Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

csak hülyén van forditva.....

amugy tényleg vicces, de az opel komolyan gondolja.

van 1-2 autó, ami 4-5 deci / 1000 km nyi olajfogyasztást produkál, és nem engedi javitani a motort!!!!

Tényleg komolyan gondolja!

1 éve vettem az 1.6 16V Astrámat és engem is meglepett az 1 literes olajfogyasztás 1000 km -en.

A kézikönyvben is hasonló értéket találtam valamint a megkérdezett szerelők is hasonló fogyasztásról informáltak. Még az Opelnál is.

Így meg voltam nyugodva, szorgalmasan töltögettem a motorba az olajat. Egészen amig a zöldkártya vizsgálatra nem került sor.

Ott aztán a mérési eredmények borzalmasak lettek.

Ezután vittem szerelőhöz a járgányt, aki hengerfej felújítást javasolt. Igaza lett, mivel kiderült, hogy 16 -ból 10 szelepnél a szimmering le volt csúszva.

197e km van a motorban, a felújítás óta mentem 180 km -t, így mélyreható következtetéseket nem tudok levonni, de úgy néz ki hogy jelentősen csökkeni fog az olajfogyasztás.

A szerelő nekem nem ajánlotta a gyári Opel olajat, ő a Mobil1 -re esküszik, így egyelőre az van benne.

Link to comment
Megosztás:

Az ecotec motorok a kartergázzal küldenek ki hihetetlen mennyiségű

olajat. Ha megnézed a folytószelepházad, meg az alapjárati moci

környékét, be is láthatod könnyen. :)

Ezt egyébként a régi Castrol RS olajjal lehetett szépen visszafogni,

mert annak minimális volt a kipárolgása magas hőmérsékleten is,

csak sajnos azóta ezt az olajat is magyarok csinálják, és meglehetősen

romlott a minősége, Én is váltottam.

Link to comment
Megosztás:

No ez engem is érdeklne. Eddig ugyanis szentül meg voltam győződvre, hogy legközelebb gyárit fog kapni (itt is jónak mondta mindenki). Aztán néhány hete egy 1.4i-s Astrás srác mondta, hogy v.mi szerelő szerint neki az baszta szét a szelepeket - erre én mondtam, hogy az kizárt, meg, hogy a gyári a legjobb... Na de ezek után ???

Most nekem perpillanat ROWE Formula GT 10W40 van benne (azt tett bele a szerelő), amit először gagyinak hittem, de aztán olvasgattam róla ezt azt, meg láttam, hogy rali-s gépeket is szponzorál, s valamicskét javult róla a véleményem.

Most kb. 4300 km van a kocsiban olajcsere óta s egyáltalán nem fekete az olaj, egész szép világos. Viszont kb. 6-7 deci elfogyott már belőle, szal a héten veszek egy litert és töltök utána. Nem mondom, hogy kevés, de szerintem tűrhető fogyasztás. (1.4 Ecotec).

Ja mégvalami... Valaki tudja, hogy kb. mennyibe kerül egy gyári termosztát ehhez a motorhoz ??

Link to comment
Megosztás:

A régebbi Opel olajak jobbak is voltak. De ez az új már nem annyira.

Szelepekhez viszont semmi köze.

A mostani Opel olaj Nekem vadi új állapotában képes volt alapjáraton

megégni, úgyhogy többet nem is használom.

Jelenleg a Valvoline TopGard 10W40 van teszt alatt. Nem mondom hogy

ez lesz a frankó, de az biztos hogy nagyságrendekkel maradandóbb,

mint az Opelé. :)

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg a Valvoline TopGard 10W40 van teszt alatt.

Írd már oda, hogy /Durablend, mert TopGardot autósboltban nem találsz, csak Teszkó-kora-osanban! Így meg aki nem ott keresi, nem fogja tudni!

Valvoline TopGard = Valvoline Durablend

Valvoline SynPower = Valvoline SynPro

Link to comment
Megosztás:

Nem ez az a Valvoline, amit 100.000km felett futott motorokhoz ajánlanak :?:

Nem! Az a Valvoline MaxLife, asszem, mindenhol így kapható. Van belőle ásványi és részszintetikus is. Vktr már próbálta, aszongya ua, mint Opel 10W40. Ezért maradtam újra a Durablendnél, mégha a maxlife olcsóbb is. Asszem, abból 6e körül van 4L, Durablendből meg 8e.

Link to comment
Megosztás:

Nem! Az a Valvoline MaxLife, asszem, mindenhol így kapható. Van belőle ásványi és részszintetikus is. Vktr már próbálta, aszongya ua, mint Opel 10W40. Ezért maradtam újra a Durablendnél, mégha a maxlife olcsóbb is. Asszem, abból 6e körül van 4L, Durablendből meg 8e.

O.K, meggyőztél. Korábban amúgy is a Valvoline-t favorizáltam, csak a Cali kedvéért tértem át a gyári Opel olajra (meg azér' mer azt mondták az jó), de asszem én is váltok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.