Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Kicsereltem az alapjaratit teljesen ujra de semmi valtozas, benzint kap de ugy nez ki szikrat nem :/ 

Ugy neztem meg, hogy kivettem egy gyertyat ra a kupak, majd ratettem a motorra, az asszony meg oninditozott. (Ezt ketto gyertyaval neztem meg)

Mi lehet a problema? Biztositek tablan minden bizti jo! Annyira felporgott a multkor hidegen, hogy a gyujto tarfo szetment?

Link to comment
Megosztás:

Főtengely ékszíjtárcsa cserét és még egy két apróság amit szeretnék cseréltetni.

Tudom, egy kicsit off, de Bicske-Tatabánya környékén tudok jó autószerelőt? Sufnis is megfelel. Sőt, ha valaki hétvégén vállal szerelést, oda is el tudnám vinni és együtt szétszednénk, természetesen megfelelő anyagi térítésért cserébe:)

Köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Lajos12 írta:

Kicsereltem az alapjaratit teljesen ujra de semmi valtozas, benzint kap de ugy nez ki szikrat nem :/ 

Ugy neztem meg, hogy kivettem egy gyertyat ra a kupak, majd ratettem a motorra, az asszony meg oninditozott. (Ezt ketto gyertyaval neztem meg)

Mi lehet a problema? Biztositek tablan minden bizti jo! Annyira felporgott a multkor hidegen, hogy a gyujto tarfo szetment?

Ha nincs szikra le kell venni az elosztófedelet bele kell nézni hogy a közepén ott van-e a grafitrúd. Indítózáskor a rotor forog-e. Lehet mozgatni óvatosan közben a kábeleket trafónál, alatta a gyújtás modulnál. Maga a gyújtó rendszer nem bonyolult, áll a 4 gyertyából, kábelekből, elosztóból-rotorból, gyújtó trafóból, gyújtás modulból. Ez utóbbi kettőt kölcsön alkatrésszel a legegyszerűbb kiszűrni. Ott van még a Hall-jeladó az elosztó alatt, de ha ez nem működik akkor nincs üzemanyag befecskendezés sem.

Link to comment
Megosztás:

Zotya975 nagyon koszonom! 

A gyujtotrafo kabeleivel volt a baj, lehet mikozben babraltam az alapjaratit megmozditottam, eleg rozsdasak voltak a saruk :/ ugynezki ennyi eleg volt neki.

Most uj Topran alkatresz van benne, kedvezmennyel 3300 Ft. volt. Most tokeletes minden! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Lajos12 írta:

Annyi kerdesem lenne még, hogy ha 100 év mulva tonkre menne a c14nz tipusu motorom, helyette milyen 2 literes kozponzi befecskendezesut lehet betenni? 

Hivatalosan semmilyet, nem hivatalosan bármit. De ugye a motor mellett cserés a futómű, fékrendszer, váltó..stb. A C20NE hengerenkénti 8 szelepes az XE meg ha jól tudom 16 szelepes. Központis 2 literes  szerintem sincs.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

56 perce, Bundee írta:

Esetleg C20NE rámókult C18NZ szívósorral. De az nagyon kendács lenne.

Jha, mert végülis azt az injektorfejet csak v6-os motorokra is szokták szerelni. :D Mondjuk biztos hogy bele kéne nyúlni a programba rendesen. De nem igazán látom értelmét, mikor a hengerenkéntivel kevesebbet is eszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A segítségeteket kérném mert kissé elkeseredtem az Opelom   ( Astra F  c14nz ) motor hangja kapcsán. Első kocsim és sok időt fordítottam rá mind a belső mind a külső javításokra. Hat éve van nálam és sosem hagyott cserben, Ha újra kocsit vennék, ismét Opelt vennék. Sokat jelent nekem ez a kis autó.

A kocsinak mindig volt egy kis csettegő hangja a szép alapjárati hangja mellett, de kb. 2 hónapja felerősödött és attól tartok hogy ez nem egy egyszerűen orvosolható hiba.

Régebb ha bemelegedett, elhalkult a csattogás de most amellett hogy erősebbé vált, még meleg motor esetén is ugyan olyan erős a hang.

Olyan hangja lett mint egy diesel autónak. Beragadt hidrotőke? Szelep? Sajnos nem értek hozzá.

Tudom hogy a mechanikai hibákat csodaszerrel nem lehet orvosolni de már jó párszor olvastam hogy a wynns hidraulikus szelepemelő tisztító esetleg segíthet a probléma orvoslásán, amennyiben csupán lerakodás illetve kosz miatt van a csattogó hang.

A kérdésem az lenne hogy érdemes e kipróbálni, ha igen akkor ez a termék megfelel? http://autoalkatresz-webaruhaz.hu/wynns_hidraulikus_szelepemelo_tisztito_76841_2867

Ti mit gondoltok? Esetleg nem a hidrotőke, hanem valami más a gond? Minél előbb nézessem meg vagy még óvatosan használható. Augusztusba viszem vizsgára, akkor már egyúttal kijavíttatnám a hibát.

Egy videót is mellékelek. A videón legjobban akkor hallható a csattogás mikor a telefont a hűtőrácshoz vittem.

http://vid900.photobucket.com/albums/ac210/ungrobert1Nofear1974/20160413_080201_zpsudzc3oky.mp4

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Nofear1974 írta:

Sziasztok

A segítségeteket kérném mert kissé elkeseredtem az Opelom   ( Astra F  c14nz ) motor hangja kapcsán. Első kocsim és sok időt fordítottam rá mind a belső mind a külső javításokra. Hat éve van nálam és sosem hagyott cserben, Ha újra kocsit vennék, ismét Opelt vennék. Sokat jelent nekem ez a kis autó.

A kocsinak mindig volt egy kis csettegő hangja a szép alapjárati hangja mellett, de kb. 2 hónapja felerősödött és attól tartok hogy ez nem egy egyszerűen orvosolható hiba.

Régebb ha bemelegedett, elhalkult a csattogás de most amellett hogy erősebbé vált, még meleg motor esetén is ugyan olyan erős a hang.

Olyan hangja lett mint egy diesel autónak. Beragadt hidrotőke? Szelep? Sajnos nem értek hozzá.

Tudom hogy a mechanikai hibákat csodaszerrel nem lehet orvosolni de már jó párszor olvastam hogy a wynns hidraulikus szelepemelő tisztító esetleg segíthet a probléma orvoslásán, amennyiben csupán lerakodás illetve kosz miatt van a csattogó hang.

A kérdésem az lenne hogy érdemes e kipróbálni, ha igen akkor ez a termék megfelel? http://autoalkatresz-webaruhaz.hu/wynns_hidraulikus_szelepemelo_tisztito_76841_2867

Ti mit gondoltok? Esetleg nem a hidrotőke, hanem valami más a gond? Minél előbb nézessem meg vagy még óvatosan használható. Augusztusba viszem vizsgára, akkor már egyúttal kijavíttatnám a hibát.

Egy videót is mellékelek. A videón legjobban akkor hallható a csattogás mikor a telefont a hűtőrácshoz vittem.

http://vid900.photobucket.com/albums/ac210/ungrobert1Nofear1974/20160413_080201_zpsudzc3oky.mp4

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Hát elvileg a te motorodnál "komolyabb" bontás nélkül ki tudja a szerelő tisztítani a hidrotőkéket. Érdemes lenne ezt meglépni, mint mindenféle tisztítót beleönteni, ami aztán onnan is leoldhatja a védőréteget, ahonnan nem kellene... ;)

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

42 perce, pszilaj írta:

Hát elvileg a te motorodnál "komolyabb" bontás nélkül ki tudja a szerelő tisztítani a hidrotőkéket. Érdemes lenne ezt meglépni, mint mindenféle tisztítót beleönteni, ami aztán onnan is leoldhatja a védőréteget, ahonnan nem kellene... ;)

Igen azt olvastam hogy előfordulhat hogy esetleg valami mást viszont károsíthat. Sajnos konkrét olvasmányt nem találtam róla ami 100% megerősítene engem arról hogy kárt nem okoz. A hidrotőke tisztítása mennyire bonyolult? Semmi esetre sem házi feladat ugye?

 

Utána olvastam. Hát nem gyerekjáték a tisztítása :)

Módosítva : Nofear1974
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Nofear1974 írta:

Igen azt olvastam hogy előfordulhat hogy esetleg valami mást viszont károsíthat. Sajnos konkrét olvasmányt nem találtam róla ami 100% megerősítene engem arról hogy kárt nem okoz. A hidrotőke tisztítása mennyire bonyolult? Semmi esetre sem házi feladat ugye?

 

Utána olvastam. Hát nem gyerekjáték a tisztítása :)

Nem olyan vészes , le kell nyomkodni a szelepeket célszerszámmal ( bolti vagy házilag is lehet csinálni) le kell venni a himbát és a kupakot, és a hidrotőke kihúzható. Aztán szét kell szedni és féktisztítóval kitakarítani. Amire figyelni kell az hogy a kupakok beleférnek a nagy olajjáratokba ezeket célszerű ronggyal eltömni. A képen mondjuk nem mossuk hanem cseréljük, de nekem a mosás is segített. Igazából ez szétszedéskor derül ki, mert ami összenyomható az szokott csettegni, az cserélni kell.

2196073-20160413-8ZIVGP.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 órája, zotya975 írta:

Nem olyan vészes , le kell nyomkodni a szelepeket célszerszámmal ( bolti vagy házilag is lehet csinálni) le kell venni a himbát és a kupakot, és a hidrotőke kihúzható. Aztán szét kell szedni és féktisztítóval kitakarítani. Amire figyelni kell az hogy a kupakok beleférnek a nagy olajjáratokba ezeket célszerű ronggyal eltömni. A képen mondjuk nem mossuk hanem cseréljük, de nekem a mosás is segített. Igazából ez szétszedéskor derül ki, mert ami összenyomható az szokott csettegni, az cserélni kell.

2196073-20160413-8ZIVGP.jpg

Köszönöm a segítséged. Megpróbálom magam kijavítani.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

 

van egy érdekes hiba a kocsinál, és hátha tudnátok segíteni, a lényeg az hogy lassan veszi vissza a fordulatszámot üresbe, normál esetbe amikor váltok, kuplung le akkor valameddig pörög a motor kb 2-3s után vissza veszi gondolom alapjáratra, de néha viszont mikor lenyomom akkor elég sokáig 10-15s-ig is pörgeti a motort nagyobb fordulatszámon, olyan mintha a szivató csinálná vagy micsoda, persze nem értek hozzá csak a zsiguliból indulok ki, mikor ott ráhúzom akkor ott is jobban pörög a motor, viszont a gézpedál 90% hogy nem akad be mert megnyomkodtam de nem volt vele baj

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne , hogy X17DTL motorkódú F Astrám elkezdte egy ideje enni az olajat , illetve 1 hete a kipufogóból köpni a motorolajat ( onnan vettem észre , hogy a csomagtérajtón egyre több fekete olajpötty lett ) , egyre gyengébbnek érzem az autót , tegnap 3-ba kigyorsításnál 70-nél mint ha elfogyott volna az erő , a motor pörgött , de semmi nyomatékot nem adott le, mint ha benyomtam volna a kuplungot.

Mi lehet szerintetek a hiba oka?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Desire: Turbo?
 

Más: Hol lehet kapni motortér - szigetelést? A jelenlegi úgy néz ki, mintha Aladdin csodaszőnyegét felgyújtottam volna, ráhánytam volna fél liter olajat, majd megsoroztam volna egy forgótáras géppityuval.

 

Módosítva : Gabber
Link to comment
Megosztás:

5 órája, desire írta:

Sziasztok!

Olyan gondom lenne , hogy X17DTL motorkódú F Astrám elkezdte egy ideje enni az olajat , illetve 1 hete a kipufogóból köpni a motorolajat ( onnan vettem észre , hogy a csomagtérajtón egyre több fekete olajpötty lett ) , egyre gyengébbnek érzem az autót , tegnap 3-ba kigyorsításnál 70-nél mint ha elfogyott volna az erő , a motor pörgött , de semmi nyomatékot nem adott le, mint ha benyomtam volna a kuplungot.

Mi lehet szerintetek a hiba oka?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv! Abból ki indulva hogy eszi az olajat meg erőtlen is lett szerintem gyűrű gondja lett! Nincs meg a kompresszió a hengerben, ettől gyenge, és a "beömlő" olaj egy része elégetlenűl távozik a kipuff.rendszerbe,  és ettől lehet olajas hátul! Nem füstől nagyon kéken?

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, free0228 said:

Üdv! Abból ki indulva hogy eszi az olajat meg erőtlen is lett szerintem gyűrű gondja lett! Nincs meg a kompresszió a hengerben, ettől gyenge, és a "beömlő" olaj egy része elégetlenűl távozik a kipuff.rendszerbe,  és ettől lehet olajas hátul! Nem füstől nagyon kéken?

Üdv!

Kék füst abszolút nincs , koromfekete a füst.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, desire írta:

Üdv!

Kék füst abszolút nincs , koromfekete a füst.

Én ránéznék a szelepek környékére is. Valami árulás van ott a motorban. Valamint még előtte a porlasztócsúcsokat meg kéne nézni, bár attól teljesen függetlenül fogyhat a motorolaj! De szerintem extrémebb elhasználódás esetében köpködheti a kipufogó a fekete gázolajos! lötyit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.