Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hol van ott porlasztó? :D

Gyújtás ráadásra is csöpög? Mert akkor tuti tömítés.

Bocsi,hogy porlasztót mondtam.

Montam én. csak aludni kellet egyet rá :D . reggel friss erővel és nagyobb kedvel jobb lehetőség,

ez be is vált.

Igen az O-gyürű rakoncátlankodott,de már müködik.

Igaz megitattam a katalizátoral 1-1/2 liter benzint :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szükségem lenne pár infóra. Adott egy 98-as X16SZR astra caravan elvileg F20-as váltóval ebbe szeretnék váltó olajat és gyertyát cserélni. Mit ajánlotok hozzá? Mindenből a legjobbat szeretném, legutobb olyan 140e km körül volt gyertya és váltóólaj csere akkor gyári Gm hajtómű olajat és gm gyertyát kapott,de pontos adatokat és mennyiséget nem tudok. Ja most 190e km van az autómban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szükségem lenne pár infóra. Adott egy 98-as X16SZR astra caravan elvileg F20-as váltóval ebbe szeretnék váltó olajat és gyertyát cserélni. Mit ajánlotok hozzá? Mindenből a legjobbat szeretném, legutobb olyan 140e km körül volt gyertya és váltóólaj csere akkor gyári Gm hajtómű olajat és gm gyertyát kapott,de pontos adatokat és mennyiséget nem tudok. Ja most 190e km van az autómban.

Gyertya GM gyári legyen, nem kinai, a váltóolaj pedig még jó sztem. De ha akarod cseréld. Abba is a GM, vagy Metebond GL-4 a jó.

Link to comment
Megosztás:

Gyertya gyári, a váltóban meg ha nem volt megbontva azóta, és nincs semmi baja, akkor szerintem felesleges az olajcsere.

Amúgy GM az is vagy Metabond. Ha jól emlékszem 1.9 Liter.

Váltóval semmi gond, tökéletes. Gyertyánál van valami konkrét tipus vagy opel szalonban motorszám alapján tudni fogják?

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem motorkód és évjárat alapján, szerintem is F13-as lesz. Múltkor valaki leírta, hogy hol van ez pontosan feltüntetve, csak alapos alvázmosás nélkül gondolom nehéz megtalálni.

Én is erre tippelnék, de van némi esélye az F15-nek is ebben az évjáratban (amit a listák nem feltétlenül tüntetnek fel).

Váltókulissza mögött fent pl ott szokott lenni, de kerék felőli oldalán alul is van, ahhoz általában drótkefe szokott kelleni :D

Link to comment
Megosztás:

Én is erre tippelnék, de van némi esélye az F15-nek is ebben az évjáratban (amit a listák nem feltétlenül tüntetnek fel).

Váltókulissza mögött fent pl ott szokott lenni, de kerék felőli oldalán alul is van, ahhoz általában drótkefe szokott kelleni :D

Drótkefe nem tünteti el? Olyan haloványan van az benne.

Amúgy sebváltó topikban volt róla kép nem olyan régen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.