Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

holnap du elméletileg megszereli a ló előző gazdija, aki nagyon vágja a gépjárműszerelési procedúrákat.

Azt mondja, ne féljek be, sity-suty marha faxsza lesz újra a sárkány, de ha még1* elrontom a műszert, retorziót helyez kilátásba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt mondja, ne féljek be, sity-suty marha faxsza lesz újra a sárkány, de ha még1* elrontom a műszert, retorziót helyez kilátásba. :lol:

Kajak igaza van, ha száguldani akarsz, akkor vegyél egy Civicet, és kalap. Ez a 60 paci nem erről szól.

Link to comment
Megosztás:

Ez is tud gyorsan haladni, csak évek kérdése a dolog. Egyébként meg a száguldás nem kifejezetten a stílusom, de a gőzt sajnos csak így tudom levezetni.

Viszont nem hiszem, hogy ne lenne olyan OPL, ami nem kifejezetten a fájó nyakról és a beszűkült látótérről szólna, de mint fizikai dolgozó nem bírok elképzelni magamnak egy millió lóerős 1,5 hl fogyasztásű vezérgépet.

Most megigértem a paripának, hogy ha ezt a hibát megúszom, többet nem veszem fel az 52-es jobb cipőmet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hatalmas problémával találkoztam a minap, még nincs is nyár és már az autó melegszik! Egy 10 perces kis dugóban eléggé felmelegedett az agya! Kérdésem a következö: 1 a ventinek mikor kell bekapcsolnia (müszer szerint?), 2 az 1.4 nz-s motorok mindíg ennyire melegen járnak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hatalmas problémával találkoztam a minap, még nincs is nyár és már az autó melegszik! Egy 10 perces kis dugóban eléggé felmelegedett az agya! Kérdésem a következö: 1 a ventinek mikor kell bekapcsolnia (müszer szerint?), 2 az 1.4 nz-s motorok mindíg ennyire melegen járnak?

Szerintem egyáltalán nem járnak melegebben az nz-s motorok, mint a többiek. Az tény, hogy nyáron egy pár fokkal nagyobb a motor üzemi hőmérséklete, mint télen. Szerintem télen kb 90 °C nyáron 95-96 °C-os lehet a motor. Az első kérdésedre sajna nem tudok válaszolni, mert nekem a mutató nem mutat hiteles adatot.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Sárga lámpa megint kigyulladt a 7végén kétszer is. De csak akkor amikor +téptem a száját a kocsinak(3.-ban 5000rpm)előzéskor. Motor leállít indít és nem jött elő a következő előzésig. Városban még soha nem gyulladt ki.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ szanto, mert ahogy olvasgattam ez a téma mindenkit eléggé aggaszt itt fent a fórumban, csak nem értem, hogy miért a fogyasztás topikban vitatják ezt meg :lol:

Mondjuk azért, mert ha nem elég meleg a moci, akkor szarul fogyaszt. :D

Link to comment
Megosztás:

Helló

Sárga lámpa megint kigyulladt a 7végén kétszer is. De csak akkor amikor +téptem a száját a kocsinak(3.-ban 5000rpm)előzéskor. Motor leállít indít és nem jött elő a következő előzésig. Városban még soha nem gyulladt ki.

Lassú lambdaszonda produkált a mi kocsinkban hasonló hibajelenséget.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne tudni mi volt az a cucc, illetve hogy hol volt..

Már unom h mindig pilácsol.. most meg egyre sürübben.. és nem csak fel felvillan :?

Viszont potyára nem akarom cserélni... túl sokmindent kellene csinálni rajta, és pénzem meg ..... 8)

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne tudni mi volt az a cucc, illetve hogy hol volt..

Már unom h mindig pilácsol.. most meg egyre sürübben.. és nem csak fel felvillan :?

Viszont potyára nem akarom cserélni... túl sokmindent kellene csinálni rajta, és pénzem meg ..... 8)

Ha azt mondom, "Autoteszter Akármi 3000", akkor mennyivel vagy beljebb ? :lol:

Olyan diagnosztikai kütyű, amely nem tipusspecifikus, hanem sok márkával megbírkózik, megfelelő beállítások mellett, gondolom.

Pilisvörösváron csinálták különben.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Tudom rossz oldalon kopogtatok de azt vettem észre, hogy ezen az oldalon többen megfordulnak mint PL. a "Hűtés" oldalon.

Szóval azután érdeklődnék, hogy az Astrák motorjának mi a normális üzemi hőmérséklete? Nekem 1,7 tds (Isuzu motoros) van és a hőmérséklet 90-95 fok között szokott ingadozni, néha lent van 91 fokon, néha pedig 94-95 fokon.

Légyszi írjátok meg, hogy ez normális-e vagy nem és mikor kéne a ventillátornak bekapcsolnia?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv. : mindenkinek.

Maci26

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Tudom rossz oldalon kopogtatok de azt vettem észre, hogy ezen az oldalon többen megfordulnak mint PL. a "Hűtés" oldalon.

Szóval azután érdeklődnék, hogy az Astrák motorjának mi a normális üzemi hőmérséklete? Nekem 1,7 tds (Isuzu motoros) van és a hőmérséklet 90-95 fok között szokott ingadozni, néha lent van 91 fokon, néha pedig 94-95 fokon.

Légyszi írjátok meg, hogy ez normális-e vagy nem és mikor kéne a ventillátornak bekapcsolnia?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv. : mindenkinek.

Maci26

Az enyémen eddig nem sikerült elindítani a ventilátort. Csak szándékosan amikor kipróbáltam, hogy megy-e egyáltalán. Több ilyet láttam már mind bőven 90 alatt működött még csúcsforgalomban is.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Tudom rossz oldalon kopogtatok de azt vettem észre, hogy ezen az oldalon többen megfordulnak mint PL. a "Hűtés" oldalon.

Szóval azután érdeklődnék, hogy az Astrák motorjának mi a normális üzemi hőmérséklete? Nekem 1,7 tds (Isuzu motoros) van és a hőmérséklet 90-95 fok között szokott ingadozni, néha lent van 91 fokon, néha pedig 94-95 fokon.

Légyszi írjátok meg, hogy ez normális-e vagy nem és mikor kéne a ventillátornak bekapcsolnia?

Előre is köszi a segítséget.

Üdv. : mindenkinek.

Maci26

Jelentem, én eddig körülbelül 3szor értem el a 90 celsiust vele...(c14nz)

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, én eddig körülbelül 3szor értem el a 90 celsiust vele...(c14nz)

Hello!

Szerinted akkor mi lehet az enyém problémája?

Termosztátot kellene cserélnem?

Valahol hallottam (bár ez lehet hogy hülyeség), hogy a hütősapka csere is megoldja a tulmelegedést.

Link to comment
Megosztás:

Szerinted akkor mi lehet az enyém problémája?

Termosztátot kellene cserélnem?

Valahol hallottam (bár ez lehet hogy hülyeség), hogy a hütősapka csere is megoldja a tulmelegedést.

Benzinesnél a 95 fok tök normális. Dízelt passzolom.

Nekem 94 körül kapcsol be álló helyzetben, de menet közben a menetszél 90 körülre hűti.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szerinted akkor mi lehet az enyém problémája?

Termosztátot kellene cserélnem?

Valahol hallottam (bár ez lehet hogy hülyeség), hogy a hütősapka csere is megoldja a tulmelegedést.

Szerintem nem kell vele csinálni semmit!

Az enyém (1.7TDS) is mindig 90-95 fok között van (igaz, csak október óta van meg), és állítólag 96 foknál kapcsolna be a venti. Max. próbáld meg valahogyan túlmelegíteni, hogy bekapcsol-e időben a venti. (Remélem nem írtam hülyeséget! Egyébként már valahol elég sokat volt erről szó!)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.