Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nos, idén megvolt a második vezérműszíj szakadásom is.

Gyári GM Gates szíj volt, 14ezret bírt, béke poraira.

Két elméletem van:

- hiába gyári, de "túltárolt" szíj volt és nem bírta a képzést.

- ereszt annyira a főtengelyszimering, hogy (megint) összekente a szíjat és megpuhult.

Vagy ezek valamilyen kombinációja. 

Előtte Gates volt, az 35ezer körül fogazódott le a főtengely szíjtárcsán. Azelőtt Contitech volt, az 86ezret ment el, azt csak TMK jelleggel cseréltem, baja nem volt... Vízpumpa szintén 14ezret futott Dolz, nemhinném hogy az állt be, de majd két ünnep közt nekiállok.

Remélhetőleg most is megúszta a motor :D

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Bundee írta:

Nos, idén megvolt a második vezérműszíj szakadásom is.

Gyári GM Gates szíj volt, 14ezret bírt, béke poraira.

Két elméletem van:

- hiába gyári, de "túltárolt" szíj volt és nem bírta a képzést.

- ereszt annyira a főtengelyszimering, hogy (megint) összekente a szíjat és megpuhult.

Vagy ezek valamilyen kombinációja. 

Előtte Gates volt, az 35ezer körül fogazódott le a főtengely szíjtárcsán. Azelőtt Contitech volt, az 86ezret ment el, azt csak TMK jelleggel cseréltem, baja nem volt... Vízpumpa szintén 14ezret futott Dolz, nemhinném hogy az állt be, de majd két ünnep közt nekiállok.

Remélhetőleg most is megúszta a motor :D

A túltárolást nem lehet kivédeni hacsak valami sorozatszámból nem derül ki mikor gyártották. Az olajfolyást a fene tudja nekem is eresztett, de nem kente össze vagy csak nem vettem észre. 1.6 amennyit eddíg láttam mind megúszta szemben az 1.4-el ami sosem. Hűtőfolyadék hogy áll? Nem tudod megfagyni-dermedni? 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

A túltárolást nem lehet kivédeni hacsak valami sorozatszámból nem derül ki mikor gyártották. Az olajfolyást a fene tudja nekem is eresztett, de nem kente össze vagy csak nem vettem észre. 1.6 amennyit eddíg láttam mind megúszta szemben az 1.4-el ami sosem. Hűtőfolyadék hogy áll? Nem tudod megfagyni-dermedni? 

-22fokC-ra van fokolva, és ősszel cseréltem szóval kizárt, hogy az lett volna.

Egyszer már megúsztam, akkor indítás után rögtön leállt, most 2-ben 30-40körül gurultam motorfékkel és furcsán nagyon fogta az autót, az lett gyanús :D

Megrendeltem a szijat is, meg Wookie javaslatára szimeringet is mindenhová, ha már egyszer nekiugrok legyen meg azis.

Előjel szinte nemis volt, néhány napja cicergő-nyöszörgő hangja volt hidegen, de a generátor szíjra tippeltem, mert azon feszítettem előtte nemsokkal.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bundee írta:

Nos, idén megvolt a második vezérműszíj szakadásom is.

...

Remélhetőleg most is megúszta a motor :D

Nem a legjobb karácsonyi ajándék, de az 1,6 nem akad össze. Szíjcsere és megy tovább. :wink:

Az olaj nem használ ezeknek a cuccoknak. A szimering csere nem fog ártani.

Spzoli kuplungja megjavult? :-)

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Bundee írta:

-22fokC-ra van fokolva, és ősszel cseréltem szóval kizárt, hogy az lett volna.

Egyszer már megúsztam, akkor indítás után rögtön leállt, most 2-ben 30-40körül gurultam motorfékkel és furcsán nagyon fogta az autót, az lett gyanús :D

Megrendeltem a szijat is, meg Wookie javaslatára szimeringet is mindenhová, ha már egyszer nekiugrok legyen meg azis.

Előjel szinte nemis volt, néhány napja cicergő-nyöszörgő hangja volt hidegen, de a generátor szíjra tippeltem, mert azon feszítettem előtte nemsokkal.

Szerintem mindegy mikor szakadt el, ha jól emlékszem nem emelkedik ki a hengerfej síkjából a nyitott szelep, de aztán lehet a tömítés vastagságától is függ. ja hűtőfolyadék..most bosszankodom, azt hittem minden oké, vettem egy úszós fokolót, de nem lehet vele normálisan mérni a -13fokos fagyasztóban a pulyka mellett viszont szépen kásásodik a minta. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tiu írta:

Nem a legjobb karácsonyi ajándék, de az 1,6 nem akad össze. Szíjcsere és megy tovább. :wink:

Az olaj nem használ ezeknek a cuccoknak. A szimering csere nem fog ártani.

Spzoli kuplungja megjavult? :-)

Nincs is annak semmi baja, csak találgat :-) Úgy húzott mint egy mozdony, nem győztem a féket taposni/húzni :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Szerintem mindegy mikor szakadt el, ha jól emlékszem nem emelkedik ki a hengerfej síkjából a nyitott szelep, de aztán lehet a tömítés vastagságától is függ. ja hűtőfolyadék..most bosszankodom, azt hittem minden oké, vettem egy úszós fokolót, de nem lehet vele normálisan mérni a -13fokos fagyasztóban a pulyka mellett viszont szépen kásásodik a minta. 

Nekem Lidl gazdaságos van, azzal egész jól lehet mérni, meg Made in Germany szóval el is hiszem neki :cool:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csigusz1 írta:

Sziasztok. Kellemes ünnepeket mindenkinek. Most pedig jön a gond,f astra 1.7d opel motoros,olyan mintha nem kapna üzemanyagot. Szűrőt cseréltem,de nem indul be,valahol a tanknál vagy a tankba nincs esetleg még egy szűrő? Köszönöm.

 

Mintha a tankban lenne egy szűrőkosár...ha sok jég jön össze benne el tudja tömni. Szűrőfűtés működik? 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, csigusz1 írta:

Igen,az működik. Elvileg ha az adagó felé menő üzemanyag csövet kannába rakom akkor is be kellene indulnia,jól gondolom? Így megtudnám eltömődöt-e rendszer. 

Be kellene, de ha levegős lesz a cső akkor nehezen indul be, először ugye kidolgozza a rendszerből a levegőt. Izzítás rendesen működik? 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csigusz1 írta:

Megpróbáltam kb amit tudtan,de még csak egy pöffenés sincs. Izzitás rendben,mágnesszelep az adagolón megkapja az áramot,porlasztónál ott az üzemanyag,kannába rskram a csövet úgy próbáltam,de semmi. Kicsit tanácstalan lettem.

 

Akkor talán az adagolóval lehet valami..de azzal még nem volt dolgom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sikerült beinditani,cseréltem résolajcsövet is. Kannából indul,tankról leszedtem a csöveket,kifujtam,tankba is belefujtam. Most vettem észre,hogy ereszt a tank. Lehet kicsepegett belőle,bár nem tudom a tankba lévö szívócső merre van honnan szívja az üzemanyagot. Öröm lesz tankot cserélni,na meg előtte venni valahol.

 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, csigusz1 írta:

Sziasztok. Sikerült beinditani,cseréltem résolajcsövet is. Kannából indul,tankról leszedtem a csöveket,kifujtam,tankba is belefujtam. Most vettem észre,hogy ereszt a tank. Lehet kicsepegett belőle,bár nem tudom a tankba lévö szívócső merre van honnan szívja az üzemanyagot. Öröm lesz tankot cserélni,na meg előtte venni valahol.

 

5 ajtósnál ,Sedannal, benzinesnél a hátsó üléspárna alól elérhető a pumpa, nézd meg hátha hozzáférsz itt a szívócsőhöz is. Egy műanyag fedél zárja. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, csigusz1 írta:

Elfelejtettem írni,hogy caravan. Holnap szedem le a tankot és hegesztés lesz,remélem sikerül,ha nem akkor csere.

Caravannal a hátsó híd felett van a szívócső ha jól látom az anyósoldal felé néz. A hegesztéssel csak óvatosan még ha a gázolaj nem is gyullad olyan könnyen. A hivatalos verzió az hogy feltöltik vízzel kiszorítva így belőle az üzemanyag gőzt. Amikor visszarakjátok a pántokat ne hagyjátok ki azt a paralelogramma alakú gumituskót,. mert különben csúszkál a tank. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, csigusz1 írta:

Igen,ott van. Lekötöm amit kel és leszedem. Szerintem kiszedem a tankból a szintjelzőt is és megnézem van-e rajta szűrő.

Hali! A szintjelző tankban lévő részén is gumicső van amit nem tudsz kiszedni mert gyárilag bele van fogatva! Csak a szintjelzőről tudod levenni a bilinccsel! Elvileg van rajta szürö de ahhoz nem férsz hozzá sajnos! Emlékeim szerint megvan jelölve hogy melyik a szivó és melyik a visszafolyó ág, nehogy felcseréld őket majd!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.