Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

egy sráccnak azt produkálja a kocsi, hogy a moci eléri az üzemi hőmérsékletet, akkor kigyullad a sárgalámpa de ki is alszik hamar.

ez mitől lehet?

gépre próbálták rátenni, de nem sikerül kommunikációra bírni.

Egyéb rendellenesség? Mindig csinálja? Csak ha hidegről melegszik be, vagy melegen újraindításnál is, stb.... ?

Link to comment
Megosztás:

Egy 66kw-os 16SH helyére menne. 84-es E-Kadettbe.

Akkor bukott sztori, legálisan csak átépítési engedéllyel, mérnöki tervekkel. B)

egy sráccnak azt produkálja a kocsi, hogy a moci eléri az üzemi hőmérsékletet, akkor kigyullad a sárgalámpa de ki is alszik hamar.

ez mitől lehet?

Talán lambda... ki kéne villogtatni B)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy azért nem tudja szépen beszabályozni, mert a MAP a hibás működés miatt rossz jelet ad. A körülmények folyamatosan változnak nem lehet csak úgy egy fix értékre belőni.

A MAP-ra menő vákuumcsövet megnézted alaposabban?

Elolvastam alaposan a multec vezérlő leírását. A MAP szenzorral a vákumot érzékeli, ezzel és a sebességjellel következtet a motor terhelési állapotára, és ehhez igazítja az üzemanyagot. Alapjáraton magassabb a vákum, mint terhelésen, így a fals levegő ami csökkenti a vákumot, valóban produkálhat bibit, mert akkor azt terheléses állapotnak érzékeli, és ad még hozzá naftát. De akkor sem az alapjárti motort vezérli, hanem az üzemanyag mennyiség növelése miatt emelkedne az alapjárat... Mindegy, majd próbálok egy MAP-ot kölcsönkérni azért.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Mi a szerepe annak a kartegázvisszavezetö vékony gumicsönek, ami a folytoszelepház elött van belekötve a légszüröháztól jövö vastag szivócsöbe? (és a HF-böl jön)

Mert ez csak igy össze mocskolja a fojtószelepházat, azzal a moccsokkal amit ezen a vékony csövön kap a HF-böl.

Mi lenne ha ezt ledugoznám a vastagcsövön, és erre a vékonyabb gumicsöre, csak egy kartergáz szüröt tennék, vagy belevezetném a mellette lévö vastagabb gumicsöbe, ami sztem a forgattyusházba van vezetve.

(nem látni fentröl hová van kötve)

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnos nem egy jó ötlet volt ez a visszavezetés, inkább környezetvédelmi szempontjai voltak.

A szép megoldás a lekötésre az, ha van egy olajgőzlecsapató, egy olajtartály, és egy szűrő a kartergázcsövön,

amit lekötsz a folytószelepházról. Bele ne kösd a vastag csőbe, mert szüksége van a külvilágra a nyomás

kiegyenlítése miatt. Különben kinyomja a tömítéseket és a nívópálcát.

Link to comment
Megosztás:

Helyesebben a map szenzor + iat szenzor jeléből számol légtömeget, amihez terhelés függvényében (gázpedál állás, sebességjel)

igazítja az üzemanyag befecskendezést. Ezt még korrigálja a lambda jele részterhelésen és alapjáraton.

Köszönöm a pontosítást! B) Akkor már csak azt kérdezném meg, hogy mennyire jellemző a MAP hibája? Sokra megyek-e vele, ha valakitől szerzek egyet kölcsön. Lehet, hogy az is szar, vagy az enyémnek sincs semmi baja.

A másik kérdés, hogy azt jól gondolom, hogy az alapjárati motort a MAP alapján nem vezérli? Mert nekem határozottan az okozza az ingadozást, vagyis annak a vezérlése. Ha lehúzom, nincs semmi gond! Maga a motor majdhogynem tök új, és szép tiszta a teljes környékével együtt.

Link to comment
Megosztás:

Miért? B)

Ezt kitől kérdezted? Ha tőlem, akkor azért, mert állandóan vacakolni kell a karburátorral, és kellene egy megbízhatóbb, és erősebb moci, amit lepapírozhatok nagyobb regadóköltség nélkül. Környezetvédelmi szempontból még nekem fognak fizetni B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt kitől kérdezted? Ha tőlem, akkor azért, mert állandóan vacakolni kell a karburátorral, és kellene egy megbízhatóbb, és erősebb moci, amit lepapírozhatok nagyobb regadóköltség nélkül. Környezetvédelmi szempontból még nekem fognak fizetni B)

Nem lenne egyszerűbb venni egy másikat? Tele van a net 1.4 1.6 astrákkal, csak van köztük jó is... B)

Link to comment
Megosztás:

az általam előbb említett auto ezt produkálja:

hideg motornál nem csinálja..

csak ha megyek vele és bemelegyszik a motor.

akkor is csak akkor ha sokáig jár alapjáraton(5perc)

de nem sokáig világit(max 2perc)

Nekem melegen újraindításnál villan a lambda, de az a kipuf miatt van.

Ha 2 percig világít, akkor ki lehet villogni. B)

Link to comment
Megosztás:

Pár napja volt szó a szivárgó szelepdekli tömítésekről. Nekem ma jutott tudomásomra a titkos fortély, miszerint beszerelés előtt vízbe be kell áztatni a parafa tömítést. Pedig már vettem piros olaj- és hőálló pasztát.

Én nem áztattam semmibe.

Sima fbs-sel nagyon vékonyan megkentem mindkét oldalát és tiszta felületre raktam fel,jaaa és nem téptem meg ész nélkül a csavarjait.

Link to comment
Megosztás:

Én már vagy 5x cseréltem. Volt már nem áztatós, nem megtépős... kb. egy év és ereszt. Volt már FBS-es... egy év után úgy is ereszt. Most vettem Mannol piros pasztát... hm... vagy inkább áztatni kéne?

Én a helyedben nem áztatnám semmibe, vízbe meg pláne.

Simán, ésszel meghúzva, tiszta felületre rakva, nem gagyi tömítés nálam 1,5 éve szépen teszi a dolgát. Semmi szivárgás. B) B)

Link to comment
Megosztás:

Én már vagy 5x cseréltem. Volt már nem áztatós, nem megtépős... kb. egy év és ereszt. Volt már FBS-es... egy év után úgy is ereszt. Most vettem Mannol piros pasztát... hm... vagy inkább áztatni kéne?

Nem megtépve a csavarokat, és rendesen megtisztítva a hozzá kapcsolódó felületeket, jónak kéne lennie annak tovább is.

Feltéve monjuk, hogy nincs megvetemedve a szelepfedél.

Link to comment
Megosztás:

mármint be lett mérve szkóppal? nem emlékszem hogy mondtad-e.

Az mondjuk konkrétan nem, nincs kézközelben szkópom... B) Csak tippelek, mert eléggé új, és a korábbi szar volt, ezért lett csere a szonda, a kipuff. gáz lambdája ki lett mérve, az megjavult, de az alapjárati ingadozás pont olyan, mint a szar lambdával volt. Ezért zártam ki. És hidegindításnál is vacakol az alapjárat, az biztos nem lehet lambda.

Falsot pedig már 3x átnéztem, mindent, egyedül még a fékrásegítő vákucsövét nem vettem le. Még ezen gondolkodom, hogy leveszem, a helyét ledugózom egy körre. Hátha... Kerítettem a szekérnyből egy kis modellmotort, majd megpróbálom azzal meghajtani a km óra spirált, így legalább álló autónál tudok ingadozást produkálni, kicsit egyszerűbb lesz falsot keresni. De félő, hogy nem fogok találni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.