Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Figyúúú! Az Opel nem Skoda! :P Skoda hűtőventillátor kapcsoló pótló pótkapcsoló..... :D

Na ja, de azért a venti kapcsoló jóval olcsóbb mint egy 3 baros gyári AC-pumpa....meg így legalább letesztelheti hogy tényleg a visszacsapó szelep a gond, mert ugye még az sem biztos.

Link to comment
Megosztás:

:D hát etanolt ez sose látott, ha erre gondoltál

azonban a visszacsapó szelep kezd egyre többször elhangzani. a probléma vételkor is fennállt, azt hiszem írtam is 3akárhány éve ide, hogy ha keveset áll rosszul indul, egy éjszakai "pihenő" után pedig pöccre. akkor így szórakozott, arra is ezt a visszacsapó dolgot válaszolta volt valaki, hogy több ideje van leejteni az üzemanyagot

Esetleg tehetsz a rendszerbe egy visszacsapószelepet (hívják még egyirányúsító szelepnek is), dieseleknél ugyanerre a problémára már bevált. Valahová hátra kéne tenni pl. a benzinszűrő kimeneti csövéhez.

Link to comment
Megosztás:

szeretném ezt figyelmen kívül hagyni, de azért rákérdezek: Ez miben is nyilvánul meg? odafostak az injektorok?

Általában az 1-baros AC-pumpák (központi injektoros) nem tartják a nyomást gyujtásra mennek 3-4-másodpercet, ekkor épül fel a nyomás. A 3baros pumpák ban van visszacsapó szelep, ezek nem indulnak el csak már indítózáskor, ha valamiért visszaejti a nyomást ezért indulhat nehezen. Az injektor-ok alatt van tömítés ha az megsérül(halkan mondom esetleg megeszi a szesz) akkor is elejti a nyomást.

Az injektorok szerintem a hengerbe ill. a szívótorokba eljtik el a nyomást ha már pl kikopott a kúp ami működés közben is zár-nyit. Esetleg ha elszennyeződnek. Ez utóbbit egy jófajta injektor tisztítóval is lehet orvosolni (piros protec). Esteleg erre hivatott műhelyben egy ultrahangos tisztítás bemérés.

Szóval én ezt a kettőt tartom valoszínűnek:

-injektor

-visszacsapó szelep

(esetleg végét járó benzinpumpa)

Ha megoldod ezt a "manuális" szivattyú indítást és úgy mindíg pöccre indul akkor tuti a nyomás elejtés a gond. Ha attól sem indul jobban akkor máshol kell keresni a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Abban kérnék segítséget, hogy mit tudok tenni az alapjárat ingadozással? Benzinszűrőt cseréltünk már, fojtószelep tisztítás is volt, illetve kapott új alapjárati motort. Ennek ellenére, amikor mondjuk lámpánál megállok, akkor magas marad az alapjárat, majd egy idő után elengedi, és lemegy, vagy ami mostanában gyakoribb, hogy magasabb az alapjárat, és még túráztatja is fel-le a motort. Mostmár nagyon idegesít...

Link to comment
Megosztás:

Abban kérnék segítséget, hogy mit tudok tenni az alapjárat ingadozással? Benzinszűrőt cseréltünk már, fojtószelep tisztítás is volt, illetve kapott új alapjárati motort. Ennek ellenére, amikor mondjuk lámpánál megállok, akkor magas marad az alapjárat, majd egy idő után elengedi, és lemegy, vagy ami mostanában gyakoribb, hogy magasabb az alapjárat, és még túráztatja is fel-le a motort. Mostmár nagyon idegesít...

Nem tudom hülyeség-e, de nekem egy ilyesmi problémám volt, le volt csúszva a vákumcső a belső keringetőről. Ill pontosabban nem is onnan, hanem a pollenszűrő alól, de végső soron ugyanarról a csőről van szó :D

Szerintem érdemes arra is ránézni, ha olyan megoldással van mint nálam. Bár ezt a "nagyobbak" majd megmondják :P

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Meg tudná nekem valaki írni azt, hogy mi módon állít előgyujtást az autóm (c14se) ??? Ebben még nincsen DIS csak rotor, elosztó fedél meg persze felső holtponi jeladó. A rotor alatt nincsen semmiféle elektronika (jeladó) amit esetleg egy vákuumos szerkezet tologatna ugyanis vákuumos szerkezet sincsen :D

Kösz....

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Meg tudná nekem valaki írni azt, hogy mi módon állít előgyujtást az autóm (c14se) ??? Ebben még nincsen DIS csak rotor, elosztó fedél meg persze felső holtponi jeladó. A rotor alatt nincsen semmiféle elektronika (jeladó) amit esetleg egy vákuumos szerkezet tologatna ugyanis vákuumos szerkezet sincsen :D

Kösz....

Szerintem sehogy, egyszer be van állítva és ott marad...bár ez egyáltalán nem biztos mert az enyém pont most mászott el...A rotor alatt nincs ott neked a Hall jeladó?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sehogy, egyszer be van állítva és ott marad...bár ez egyáltalán nem biztos mert az enyém pont most mászott el...A rotor alatt nincs ott neked a Hall jeladó?

Nincsen... Elvileg (ha jól tudom) szükség van a folyamatos előgyujtás állításra gyorsításkor ill lassításkor (motorfék). Gyorsításkor akadozna motorféknél durrogna ha nem lenne. Vagy nagy marhaságokat írok? :D

A gondom ugyanis még mindig a gyorsításkori rángatás. Már kicseréltem 1 kazal alkatrészt de semmi változás....

Link to comment
Megosztás:

Nincsen... Elvileg (ha jól tudom) szükség van a folyamatos előgyujtás állításra gyorsításkor ill lassításkor (motorfék). Gyorsításkor akadozna motorféknél durrogna ha nem lenne. Vagy nagy marhaságokat írok? :D

A gondom ugyanis még mindig a gyorsításkori rángatás. Már kicseréltem 1 kazal alkatrészt de semmi változás....

Azt már az ECU birizgálja több beérkező adat alapján, fordulatszám lambda stb....... értékekből.

Link to comment
Megosztás:

Azt már az ECU birizgálja több beérkező adat alapján, fordulatszám lambda stb....... értékekből.

Okosabb lettem! :P Eddig azt hittem, hogy az ECU csak üzemanyagot vezérel a beérkező adatok alapján (ox szenzor, katalizátor szonda, Fojtószelep állás érzékelő, IAT szenzor, szívócső nyomás érzékelő stb). :D

Link to comment
Megosztás:

Okosabb lettem! :P Eddig azt hittem, hogy az ECU csak üzemanyagot vezérel a beérkező adatok alapján (ox szenzor, katalizátor szonda, Fojtószelep állás érzékelő, IAT szenzor, szívócső nyomás érzékelő stb). :D

Az előgyújtást a fordulatszám és a MAP szenzor adatai alapján szabályozza az ECU.

Link to comment
Megosztás:

Az előgyújtást a fordulatszám és a MAP szenzor adatai alapján szabályozza az ECU.

A fordulatszámot talán az órában méri? Hallottam, hogy valamilyen prizmás megoldással... Az kompakt v szerelhető esetleg képes tönkre menni? Bár Murphy szerint minden.... De mégis jellemző az opelre a fordulatszám "jéladó" tönkremenetele? (Úgy érzem közeledek a megoldáshoz ugyan is egy bizonyos ford-szám tartományban "rángatózik") :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

tudtok ajánlani valami jó kipufogótömítő pasztát?

Hipertecsóban láttam valami hőre kikeményedő pasztát is meg szallagot is.

A fordulatszámot talán az órában méri? Hallottam, hogy valamilyen prizmás megoldással... Az kompakt v szerelhető esetleg képes tönkre menni? Bár Murphy szerint minden.... De mégis jellemző az opelre a fordulatszám "jéladó" tönkremenetele? (Úgy érzem közeledek a megoldáshoz ugyan is egy bizonyos ford-szám tartományban "rángatózik") :D

Az órából max. az útjeladótól kap jelet....szerelhető, ki lehet cserélni:

359337-20111014-LwRSkt.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hipertecsóban láttam valami hőre kikeményedő pasztát is meg szallagot is.

Az órából max. az útjeladótól kap jelet....szerelhető, ki lehet cserélni:

359337-20111014-LwRSkt.jpg

Hmm újabb csere.... :D

Lassan inkább veszek 1 csereautót.

Az a helyzet, hogy elvittem ám én a kocsit szerelőhöz de ő azt mondta, hogy "áh biztosan csak gyujtás elosztófedél baja van. Tipusbaj.". Nem az volt. Visszavittem. "Megvan a baj! trafókábel." Ez sem jött be neki..... "Öööö vigyem vissza majd kiolvassa az ECU-t". Aha túrót! Azt én is kitudom...Persze ott semmi. Másik versenyző (jónevü) na spec őnála a másik (asszony) autójával szívtam meg. Ac-t cserélt 50.000-ért egy ragasztási (a kulcsban kimozdult az immo chip) probléma miatt. Szóval elment a kedvem a szakiktól (cserélgetni én is tudok). A harmadiknál meg autódiagnosztika 10.000 Ft + óránként 6.800. Megtoldom 1 tizessel aztán vettem 1 cseremocit.

Link to comment
Megosztás:

Okosabb lettem! :P Eddig azt hittem, hogy az ECU csak üzemanyagot vezérel a beérkező adatok alapján (ox szenzor, katalizátor szonda, Fojtószelep állás érzékelő, IAT szenzor, szívócső nyomás érzékelő stb). :D

Hol vannak a C14SE-ben ezek?

A fordulatszámot talán az órában méri? Hallottam, hogy valamilyen prizmás megoldással... Az kompakt v szerelhető esetleg képes tönkre menni? Bár Murphy szerint minden.... De mégis jellemző az opelre a fordulatszám "jéladó" tönkremenetele? (Úgy érzem közeledek a megoldáshoz ugyan is egy bizonyos ford-szám tartományban "rángatózik") :P

Látom keverednek a dolgok. :D A prizmás megoldás az a sebességjel a műszercsoportban, mint megtudtuk FPepé-től. A fordulatszámot az ECU "tudja" a főtengely jeladótól. Persze ez is lehet rossz.

A rángatás sok mindentől lehet: gyertya, gyertyakábel, fojtószelep potméter, elosztófedél, rotor, ECU, sebességjeladó (utóbbi kettőre jellemző általában a sárga lámpa). A helyedben én biztos annak járnék utána mi kell ahhoz, hogy átalakítsátok a gyújtásodat DIS kockásra. Egyből az összes elosztóval kapcsolatos hibaforrás (párásodás, rotor, rotorban levő szén rudacska) megszűnne létezni.

Link to comment
Megosztás:

A fordulatszámot talán az órában méri? Hallottam, hogy valamilyen prizmás megoldással... Az kompakt v szerelhető esetleg képes tönkre menni? Bár Murphy szerint minden.... De mégis jellemző az opelre a fordulatszám "jéladó" tönkremenetele? (Úgy érzem közeledek a megoldáshoz ugyan is egy bizonyos ford-szám tartományban "rángatózik") :D

Nem.

A fordulatszám jeladó adja neki a jelet. Ha minden igaz akkor a főtengely ékszijtárcsa mögött van valahol az SE-ken ha jól rémlik.

Az %7Boption%7D tagokat töröld ki a hsz-ből.

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nemrég cseréltem hűtőfolyadékot de a gyárilag előirt 5.8 liter helyett alig tudtam 4 litert beletölteni. a hűtő aljánál lévő csövet huztam le a tartály sapka levétel mellet és a fűtés is pirosba volt tekerve. ez normális?

A hűtőben is maradt még a régiből, mert a hűtő közepénél van az alsó cső (ezért szokták kivenni cserekor), és sajnos nem tettek leeresztőcsavart sem a motorra és a legalsó pont a vízpumpánál van, így ott is marad benne folyadék. Így kb. jó a 4 literes mennyiség. :D

Link to comment
Megosztás:

A hűtőben is maradt még a régiből, mert a hűtő közepénél van az alsó cső (ezért szokták kivenni cserekor), és sajnos nem tettek leeresztőcsavart sem a motorra és a legalsó pont a vízpumpánál van, így ott is marad benne folyadék. Így kb. jó a 4 literes mennyiség. :D

Értem köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Hello! Nemrég cseréltem hűtőfolyadékot de a gyárilag előirt 5.8 liter helyett alig tudtam 4 litert beletölteni. a hűtő aljánál lévő csövet huztam le a tartály sapka levétel mellet és a fűtés is pirosba volt tekerve. ez normális?

A fűtés tekerője nem játszik bele. Az nem vízcsap, csak a levegőzsalut nyitogatja.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.