Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Most mi bajod vele , lett tempomatod? :lol: Esetleg össze kéne jönnöd egy típustársal cserélni egy próbára az alapjárati mocit. Pár csavar meg cekasz. Vagy volt már? Nem olvastam vissza.

Ezt tervezem! De kellene valaki akinek van ilyen mocija és hajlandó segíteni nekem. Szóval keresek egy ilyen mocit már egy ideje, ha valakinek van ilyen mocija vagy 1 ismerősének ilyen, akkor az szóljon már nekem. Nagyon jó lenne már megtudni, hogy mi a gond.

Link to comment
Megosztás:

Ezt tervezem! De kellene valaki akinek van ilyen mocija és hajlandó segíteni nekem. Szóval keresek egy ilyen mocit már egy ideje, ha valakinek van ilyen mocija vagy 1 ismerősének ilyen, akkor az szóljon már nekem. Nagyon jó lenne már megtudni, hogy mi a gond.

Ilyen motor volt Omegában is tudtommal, ott hogy van megoldva a tempomat? Ott van hozzá egy külön elektronika.

Link to comment
Megosztás:

Régebben Commodoréban és Senátorban is volt tempomat ahol még szintén bowdenes a gázpedál.

Csak az mechanikus volt nem elektromos.

Mindkét megoldás elektromechanikus, vagyis van egy vezérlője, és egy motoros bowdenes egység.

Kétféle volt:

- senator-Aomega, itt a vezérlő külön van

- x20xev, 2.5V6, MV6, itt a vezérlő a motoros egységbe van integrálva

Én már próbáltam az omegámba az Aomega tempomatját, de nem akaródzik működni,

szerintem teljesen más a sebességjel.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon nem tudsz vele mit kezdeni tömítéscsere, és van egy piros színű paszta (passz a neve) azzal vékonyan bekened és nem fog engedni. Persze mindez után ha bemelegíted a mocit húzni kell még egy picit a csavarokon.

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon nem tudsz vele mit kezdeni tömítéscsere, és van egy piros színű paszta (passz a neve) azzal vékonyan bekened és nem fog engedni. Persze mindez után ha bemelegíted a mocit húzni kell még egy picit a csavarokon.

Emlékezetem szerint a javítási kézikönyv szerint eleve kell használni tömítő pasztát, legalább ott ahol a tömítő felület sarkában illesztések vannak. Ezt hiba magyaráztam annó a szerelőmnek, nem tömített. Kétszeri leszerelés után csak ez lett a vége. Azóta (kb. 2 éve) száraz a motorom mint a sivatag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha nagyon nem tudsz vele mit kezdeni tömítéscsere, és van egy piros színű paszta (passz a neve) azzal vékonyan bekened és nem fog engedni. Persze mindez után ha bemelegíted a mocit húzni kell még egy picit a csavarokon.

Most volt tömítés cserélve, piros pasztával(pirosarany? :lol: ) még nem próbáltam. Nem jelentős a veszteség inkább csak idegesít, hogy tudom hogy szivárog. Miért is kellett nekem a kocsi alá feküdnöm?! Nem mai gyerek, talán majd az olajsár eltömíti. :lol: Most biztos nem kapom szét mégegyszer. Méghogy melegen húzzam utánna? Aknám nincs, feküdtél már forró motor alatt? Nem kéne többet borotválkoznom! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most volt tömítés cserélve, piros pasztával(pirosarany? :lol: ) még nem próbáltam. Nem jelentős a veszteség inkább csak idegesít, hogy tudom hogy szivárog. Miért is kellett nekem a kocsi alá feküdnöm?! Nem mai gyerek, talán majd az olajsár eltömíti. :lol: Most biztos nem kapom szét mégegyszer. Méghogy melegen húzzam utánna? Aknám nincs, feküdtél már forró motor alatt? Nem kéne többet borotválkoznom! :lol:

HÁNYSZOR MONDJAM, HOGY BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=428260

Link to comment
Megosztás:

Most volt tömítés cserélve, piros pasztával(pirosarany? :lol: ) még nem próbáltam. Nem jelentős a veszteség inkább csak idegesít, hogy tudom hogy szivárog. Miért is kellett nekem a kocsi alá feküdnöm?! Nem mai gyerek, talán majd az olajsár eltömíti. :lol: Most biztos nem kapom szét mégegyszer. Méghogy melegen húzzam utánna? Aknám nincs, feküdtél már forró motor alatt? Nem kéne többet borotválkoznom! :lol:

Húzzál utánna egy kicsit, de csak óvatosan. Lehet, hogy a szivattyú illesztésénél nem kentem, de végigkentem az egész illesztési felületet.

Link to comment
Megosztás:

HÁNYSZOR MONDJAM, HOGY BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT, BONTOTTCSIRKÉT,

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=428260

Mi ez a bontottcsirkés párhuzam? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Aknám nincs, feküdtél már forró motor alatt?

Az aknát megoldhatjuk, feltéve ha erre jársz.

Feküdtél már forró motor alatt sebváltórúd-töréssel miközben gurul a kocsi a lejtőn? Bulis dolog mikor átmegy rajtad pár mázsa...

Link to comment
Megosztás:

Most volt tömítés cserélve, piros pasztával(pirosarany? :lol: ) még nem próbáltam. Nem jelentős a veszteség inkább csak idegesít, hogy tudom hogy szivárog. Miért is kellett nekem a kocsi alá feküdnöm?! Nem mai gyerek, talán majd az olajsár eltömíti. :lol: Most biztos nem kapom szét mégegyszer. Méghogy melegen húzzam utánna? Aknám nincs, feküdtél már forró motor alatt? Nem kéne többet borotválkoznom! :lol:

Nekem az autószerelő haverom a gépzsírt ajánlotta és az nagyon bevált, nem ereszt sehol semmi!!!

Link to comment
Megosztás:

Látom az alapjárati motor még mindig „sláger” téma. Akkor hadd meséljem el, tegnap én hogy jártam. Elkezdett rakoncátlankodni az alapjárat, mígnem az egyik indítás után már össze-vissza felakadt, leállt, hibakódot is dobott. Ezt gyorsan kivillogtattam, „0505 alapjárat funkció rendellenesség”... Klassz, gondoltam sima ügy, 2 csavar, egy kis WD 40, 5 perc, és mehetek a reptérre a sógoromért, aztán majd holnap kitisztítom...

Mondanom se kell, nem ennyi volt. Persze, mindez este, sötétben, utcán, mikor 10 perc múlva tovább kellett volna mennem. Kivettem a 2 kis csavart, és mit látok? Lóg a tengelyen a rugó, a kúp a végéről sehol. Persze, volt az, csak benn a fojtószelepház furatában. Hurrán. El sem merem képzelni, mi van, ha nem akad meg ott „időben”. Végül aztán a folytószelepházat leszedve tudtam kirázni belőle, visszatettem a helyére mindent, de a csatit nem mertem rátenni. Most van egy használhatatlan alapjárati motorom, amit tavasszal vettem, és még csak nem is a leggagyibb u.gy., hanem ident volt, nem is olcsó. Most akkor mit csináljak, vegyek egy gyárit 36e-ért? Azért annyi pénzem sajnos nincs egy 12 éves autónál erre az alkatrészre. Mindez egy apró szar konstrukciós hülyeség miatt, ugyanis azt csinálták, hogy menetes a tengely, és van egy menetes furat a kúpban, aztán csak simán össze van csavarva a kettő. Gratulálunk. Okos kialakítás, főleg, hogy a rugú akadályozza meg az elfordulást. Komoly műszaki teljesítmény... Csak idő kérdése, hogy meddig bírja, mikor csavarodik le. Azt hiszem, szépen beleragasztom. Csak az épp kéznél lévő epoxi ragasztóm meg épp +80 fokig bírja, az meg sztem nem elég oda. Na aki már járt így, az elmondhatja magáról, hogy valóban gondja van az alapjárattal...  Bocs, ha valakit untattam, de szerintem tanulságos történet, mert függetlenül az én képességeimtől, ez mindenkivel előfordulhat, és mekkora bibi egy apró konstrukciós bénaság miatt. Gondolom, így volt egyszerűbb legyártani. Csak hát ha mindez éjjel, szép ruhában, hidegben üt visza, akkor az embernek eléggé meglesz a véleménye... És járhattam volna sokkal rosszabbul is, ha nem akad meg olyan „ügyesen” abban a levegőjáratban....

Link to comment
Megosztás:

Az aknát megoldhatjuk, feltéve ha erre jársz.

Feküdtél már forró motor alatt sebváltórúd-töréssel miközben gurul a kocsi a lejtőn? Bulis dolog mikor átmegy rajtad pár mázsa...

Én is majdnem így jártam , csináltam gerendadarabokból egy faxa rámpát, arra mentem fel a kocsival, aztán alámásztam, és miközben a kartert néztem, azon töprengtem, hogy vajon behúztam-e a kéziféket? :lol: Tényleg, mi van a BONTOTT CSIRKÉVEL? :lol: Egyenlőre megvolt az utánhúzás, most várok pár napot.

Link to comment
Megosztás:

...ugyanis azt csinálták, hogy menetes a tengely, és van egy menetes furat a kúpban, aztán csak simán össze van csavarva a kettő. Gratulálunk. Okos kialakítás, főleg, hogy a rugú akadályozza meg az elfordulást. Komoly műszaki teljesítmény... Csak idő kérdése, hogy meddig bírja, mikor csavarodik le. Azt hiszem, szépen beleragasztom. Csak az épp kéznél lévő epoxi ragasztóm meg épp +80 fokig bírja...

Megoldás: Loctite 270. Nyomásra köt, nagyon hő- és húzásálló de legközelebb fődarabcsere mert erősebb mint maga az anyag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bocs nem gondoltam át! :lol: Te még valszeg csak gondolatban voltál még akkor...

Ez volt kb. az első sikeres reklám a Magyar Televízióban a 70-es évek elején. Eléggé elhíresült.

Én emlékszem rá, csak nem értem hogy jön ide? Meg a Pécsi kesztyű, Meg a rumba-rumba Centrumba! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.