserélte(Inára) és amiket kivettek azt nekem adta az autóval de hibátlanok,nem azok okozták a csattogást,kitisztítva dobozban várnak a bevetésre ...

Mégegyszer köszi!

 

 

Így van. G astrába is dettó ugyanezt a motort rakták. Annyira nem ritka motor, hamar találsz szerintem, de a motorkódra figyelj, mert pl a C16NZ, ami szintén 1.6 8 szelep nem jó. Hiába ugyanaz a motor fizikailag, azért van különbség. Pl az X16SZR elektronikus gyújtásos, míg az NZ rotoros. Esetleg C16SE veztengely is mehet a helyére, de az meg fehér zorro ritka. Speciel most tudok egy X16SZR-es Astra bontásról, bár a motort egyben adná.

De no para. Nekem himbák cseréje nélkül ment rá a bontott, de hibátlan 136e km-es veztengely, házzal együtt. Nálam az első henger kipufszelep veztengely bütyke volt rojtosra kopva. A többinek minimális válla volt csak. Ahhoz képest a többi új állapotú volt. Ekkor még nem volt meg a félmillió km abban a vezérmű tengelyben.

Viszont ha meglesz a veztengely érdemes az olajjáratokat kitakarítani és mostantól csak normális minőségű olajat önteni bele és szigorúan 10W40-et. Enyém pl nagyon jól elvan a Valvoline 10W40-nel már négy éve. Sok rövidtáv esetén lehet, hogy hasznosabb az 5W40, főleg télen, de a 10W40-nel nem lehet baja. GM és Castrol olajoktól számolni lehetett a tőkék működését, annyira zörögtek. Persze ez a félgenerál előtt volt.

Az Ina tőkékkel semmi baj nincs. A gyárilag is azt raktak bele. Tehát amit az előző tulaj kiszedett, azokat is az INA szállította.

Link to comment
Megosztás:

Így van. G astrába is dettó ugyanezt a motort rakták. Annyira nem ritka motor, hamar találsz szerintem, de a motorkódra figyelj, mert pl a C16NZ, ami szintén 1.6 8 szelep nem jó. Hiába ugyanaz a motor fizikailag, azért van különbség. Pl az X16SZR elektronikus gyújtásos, míg az NZ rotoros. Esetleg C16SE veztengely is mehet a helyére, de az meg fehér zorro ritka. Speciel most tudok egy X16SZR-es Astra bontásról, bár a motort egyben adná.

De no para. Nekem himbák cseréje nélkül ment rá a bontott, de hibátlan 136e km-es veztengely, házzal együtt. Nálam az első henger kipufszelep veztengely bütyke volt rojtosra kopva. A többinek minimális válla volt csak. Ahhoz képest a többi új állapotú volt. Ekkor még nem volt meg a félmillió km abban a vezérmű tengelyben.

Viszont ha meglesz a veztengely érdemes az olajjáratokat kitakarítani és mostantól csak normális minőségű olajat önteni bele és szigorúan 10W40-et. Enyém pl nagyon jól elvan a Valvoline 10W40-nel már négy éve. Sok rövidtáv esetén lehet, hogy hasznosabb az 5W40, főleg télen, de a 10W40-nel nem lehet baja. GM és Castrol olajoktól számolni lehetett a tőkék működését, annyira zörögtek. Persze ez a félgenerál előtt volt.

Az Ina tőkékkel semmi baj nincs. A gyárilag is azt raktak bele. Tehát amit az előző tulaj kiszedett, azokat is az INA szállította.

Üdv!

Köszönöm az útmutatást,így már el merek menni tengelynézőbe!

Egyébként a leírásod alapján nekem is dettó ugyanez történt.Szerintem valamikor elmulasztották az olajcserét,vagy valami tratyvartyot öntöttek bele,eltömődött egy olajfurat és a az ominózus helyen kb 0,5 mm lekopott a tengely bütykéről,és a himbában is lett egy kb. ugyanekkora bemarás ,de több himbánál is látok kopást ezért azokat is cserélem.A többi bütyök egyébként teljesen egészségesnek néz ki annak ellenére ,hogy már 14 éve forog.

Olyan mély hangja volt a csattogásnak,hogy inkább hasonlított arra,mint amikor hajtókaros a vas.Én is csak abból jöttem rá,hogy ha hajtókarcsapágy lett volna ,akkor pont kétszer ilyen gyorsan kellett volna csattognia...

Egyenlőre szépen jár alig hallani a himbamuzsikát,de esedékes a vezérléscsere,ezért egyúttal a tengelyt is cserélem.

Még egyszer köszönöm,további szép napot!

Módosítva : Szabadij
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! (Opel Astra F 1.4 classic 8v)

Van egy hibajelenség aminek az okára nem jöttem még rá. Hidegen a motor indul, de pár másodperc után az alapjárat leesik és fulladozik. Nincs alapjárat. Melegen megszűnik a hibajelenség, minden tökéletesen működik. Az alapjárati motort kipucoltam, és az ülékét is. Nem használt. Meleg garázsban a hiba nem jön elő indításkor. Mi okozhat ilyet? Esetleg a hőérzékelő hibája? Van benne plusszban esetleg automata szivató?

Ha van valakinek ötlete, vagy találkozott ilyennel, szívesen várom a gondolatait.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! (Opel Astra F 1.4 classic 8v)

Van egy hibajelenség aminek az okára nem jöttem még rá. Hidegen a motor indul, de pár másodperc után az alapjárat leesik és fulladozik. Nincs alapjárat. Melegen megszűnik a hibajelenség, minden tökéletesen működik. Az alapjárati motort kipucoltam, és az ülékét is. Nem használt. Meleg garázsban a hiba nem jön elő indításkor. Mi okozhat ilyet? Esetleg a hőérzékelő hibája? Van benne plusszban esetleg automata szivató?

Ha van valakinek ötlete, vagy találkozott ilyennel, szívesen várom a gondolatait.

Nincs benne autómata szivató, ennek a feladatát a motorvezérlő vette át a kétvezetékes vízhőfok ellenállása alapján dúsitja a keveréket  ha még hideg a motor. Ez az injektor hátulján található a szélvédő felől, két cső van felette, oldalfüles csati megy rá. Mérd ki multiméterrel hidegen az ellenállását.

 

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne autómata szivató, ennek a feladatát a motorvezérlő vette át a kétvezetékes vízhőfok ellenállása alapján dúsitja a keveréket  ha még hideg a motor. Ez az injektor hátulján található a szélvédő felől, két cső van felette, oldalfüles csati megy rá. Mérd ki multiméterrel hidegen az ellenállását.

 

Jajj ez az automata szívató... Már negyedszer látom a héten Astrával kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hogy motorcserés lett az autóm, típus azonos motort kapott viszont a motorszám ...

Eladás előtt vagyok ... milyen megoldások vannak,  érdekel hivatalos (milyen kiadások várhatóak) és kevésbé hivatalos is.

"eladásnál add oda az eredeti motortömböt" megoldás nem igazán érdekel, mert nem minden vevő megy bele illetve csak a kínlódás van vele.

Hivatalos kiadásokra lennék kíváncsi vagy a kevésbé hivatalos motorkód vége kisavazás ... vagy egyéb ötlet?

Módosítva : Prins...
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ügyben érdeklődnék hogy motorcserés lett az autóm, típus azonos motort kapott viszont a motorszám ...

Eladás előtt vagyok ... milyen megoldások vannak,  érdekel hivatalos (milyen kiadások várhatóak) és kevésbé hivatalos is.

"eladásnál add oda az eredeti motortömböt" megoldás nem igazán érdekel, mert nem minden vevő megy bele illetve csak a kínlódás van vele.

Hivatalos kiadásokra lennék kíváncsi vagy a kevésbé hivatalos motorkód vége kisavazás ... vagy egyéb ötlet?

Ocsmányirodás ügyintézés...például:http://www.szentes.hu/?page_id=790

Link to comment
Megosztás:

ok, köszönöm, holnap a hivatalos részére rákérdezek a helyi okmányirodában...

nemhivatalossal esetleg ha valakinek van tapasztalata meghallgatnám, savas eltüntetéssel természetes elhasználódásból kifolyólagos hatást lehet elérni, és akkor csak a motorkód lesz a motorszám is egyben, de jó lenne ha valaki megosztaná a véleményét aki esett át már ilyenen vagy halott róla.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.