Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

az a baj, hogy ezekbe n a nyomorultakban, nem volt jó, az ami elötte 90évig igen, és újra feltalálták a gyújtást. Régen volt egy darab trafó, egy elosztó, abból x darab kábel, ami elment az x darab gyertyához, és kész. Viszont mivel fejlòdni kell, feltalálták a sortrafót. Ez egy darab gyantás müanyagból kiöntött sz.r, amiben benne van a gyertyákon kívül minden. Van egy darab stekker a végén, ahova az ecu dobja a gyújtás jelet, ez a müanyag rudacska meg dobálja a szikrát. Ha a trafó/elosztó/kábel hármasból bármelyik rossz, azt cseréled, ha ebben bármi rossz, az egészet cseréled. Az elsötöl, a negyedik hengerig. Ne engedd, hogy vaktában cserélgessenek dolgokat. Ha nem tudja mi csinálja, akkor ne cseréljen semmit, ha pedig mégis egyértelmüen sortrafó, akkor ne az elsö norautós(tudom már nincs)bárdigazdaságos, darabot tegye bele, hanem egy olyat, ami több éven keresztül tudja azt, amit kell.

Sikerült kiolvastatnom a hibakódokat. Először hozta a szokásos 2-es henger gyújtáskimaradást, és különböző hengerenkénti gyújtáskimaradásokat. Megcserélték most a 2-es és 3-as henger injektorjait, ja és mellékesen annyit mondtak még hogy több levegőt szív befele mint amennyit kéne.

Link to comment
Megosztás:

Az igen, akkor lehet veszek bele egy komplett műszeregységet, nem akarom szétbombázni, bár nem tudom, hogy mi romolhat ebben el úgy, hogy néha jó, néha pedig nem:S

Na talán ma pontot tettem az "i"-re:D Nem kiabálom el (mert még cserés lesz az alkatrész) ez az alapjárat felpörgés a c14nz-nél. Kicseréltem a km órát és sajnos nem hozott sikert:S Nem sok reményt fűztem hozzá amúgy sem. Aztán elkapott a gépszíj, gondoltam kitépem az alapjárati motort, meglesem, hát igen bele szakad az egyik csavar kiszedés közben, öröm volt. Szóval a szereléshez higgadtság is kell azért:) De nem adtam fel, lebontottam az injektort, kivettem a csavar maradványt, kivettem az alapjárati mocit és szemügyre vettem, semmi komoly rendellenességet nem láttam első ránézésre, majd észre vettem, hogy a kúp egy kis részén jóval fényesebb mint máshol. Na fejtörés, lehet, hogy nem ebbe való és beragad a fészekbe, ezért ragad fent az alapjárat? Előketettem a régit, és igen, ez ami bent volt egy c16nz-ből származik, mivel rendeltem más dolgot is ezt is vettem anno bontottan egy c16nz vekiből, mert hát jó ez az 1,4-be. Sajnálatos módon akkor nem néztem meg figyelmesen csak beraktam, de jobban szemügyre vettem és teljesen más a kúp a c14nz és c16nz-jé. Az 1.4-é sokkal hegyesebb durván fogalmazva, más a palástja, mint az 1.6-é. Szóval most vissza pakoltam a régit, igaz kotyog a tengelye, de azóta eltűnt a hiba. Bár még 1-2 hétig tesztelni fogom azért, de a jelek biztatóak.

Link to comment
Megosztás:

Na talán ma pontot tettem az "i"-re:D Nem kiabálom el (mert még cserés lesz az alkatrész) ez az alapjárat felpörgés a c14nz-nél. Kicseréltem a km órát és sajnos nem hozott sikert:S Nem sok reményt fűztem hozzá amúgy sem. Aztán elkapott a gépszíj, gondoltam kitépem az alapjárati motort, meglesem, hát igen bele szakad az egyik csavar kiszedés közben, öröm volt. Szóval a szereléshez higgadtság is kell azért:) De nem adtam fel, lebontottam az injektort, kivettem a csavar maradványt, kivettem az alapjárati mocit és szemügyre vettem, semmi komoly rendellenességet nem láttam első ránézésre, majd észre vettem, hogy a kúp egy kis részén jóval fényesebb mint máshol. Na fejtörés, lehet, hogy nem ebbe való és beragad a fészekbe, ezért ragad fent az alapjárat? Előketettem a régit, és igen, ez ami bent volt egy c16nz-ből származik, mivel rendeltem más dolgot is ezt is vettem anno bontottan egy c16nz vekiből, mert hát jó ez az 1,4-be. Sajnálatos módon akkor nem néztem meg figyelmesen csak beraktam, de jobban szemügyre vettem és teljesen más a kúp a c14nz és c16nz-jé. Az 1.4-é sokkal hegyesebb durván fogalmazva, más a palástja, mint az 1.6-é. Szóval most vissza pakoltam a régit, igaz kotyog a tengelye, de azóta eltűnt a hiba. Bár még 1-2 hétig tesztelni fogom azért, de a jelek biztatóak.

Bizony, hogy más, csak az 1.2 és 1.4 NZ alapjárati motorja egyezik meg, de ott is ha az 1.2-est teszed be az 1.4-esbe 2-3 másodpercig fennakad az alapjárat, tehát az sem 100%-ig meggyegyező, de fizikailag igen.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! :)

Még nem vagyok Astra tulajdonos,de szeretnék a nyár végén egy f Astrát venni.

Szerintetek 250-300 ezer forint között érdemes ilyen autóban gondolkodni??

Szerintem 300 és kicsit fölötte lévőkből érdemes csemegézned, azok talán jobban karbantartottak. Itt már olyan sokat nem dominál, hogy benzin vagy dízel véleményem szerint. A 200ezreseket én elkerülném az biztos. Persze ez egy elméleti dolog, mert láttam már szétrohadtat borsos áron is. Párat kinézel a környékeden és elmész megnézed, tapasztalatból azt tanácsolom, hogy nem kell az elsőnél leragadni, nézz meg többet is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

néhány napja tulajdonosa vagyok egy f astranak. Sajnos 2 nap után érdekes hangot vettem észre a motorból. Szerelő megállapította, hogy egyik henger nem megy. Megnézte a gyertyákat, egyik olajos volt, másik hűtővizes, ez kinyírta a gyertyát. Beletett két használtat, azzal tökéletesen megy minden, baromi csendes a motor. Azt mondta, hogy továbbra is vizes és olajos lesz a gyertya, és mindig elő fog jönni a baj, ami azt jelenti, hogy hengerfejes a motor, és erről az eladónak tudnia kellett.

Ismerősöm viszont azt mondta, hogy hengerfejtömítést kell csak cserélni, és nem lesz se olajos, se hűtővizes a gyertya.

Mi a véleményetek?

Tényleg hengerfejes a motor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

néhány napja tulajdonosa vagyok egy f astranak. Sajnos 2 nap után érdekes hangot vettem észre a motorból. Szerelő megállapította, hogy egyik henger nem megy. Megnézte a gyertyákat, egyik olajos volt, másik hűtővizes, ez kinyírta a gyertyát. Beletett két használtat, azzal tökéletesen megy minden, baromi csendes a motor. Azt mondta, hogy továbbra is vizes és olajos lesz a gyertya, és mindig elő fog jönni a baj, ami azt jelenti, hogy hengerfejes a motor, és erről az eladónak tudnia kellett.

Ismerősöm viszont azt mondta, hogy hengerfejtömítést kell csak cserélni, és nem lesz se olajos, se hűtővizes a gyertya.

Mi a véleményetek?

Tényleg hengerfejes a motor?

Üdv, ha szerencséd van akkor a hengerfej tömítéssel cserével megúszod, de lehet repedt maga a hengerfej is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! Olyan kérdésem lenne hogy valaki nem e tudná megmondani hogy milyen benzincsővet vegyek c20ne motoros astramhoz ? Ami bírja a strapát és nem kell évente cserélnem .

Én simán bementem egy autós boltba és kértem benzincsövet....valami 1700-ért volt métere...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.