Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy x16xel anomáliával kapcsolatban. Az motor 3 hengerezik, a 3. hengernél van probléma. Járás közben kifejezetten olyan hangja van mit ha a kipufogóba durrogna a 3.henger tartalma. Gyertyák cserélve, szikra van, lehúzott gyertyapipáról már majdnem 1cm-ről leugrik a szikra. Felmerült hogy a kipuff szelep nem zár rendesen, de a kompressziómérésnél a következő értéket kaptam: 14,5 14,8 14,7 14,6 tehát nincs jelentős eltérés, (az egész hengerfej 2011.07 hónapban felújítva kb 15e km-el ezelőtt). A 3. henger injektorát is már cseréltem, nem változott semmit, ugyanúgy 3 hengerrel jár az autó. Hibakódolvasásnál csak az általam okozott hibakódok: 0040 0200 0230 1231. Vezérlés ellenőrizve, minden pontosan jelen van. Segítsetek még kérlek, hogy mit ellenőrizhetnék még, mert a hf-et nagyon nem szeretném leszedni... Köszi

Elképzelhető hogy a gyertyapipa vagy gyertyavezeték valahol szakadt, vagy a zavarszűrő ellenállás tönkrement, és lényegében valahol hamarabb letestelődik a szikra a gyertya előtt! Ezt tákolni nem érdemes, a legajánlatosabb cserélni ! (mármint a rossznak titulált hengernél a gyertyavezetéket :D)

Link to comment
Megosztás:

Fém szíjtárcsa, gumi ékszíjtól nem nagyon szokott kopni...

Inkább az ékszíjad kopott ami vagy lazára volt húzva vagy nem rávaló volt (ahogy írtad alul már hozzá ér)

Fesszesség úgy jó ha a leghosszabb távon érintkező szakasz közepénél való benyomása nem több mint 2-3 cm ! asszem!

De a többiek rem. jívítanak.. :)

Egy 15-20 éves kocsin minden további nélkül előfordulhat, hogy a szíjtárcsa megkopik annyira, hogy már nem fekszik fel a szíj rendesen és ezért csúszik.

200 ezer km után meg különösen!

Link to comment
Megosztás:

hello alapjárat ingadozásom volt, kitisztitottam a alpjárati motort + a fészket, az alapáratm gyönyörű lett viszont 5-10mp járás után alapáraton hozza a hibát h alapjárati szelep 35hibakód tisztits előtt nem hozott hibát viszont az alapjáratom sz@r volt! ??????

A helyedben megnézném hogy valami csavart, bilincset nem-e felejtettél meghúzni, az alapjárati motor csatijának minden pólusa tiszta-e, meg hogy az alapjárati motor pöcökje nem-e akad be.. Ha előtte jó volt az a.járati motor és nem szedted szét, akkor nem hibásodik az meg egyik napról a másikra..

Link to comment
Megosztás:

hello alapjárat ingadozásom volt, kitisztitottam a alpjárati motort + a fészket, az alapáratm gyönyörű lett viszont 5-10mp járás után alapáraton hozza a hibát h alapjárati szelep 35hibakód tisztits előtt nem hozott hibát viszont az alapjáratom sz@r volt! ??????

Pánikol az ecu,hogy nem bír alapjáratot szabályozni.Gondolom magasabb,mint 850.

A gázkar ütközőjén csavarj vissza a menetből,míg elalszik a lámpa. Kb. 700-800 közé.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ingadozik az alapjárat. alapból 1000, de kb 800-900ra leugrál és rezeg az egész auto. lehet hogy alapjárati motor tisztitás a megoldás? erre tudna vki egy leirást adni hogy mit hogy kell és mit hol találok? c14nz a gép

Leveszed azt a bazi nagy fekete kupakot az injkektorházról. Két csavar fogja fellül, előtte leveszed a levegőszűrő gumiharmonikát,és kartergázcsövet,a vékony vákumcsöveket talán nem is kell,úgy is félre lehet tenni. Ezt fogod látni alatta:

881310-20130129-d09xLb.jpg

A piros pöttyös az alapjárati léptető motor.Lehúzod róla a csatit, és kitekered a két torx csavart . Féktisztítóval,vagy tiszta benzinnel el lehet mosogatni óvatosan nem tekergetve a kúpot,és a fészkét.

Visszarakáskor ügyelj hogy pontossan illeszkedjen a gumigyűrű a helyén legyen.

Link to comment
Megosztás:

Hát ne forró motorral állj neki. :)

Van aki óckodik a motormosástól, én legalább évente megszoktam mosni, eddig még sosem volt baja tőle. Nyilván a csatikat nem kell két centiről telibeküldeni.

Generátort és kényes elektromos helyeket zacsiba csomizni és mehet neki.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ingadozik az alapjárat. alapból 1000, de kb 800-900ra leugrál és rezeg az egész auto. lehet hogy alapjárati motor tisztitás a megoldás? erre tudna vki egy leirást adni hogy mit hogy kell és mit hol találok? c14nz a gép

Csak egy hangyányit kéne visszaolvasnod és látnád Zotya képét és mellé amit leírt. <_<

Link to comment
Megosztás:

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Vettem egy két éve felújított hengerfejt. Azóta az eladó szerint kb 10-12 ezret ment vele. Totálkárosra törte az autóját, ezért kiárulja a dolgait. Szóval, csere előtt vigyem el sikoltatni? Van aki azt mondja igen, van azt, hogy nem kell. Szerintük nagy lesz a kompresszió és emiatt szétmehetnek a hajtókar csapágyak. Az autó egyébként német motoros sima 17D.

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Vettem egy két éve felújított hengerfejt. Azóta az eladó szerint kb 10-12 ezret ment vele. Totálkárosra törte az autóját, ezért kiárulja a dolgait. Szóval, csere előtt vigyem el sikoltatni? Van aki azt mondja igen, van azt, hogy nem kell. Szerintük nagy lesz a kompresszió és emiatt szétmehetnek a hajtókar csapágyak. Az autó egyébként német motoros sima 17D.

Segítséget előre is köszönöm.

Ha már megvan bontva, akkor ne keljen még 1x szét szedni, csináld meg rendesen ;)

Szerintem síkoltasd meg (egy finom érintő nem árt neki), a szelepeket csiszold be, tömítéseket cseréld ki és nagy valószínűséggel nem lesz vele gondod :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már megvan bontva, akkor ne keljen még 1x szét szedni, csináld meg rendesen ;)

Szerintem síkoltasd meg (egy finom érintő nem árt neki), a szelepeket csiszold be, tömítéseket cseréld ki és nagy valószínűséggel nem lesz vele gondod :)

Köszönöm a választ. Viszem gépműhelybe.

Link to comment
Megosztás:

Leveszed az akksisarut fél percre.

Régebbi ECU-nál működik még ez a módszer, újabbaknál már nem.

Valahányadik hibamentes indítás után törlődik csak a hibatároló. Talán 10.vagy 20.

Pontosabban indítás és leállás között nem volt hiba, illetve nem ismétlődött meg az. Egyébként 20 alkalom után törli.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.