Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A termosztátot a termosztát házzal adják egybe kb. 2-3000Ft.

Amióta kicseréltem azóta jó.

Tegnap előtt mentem fel Csergőhöz kicsrélni a kuplungbowdent és a hőfok mutatóm beállt szépen 90-re.

Az igaz hogy annyira nem hajtottam és a hűtő el van takarva teljesen ;) , ritkán ment fel 90 fölé amikor dugóban álltam.

Olyan olcsó?Akkor jobban megnézem és lehet cserélem(tetem) :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már biztos mindenki tudja mikor rossz a termosztát, és hogyan lehet házi módszerekkel ellenőrizni.

Engem most már az érdekelne mit okozhat, vagy mirét rossz az autónak ha nem működik megfelelően?? Bevallom sokévnyi állandón ventillátorzúgás után (c14nz nagyon hamar nagyon felmelegedett) jólesett a csönd.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már biztos mindenki tudja mikor rossz a termosztát, és hogyan lehet házi módszerekkel ellenőrizni.

Engem most már az érdekelne mit okozhat, vagy mirét rossz az autónak ha nem működik megfelelően?? Bevallom sokévnyi állandón ventillátorzúgás után (c14nz nagyon hamar nagyon felmelegedett) jólesett a csönd.

Azért mert akkor nem üzemi hőfokon működik a motor mivel egyből ráküldi a nagykörre a vizet és akkor nem tud felmelegedni kellően..

Persze mint laikus írom ezt :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már biztos mindenki tudja mikor rossz a termosztát, és hogyan lehet házi módszerekkel ellenőrizni.

Engem most már az érdekelne mit okozhat, vagy mirét rossz az autónak ha nem működik megfelelően?? Bevallom sokévnyi állandón ventillátorzúgás után (c14nz nagyon hamar nagyon felmelegedett) jólesett a csönd.

Egy nyomós indokot mondok:

Többet is fogyaszthat ;)

Rossz (nyitott) termosztát =>lassabban melegszik is fel és nem állandóan üzemi hőfokon jár a motor=> nagyobb fogyasztás, lerakódások égéstérben kipuf rendszerben, akár még nagyobb motorkopás (ez inkább a lassú felmelegedéskor aminek következtében többet jár hidegen)

Szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Astra elrendezése más, mint az omegáé, de megtaláltam!

Még1x köszi!

Arról tud valaki, hogy komplett termsztátot meg kell venni vagy elég a belét? (hallottam valami ilyet)

Én Bárdinál vettem, és csak a betétet. Ha jól emlékszem 2700 volt és angol gyártmány. Van hozzá egy keménypapírból készült cső, amivel ki, illetve be lehet szerelni a betétet (ez egy spéci szerszám) és leírás is, hogy hogyan kell. Adnak hozzá O gyűrűt is, méghozzá kétfélét, ugyanis más tipusba is ez való. Tök egyszerű és nagyszerű! :)

Link to comment
Megosztás:

Akkor már biztos mindenki tudja mikor rossz a termosztát, és hogyan lehet házi módszerekkel ellenőrizni.

Engem most már az érdekelne mit okozhat, vagy mirét rossz az autónak ha nem működik megfelelően?? Bevallom sokévnyi állandón ventillátorzúgás után (c14nz nagyon hamar nagyon felmelegedett) jólesett a csönd.

Ha állandóan megy a ventillátor akkor az meg azt jelenti, hogy nem nyit (eléggé) a termosztát. De az is lehet, hogy elkoszolódott a hűtő, vagy az egész hűtőkör beleértve a motor vízcsatornáit is. Ha valaki sokévi használat után leengedi a vizet csudát láthat! Van abban kosz és rozsda bőven ha nem kellő (inhibitoros) hűtőfolyadékot használtak előtte. Ilyenkor egy alapos vegyszeres kimosás nagyon jót tesz, leginkább úgy, hogy a hűtőt kivéve azt a fürdőkádban nyomásos forró vízzel átmosatjuk.

A hűtő körül még ajánlatos megnézni a kiegyenlítő tartály zárókupakjának tömítő gumigyűrűjét is, mert a rendszer túlnyomásos. Ha ez nem zár jól, állandóan elforr (lassan) a víz és utántöltést igényel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Mi az egyértelmű jele, hogy szükségessé vált PROTEC-es injektor tisztítás?

Válaszokat előre is köszönöm.

Eltelt az előző doboz beöntése óta 1 év, v. 15000km.

Nem kell megvárni, hogy baja legyen a mocinak.Használni kell, és sokat segít az üza.rendszer tisztán tartásában, ill. az égéstér tisztántartásában is.Elég erős oldó hatása van.

Link to comment
Megosztás:

Egy nyomós indokot mondok:

Többet is fogyaszthat ;)

Rossz (nyitott) termosztát =>lassabban melegszik is fel és nem állandóan üzemi hőfokon jár a motor=> nagyobb fogyasztás, lerakódások égéstérben kipuf rendszerben, akár még nagyobb motorkopás (ez inkább a lassú felmelegedéskor aminek következtében többet jár hidegen)

naaah végre valamiii :)

én épp fogyigonddal küzdök, és a leirt melgedés - nem melegedés effektem is van, ugyhogy megvuduzom kézzel a csövet aztán lehet h. csere

Link to comment
Megosztás:

A Csergőben én 8-ért vettem anno (persze kedvezménnyel) sztem most sem sokkal több - 2 hét múlva megyek Kecskemétre ha gondolod veszek neked szívesen.

Thx.Igazándiból csak infót kértem a boltból, de nem mondtam meg, hogy ki is vok.Amúgy ismernek, szal nekem is jár a kedvezmény! :)

De a csere hamarosan megejtődik.

Link to comment
Megosztás:

Thx.Igazándiból csak infót kértem a boltból, de nem mondtam meg, hogy ki is vok.Amúgy ismernek, szal nekem is jár a kedvezmény! ;)

De a csere hamarosan megejtődik.

Leszedtem az árlistát, ezek szerint rosszul emlékeztem, mert 8591 a Csergőben kedvezmény nélkül :)

Mondjuk még kell tömítés is, de az már olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Innen ;)

16SE-be nemhiszem, h drága (2-3k) mert annak tudtommal belső van - cserébe le kell szedni hozzá a vezérlést. A listából így gyorsan nem tudtam kivenni melyik a tiéd, de hívd fel őket és megmondják.

Ez nekem xp alatt nem igazán mükszik :)

Hogy ne off legyen a vezérlés alatt mit kell érteni ;)

Akko lehet azt is célszerű lett volna cserélni mikor vezérműszíj pumpa és feszítő csere volt ;)

Link to comment
Megosztás:

Hogy ne off legyen a vezérlés alatt mit kell érteni :)

Akko lehet azt is célszerű lett volna cserélni mikor vezérműszíj pumpa és feszítő csere volt ;)

A vezérlés alatt azt kell érteni igen, a pumpád meg a görgők biztos maradhatnak, de hogy a szíjat meg lehet e feszíteni újra azt nem tudom - nekem külső termosz van ;)

A proginak meg kell műxenie ott is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.