Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Jó azért nem vagyok totál análfabéka!

Még előtte van a szívócsonk tetején, fekete a légszűrő leszerelésekor látható, a pillangószelep felett, a nagy átmérőjű cső felett van egy konzol, és abba van berakva!

Pont a pillangószelepre engedi az üzemanyagot, van rajta elektromos kéteres csatlakozó, szűrő van körülötte, a belsejében meg rugók is vannak.

Kb40mm magas és 30mm átmérőjű.

Valami üzemanyag adagoló lehet, de nem tudom a nevét!?

Erre?

408215.jpg

Úgy hívják ahogy Thebest00 írta.

Az "injektor" már önmagában azt jelenti, "befecskendező", nemdebár? :D

Lényegében igen.

Link to comment
Megosztás:

Erre?

http://kep.psharing.com/408215.jpg

Úgy hívják ahogy Thebest00 írta.

Lényegében igen.

Igen, erről van szó, és én úgy látom, hogy ebből nagyon sok üzemanyag megy a torokba, szabályszerűen látszik, hogy a torok falán folyik a benzin, ezt mi okozhatja?

Mit próbáljak meg megnézni?

Az alapjárat most nem érdekel, a régi motorral nem vészes, viszont használhatatlan a kocsi, mert nem pörög fel a motor, hanem elkezd fulladni a gázadásra!

Link to comment
Megosztás:

Igen, erről van szó, és én úgy látom, hogy ebből nagyon sok üzemanyag megy a torokba, szabályszerűen látszik, hogy a torok falán folyik a benzin, ezt mi okozhatja?

Mit próbáljak meg megnézni?

Az alapjárat most nem érdekel, a régi motorral nem vészes, viszont használhatatlan a kocsi, mert nem pörög fel a motor, hanem elkezd fulladni a gázadásra!

Elméletileg úgy kell működjön, hogy alapjáraton nem ad ki semmi benzint a befecskendező szelep, gázadásra nyit és ha jól tudom 2 vagy 3 lyuk van az alján azon spriccel kifele a benzin 2 vagy 3 ágban, e maitt látszik ugy h egy vékony filmrétegben folyik le a torkon ami igy is kell legy mivel ez a normális. Ha túl dús a keveréked és amiatt fullad akkor azt kikellene jelezze a lambda.

Érdekelne, hogy hirtelen gázra fullad vagy ha nagyon lassan finoman nyomod egyre jobban akkor is?

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg úgy kell működjön, hogy alapjáraton nem ad ki semmi benzint a befecskendező szelep, gázadásra nyit és ha jól tudom 2 vagy 3 lyuk van az alján azon spriccel kifele a benzin 2 vagy 3 ágban, e maitt látszik ugy h egy vékony filmrétegben folyik le a torkon ami igy is kell legy mivel ez a normális. Ha túl dús a keveréked és amiatt fullad akkor azt kikellene jelezze a lambda.

De ha "pisál" már az injektor, akkor cserés. Ilyenkor már okoz ilyen problémát. Egyébként van olyan kezdődő Lamdbaszonda hibajelenség, hogy gázadásra megtorpan, aztán megindul. Nálam is ez a helyzet, de ilyenkor az ECU még nem problémázik rajta.

Link to comment
Megosztás:

Igen, erről van szó, és én úgy látom, hogy ebből nagyon sok üzemanyag megy a torokba, szabályszerűen látszik, hogy a torok falán folyik a benzin, ezt mi okozhatja?

Mit próbáljak meg megnézni?

Az alapjárat most nem érdekel, a régi motorral nem vészes, viszont használhatatlan a kocsi, mert nem pörög fel a motor, hanem elkezd fulladni a gázadásra!

Nekem a benyilazott gumigyűrű volt kikopva-megnyúlva, vagy csak becsíptem visszarakáskor, és szabályszerűen folyt a benya befele. Próbáltam igazítani rajta, de ekkor már úgy csobogott hogy bugyborékolt a motort. 3-4 ezer forint volt az a két kis karika. :D Igazából szerintem nem biztos, hogy baj, ha folyik a torok falán, mert ahogy beporlaszt valamennyi mindenképpen jut az oldalára is, az meg lecsorog. Kérdés, hogy mennyi.

Link to comment
Megosztás:

Elméletileg úgy kell működjön, hogy alapjáraton nem ad ki semmi benzint a befecskendező szelep, gázadásra nyit és ha jól tudom 2 vagy 3 lyuk van az alján azon spriccel kifele a benzin 2 vagy 3 ágban, e maitt látszik ugy h egy vékony filmrétegben folyik le a torkon ami igy is kell legy mivel ez a normális. Ha túl dús a keveréked és amiatt fullad akkor azt kikellene jelezze a lambda.

Érdekelne, hogy hirtelen gázra fullad vagy ha nagyon lassan finoman nyomod egyre jobban akkor is?

Tök mindegy, ha nyit a pillangó szelep, akkor fullad, ha nyomok neki egy padlót, akkor elkezd fuldokolni, le is áll időnként, néha nagyon haldokolva padló gáznál felpörög, és nagon magas fordulaton lehet járatni a motort!

Nem vagyok autóban járatos, de pannoniám volt,van, és az ottani tapasztalataim alapján ez fuldoklik az üzemanyagban!

Kiszedtem az injektort, és kifujkáltam, megmozgattam a rugókat óvatosan, de a helyzet ugyanaz!

A gumigyűrűk nem tűnnek vészesnek!

Szerintem akkor beszart az injektorom, nekem ez ömlésnek tűnik, és a tünetek alapján a sok üzemanyag okozza a gondot!

Link to comment
Megosztás:

Hol lehet ilyen injektort kapni?

Sehol nem találtam interneten!

Újan elég drága, talán Bárdi Autónál vagy Unix Autónál kapsz de 25.000 Ft-on alúl ne is reméld... Bontóban biztosan kapsz, de általában nem szivesen adják külön, inkább rád sózzák valamilyen dumával az egész szelepházat, potméterrel, nyomásszabályzóval, alapjárati motorral együtt, amit így együtt ugyancsak nem igazán adnak 25.000 alatt... Ha mákod van megkapod külön használtan 10.000-15.000ért! Olyasmi az ára! :D

Link to comment
Megosztás:

Újan elég drága, talán Bárdi Autónál vagy Unix Autónál kapsz de 25.000 Ft-on alúl ne is reméld... Bontóban biztosan kapsz, de általában nem szivesen adják külön, inkább rád sózzák valamilyen dumával az egész szelepházat, potméterrel, nyomásszabályzóval, alapjárati motorral együtt, amit így együtt ugyancsak nem igazán adnak 25.000 alatt... Ha mákod van megkapod külön használtan 10.000-15.000ért! Olyasmi az ára! :D

Az enyémhez itt találtam :Klikk ide! De a legegyszerőbb lenne kicserélni egy próba erejéig, ha van valakinek a közelben ilyen kocsija.

Link to comment
Megosztás:

Ez az injektor nem javítható?

Lehet, hogy valami más szaródott el, és azért ömleszti az üzemanyagot?

El kéne vinni egy hiba kiolvasásra, csak nem tudom, hogy az mennyivel mond többet, mint a kivillogtatás!?

De javítható. Vagy öntesz bele injektor tisztító löttyöt, aztán vagy használ vagy nem, vagy elviszed valahova ultrahangos tisztításra. De pölö ha van benne nyomásszabályzó, nekem van, az is bekrepálhat, és többet nyom mint kellene. De szerintem ez nem nagyon szokott becarni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket

Van egy f-astram és olyan gondom támadt vele hogy bármit csináltam eddig vele minden ok nélkül gondol egyet és leáll a motor (menet közben is). Már cseréltem benne benzin szivattyút, mah szenzort de még mindíg csinálja!

Az autó '92 évjáratú astra f c14se mocikódos.

Ha valakinek van ötlete hogy mit próbáljak még azt megköszönném.

ÜDV MINDENKINEK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket

Van egy f-astram és olyan gondom támadt vele hogy bármit csináltam eddig vele minden ok nélkül gondol egyet és leáll a motor (menet közben is). Már cseréltem benne benzin szivattyút, mah szenzort de még mindíg csinálja!

Az autó '92 évjáratú astra f c14se mocikódos.

Ha valakinek van ötlete hogy mit próbáljak még azt megköszönném.

ÜDV MINDENKINEK

A menet közben az mondjuk gázadásra, vagy váltáskor? Esetleg folyamatos gázon tartott lábnál?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket

Van egy f-astram és olyan gondom támadt vele hogy bármit csináltam eddig vele minden ok nélkül gondol egyet és leáll a motor (menet közben is). Már cseréltem benne benzin szivattyút, mah szenzort de még mindíg csinálja!

Az autó '92 évjáratú astra f c14se mocikódos.

Ha valakinek van ötlete hogy mit próbáljak még azt megköszönném.

ÜDV MINDENKINEK

Szia!

Nézz körül itt:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopi...0&start=380

A linkelt topikban alaposan kiveséztünk pár esetet. Igaz, h 20 oldal, de az autód hibájának jellege sajnos olyan, hogy talán megéri végigolvasni és kipróbálni amik ott "elhangzottak".

Bár a Tiéd SE, itt pedig központist diagosztizálnak, de esetleg segíthet ez is a hibakeresésben valamelyest:

http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket

Van egy f-astram és olyan gondom támadt vele hogy bármit csináltam eddig vele minden ok nélkül gondol egyet és leáll a motor (menet közben is). Már cseréltem benne benzin szivattyút, mah szenzort de még mindíg csinálja!

Az autó '92 évjáratú astra f c14se mocikódos.

Ha valakinek van ötlete hogy mit próbáljak még azt megköszönném.

ÜDV MINDENKINEK

megnézheted azt is mikor leáll van e szikra,ha nincs pl nekem ez a jelenség volt,de később már indult gond nélkül.Nos gyújtó trafo alatt található a gyujtás modul kiskocka azt kéne megnézni egy másikkal probának, :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az X14XE motornal (98) fotengely vegen levo ekszijtarcsa altal szolgaltatott jel az ECU szamara csak a motor forgasarol ad infot, vagy pedig a jel eseten egy meghatarozott helyzetet is jelent?

masik kerdes: lehetseges, hogy az X14XE motornal az azonos "magassagban" jaro hengerek egyszerre kapnak szikrat?

@+

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az X14XE motornal (98) fotengely vegen levo ekszijtarcsa altal szolgaltatott jel az ECU szamara csak a motor forgasarol ad infot, vagy pedig a jel eseten egy meghatarozott helyzetet is jelent?

masik kerdes: lehetseges, hogy az X14XE motornal az azonos "magassagban" jaro hengerek egyszerre kapnak szikrat?

@+

Igen, és igen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.