Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Mechanikai probléma, mérj "kompressziót" a hengerekben, ill. ha nem központi injektoros autóról van szó, az injektorok/vezérlésük is lehet a hiba oka, cserélj fel kettőt, viszi-e magával a hibát.

Van még 1 tippem:kb 1 hónapja tettem bele 5l etanolt de benzinszűrőt még nem cseréltem azóta,holnap kicserélem hátha...

Egyébként központi befecskendezős a gép

Link to comment
Megosztás:

Mechanikai probléma, mérj "kompressziót" a hengerekben, ill. ha nem központi injektoros autóról van szó, az injektorok/vezérlésük is lehet a hiba oka, cserélj fel kettőt, viszi-e magával a hibát.

Az injektor vezérlés becsapós tud lenni, mert olyan mint a DIS gyújás, párban működnek az injektorok. (legalábbis a multec különböző elfajzásainál)

Link to comment
Megosztás:

Az injektor vezérlés becsapós tud lenni, mert olyan mint a DIS gyújás, párban működnek az injektorok. (legalábbis a multec különböző elfajzásainál)

Az SZR központis. -_-

Egyébként szerintem az én gyertyakábeleimmel kicsit másképp üzemelt a motor, legalábbis úgy hallottam. A gyári kábelhíddal vagy mi a fene az, azzal remegett, meg le akart fulladni a motor, de az enyémekkel szerintem jobban működött, bár így se volt tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok Cartársak!

Hú de rég voltam itt, alig igazodom el az új felületen.

Jelenségem van nekem is a motor felől, kérek tippeket:

jól megy, nem fogyaszt sokat, nem villan ki a motorlámpa.

Némi zözgés hallatszik. Fémesen, apró kattogások, de csak 2.000-es fordulat feletti, egyenletes gázpedál állásnál (tehát 80 feletti tartós tempónál csak). Húzatva, motorfékezve rögtön elhallgat! Olaj forrásához tudnám hasonlítani a hangot, de magasabb, fémesebb hangon. Légkondival vagy anélkül, mindegy. Az elmúlt 1000km-en nem sűrűsödött és nem hangosodott - nem romlott az állapot.

Olajszint jó, hidrotőkék elég újak, benzinkúttól független, oktánszámot azt használok, amit mindig máskor.

Van valami tippetek? Főként azért kérdezem, mert nem tudom, hogy szerelőhöz fussak vagy járjak nyugodtan (most sok ezer városi kilométer vár rá, alig lesz 80 felett az autó, amikor a jelenség előjönne). Motordiagnosztikára érdemes vinni vagy szereltessem rögtön? Lambda még gyári (230ekm az autóban), az lehet ludas ilyen jelenségért?

Várom a tippeket, köszönöm, ha hozzám szóltok!

Olcsóbb üzemanyagot mindenkinek!

Cső

Én motoron kívüli hibára tippelnék, pl generátor. Kipróbálhatod, ha leveszed az ékszíjat és nem kattog, akkor ott a bibi. Lambda semmiképpen nem okozhatja ezt a hibát.

Egyébként a 230 ezres lambda a nagy számok törvénye alapján hamarosan beadhatja az unalmast. Szakirodalom 160 ezernél ajánlja a cserét. Volt már hogy 180-nál jelzett a sárga pilács nekem, ezért azóta nem várom már ki ezt.

Link to comment
Megosztás:

Én motoron kívüli hibára tippelnék, pl generátor. Kipróbálhatod, ha leveszed az ékszíjat és nem kattog, akkor ott a bibi. Lambda semmiképpen nem okozhatja ezt a hibát.

Egyébként a 230 ezres lambda a nagy számok törvénye alapján hamarosan beadhatja az unalmast. Szakirodalom 160 ezernél ajánlja a cserét. Volt már hogy 180-nál jelzett a sárga pilács nekem, ezért azóta nem várom már ki ezt.

275-nél még a gyári lambda van bent, és az autó az előírtnál még mindig jobb értékeket produkál. :)

Link to comment
Megosztás:

Én motoron kívüli hibára tippelnék, pl generátor. Kipróbálhatod, ha leveszed az ékszíjat és nem kattog, akkor ott a bibi. Lambda semmiképpen nem okozhatja ezt a hibát.

Egyébként a 230 ezres lambda a nagy számok törvénye alapján hamarosan beadhatja az unalmast. Szakirodalom 160 ezernél ajánlja a cserét. Volt már hogy 180-nál jelzett a sárga pilács nekem, ezért azóta nem várom már ki ezt.

Jó tipp, ezt megpróbálhatom szerelő nélkül, aztán meglátjuk. Előbb álló motor, szíj le, generátor megpörgetet is kipróbálom.

Márciusban vizsgáztatták a szerelők a kocsim és ők mindig rádugják a kipufogóra a műszerüket, nézni a lambdát - akkor még jó volt. De ezek szerint azt jelezné is a sárga pilács.

Köszi epk!

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintem az én gyertyakábeleimmel kicsit másképp üzemelt a motor, legalábbis úgy hallottam. A gyári kábelhíddal vagy mi a fene az, azzal remegett, meg le akart fulladni a motor, de az enyémekkel szerintem jobban működött, bár így se volt tökéletes.

úgy néz ki megvan a hiba:nem találod ki:trafó!!!

Eljött egy ismerős aki Opel szervizben dolgozik hozta a laptopját és egyértelműen kidobta,hogy 1-4 hengerben nincs gyujtás

Azt mondta inkább gyári bontott trafót vegyek mint utángyártott újat

Csak azt nem tudom,hogy az én roszs trafómmal hogyan ment a te autód???

Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki megvan a hiba:nem találod ki:trafó!!!

Eljött egy ismerős aki Opel szervizben dolgozik hozta a laptopját és egyértelműen kidobta,hogy 1-4 hengerben nincs gyujtás

Azt mondta inkább gyári bontott trafót vegyek mint utángyártott újat

Csak azt nem tudom,hogy az én roszs trafómmal hogyan ment a te autód???

Csak úgy lehet, ha mégsem a trafó rossz. :) Jó lett volna az enyémet berakni a tiedbe, de ugye az a fránya csavar, meg ahogy meghúztuk anno generálnál... :D

Azt nem mondtad neki, hogy tegnap a te DIS-eddel gyönyörűen üzemelt a kis gépsasom? :D

De az is lehet, hogy nálam is eleve nem megy az 1-4 henger és azért nem tűnt fel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok!A véleményetek szeretném kérni.Szerintetek,hogyan áruljam az astrám,egyben vagy alkatrészenként?a helyzet a következő vele..friss vizsga, patent c14se motor,gls felszereltség(elektromos ablak elektromos és fűthető tükör) viszont van vele egy nagyobb probléma márpedig az,hogy a hátsó futőmű szétesésnek indult értem ezalatt a hátsó híd szétrohadását és a tornyokat. Szerintetek mit kéne csinálnom ?

Link to comment
Megosztás:

A kilóméteróra hátulján van a sebesség jeladó, lehet az halódik. Ha a középkijelző két gombját egyszerre benyomod úgy 5 másodpercre menet közben mit ír ki?

Hello!

Köszi a választ. Mármint mire gondolsz? A rádió kijelző melletti "órabeállító" gombokra? Megcsináltam, nem ír ki semmit, vagy nem jól csináltam. Vagy 3. eset: fejegység volt cserélve, emiatt a középső kijelző nem ír ki semmit (vissza van kötve, de nem mutat semmit), csak az óra van, meg a hőmérséklet.

De holnap tesóm fog vezetni, akkor megpróbálom majd újra, hátha ...

Az autószerelő is azt mondta, hogy valószínűleg a kilóméter-óra érzékelőjének a kontakt-hibája. Csak azt nem értem, hogy ettől miért áll le a motor egyes esetekben?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok!A véleményetek szeretném kérni.Szerintetek,hogyan áruljam az astrám,egyben vagy alkatrészenként?a helyzet a következő vele..friss vizsga, patent c14se motor,gls felszereltség(elektromos ablak elektromos és fűthető tükör) viszont van vele egy nagyobb probléma márpedig az,hogy a hátsó futőmű szétesésnek indult értem ezalatt a hátsó híd szétrohadását és a tornyokat. Szerintetek mit kéne csinálnom ?

totál menthetetlen? kiárulni többet lehet mint amennyiért egyben eladod, de kérdés mennyire sűrgős a zsé.

Link to comment
Megosztás:

Üdv fórumosok!A véleményetek szeretném kérni.Szerintetek,hogyan áruljam az astrám,egyben vagy alkatrészenként?a helyzet a következő vele..friss vizsga, patent c14se motor,gls felszereltség(elektromos ablak elektromos és fűthető tükör) viszont van vele egy nagyobb probléma márpedig az,hogy a hátsó futőmű szétesésnek indult értem ezalatt a hátsó híd szétrohadását és a tornyokat. Szerintetek mit kéne csinálnom ?

Sztem bontóból vegyél alá egy jó állapotú hátsó hidat, a tornyokat lakatoltasd ki, alvázvédőzd, és sztem egyben jobban el tudod adni jó állapotúként.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszi a választ. Mármint mire gondolsz? A rádió kijelző melletti "órabeállító" gombokra? Megcsináltam, nem ír ki semmit, vagy nem jól csináltam. Vagy 3. eset: fejegység volt cserélve, emiatt a középső kijelző nem ír ki semmit (vissza van kötve, de nem mutat semmit), csak az óra van, meg a hőmérséklet.

De holnap tesóm fog vezetni, akkor megpróbálom majd újra, hátha ...

Az autószerelő is azt mondta, hogy valószínűleg a kilóméter-óra érzékelőjének a kontakt-hibája. Csak azt nem értem, hogy ettől miért áll le a motor egyes esetekben?

Üdv

Igen azokra..úgy 5 másodpercre kell elnyomni egyszerre őket...

Az óraegység hátulján található útjeladó tudatja a motorvezérlővel hogy a kocsi mozgásban van így az magassan tartja a fordulatszámot, ha ez rossz akkor fordul elő motorfék üzemben vagy lámpa felé üresben guruláskor motorleállás.

654556-20120823-vg6H5s.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen azokra..úgy 5 másodpercre kell elnyomni egyszerre őket...

Az óraegység hátulján található útjeladó tudatja a motorvezérlővel hogy a kocsi mozgásban van így az magassan tartja a fordulatszámot, ha ez rossz akkor fordul elő motorfék üzemben vagy lámpa felé üresben guruláskor motorleállás.

Motorféknél?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Köszi a választ. Mármint mire gondolsz? A rádió kijelző melletti "órabeállító" gombokra? Megcsináltam, nem ír ki semmit, vagy nem jól csináltam. Vagy 3. eset: fejegység volt cserélve, emiatt a középső kijelző nem ír ki semmit (vissza van kötve, de nem mutat semmit), csak az óra van, meg a hőmérséklet.

De holnap tesóm fog vezetni, akkor megpróbálom majd újra, hátha ...

Az autószerelő is azt mondta, hogy valószínűleg a kilóméter-óra érzékelőjének a kontakt-hibája. Csak azt nem értem, hogy ettől miért áll le a motor egyes esetekben?

Üdv

A rádiótól független a sebesség kiírás. Inkább esélyes, hogy nincs bevezetve a sebességjeladó vezetéke a csatiba (és több mint valószínű a rádióhoz se).

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy lehet, ha mégsem a trafó rossz. :) Jó lett volna az enyémet berakni a tiedbe, de ugye az a fránya csavar, meg ahogy meghúztuk anno generálnál... :D

Azt nem mondtad neki, hogy tegnap a te DIS-eddel gyönyörűen üzemelt a kis gépsasom? :D

De az is lehet, hogy nálam is eleve nem megy az 1-4 henger és azért nem tűnt fel. :lol:

Ma rápróbáltam 2 trafót is:mindegyikkel 2 hengerezett!!

A bontós srác mondott egy tippet:lehet elfordult a szijkerék a főtengelyen ezért a holtpont jeladó nem akkor adja a jelet amikor kellene,ezért irja gyujtás hibának az ECU

Lehetséges?

Link to comment
Megosztás:

Ma rápróbáltam 2 trafót is:mindegyikkel 2 hengerezett!!

A bontós srác mondott egy tippet:lehet elfordult a szijkerék a főtengelyen ezért a holtpont jeladó nem akkor adja a jelet amikor kellene,ezért irja gyujtás hibának az ECU

Lehetséges?

Igen, vagy átugrott egy-két fogat a vezérműszíj. Miután letetted a telefont, még ez jutott eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Ma rápróbáltam 2 trafót is:mindegyikkel 2 hengerezett!!

A bontós srác mondott egy tippet:lehet elfordult a szijkerék a főtengelyen ezért a holtpont jeladó nem akkor adja a jelet amikor kellene,ezért irja gyujtás hibának az ECU

Lehetséges?

Nekem volt ilyen problémám. Igaz, más a motor, de a szíjtárcsás-DIS kombó szinte ugyanaz.

Nekem nem jelzett hibát az ECU, csak az injektornyitási idők nőttek meg, meg a fogyasztás. Ezzel párhuzamosan elment az ereje a motornak. Negyedikben akár 90-ig is fel tudtam gyorsítani... :(

De nem háromhengerezett, vagy ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Igen, vagy átugrott egy-két fogat a vezérműszíj. Miután letetted a telefont, még ez jutott eszembe.

Vezérlés a helyén van,ma kipróbáltam egy másik felső holtpont jeladóval ,semmi...

A másik fórumban mondták a karter szellőztető szelepet,de annak mi köze a gyujtáshoz?Amúgy az egyik indítás után mikor leállitottam olyat hallottam mintha valahonnan nagy nyomással kifujt volna a levegő

Link to comment
Megosztás:

Vezérlés a helyén van,ma kipróbáltam egy másik felső holtpont jeladóval ,semmi...

A másik fórumban mondták a karter szellőztető szelepet,de annak mi köze a gyujtáshoz?Amúgy az egyik indítás után mikor leállitottam olyat hallottam mintha valahonnan nagy nyomással kifujt volna a levegő

Karter szellőztető szelep? :huh:

Lehet az én tudásom hiányos, de tudtommal nincs felső holtpont jeladó (gondolok itt a vezérműjeladóra). Tudomásom szerint a főtengely szíjtárcsáról tudja az ECU, hogy épp hol van az első dugó holtpontja. A 16 szelepesek kiváltsága a két jeladó (főtengely és vezérmű).

Vezérlés biztos, hogy nincs elmászva? Az 1.4 16V (X14XE) motoroknak van egy rákfenéjük a főtengely vezérműszíjtárcsával, hogy az ék gyenge vagy ilyesmi és elmozdul a tárcsa a főtengely végén, emiatt okozva gyújtásproblémákat. J0hnny és pszilaj is járt már így. De 1.6 8V-ről ilyet még nem hallottam és a nem keveset futott SZR-em generáljánál sem tapasztaltunk problémát ezen a téren.

Még azt megpróbálnám, hogy a testkábelek csavarjait meghúznám, esetleg a kontakt részeket kilazítanám, megtisztítanám és újra összerakom a testvezetékezést.

Anno egyik klubbos kollégának ugyanezt megcsináltam és eltűnt a lambdaszonda hiba.

A megnövekedett ellenállás is tud problémákat okozni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.