Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A gyári tengelyt is lehet köszörülni (ez van nekem is).

A szuromi 25 ért csinálja darabját vitt tengelyből, és kb 17-ért rakják be...

Ezek tavalyi árak...

A vélemények viszont megoszlanak:

Hallottam már olyat, hogy a gyári tengely csak felületedzett, ezért ha felköszörülik akkor könnyebben kopik az edzett felület hiányában, viszont hallottam már azt is, hogy ez nem így van...

ebayen egész jó áron vannak komolyabb tengelyek, mint pl schrick...

Üdv.: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

Én ismerem ezt az oldalt... :wink:

De mi is durva??? :roll:

Üdv.: Atommanó

Szerinted nem az? Egyrészt maga a tény, de főleg ez:

Unfortunately by the time the manufactures realised the fault, it was too late and customers have now unwittingly brought cars with defected heads/engines. GM now don't want to know anything about it and even the BBC Watchdog got involved. It is claimed Vauxhall doesn't actual know the true figure of faulty heads there are out on the market.

Nos, lehet, hogy nem véletlen, hogy annyi széthajtott GSI van a piacon ?? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem véletelen, mert ha nem hajtani vennéd, akkor kispolákban zötyögnél... :roll:

A hengerfelyek gyengeségeivel meg mindenki tisztában van...ha batartod a játékszabályokat, akkor nagy gond nem lehet... :wink:

Üdv.: Atommanó

Ne személyeskedjünk :) Ha nekem GSI-m lenne, akkor az még akkor is 100 évig tartana, ha hajtanám. Mert én sajnálom szegény vasat.. :)

Az igazi gáz az, hogy ha anno egy ilyen hengerfejes kocsit vettem volna, és kímélő üzem mellett is szétmegy a motor.... a GM meg letagadja.. hát..

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy szétmegy de nem jellemző...talán 10000 az egyhez... :wink:

Üdv.: Atommanó

Ettől azért több... megnéznék pár GSI hengerfeyet belülről, hány néz ki úgy, mintha megrágta volna az egér. Legyen 50-ből 1 legalább, ahogy olvasgatom. A többi tipusról nem is beszélve.

Link to comment
Megosztás:

Háát jó lenne tudni, mi volt az a bizbasz... valami vezeték? Elektromos? akkor akár lehet kontakthiba is.. és igy ebben a helyzetben érintkezik..

Nem tudsz esetleg fényképezni?

Jah és lehet csak én vok lusta.. de milyen motor is?

Elektromos volt a bizbasz. És C18NZ a motor. Hamarosan lesz fénykép is.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megbütyköltük az AGR szelepet. Vagyis lezártuk :) :!:

A másik problémám a hüttéssel viszont még nincs megoldva. A hüttőventilátor jó, azt leellenőriztem. Ma akartam venni egy kapcsolót (nem tudom mi a neve, az ami a hüttőbordában van, és ez kellene bekapcsolja a ventit), és kérdem az üzletben, hogy hány fokon kapcsol? Válasz: 100 :!:

Ez tényleg igy van? Nem túl sok ez? Tudom, hogy nyomás alatt van a rendszer, de amikor a hüttőbordában 100 fok van, akkor mennyi lehet a motorblokkban?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megbütyköltük az AGR szelepet. Vagyis lezártuk :) :!:

A másik problémám a hüttéssel viszont még nincs megoldva. A hüttőventilátor jó, azt leellenőriztem. Ma akartam venni egy kapcsolót (nem tudom mi a neve, az ami a hüttőbordában van, és ez kellene bekapcsolja a ventit), és kérdem az üzletben, hogy hány fokon kapcsol? Válasz: 100 :!:

Ez tényleg igy van? Nem túl sok ez? Tudom, hogy nyomás alatt van a rendszer, de amikor a hüttőbordában 100 fok van, akkor mennyi lehet a motorblokkban?

a te autodban a gyári 103 fokon kapcsol.........

Link to comment
Megosztás:

a te autodban a gyári 103 fokon kapcsol.........

Ez az én felfogásom szerint sok. Valami magyarázatot erre tud valaki adni? :) Más autóknál 95 foknál már a második fokozatba kapcsol a venti!

Mikor ki akartam próbálni, hogy müködik-e, akkor vártam mig az óra felment kb. 99 fokra, többet nem volt merszem, de már ekkor is hatalmas kavarodás volt a hüttővízes tartályban. Normális ez? :?:

Próbáljam meg ismét, és várjak, amig 100 fölé megy az óra? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Mikor ki akartam próbálni, hogy müködik-e, akkor vártam mig az óra felment kb. 99 fokra, többet nem volt merszem, de már ekkor is hatalmas kavarodás volt a hüttővízes tartályban. Normális ez? :?:

Szerintem ez a kavarodás a hűtőrendszer elvi lényege, nem?

Link to comment
Megosztás:

Ez az én felfogásom szerint sok. Valami magyarázatot erre tud valaki adni? :) Más autóknál 95 foknál már a második fokozatba kapcsol a venti!

Mikor ki akartam próbálni, hogy müködik-e, akkor vártam mig az óra felment kb. 99 fokra, többet nem volt merszem, de már ekkor is hatalmas kavarodás volt a hüttővízes tartályban. Normális ez? :?:

Próbáljam meg ismét, és várjak, amig 100 fölé megy az óra? :roll:

a müszer csak tájékoztató adatokat közöl, azaz egy picit sem pontos.

a lényeg hogy ne menjen bele a pirosba.

és ha sok ha nmem akkor is 103 nál kapcsol be a ventilátor.

merthogy nyomás alatt lévő rendszerben késöbb forr a viz......

Link to comment
Megosztás:

Bazira nem értek hozzá, szal lehet röhögni:

Nézegettem a mocit, kb negyed évente le is mosom itthon gőzborotvával. Persze elötte alaposan megsasolom, h nem olajos-e vhol, és ma meglepve tapasztaltam, hogy az anyós ülés felöli hengernél, a kocsi hátulja fele, legfelül, a tetejétől kb. 5 centire van egy kis olajfolt, nyilván az ott lévő tömítés fárad elfele.

Hogy hívják ezt a tömítést? Megveszem boltban, és szépen kicserélem sk. Gondolom, túl nagy tudomány nem kell 8 csavar ki, majd be csavarásához, vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Bazira nem értek hozzá, szal lehet röhögni:

Nézegettem a mocit, kb negyed évente le is mosom itthon gőzborotvával. Persze elötte alaposan megsasolom, h nem olajos-e vhol, és ma meglepve tapasztaltam, hogy az anyós ülés felöli hengernél, a kocsi hátulja fele, legfelül, a tetejétől kb. 5 centire van egy kis olajfolt, nyilván az ott lévő tömítés fárad elfele.

Hogy hívják ezt a tömítést? Megveszem boltban, és szépen kicserélem sk. Gondolom, túl nagy tudomány nem kell 8 csavar ki, majd be csavarásához, vagy tévedek?

Nem nagy dolog kicserélni, csak VIGYÁZZ, hogy túl ne kúzd, hogy kibukjon a tömítés, mert akkor szaladhatsz új kört :wink:

Link to comment
Megosztás:

Jól hangzik. :)

Szal a blokk teteje alatt 5 centire fut körbe, téglalap alakban. Ilyen 10cmx40cm körüli lehet a mérete.

Gondolom, fennt vannak a szelepek, szal az lesz az, thx. :)

Kb. milyen erővel kell feszíteni/ütögetni a fedelet, hogy lejöjjon? Én is próbáltam leszedni, de meg sem akart mozdulni. Körbe azt a 8 csavart kicsavartam, más csavart nem látok. Még ami gyanus nekem, hogy az egyik végeben (ahol az olajat kell betölteni) van két kiálló rész oldalt, olyan mintha belülről is csavarok volnának rajta (lentről felfele). Létezik ilyen? Csak azért kérdem, mert miután leszedtem a 8 csavart, hiába ütögettem körbe, meg sem akart mozdulni. Aztán kezdtem erre a két bütyökre gyanakodni, és feladtam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.