Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok mostanában elkezdett szaggatni a kocsim nagyobb gázadáskor előzéskor, gondolom vagy gyertya kábel,gyertya,lambdaszonda. kérdésem hogy bosch gyertya kábel,gyertya és lambda szonda jó lesz -e vagy keressek más márkát, vagy ha tudtok esetleg tippet mitől szaggat azt is megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Átok ül rajtam. X16XEL vezérműszíj szakadás. kb 80-al mehettem, nem csattogott, nem zörgött semmi.Csak megállt a motor.Ennyi.A kérdés: mennyire károsodott a motor? Gondolok itt a szelepekre, dugóra stb. Várható költségek?

nekem kb 5 hónapja volt egy ilyen történetem, mentem vezérműszíj elszakadt kb 60al mehettem és szépen a kocsi leállt,az sem zörgött semmit. Úgy hogy ismerős volt a gépműhelyes Kecskeméten nekem került igy 40be mert mindent én csináltam rajta csak a gépmunkát nem, /nekem eltört 1 hajtókarom a szelep átszakadt ilyet még nem látott a gépműhelyes:)/

hát olcsóra ne számítsál sajnos.de ha van jó ismerősöd aki segít akkor nem gáz.

Link to comment
Megosztás:

nekem kb 5 hónapja volt egy ilyen történetem, mentem vezérműszíj elszakadt kb 60al mehettem és szépen a kocsi leállt,az sem zörgött semmit. Úgy hogy ismerős volt a gépműhelyes Kecskeméten nekem került igy 40be mert mindent én csináltam rajta csak a gépmunkát nem, /nekem eltört 1 hajtókarom a szelep átszakadt ilyet még nem látott a gépműhelyes:)/

hát olcsóra ne számítsál sajnos.de ha van jó ismerősöd aki segít akkor nem gáz.

A tied is 1.6 ecotec motoros?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Átok ül rajtam. X16XEL vezérműszíj szakadás. kb 80-al mehettem, nem csattogott, nem zörgött semmi.Csak megállt a motor.Ennyi.A kérdés: mennyire károsodott a motor? Gondolok itt a szelepekre, dugóra stb. Várható költségek?

Ilyesmivel nyugodtan számolhatsz. Ugyan ilyen motor volt.

c1555cdd19f1d6266d93ec771d9b3061_zps409e

af73ad9ec7be3cd392c1767ac0881ef1_zpsbac3

Link to comment
Megosztás:

Légyszíves ne írj az idézetbe. :D

Egyébként elég valószínű, hogy belevert valamibe. Egy használt szíjat esetleg felrakhattok és kézzel megtekerhetitek a főtengelyt. Ha nem akad meg, akkor talán szerencséd van. Önindítóval semmiképp nem próbáljátok meg.

5 szelep S alakúra görbült...sajna valszeg az összes szelepet cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk a frissítés előtt jobban "alá lehetett találni" annak az idézetnek......

egyébként, az hogy ilyen belül a henger (vagyis szelep) az normális?? (hogy nem egy formán kormos)

Igen, a szívószelepek szoktak bekormolódni feketésen, mert azokat a beszívott levegő mindig hűti. A kipufogószelepek pedig a legtöbb esetben csak forró gőz-gázokkal találkoznak.

https://www.dropbox.com/s/lknqwfiq3fcjx60/DSC00473.JPG

Ezen a képen jól látszik, három henger szépen dolgozott, míg a negyedikbe a beáramló víz miatt a kipufogószelepre is ilyen kormos lerakódás került.

5 szelep S alakúra görbült...sajna valszeg az összes szelepet cserélni kell.

Indikátor órát ajánlom a dugattyúk ellenőrzésére, ha nem akarjátok megbontani a motort alulról. Letisztított blokk felületre felrakott órával meg kell nézni hogy melyik dugattyú milyen magasra jön fel. Ha pár tized mm-nél nagyobb az eltérés valamelyiknél, ott lehet hogy valami gubanc lesz a hajtórúddal vagy a dugattyúval. De simán van esélye annak is hogy csak a hengerfejet kell felújítani.
Link to comment
Megosztás:

C14NZ termosztát csere mennyire komplikált? Mert, ha jól sejtem bent van a vezérlésben a dolog.

Na sikerült kicserélni, annyira nem vészes így utólag vissza gondolva, de azért megdicsérem a német mérnököket:) Most már csak a fogyi adatra leszek kíváncsi, Viszont van egy olyan gond, amivel elment vagy 2 óra, a termosztátházból egy jókora darab ki van törve, ott ahol rámegy a hűtőből a cső, lehet ilyen házat venni? Mert most sikerült rátolnom úgy, hogy ne folyasson, de ahhoz le kellett vágnom azt a pöcköt, ami gondolom azt jelzi, hogy addig kell rátolni a csövet.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valahogy mindig úgy éreztem h a verda 1.8 116 lovas létére húzhatna jobban is... és sokszor amikor "nem túl erős a gép" 4500as motorfordulatnál tilt a computer... Szóval gondoltam szétnézek a jeladók között és pár dolgot lekötögettem. Nagy meglepetésemre az autó viselkedésén nem változtatott semmit a beszívott levegő hőmérséklet jeladó csatijának lehúzása, a légtömegmérő lehúzása, meg még a motorvízhőfok csatlakozó lehúzása sem... Még csak egy rohadt hibakód ikon sem gyulladt ki a műszerfalon, a boardcomputer sem említett semmi gondot, pedig indítás előtt gyújtásnál pl az a sárga motort szimbolizáló ikon kigyullad meg minden... (úgy hogy a fent említett jeladók ki vannak kötve, és mégis van alapjárat, meg a fogyasztás sem ugrik fel!!!)

Tehát látszólag minden ok, hidegindítás, melegindítás tökéletes, csak éppen valószínű hogy minden jeladóval bekötve vészprogramban fut az ecu...vagyis a motor, de ezt viszont nem jelzi vissza egy check engine-el.... :S

Valakinek valami tippje volna?

U.I.: X18XE motorkód, és lecsekkoltam, simtec 56-os ecu van benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valahogy mindig úgy éreztem h a verda 1.8 116 lovas létére húzhatna jobban is... és sokszor amikor "nem túl erős a gép" 4500as motorfordulatnál tilt a computer... Szóval gondoltam szétnézek a jeladók között és pár dolgot lekötögettem. Nagy meglepetésemre az autó viselkedésén nem változtatott semmit a beszívott levegő hőmérséklet jeladó csatijának lehúzása, a légtömegmérő lehúzása, meg még a motorvízhőfok csatlakozó lehúzása sem... Még csak egy rohadt hibakód ikon sem gyulladt ki a műszerfalon, a boardcomputer sem említett semmi gondot, pedig indítás előtt gyújtásnál pl az a sárga motort szimbolizáló ikon kigyullad meg minden... (úgy hogy a fent említett jeladók ki vannak kötve, és mégis van alapjárat, meg a fogyasztás sem ugrik fel!!!)

Tehát látszólag minden ok, hidegindítás, melegindítás tökéletes, csak éppen valószínű hogy minden jeladóval bekötve vészprogramban fut az ecu...vagyis a motor, de ezt viszont nem jelzi vissza egy check engine-el.... :S

Valakinek valami tippje volna?

U.I.: X18XE motorkód, és lecsekkoltam, simtec 56-os ecu van benne.

Veztengely v fotengely jelado hibara szokott veszre valtani. Probalj meg kolcsonkerni vkitol probara ilyesmit.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy a kipufból még meleg motornál is (pl. 15 min használat után is) gőz(pára) jön? Víz nem fogy!! Kipufogó rendszert nem rég cseréltem, az autó hengerfejezésen esett át nem oly rég az előző tulajnál.(C14NZ) Tudjam be a hidegnek, és nem melegszik át a rendszer teljesen?(bár ezt kétlem)

Link to comment
Megosztás:

Az mitől lehet, hogy a kipufból még meleg motornál is (pl. 15 min használat után is) gőz(pára) jön? Víz nem fogy!! Kipufogó rendszert nem rég cseréltem, az autó hengerfejezésen esett át nem oly rég az előző tulajnál.(C14NZ) Tudjam be a hidegnek, és nem melegszik át a rendszer teljesen?(bár ezt kétlem)

Helyben használt autó? Akkor ne csodálkozz.Szomszédnak a g astrába belefagyott a kondenzvíz,és nem indult be az autó....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.