Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Majd számolj be az eredményekről! Nekem azért kicsit macerásnak tűnik... Leengedni, betenni, járni vele, újra leengedni, átmosni, visszatölteni... Persze, a teljes rendszert másképp nem tudod átmosni, hiába veszed ki a hűtőt is akár.

Nem úgy érti, csak simán beleöntöd, jársz vele, és aztán, a cseréhez engeded le.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lambda vagy gyújtókábel. A DIS hibát könnyebb kiszűrni, mert akkor egyszerre két henger nem megy, ha az szarakodik.

Meg kéne mérned a gyújtókábelek ellenállását, illetve megnézni tök sötétben, hogy nem-e ugrál néha pici szikra belőlük a motorra.

Hali.

Az Unix-nál kapható gyujtókábelket érdemes lenne venni?

Mert lassan itt a müszaki vizsga is...

Meg a lambda is drága lesz a gyári...

Link to comment
Megosztás:

Majd számolj be az eredményekről! Nekem azért kicsit macerásnak tűnik... Leengedni, betenni, járni vele, újra leengedni, átmosni, visszatölteni... Persze, a teljes rendszert másképp nem tudod átmosni, hiába veszed ki a hűtőt is akár.

Macera nélkül semmi nem megy! Még mindíg egyszerűbb, mint szétbontani minden hűtőcsövet és elemenként vinni a kádba és mosogatni. Persze az lenne az igazi! De az már igazi nagy macera. Az öcsém a Daihatsujával az utóbbit csinálta 280000 km után. Fél kiló trutyit szedett ki belőle.

Majd beszámolok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, úgynéz ki hogy összejön az F-es Astra... B)

Tudnátok szerelőt mondani - jó szakit, aki tényleg ért a dolgokhoz - hogy kihez tudnám elvinni az autót??? Győrben vagyok és itt Győrben kéne egy igazi, jó megbízható szaki. Ill. egy jó karosszériás is kéne...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na, úgynéz ki hogy összejön az F-es Astra... B)

Tudnátok szerelőt mondani - jó szakit, aki tényleg ért a dolgokhoz - hogy kihez tudnám elvinni az autót??? Győrben vagyok és itt Győrben kéne egy igazi, jó megbízható szaki. Ill. egy jó karosszériás is kéne...

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Pü ment.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ma reggeli inditásnál nem ment egy henger. (szerintem)

Rángatozott, alapjárat stabil, lefulladni nem akar, buffogott a kipufogo.

Bevittem egy szerelöhöz itt helyben, rádugta gépre, és nem dobott hibát.

Még a 47-est sem amit egy hete igen.

Szerinte vagy a lambda szonda rossz, vagy gyujtó trafó.

Mérte a zöldkártyás géppel, és nagyon rossz értékeket mutatott.

Igy hogy nincs hibakód, nem tud vele mit csinálni.

;) B)

Én megméretném a lambdát egy erre megfelelő műszerrel ('szkóp) rendelkező mühelyben!

Nekem is döglődött a szonda, igaz nem volt semmi lefulladás, meg rángatás, sőőt.. még talán jobban is ment,de zöldkártyán elhasalt a drága..

"gyors" vettem egy gyárit(ezért a drága :D ) és máris jó lett a zöldkari...

Kiegyenlítő tartály: bázz.. jó ötletek!! Kár,hogy nem hamarabb volt róla szó..

Én is, termosztát, ill. vízpumpa csere elött takarítottam ki.

Legalábbis próbáltam.. de pont a barlangos szerkezete miatt nem igazán sikerült.. nem voltak segédeszközök.. csak a zuhanycső.. nekem is randán le volt, van rakódva benne valami..

34693376.jpg

Lehet pár ezer km-er után lecserélem megint a vizet.. nem valami szép a színe B)

És a hűtőfolyadék csere elött ilyen trutyi volt a tartályban.. nem tudom mi a szent ..ar lehetett.. (nem olaj, mert nem nyúlt mint a takony stb..)

34693373.jpg

Elég randa,és ijesztő látvány! ;)

Hali.

Majdnem végig áthuznak pici szikrák a kábelek mellett.

Ejj.. ezt csak most olvasom.. szal akkor.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy hülye kérdés, de gyújtás ráadásakor mik mozdulnak meg? Ilyenre gondolok mint benzinpumpa, alapjárati motor... Mert tegnap megint hallottam valami rövid nyikorgás szerű hangot, de az alapjárati nem lehet, mert az új (eddig arra tippeltem...). Pedig a motortér felől hallottam B) . Világítás nem volt rajta, így a fényszórót is kizárnám. Mi a túró lehet? B)

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy hülye kérdés, de gyújtás ráadásakor mik mozdulnak meg? Ilyenre gondolok mint benzinpumpa, alapjárati motor... Mert tegnap megint hallottam valami rövid nyikorgás szerű hangot, de az alapjárati nem lehet, mert az új (eddig arra tippeltem...). Pedig a motortér felől hallottam B) . Világítás nem volt rajta, így a fényszórót is kizárnám. Mi a túró lehet? B)

Alapjárati lesz az.

Link to comment
Megosztás:

hali

egy ideje folyik az olajam

a blokk alja tiszta olaj kicsit a váltó is

az olajteknő tömítést cseréltem akkor is folyt

ismét szétszedtem megkentem sziloplasztal de így is folyik valahol

ha sík terepen áll nem csöpög, de ha a kapubejátóban állok (kb 15 fokos emelkedő) akkor csöpög

ha megy akkor nem látni hogy csepegne vízszintesen

mi lehet a hiba????

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.