Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

aksi nincs nagyon lemerülve??

...

Elvileg azt egy jobb érzésű vezérlő 48-as kóddal reagálná le. De továbbra sem vagyok biztos abban, hogy ennek a motornak a vezérlője tud ilyeneket. Már mint a multec régebbi vezérlője. Bár segítene, ha a cartárs rápillantana az ecu-ra.

Link to comment
Megosztás:

Az autó nem hoz más hibakódot csak ezt az egyet: Befecskendező szelep 5 – feszültség túl alacsony

ez a 85-ös hibakód.

Akku jó, beindul magától, csak lefúlad, sokadik kisérletre jár rendesen.

Ezt csinálja hideg és meleg motor mellett is.

Üzemanyag nyomást még nem mértünk.

Mint megtudtam az előzmény az volt (nem én használom az autót a családban) hogy fokozatosan egyre több lett a fogyasztás,

de ez be lett tudva a hidegnek és a sok rövid távnak amit mostanában fut.

De most már drasztikus, 25L/200km.

Link to comment
Megosztás:

Az autó nem hoz más hibakódot csak ezt az egyet: Befecskendező szelep 5 – feszültség túl alacsony

ez a 85-ös hibakód.

Akku jó, beindul magától, csak lefúlad, sokadik kisérletre jár rendesen.

Ezt csinálja hideg és meleg motor mellett is.

Üzemanyag nyomást még nem mértünk.

Mint megtudtam az előzmény az volt (nem én használom az autót a családban) hogy fokozatosan egyre több lett a fogyasztás,

de ez be lett tudva a hidegnek és a sok rövid távnak amit mostanában fut.

De most már drasztikus, 25L/200km.

Bocsi elnéztem a 29-et, mert az magas fesz. A 85 az alacsony. :D

Szerintem ki kell villogtatni még egyszer. Ez a hibakód Motronic vezérlőé, és ráadásul az 5. henger befecskendezőszelepére írja az alacsony feszültséget. Mivel 4 hengeres a kicsike (akár NZ, akár SE nincs ennyi befecskendező szelepe), ez így FATAL ERROR :rolleyes:

Magas fogyasztást a következők okozhatnak ennél a motornál:

-Kétvezetékes hőmérséklet érzékelő meghibásodása

-Termosztát megszorulása nyitott helyzetben

-Lambda szonda meghibásodása

Link to comment
Megosztás:

Bocsi elnéztem a 29-et, mert az magas fesz. A 85 az alacsony. :D

Szerintem ki kell villogtatni még egyszer. Ez a hibakód Motronic vezérlőé, és ráadásul az 5. henger befecskendezőszelepére írja az alacsony feszültséget. Mivel 4 hengeres a kicsike (akár NZ, akár SE nincs ennyi befecskendező szelepe), ez így FATAL ERROR :rolleyes:

Magas fogyasztást a következők okozhatnak ennél a motornál:

-Kétvezetékes hőmérséklet érzékelő meghibásodása

-Termosztát megszorulása nyitott helyzetben

-Lambda szonda meghibásodása

termosztát soha se fog okozni 25 litereset :P

a gomba viszont okozhat ilyen indulási gondokat, ahogy itt már volt erre több példa.

Link to comment
Megosztás:

termosztát soha se fog okozni 25 litereset :rolleyes:

a gomba viszont okozhat ilyen indulási gondokat, ahogy itt már volt erre több példa.

A 25 liter 200km-re vonatkozott...... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy isminek van egy c16se astrája, és a szelepdekliről a fojtószelep házra megy két cső. Egy vastagabb, és egy vékonyabb. A vékonyabb teljesen szét van, már szinte málik szét a cső, mondjuk a vastagabb sincs túl jó állapotba. A két csőnek mi a szerepe? Vagyis inkább csak a vékonyabbnak mi a szerepe, mert a vastagabb az a kartergáz visszavezető, de gondolom a vékonyabb is az, csak abba elég nagy vákum van. végül is a kérdés, hogy mi a szerepe annak a vékonyabb csőnek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy isminek van egy c16se astrája, és a szelepdekliről a fojtószelep házra megy két cső. Egy vastagabb, és egy vékonyabb. A vékonyabb teljesen szét van, már szinte málik szét a cső, mondjuk a vastagabb sincs túl jó állapotba. A két csőnek mi a szerepe? Vagyis inkább csak a vékonyabbnak mi a szerepe, mert a vastagabb az a kartergáz visszavezető, de gondolom a vékonyabb is az, csak abba elég nagy vákum van. végül is a kérdés, hogy mi a szerepe annak a vékonyabb csőnek?

az is karter gáz cső, csak az az injektorház aljába vezeti a cuccot.

ezt le szokták dugózni is egyesek itt.

vagy szűrőn keresztülvezetve megy vissza.

nem árt kicsrélni ha málladozik, mert alapjáratba elég jol be tud kavarni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy isminek van egy c16se astrája, és a szelepdekliről a fojtószelep házra megy két cső. Egy vastagabb, és egy vékonyabb. A vékonyabb teljesen szét van, már szinte málik szét a cső, mondjuk a vastagabb sincs túl jó állapotba. A két csőnek mi a szerepe? Vagyis inkább csak a vékonyabbnak mi a szerepe, mert a vastagabb az a kartergáz visszavezető, de gondolom a vékonyabb is az, csak abba elég nagy vákum van. végül is a kérdés, hogy mi a szerepe annak a vékonyabb csőnek?

Mind a 2 kartergáz cső. A vékonynak zárt pillangószelepnél van jelentősége, a vastagnak pedig nyitottnál.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan probléma lenne az astrámmal hogy fogy belőle a hűtő víz.. mitől lehet ez? nyáron nem fogyott,de mos télen nagyon fogy. 1hónap alatt kb 1L fogyott a tartályból.. Most december elején lett lecserélve friss fagyállóra nem lehet hogy az nem tetszett neki? Segítsetek mitől lehet ez vagy hol kéne keresni a hiba forrását.

Nagyon köszönöm: Dávid

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan probléma lenne az astrámmal hogy fogy belőle a hűtő víz.. mitől lehet ez? nyáron nem fogyott,de mos télen nagyon fogy. 1hónap alatt kb 1L fogyott a tartályból.. Most december elején lett lecserélve friss fagyállóra nem lehet hogy az nem tetszett neki? Segítsetek mitől lehet ez vagy hol kéne keresni a hiba forrását.

Nagyon köszönöm: Dávid

első köreben vizsgáld át a csöveket, nem csepeg valahol? :rolleyes:

utánna majd lehet mélyebben keresni a hibát :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Olyan probléma lenne az astrámmal hogy fogy belőle a hűtő víz.. mitől lehet ez? nyáron nem fogyott,de mos télen nagyon fogy. 1hónap alatt kb 1L fogyott a tartályból.. Most december elején lett lecserélve friss fagyállóra nem lehet hogy az nem tetszett neki? Segítsetek mitől lehet ez vagy hol kéne keresni a hiba forrását.

Nagyon köszönöm: Dávid

Mindegy milyen fagyáló van benne, a hűtővíz egy majdnem zárt rendszerben kering, nem szabadna nagyon fogynia. Azért majdnem zárt, mert a kiegyenlítő sapkán van egy szelep, az kinyit egy bizonyos nyomás után, de ott csak gőz távozik, folyadék nem. Egy-két deci utántöltése időnként normális, az egy liter már nem. Sokminden lehet, előfordul, hogy a hűtő ereszt, vagy egy cső, bilincs lazult meg, de akár átszakadhat a HF-tömítés is, keveredhet olajjal, vagy bekerülhet akár a hengerbe is. A víz nem olajos? Nem nagyon fehér, gőzszerű a kipufgáz?

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak simán most tűnt csak fel neki és valójában csak a rendszer légtlenitette ki magát rendesen... Ha továbbra is hasonló mértékű vizfogyás jelentkezik akkor már valóban valami gond van, szerintem is, de ha nem akkor meg meg lehet nyugodni! :D :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak simán most tűnt csak fel neki és valójában csak a rendszer légtlenitette ki magát rendesen... Ha továbbra is hasonló mértékű vizfogyás jelentkezik akkor már valóban valami gond van, szerintem is, de ha nem akkor meg meg lehet nyugodni! :D :rolleyes:

Akár ez is lehet, amikor leereszettem a hűtővizet a termosztát cserénél, nekem is eltünt a kiegyenítőböl a víz a próbakör végére.

Link to comment
Megosztás:

Lenne egy kérdésem. :D Leveszem a szelepdekli tetejét és valami fehéres takony van rárakodva azt mi okozza? :rolleyes:

azt víz meg most ienko a kicsapódás. nem mostál motort mostanába? me akkor attól is lehet de ha nem szűnik meg az újratermelése akkor kezd el nézni a hűtővized!

Link to comment
Megosztás:

Akár ez is lehet, amikor leereszettem a hűtővizet a termosztát cserénél, nekem is eltünt a kiegyenítőböl a víz a próbakör végére.

Hát fagyáló csere után 2-3 nappal kellet utána tölteni egy keveset. most az autó alá éjszakára raktam papírt hátha látni hogy valahol csöpög-e. De szemmel nem látni semmit hogy folyna.. Majd holnap belenézek a tartályba hogy nem olajos-e a víz. hát most hideg van és nem bírom eldönteni hogy mitől fehér a kipufogó gáz a hidegtől vagy a víztől majd ha enyhül az idő akkor kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Hát fagyáló csere után 2-3 nappal kellet utána tölteni egy keveset. most az autó alá éjszakára raktam papírt hátha látni hogy valahol csöpög-e. De szemmel nem látni semmit hogy folyna.. Majd holnap belenézek a tartályba hogy nem olajos-e a víz. hát most hideg van és nem bírom eldönteni hogy mitől fehér a kipufogó gáz a hidegtől vagy a víztől majd ha enyhül az idő akkor kiderül.

próbáld meg azt h bejelölöd holvolt reggel az első indítás előtt a tágulóba a szint és ha másnap lejjebb van akkor nagyvalszeg hengerfejjel van baj hogy tömítés vagy a hengerfejbe repedés az jó kérdés de minél hamarabb nézd meg mert enyém most van szétszedve

full üres volt a tágulótartályom megzabálta a vizet az 1ik henger de ha nem jár egyenletesen alapjáratba és a gyertyáid jók akko valami nagyobb gebasz van amit mihamarabb meg kell csinálni különben elfogy a vized nem veszed észre és megfőzöd a motort! :rolleyes: :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

vagy 17es vagy 19es villáskulccsal,ha jól emlékszem! Nem tudom,h mire gondoltál egyébként,h mivel lehetne mással

Ajtókilinccsel mint náhány off renaultnál :rolleyes:

off: Szüleim thaliáján belső négyszög kulcsnyílás van az olajleeresztőn. Persze nem colos, hogy a dugókulcskészlet hajtókarjával is lehessen kitekerni. Aztán jött a tipp. Ajtókilincs zárba menő szára viszont pont passzol bele :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.