Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

megnéztem de akkor viszont engem átvágott a szerelő mert a régi meg az uj GM es sorozatszámai megeggyeznek és azt mondta a régi kuplung tárcsa nem megy rá az ujjra vagy létezik egy tipuson belül is változás?

mert nekem is az F13 jött ki

Link to comment
Megosztás:

Hacsak nem a 98oktános benzin + metabond megalene adalék tette ezt vele !? :D

néhány ezer km után Gabi javaslatára (ennek már mind1) visszatértem a GM-hez

Nem, ennek semmi köze nincs hozzá. A magasabb oktánú benzin inkább használ...

Viszont ha pl az ahhoz a hengerhez tartozó injektor szar, és kevesebb benyát ad,

a szegény keverék nagyobb égéshőt produkálhat, amitől hosszabb távon lehet gond...

Ugye nem rám gondoltál? Mert én még viccből sem javasolnék ilyet :)

Akkor még veszélyes is lehet magasabb(pl.100-as) oktánszámú benzinnel kisérletezni? :blush:

Zotya, te emlegetted hogy kipróbálod, ugye? :D

nem, sőt, hasznos is lehet :lol:

megnéztem de akkor viszont engem átvágott a szerelő mert a régi meg az uj GM es sorozatszámai megeggyeznek és azt mondta a régi kuplung tárcsa nem megy rá az ujjra vagy létezik egy tipuson belül is változás?

mert nekem is az F13 jött ki

A kuplung típusa legkevésbé a váltótól függ esetedben...

Link to comment
Megosztás:

megnéztem de akkor viszont engem átvágott a szerelő mert a régi meg az uj GM es sorozatszámai megeggyeznek és azt mondta a régi kuplung tárcsa nem megy rá az ujjra vagy létezik egy tipuson belül is változás?

mert nekem is az F13 jött ki

Csak annyi különbségek vannak váltótípuson belül, hogy hosszú (WR) vagy rövid (CR) a váltó. De ahogy opel16v is írta, nem a váltótól függ a kuplung mérete, hanem inkább a motor típusától.

Link to comment
Megosztás:

bontóba biztos találsz jó állapotút olcsóbban.

Én is amikor megvettem a kocsit, és cseréltem a levegőszűröt, észrevettem, hogy a gumiharmonkika elrepedt. Cikcallag? Ugyan már új kocsi, irány a bót. 4000! :D Hát mindegy ha kell, akkor kell. Aztán amikor meg először kimentem a Karcsival a bontóban azon tapostunk. :blush: Igaz nem pont olyan volt, de ha jobban körülnéztem volna biztos találtam volna NZ-hez is.

Akkor még veszélyes is lehet magasabb(pl.100-as) oktánszámú benzinnel kisérletezni? :lol:

Zotya, te emlegetted hogy kipróbálod, ugye? :D

Igen de még nem került rá sor. :)

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem rám gondoltál? Mert én még viccből sem javasolnék ilyet :lol:

Nam naam :)

Te csak mondtad, hogy a moci Qka. Én meg anyagi okokból visszatértem a remek minőségű sokak által dicsért GM olajra.

No de majd, ha kész lesz ismét teszünk 1 próbát a Metabond olajjal ! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Aki tudja nézze meg nekem a C14SE motornál, a levegőszűrő és a szívócső között levő gumicső cikkszámát. :blush:

Az Opelnél 6e. Ft-t mondtak rá, és nem találok rá árat máshol.

Nekem is kirepedt a harmonikacsövem már régen. Októberben betekertem ragasztó szalaggal, és azóta jártam vele. Tegnap végre sikerült megvennem az újat a Csergőnél 7150-ért. Talán ma fel is teszem....

Link to comment
Megosztás:

Nam naam :)

Te csak mondtad, hogy a moci Qka. Én meg anyagi okokból visszatértem a remek minőségű sokak által dicsért GM olajra.

No de majd, ha kész lesz ismét teszünk 1 próbát a Metabond olajjal ! :lol:

Most hogy lent van a hengerfej, azért érdemes lenne legalább a dugóknál szétnézni, hogy nem-e "lötyög"

valamelyik. Ezt érdemes úgy nézni, hogy áttekeri a szerelő a motort, és minden dugónál alsó-közép-felső

állásban is megnézi kézzel, bírja-e kicsit is mozgatni a dugót. Ha előfordul ez, akkor össze se rakjátok, mert

ugyanolyan olajzabáló öregmotor marad utána is... akkor inkább vegyél fel egy kis hitelt, aztán generál :blush:

bontott motort meg inkább nem javaslok, mert már nem nagyon lehet találni a tiedénél jobb állapotút, ezek

sajnos hamar kopnak.

Link to comment
Megosztás:

Most hogy lent van a hengerfej, azért érdemes lenne legalább a dugóknál szétnézni, hogy nem-e "lötyög"

valamelyik. Ezt érdemes úgy nézni, hogy áttekeri a szerelő a motort, és minden dugónál alsó-közép-felső

állásban is megnézi kézzel, bírja-e kicsit is mozgatni a dugót. Ha előfordul ez, akkor össze se rakjátok, mert

ugyanolyan olajzabáló öregmotor marad utána is... akkor inkább vegyél fel egy kis hitelt, aztán generál :blush:

bontott motort meg inkább nem javaslok, mert már nem nagyon lehet találni a tiedénél jobb állapotút, ezek

sajnos hamar kopnak.

G be nem ez a moci van?

ami 16v ?

Link to comment
Megosztás:

Most hogy lent van a hengerfej, azért érdemes lenne legalább a dugóknál szétnézni, hogy nem-e "lötyög"

valamelyik. Ezt érdemes úgy nézni, hogy áttekeri a szerelő a motort, és minden dugónál alsó-közép-felső

állásban is megnézi kézzel, bírja-e kicsit is mozgatni a dugót. Ha előfordul ez, akkor össze se rakjátok, mert

ugyanolyan olajzabáló öregmotor marad utána is... akkor inkább vegyél fel egy kis hitelt, aztán generál :blush:

bontott motort meg inkább nem javaslok, mert már nem nagyon lehet találni a tiedénél jobb állapotút, ezek

sajnos hamar kopnak.

Hát egn javasoltam is neki, hogy mérje már meg mennyire van kopva a henger, nem-e kell fúrni-faragni, de majd estére kell hívni.

Bármennyire is jónak találja a hengert csak a gyűrű+csapágysor (feltételezem, hogy ez a hajtókar csapágyak) cserébe ne menjek bele ??

Link to comment
Megosztás:

Hát egn javasoltam is neki, hogy mérje már meg mennyire van kopva a henger, nem-e kell fúrni-faragni, de majd estére kell hívni.

Bármennyire is jónak találja a hengert csak a gyűrű+csapágysor (feltételezem, hogy ez a hajtókar csapágyak) cserébe ne menjek bele ??

Asszem ez volt már téma, hogy csak gyűrűt nem jó cserélni, mert a henger kikopott válla miatt az új gyűrű eltörhet.

Link to comment
Megosztás:

Hát egn javasoltam is neki, hogy mérje már meg mennyire van kopva a henger, nem-e kell fúrni-faragni, de majd estére kell hívni.

Bármennyire is jónak találja a hengert csak a gyűrű+csapágysor (feltételezem, hogy ez a hajtókar csapágyak) cserébe ne menjek bele ??

Ne hát. A gyűrű törhet... a csapágyat meg értelmes ember nem cseréli csak úgy... ahhoz mindenképpen kell gépmunka, mert

a gyári méret már kicsi hozzá, a túlmérethez meg biztos kell faragni.

Link to comment
Megosztás:

Ne hát. A gyűrű törhet... a csapágyat meg értelmes ember nem cseréli csak úgy... ahhoz mindenképpen kell gépmunka, mert

a gyári méret már kicsi hozzá, a túlmérethez meg biztos kell faragni.

Tehát, ha kotyog a dugó, akkor már csak a henger fúrás, új dugó, új gyűrű, csapszeg, stb + gépmunka (tehát belső generál ) jöhet szóba ?

Ha nem kotyog, akkor még néhány 10ekm-t lehet vele futni a nagy generálig ?

Most a HF+vezérlés+vízszivattyú + generátor szíj +munkadíj = 120eft !! :blush:

A gyűrűk (4x5600) + csapágysor 7eft+munkadíj még 60eft lenne !! Ezt egy közepesen felszerelt szerelő otthon is meg tudja csinálni? A HF-t a felújításhoz elvitte valami céghez.

Ehhez még kb mennyi kellene a teljes generálhoz ?

Link to comment
Megosztás:

Tehát, ha kotyog a dugó, akkor már csak a henger fúrás, új dugó, új gyűrű, csapszeg, stb + gépmunka (tehát belső generál ) jöhet szóba ?

Ha nem kotyog, akkor még néhány 10ekm-t lehet vele futni a nagy generálig ?

Most a HF+vezérlés+vízszivattyú + generátor szíj +munkadíj = 120eft !! :blush:

A gyűrűk (4x5600) + csapágysor 7eft+munkadíj még 60eft lenne !! Ezt egy közepesen felszerelt szerelő otthon is meg tudja csinálni? A HF-t a felújításhoz elvitte valami céghez.

Ehhez még kb mennyi kellene a teljes generálhoz ?

egybe úgy 180- 250et szoktak írni mondani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap végre kicseréltem a légyszűrő és a szívógyűjtő közti gumiharmonika csövemet egy újra, mivel a régit már ragasztószalaggal kellett befoltoznom, hogy ne szívjon falsch-ot. Az új gumicsőben sajnos csak 14 mm-es átmérőjű MAT szenzor hely volt, az enyém meg 20 mm-es. Szóval nem igazán akart bemenni a helyére. Ennyit még egy gumi sem tágul. Nem volt más hátra mint előre, kifaragtam a gumiból a helyét. Szerencsére a benyúló érzékelő átmérője az passzolt. Úgy látszik volt többféle változat az érzékelőkből.

Most, hogy a gumicső le volt szerelve, láttam, hogy a pillangószelep háza belülről fémtiszta, hála a kartergázszűrőmnek. Egyszerűen semmi szennyeződés nincs benne. Holott láttam már sok szívócsövet, meg karburátor belsőt ahol minden tele volt olajos szutyokkal. Igaz tegnap is kiöntöttem vagy 3 deci "váladékot" a szűrőmből.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap végre kicseréltem a légyszűrő és a szívógyűjtő közti gumiharmonika csövemet egy újra, mivel a régit már ragasztószalaggal kellett befoltoznom, hogy ne szívjon falsch-ot. Az új gumicsőben sajnos csak 14 mm-es átmérőjű MAT szenzor hely volt, az enyém meg 20 mm-es. Szóval nem igazán akart bemenni a helyére. Ennyit még egy gumi sem tágul. Nem volt más hátra mint előre, kifaragtam a gumiból a helyét. Szerencsére a benyúló érzékelő átmérője az passzolt. Úgy látszik volt többféle változat az érzékelőkből.

Most, hogy a gumicső le volt szerelve, láttam, hogy a pillangószelep háza belülről fémtiszta, hála a kartergázszűrőmnek. Egyszerűen semmi szennyeződés nincs benne. Holott láttam már sok szívócsövet, meg karburátor belsőt ahol minden tele volt olajos szutyokkal. Igaz tegnap is kiöntöttem vagy 3 deci "váladékot" a szűrőmből.

nekem még nincs szűrő, de nekem is fémtiszta, hála a metabondnak :blush:

Link to comment
Megosztás:

Tehát, ha kotyog a dugó, akkor már csak a henger fúrás, új dugó, új gyűrű, csapszeg, stb + gépmunka (tehát belső generál ) jöhet szóba ?

Ha nem kotyog, akkor még néhány 10ekm-t lehet vele futni a nagy generálig ?

Most a HF+vezérlés+vízszivattyú + generátor szíj +munkadíj = 120eft !! :lol:

A gyűrűk (4x5600) + csapágysor 7eft+munkadíj még 60eft lenne !! Ezt egy közepesen felszerelt szerelő otthon is meg tudja csinálni? A HF-t a felújításhoz elvitte valami céghez.

Ehhez még kb mennyi kellene a teljes generálhoz ?

Drága... a hf komplett felújítás Szurominál 25e ft :)

Ha passzentos a dugó, akkor nem kell hozzányúlni a blokkhoz.

Ha valamelyik állásban kotyog kicsit (álltalában középen), akkor teljes generál.

nekem még nincs szűrő, de nekem is fémtiszta, hála a metabondnak :blush:

Neked azért, mert az injektor felette van, és folyamatosan mossa a szutykot a benya :D

Link to comment
Megosztás:

így van, előtte le kell engedni.

Csak azért mert még van itthon 5 liter bekevert lé, azt akkor beküldöm ma az asszonnyal. "De nem az asszony nyaaaal..." :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.