Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ezek vákumcsövek ha jól emlékszem a hátsó megy a pollenszűrő alá majd az utastérbe ez működteti a belső levegő keringtetés átkapcsolást. Az első meg a tűzfalon található "ufó" szelephez megy ami a tankszellőztető rendszer része. Ha nem tudnak vákumcsővet adni szerintem sima szövetes benzincső is jó ha van ilyen vastag.

Nem tudnátok ehhez/ezekhez mondani GM számot? :icon1: Sajna elég nehéz beazonosítani Opel szervízbe sem ment, nem találták EPC-be állítólag <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen teljesen jó oda az "akámilyen"

Mindenképpen gyárit akarsz? Sima vákumcső nem jó? Pölö:http://www.zsombishop.hu/product_info.php?products_id=314

Ebben igazatok van, nekem teljesen jó bármilyen, csak valahogy el kéne magyaráznom mi kell nekem... Méretek is elegendő lennének :icon1: A nagyobbik problémám a belső levegő keringetéshez tartozó cső, illetve annak is a csatlakozása. Ez egy baromi vékony műanyag cső, ami egy gumis résszel csatlakozik a helyére. A gumi csatlakozás része van kirepedve... Ilyet hol tudok szerezni? :huh: <_<

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazatok van, nekem teljesen jó bármilyen, csak valahogy el kéne magyaráznom mi kell nekem... Méretek is elegendő lennének :icon1: A nagyobbik problémám a belső levegő keringetéshez tartozó cső, illetve annak is a csatlakozása. Ez egy baromi vékony műanyag cső, ami egy gumis résszel csatlakozik a helyére. A gumi csatlakozás része van kirepedve... Ilyet hol tudok szerezni? :huh: <_<

nem kell ez annyira magyarázni, vákumcsővet keress ennyi, esetleg a belső átmérőt megmérheted, de sok fajta sztem nincs

nézel vmi hasonlót, ami oda való nincs mit tenni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A főtengelyről a vezérműszíjtárcsa elfordult, a dugattyú belekalapált a szelepekbe, azok meg jól elhajoltak...mellesleg kezdődő hengerfejes is volt már, épp e miatt szereltük volna, de már csörgött-csattogot: nem mozdult... :(

Alapból az elkalapált szelepek nem olyan húzósak, vagy lehet akár bontott hengerfejet is feltenni, de persze ezt te döntöd el.

Te most csak viccelsz.

Nem viccel. Ez itt még csak a " mi a facomért nem megy úgy mint máskor" időben észrevett kategória:

1760188-20150223-dbKMm5.jpg

Link to comment
Megosztás:

de "ezek" nem olyanok, amik már le voltak véve?

Hát szerintem ezekben az autókban már volt minimum 2 vezérlés csere jobbik esetben, de hogy talán azért fordult el mert nem volt rátépve a csavar, vagy csak úgy magától azt passzolom. Alapból elég passzentosan megy fel a tengelyre a tárcsa, azt gondolnám hogy nincs kotyogása hogy széttjátsza magát.

Link to comment
Megosztás:

Háát... kilométer az azért volt benne rendesen: most az óra 324 ezret mutat :)
Tehát megélt már jónéhány vezérlés cserét.

Garantáltan nyomatékkulccsal volt a rögzítőcsavar meghúzva, és a legutóbbi óta is ment vagy 50 ezret... meggyengült a bordásszíj kereke és szétverte a főtengely végét :'(

ÖTlet valakinek esetleg, hogy hol találok ilyen x14xe blokkot kompletten??

Link to comment
Megosztás:

Háát... kilométer az azért volt benne rendesen: most az óra 324 ezret mutat :)

Tehát megélt már jónéhány vezérlés cserét.

Garantáltan nyomatékkulccsal volt a rögzítőcsavar meghúzva, és a legutóbbi óta is ment vagy 50 ezret... meggyengült a bordásszíj kereke és szétverte a főtengely végét :'(

ÖTlet valakinek esetleg, hogy hol találok ilyen x14xe blokkot kompletten??

Pl.: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1573792359559268&set=pcb.1553066408297875&type=1&theater

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.