Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

34 perce, zotya975 írta:

A túltárolást nem lehet kivédeni hacsak valami sorozatszámból nem derül ki mikor gyártották. Az olajfolyást a fene tudja nekem is eresztett, de nem kente össze vagy csak nem vettem észre. 1.6 amennyit eddíg láttam mind megúszta szemben az 1.4-el ami sosem. Hűtőfolyadék hogy áll? Nem tudod megfagyni-dermedni? 

-22fokC-ra van fokolva, és ősszel cseréltem szóval kizárt, hogy az lett volna.

Egyszer már megúsztam, akkor indítás után rögtön leállt, most 2-ben 30-40körül gurultam motorfékkel és furcsán nagyon fogta az autót, az lett gyanús :D

Megrendeltem a szijat is, meg Wookie javaslatára szimeringet is mindenhová, ha már egyszer nekiugrok legyen meg azis.

Előjel szinte nemis volt, néhány napja cicergő-nyöszörgő hangja volt hidegen, de a generátor szíjra tippeltem, mert azon feszítettem előtte nemsokkal.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Bundee írta:

Nos, idén megvolt a második vezérműszíj szakadásom is.

...

Remélhetőleg most is megúszta a motor :D

Nem a legjobb karácsonyi ajándék, de az 1,6 nem akad össze. Szíjcsere és megy tovább. :wink:

Az olaj nem használ ezeknek a cuccoknak. A szimering csere nem fog ártani.

Spzoli kuplungja megjavult? :-)

Link to comment
Megosztás:

55 perce, Bundee írta:

-22fokC-ra van fokolva, és ősszel cseréltem szóval kizárt, hogy az lett volna.

Egyszer már megúsztam, akkor indítás után rögtön leállt, most 2-ben 30-40körül gurultam motorfékkel és furcsán nagyon fogta az autót, az lett gyanús :D

Megrendeltem a szijat is, meg Wookie javaslatára szimeringet is mindenhová, ha már egyszer nekiugrok legyen meg azis.

Előjel szinte nemis volt, néhány napja cicergő-nyöszörgő hangja volt hidegen, de a generátor szíjra tippeltem, mert azon feszítettem előtte nemsokkal.

Szerintem mindegy mikor szakadt el, ha jól emlékszem nem emelkedik ki a hengerfej síkjából a nyitott szelep, de aztán lehet a tömítés vastagságától is függ. ja hűtőfolyadék..most bosszankodom, azt hittem minden oké, vettem egy úszós fokolót, de nem lehet vele normálisan mérni a -13fokos fagyasztóban a pulyka mellett viszont szépen kásásodik a minta. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Tiu írta:

Nem a legjobb karácsonyi ajándék, de az 1,6 nem akad össze. Szíjcsere és megy tovább. :wink:

Az olaj nem használ ezeknek a cuccoknak. A szimering csere nem fog ártani.

Spzoli kuplungja megjavult? :-)

Nincs is annak semmi baja, csak találgat :-) Úgy húzott mint egy mozdony, nem győztem a féket taposni/húzni :icon13:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Szerintem mindegy mikor szakadt el, ha jól emlékszem nem emelkedik ki a hengerfej síkjából a nyitott szelep, de aztán lehet a tömítés vastagságától is függ. ja hűtőfolyadék..most bosszankodom, azt hittem minden oké, vettem egy úszós fokolót, de nem lehet vele normálisan mérni a -13fokos fagyasztóban a pulyka mellett viszont szépen kásásodik a minta. 

Nekem Lidl gazdaságos van, azzal egész jól lehet mérni, meg Made in Germany szóval el is hiszem neki :cool:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csigusz1 írta:

Sziasztok. Kellemes ünnepeket mindenkinek. Most pedig jön a gond,f astra 1.7d opel motoros,olyan mintha nem kapna üzemanyagot. Szűrőt cseréltem,de nem indul be,valahol a tanknál vagy a tankba nincs esetleg még egy szűrő? Köszönöm.

 

Mintha a tankban lenne egy szűrőkosár...ha sok jég jön össze benne el tudja tömni. Szűrőfűtés működik? 

Link to comment
Megosztás:

56 perce, csigusz1 írta:

Igen,az működik. Elvileg ha az adagó felé menő üzemanyag csövet kannába rakom akkor is be kellene indulnia,jól gondolom? Így megtudnám eltömődöt-e rendszer. 

Be kellene, de ha levegős lesz a cső akkor nehezen indul be, először ugye kidolgozza a rendszerből a levegőt. Izzítás rendesen működik? 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, csigusz1 írta:

Megpróbáltam kb amit tudtan,de még csak egy pöffenés sincs. Izzitás rendben,mágnesszelep az adagolón megkapja az áramot,porlasztónál ott az üzemanyag,kannába rskram a csövet úgy próbáltam,de semmi. Kicsit tanácstalan lettem.

 

Akkor talán az adagolóval lehet valami..de azzal még nem volt dolgom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sikerült beinditani,cseréltem résolajcsövet is. Kannából indul,tankról leszedtem a csöveket,kifujtam,tankba is belefujtam. Most vettem észre,hogy ereszt a tank. Lehet kicsepegett belőle,bár nem tudom a tankba lévö szívócső merre van honnan szívja az üzemanyagot. Öröm lesz tankot cserélni,na meg előtte venni valahol.

 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, csigusz1 írta:

Sziasztok. Sikerült beinditani,cseréltem résolajcsövet is. Kannából indul,tankról leszedtem a csöveket,kifujtam,tankba is belefujtam. Most vettem észre,hogy ereszt a tank. Lehet kicsepegett belőle,bár nem tudom a tankba lévö szívócső merre van honnan szívja az üzemanyagot. Öröm lesz tankot cserélni,na meg előtte venni valahol.

 

5 ajtósnál ,Sedannal, benzinesnél a hátsó üléspárna alól elérhető a pumpa, nézd meg hátha hozzáférsz itt a szívócsőhöz is. Egy műanyag fedél zárja. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, csigusz1 írta:

Elfelejtettem írni,hogy caravan. Holnap szedem le a tankot és hegesztés lesz,remélem sikerül,ha nem akkor csere.

Caravannal a hátsó híd felett van a szívócső ha jól látom az anyósoldal felé néz. A hegesztéssel csak óvatosan még ha a gázolaj nem is gyullad olyan könnyen. A hivatalos verzió az hogy feltöltik vízzel kiszorítva így belőle az üzemanyag gőzt. Amikor visszarakjátok a pántokat ne hagyjátok ki azt a paralelogramma alakú gumituskót,. mert különben csúszkál a tank. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, csigusz1 írta:

Igen,ott van. Lekötöm amit kel és leszedem. Szerintem kiszedem a tankból a szintjelzőt is és megnézem van-e rajta szűrő.

Hali! A szintjelző tankban lévő részén is gumicső van amit nem tudsz kiszedni mert gyárilag bele van fogatva! Csak a szintjelzőről tudod levenni a bilinccsel! Elvileg van rajta szürö de ahhoz nem férsz hozzá sajnos! Emlékeim szerint megvan jelölve hogy melyik a szivó és melyik a visszafolyó ág, nehogy felcseréld őket majd!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.