Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Amennyire engedi a gumibak rázogasd meg, ha hallatszik csörgés, akkor vagy kuka, vagy Misi-mókus oda gyűjtötte a makkot. ^_^ De én olyanról is hallottam már, hogy valaki jól megmarkolta aztán összeroppant a kezébe, mert kívülröl ugyan ép volt de bellül tiszta rozsda.

Nekem alul kicsit rozsdás volt, aztán szerelő srác mikor egyszer fel volt emelve az autó, rákoppintott egy csillagkulccsal, és beszakadt :lol: Lett rajta egy fél öklömnyi lyuk, kifolyt belőle vagy fél vödör rozsda, és nagyon szép sportos hangja lett, csak hosszabb távon megfájdult a fejem tőle :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekem alul kicsit rozsdás volt, aztán szerelő srác mikor egyszer fel volt emelve az autó, rákoppintott egy csillagkulccsal, és beszakadt ^_^ Lett rajta egy fél öklömnyi lyuk, kifolyt belőle vagy fél vödör rozsda, és nagyon szép sportos hangja lett, csak hosszabb távon megfájdult a fejem tőle :huh:

Hát ez az, kivülről csilli-villi, de ki tudja milyen bellül? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szeva mindenkinek.

Kéne eggy kis segítség.kisebb problémáim adódtak a légmennyiségmérővel az asztrámban.Az autót nemrég vettem és máma azt vettem észre hogy a levegőmérő fordítva van betéve a kocsiba.Nosza hát gondoltam hogy de bambák az emberek hát visszafordítottam ahogy lennie kell,ahogy a nyíl is mutatja a tetején a levegő áramlás irányát.

Nos ez hibának bizonyult merthogy szinte azonnal megbolondult az alapjárat és a motor le is állt olyan fél perc után.Hibát nem jelez az autó.

Link to comment
Megosztás:

Szeva mindenkinek.

Kéne eggy kis segítség.kisebb problémáim adódtak a légmennyiségmérővel az asztrámban.Az autót nemrég vettem és máma azt vettem észre hogy a levegőmérő fordítva van betéve a kocsiba.Nosza hát gondoltam hogy de bambák az emberek hát visszafordítottam ahogy lennie kell,ahogy a nyíl is mutatja a tetején a levegő áramlás irányát.

Nos ez hibának bizonyult merthogy szinte azonnal megbolondult az alapjárat és a motor le is állt olyan fél perc után.Hibát nem jelez az autó.

Hát, ami jól működik azt kár... Milyen mérőd van (milyen motor)?

Link to comment
Megosztás:

Hát, ami jól működik azt kár... Milyen mérőd van (milyen motor)?

[/quote

C18XEL motor van a vasban.Menni megy mint az állat de nem megy a felyembe hogy mi a fenéért van fordítva beszerelve a légtömegmérő. :huh: Szerintem így semmi értelme.De ha rossz volna akko meg jeleznie kéne nem?

Link to comment
Megosztás:

Már vissza fordítottam és láss csodát megjavult az alapjárat.Na mindeggy pedig állítólag rendesen befolyásolhatja a fogyasztást ha nem műkszik rendesen.Bár eddig 6,5-7 literrel elpöfögött. :lol:

Ne nyúlj a vashoz amig nincs hiba vagy amig meg nem kérdezted itt! ^_^ Ja, és biggyesz oda egy aláirást a kocsira vonatkozólag a következő bakik esetére! B) :P :huh:

Link to comment
Megosztás:

Már vissza fordítottam és láss csodát megjavult az alapjárat.Na mindeggy pedig állítólag rendesen befolyásolhatja a fogyasztást ha nem műkszik rendesen.Bár eddig 6,5-7 literrel elpöfögött. :lol:

Nahát ha minden probléma ilyen könnyen megoldódna! ^_^ Örülök, hogy segíthettünk! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Már vissza fordítottam és láss csodát megjavult az alapjárat.Na mindeggy pedig állítólag rendesen befolyásolhatja a fogyasztást ha nem műkszik rendesen.Bár eddig 6,5-7 literrel elpöfögött. :huh:

Teljesen feleslegesen ragozom már tovább ezt a témát, csupán már csak a kíváncsiság hajt.

Ha a mérő Bosch féle függőleges csatis, átáramlási iránnyal van megjelölve, ha olyan aminek a tetején vízszintesen helyezkedik el a csati, ebben az esetben a csatlakozónak az autó eleje felé kell néznie!

De ez már csak kíváncsiság...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kaptam egy jó tippet a problémám lokalizálására. A lényeg, hogy mivel túlmelegedésről van szó, le kell hűtenem egyesével az alkatrészeket fagyasztó sprayvel. A kérdésem tehát a következő: Hol keressem a problémát okozható jeladókat. Előre is köszönöm!

Üdv: ZsöPö

Bocsi, valóban nem mondtam motorkódot. Ezt jóval előtte említettem: C14NZ, Corsa '91

A lényeg tehát minden gyújtást befolyásoló jeladó, vezérlő, elektromos kütyü fellelési helye kellene nekem. Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Teljesen feleslegesen ragozom már tovább ezt a témát, csupán már csak a kíváncsiság hajt.

Ha a mérő Bosch féle függőleges csatis, átáramlási iránnyal van megjelölve, ha olyan aminek a tetején vízszintesen helyezkedik el a csati, ebben az esetben a csatlakozónak az autó eleje felé kell néznie!

De ez már csak kíváncsiság...

Konkrétan a márkáját azt nem lestem meg de az áramlási irány az fel van rajta tüntetve,ez szúrt szemet nekem is hogy fordítva van.De lehet hogy azért van fordítva mert az én motorom termeli a levegőt és nem fogyasztja. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.