Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok!

egy helyen elakadtam, a vizpumpát hogyan kell leszedni mert bele van rohadva? van valami trükk lészedéseshez hogy ne törjem szét a blokkot?/x14nz 99 évj/

Várom válaszotokat

köszi

Egy vascsövet a kezedbe fogsz és lefeszíted. A forgó rész alá egész jól be lehet feszíteni. Lehet nem a legjobb megoldás de engem nem feltétlen érdekel, hogy tönkre teszem az 5 ezres vízpumpát mert úgy is mindig újat teszek be. Egy az, hogy költséghatékony és munkát és bosszúságot spórol meg vele az ember.

Ja és vigyázz mert ömleni fog ki a víz. Termosztátot is cserélj lehetőleg gyárira -> Wahler ugyanis a vezérlés alatt van.

Link to comment
Megosztás:

Egy vascsövet a kezedbe fogsz és lefeszíted. A forgó rész alá egész jól be lehet feszíteni. Lehet nem a legjobb megoldás de engem nem feltétlen érdekel, hogy tönkre teszem az 5 ezres vízpumpát mert úgy is mindig újat teszek be. Egy az, hogy költséghatékony és munkát és bosszúságot spórol meg vele az ember.

Ja és vigyázz mert ömleni fog ki a víz. Termosztátot is cserélj lehetőleg gyárira -> Wahler ugyanis a vezérlés alatt van.

Ugye gondolom mindhárom csavar már ki van szedve....

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam ,hogy motortisztító adalékok helyett , etanolt tankolnak sokan az autóba ,hogy kihozza az esetleges koszt. Ez mennyire hatékony és hogy történik a tankolás ? Tiszta etanolt vagy milyen arányú benzines keveréket használtok ?

Másik kérdés az lenne ,hogy a kilóméter órám 15-20-t csal. Másik autóhoz mértem amiben valószínű jó az óra (Renault Mégane) illetve a gps is jóval kevesebbet mutat mint az autó órája. Mitől lehet ez ? Hogy javítható ? gyári méretű 175/70/R13 gumik vannak az autón.

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy azt nem vette észre de amúgy betudnak rohadni kajakra :)

Én sem hinném de az egyik csavar eléggé takarva van az alsó szíjburkolat által.

Olvasgattam ,hogy motortisztító adalékok helyett , etanolt tankolnak sokan az autóba ,hogy kihozza az esetleges koszt. Ez mennyire hatékony és hogy történik a tankolás ? Tiszta etanolt vagy milyen arányú benzines keveréket használtok ?

Másik kérdés az lenne ,hogy a kilóméter órám 15-20-t csal. Másik autóhoz mértem amiben valószínű jó az óra (Renault Mégane) illetve a gps is jóval kevesebbet mutat mint az autó órája. Mitől lehet ez ? Hogy javítható ? gyári méretű 175/70/R13 gumik vannak az autón.

Max felesben menjen bele ha pölö 10 lier benya van benne kábé akkor 10 liter szeszt lehet rátankolni. Pár 100kilóméter után kellene benzinszűrőt cserélni. De nagy csodára nem kell számítani.

Gyárilag csal az óra, szétt kell szedni, a mutatót óvatosan lehúzni és "lejjebb tenni".

Link to comment
Megosztás:

Ez az órabazigrálás mennyire nagy meló ? Gyárilag 20km-t ? Szakadjon le a pofájuk ....

szerk: így már értem a gyárilag megadott 5,1 literes tüzelőanyag fogyasztást 90-es átlag tempóval ... a mesében sem volt annyi. :D

Hát ugye azért nagy meló mert nem tuti hogy elsőre pontos lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hidrotőke pucolás megfelelő menetére lennék kíváncsi, szétszedem, elmosogatok mindent benzinben, aztán mehet össze "szárazon" és csak az egészet locsoljam meg olajjal, vagy a belsejét is fel kell tölteni előre? Vagy azt majd az olajnyomás elintézi?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok olyan kérdésem lenne 96 os 1.4 16v menetközbe felvilant a szerviz lámpa és utána nem sokra leáll azt belet inditva azt megin 1 kis időmulva leállt ezt mitől van szerintetek? köszi gabi

Elsőnek ki kellene olvasni a hibakódot az ECU-ból! A módját számtalan esetben leírták már itt a fórumon.

Link to comment
Megosztás:

Tehát ugyan az! Köszi

Hát szia nem egészen ,engem most szivatott meg egy c14nz bütykös tengely ház:), állítólag egyezik de nem mert a c14nz-n nincsen kartel kivezető cső mig a x14nz van , és ha c14nz-re akarsz x14nz bütykös tengelyházat venni akkor lesz egy lukad pluszba:)Én ezt vettem észre különbségnek.

Link to comment
Megosztás:

Hát szia nem egészen ,engem most szivatott meg egy c14nz bütykös tengely ház:), állítólag egyezik de nem mert a c14nz-n nincsen kartel kivezető cső mig a x14nz van , és ha c14nz-re akarsz x14nz bütykös tengelyházat venni akkor lesz egy lukad pluszba:)Én ezt vettem észre különbségnek.

Van rajta kettő is...

Link to comment
Megosztás:

Hát szia nem egészen ,engem most szivatott meg egy c14nz bütykös tengely ház:), állítólag egyezik de nem mert a c14nz-n nincsen kartel kivezető cső mig a x14nz van , és ha c14nz-re akarsz x14nz bütykös tengelyházat venni akkor lesz egy lukad pluszba:)Én ezt vettem észre különbségnek.

Heló! Én központi injektort akarok cserélni, nekem c14nz van és találtam jópár x14nz-t bontásba emiatt kérdeztem hogy van e kölömbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy C20Ne motoros astrám, kerek légtömegmérővel a cikkszáma 0280217003 bosch

Kérdésem a következő lenne. Mivel olyan ritka ez a légtömegmérő mint a fehér holló. Tehát sehol nem találtam tipikus.

Új ára 163 ezer kb. 80ért tudnék szerezni, de mivel az egész kocsi nem ér ennyit kb így nem venném ha elkerülhető.

Valaki tett már be helyette valami más cikkszámú légtömegmérőt? Esetleg az ECU-t fogja ez zavarni? Tehát sárga lámpát fog dobni másikra?

Pl C20XEjét amiből van 200 darab kb. Vagy valami hasonló cikkszámút.

Köszönöm

Igen 3masban 120nál van a tiltás ha jól rémlik :)

Mizu Dirty? :D

Ebay-en nézz körbe, én találtam párat...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.