Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Visszatérve a c14nz vezérlésre! Lehet hogy hülyeséget kérdezek, az tudom hogy van GM vezérműszíj de vízpumpába és feszítőgörgőbe is van GM? Valaki tud ebbe segíteni? Kösz

Elvileg mindenből van hozzá GM, csak nehéz hozzájutni, és nem olcsó. Szíjból jó a Gates is, vízpumpából és feszítőből az SKF, Ruville.

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nyilvánvaló, hogy hengerfejtömítés, avagy ilyen rejtélyes probléma a hűtőfolyadékom hova léte?

Mert én más érdemi dolgot nem tudok elképzelni rá sajnos.

Ennek cseréje mennyire nagy meló, összegben mit takar?

Akkor az olajnak vizesnek kellene lennie, nem?

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen. Nekem olyan kész volt az előző moci, hogy sikított a dízeles szakibácsi amikor átnézte, a HF is rommá volt szakadva szinte minden dolgozott mindenhova :D :D de az olaj az tiszta volt. :)

De ha nem szivárog el sehol a víz akkor a motor eszi meg valamilyen módon, és ehez bontani kell a motort!

Link to comment
Megosztás:

Olaj hígulást nem vettem észre, 6-7ezer km után fogyás tapasztalható, nem hígulás.

Nekem az a gondolatom hogy inkább bejut a hengerbe és kipufogom szépen...

Vagy ez elképzelhetetlen dolog?

Nem. Nekem a végén 100km/liter volt a vízfogyasztása.

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nyilvánvaló, hogy hengerfejtömítés, avagy ilyen rejtélyes probléma a hűtőfolyadékom hova léte?

Mert én más érdemi dolgot nem tudok elképzelni rá sajnos.

Ennek cseréje mennyire nagy meló, összegben mit takar?

biztos h nem szivárog sehol?azis meglehet h olyan helyen szivárog ahonnan pl elis párolog, vagy nem közvetlenül a földre csepeg a szivárgo vizecske...vagy ezeket már teljesen kizártad?

Olaj hígulást nem vettem észre, 6-7ezer km után fogyás tapasztalható, nem hígulás.

Nekem az a gondolatom hogy inkább bejut a hengerbe és kipufogom szépen...

Vagy ez elképzelhetetlen dolog?

Akkor az eredetinél valamivel fehérebb füstöt kell hogy nyomjon a kipuffon :) bár azt most igy hidegbe elég nehéz lenne összehasonlitani...

Link to comment
Megosztás:

Heló! c14nz Vezérmű szíj, feszítőgörgő, vízpumpa cseréhez milyen márkákat ajánlotok! Köszi

Nekem az AJUSA vált be , de szerintem mindenki önmaga döntse el hogy mit tesz bele .

Ha egy opelt MICHELIN gumival szerelnek a gyárban onantol az a gyári opel gumi?????? :)

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nyilvánvaló, hogy hengerfejtömítés, avagy ilyen rejtélyes probléma a hűtőfolyadékom hova léte?

Mert én más érdemi dolgot nem tudok elképzelni rá sajnos.

Ennek cseréje mennyire nagy meló, összegben mit takar?

Amióta megvan a kocsi fogy a hűtőfolyadék, nem vészesen, de kitartóan, azóta másik HF-et kapott új tömítéssel, mégis fogy. Szivárgásnak nyomát sem látni, ezért így marad amig más hibát nem hoz elő.

Link to comment
Megosztás:

Szivárgást nem gondolnám, mert sokszor néztem de sehol semmi nyomot nem találtam rá sajnos.

Amikor megvettem azonnal kapott egy új vezérlést, és utána több mint egy évig semmi baja nem is volt, több mint 10.ekm ment bele az alatt. Most viszont elkezdte valahova eljárni a dolgot.

Hogy a füstje milyen? Hát megmondom őszintén nem figyelgettem, de nekem a gáz is befolyásolja azt, mivel hogy gázzal járok csak.

És most már kicsit zavaró hogy előbb a hűtőfolyadék csökken, majd az olaj is.

Azelőtt meg egyik sem.

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordás szíj a kocsimon még gyári, illetve előző tulaj már ezzel vette és azóta nem lett cserélve a feszítővel együtt. 115 ezer kilométerállással vette, most meg 218 van benne. :D

És ez mennyiben érinti a vez. szíjat? Az is tovább bírja tőle? :) :D

Link to comment
Megosztás:

És ez mennyiben érinti a vez. szíjat? Az is tovább bírja tőle? :lol: :D

Csak szemléltetni szerettem volna, hogy milyen a gyári, de sajnálom, hogy nem tudsz asszociálni. :D

Mit nem értesz ezen Tiv? :D Neki über opelja van, amiénk meg shit! :D

Mutasd már meg, hogy hol írtam/utaltam ilyenre? B)

Link to comment
Megosztás:

Csak szemléltetni szerettem volna, hogy milyen a gyári, de sajnálom, hogy nem tudsz asszociálni. :D

Ja. Aztat nem tudok. :D Azt mondták már nekem hogy antiszociális vagyok. :lol: Vagy balliberális? B) ÁÁ a faxom ért ezekhez az idegen szavakhoz. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Olaj hígulást nem vettem észre, 6-7ezer km után fogyás tapasztalható, nem hígulás.

Nekem az a gondolatom hogy inkább bejut a hengerbe és kipufogom szépen...

Vagy ez elképzelhetetlen dolog?

Az elején azzal kezdted, hogy hűtőfolyadék volt a kocsin kívülről régebben, ez alapján a külvilág felé mehet inkább az anyag, pl. egy lyukas hűtő miatt, ami csak üzemi hőfokon, ill. afelett ereszt.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a c14nz vezérlésre! Lehet hogy hülyeséget kérdezek, az tudom hogy van GM vezérműszíj de vízpumpába és feszítőgörgőbe is van GM? Valaki tud ebbe segíteni? Kösz

Ha nem találsz GM-et, jó a Gates szíj és az SKF pumpa és görgő is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.